چه نکاتی را در محل قرار دادن آینه در فنگ شویی باید رعایت کنیم؟

0
3720
تبلیغات

آینه را در چه محل هایی از خانه باید قرار دهیم؟

آیا در اتاق خواب آینه بگذاریم؟ در آشپزخانه چی؟

در فنگ شویی برای آینه چه قوانینی وجود دارد؟

همان طور که می دانید، آینه فضای داخلی را روشن تر و دلبازتر نشان می دهد و با این کار انرژی و احساس خوب به فضا انتقال می دهد. این دقیقا همان چیزی است که فنگ شویی از چیدمان اثاثیه و اکسسوری ها می خواهد.

خب پس می توان گفت هر جا که آینه فضا را دلباز و روشن کرد، می توانیم از آن استفاده کنیم، درسته؟

در پاسخ باید بگویم که خیر! دقت داشته باشید که فنگ شویی علاوه بر جریان انرژی مثبت، به امنیت اعضای خانواده و تعادل انرژی در فضا نیز تاکید دارد.

بنابراین آینه علاوه بر ایجاد حس خوب، باید در محلی باید باشد که خطر جسمی و جانی برایتان نداشته باشد و تعادل انرژی را نیز بر هم نزند.

البته به این نکته هم اشاره کنم که قوانین آینه برای همه خانه ها یکسان نیست و هر شخص با توجه به توضیحاتی که در ادامه آموزش می دهم، باید مکان مناسب آینه در خانه اش را انتخاب کند. با من همراه باشید.

آینه در فنگ شویی

نکات و قوانین لازم برای استفاده از آینه بر اساس فنگ شویی:

1. ترجیحا آینه را روبروی درب ورودی قرار ندهید!

خیلی از متخصصین فنگ شویی توصیه می کنند که آینه را دقیقا روبروی درب ورودی نباید قرار دهید و آن ها را در دیوارهای کناری باید نصب کنید. چرا که انرژی چی وارد شده به راهرو ورودی، با آینه روبروی آن بازتاب داده می شود و از خانه خارج می شود.

آینه در فنگ شویی راهرو ورودی خانه

مطلب مرتبط: دکوراسیون ورودی خانه مطابق با اصول فنگ شویی

البته اگر راهرو ورودی کوتاه است و بلافاصله با باز کردن درب ورودی منزلتان با دیوار بزرگ انتهای آن روبرو می شوید، می توانید از آینه بزرگ جلو درب استفاده کنید. در واقع علت این کار این است که طول کوتاه راهرو به چشم نیاید و اعضای خانواده و مهمانان، انرژی خوبی را از فضای آن دریافت کنند.

نکته: دقت داشته باشید، از آن جا که فضای کوچک و کم نور، انرژی راکد و مرده ای از نظر فنگ شویی دارد، می توانید در راهروهای دیگر خانتان نیز با قرار دادن آینه، فضای آن ها را دلباز و روشن تر کنید.

2. برای حفظ ثروت از آینه در ناهار خوری استفاده کنید!

جالب است بدانید که بسیار تاکید شده است در ناهارخوری آینه قرار دهید. چرا که فضای ناهار خوری بر اساس فنگ شویی نشان دهنده ظرفیت حفظ ثروت است و با ماهیت دو برابر کننده آینه، این ظرفیت را در خانوادتان می توانید بالا ببرید.

آینه در فنگ شویی ناهار خوری خانه

مطلب مرتبط: فنگ شویی ثروت – آموزش کامل برای جذب ثروت با فنگشویی خانتان!

3. بهتر است آینه در آشپزخانه نگذارید!

یکی از مکان هایی که متخصصین فنگ شویی در به کار بردن آینه در آن اختلاف نظر دارند، آشپزخانه است.

گروهی از آن ها اعتقاد دارند که مقدار زیاد انرژی فعال یانگ در آشپزخانه با وجود آینه بیشتر هم می شود و فضای آن نامتعادل و بسیار ناآرام می شود.

اما در مقابل، گروهی این موضوع را نادیده می گیرند و اعتقاد دارند که نصب آینه پشت اجاق گاز که نماد ثروت است، می تواند که شانس جذب پول و فراوانی را دو برابر کند.

آینه بین کابیننتی در فنگ شویی آشپزخانه

مطلب مرتبط: 10 ترفند برای فنگ شویی آشپزخانه

در این مورد من نظر قطعی نمی توانم بدهم و همه چیز به شرایط خودتان بستگی دارد. اگر از نظر دکوراسیون نیازی به آینه در آشپزخانه ندارید، می توانید از قرار دادن آن چشم پوشی کنید و روش های دیگر فنگ شویی ثروت را در منزلتان به کار ببرید.

4. در اتاق کار آینه را روبرویتان نصب نکنید!

آینه را در اتاق کار بهتر است در موقعیتی نصب کنید که خودتان را در آن نبینید، چرا که این کار تمرکزتان را بر هم می زند.

همچنین اگر میز کارتان در موقعیت فرماندهی قرار نداشت و از آن به درب اتاق دید نداشتید، می توانید آینه را در نقطه ای بگذارید تا ورود افراد به اتاق را متوجه شوید.

مطلب مرتبط: فنگ شویی محل کار – 10 اصلی که باید در اتاق کارتان رعایت کنید!

5. آینه را در راستای تخت خواب قرار ندهید!

در فنگ شویی اعتقاد بر این است که در اتاق خواب نباید آینه گذاشت، چرا که آینه انرژی فعال یانگ را افزایش می دهد و به همین دلیل آرامش مورد نیاز برای خوابیدن از بین می رود.

آینه قدی در فنگ شویی اتاق خواب

مطلب مرتبط: فنگ شویی اتاق خواب – 4 اصل و 21 نکته مهمی که باید رعایت کنید!

اما در زندگی امروزی وجود میز آرایش و آینه در اتاق خواب تقریبا غیر ممکن است. در این حالت بهتر است که آینه روبروی تخت خوابتان نباشد و همچنین نور و عناصر متحرک بیرون را از پنجره به داخل بازتاب ندهد.

6. با کمک آینه و نقشه باگوا، انرژی جنبه های مهم زندگیتان را فعال کنید!

نقشه باگوا فضای منزلتان را به 9 قسمت تقسیم می کند که هر یک از این بخش ها به یک عنصر فنگ شویی و یک جنبه مهم زندگی مثل ثروت، عشق و سلامت اختصاص دارد.

در واقع شما می توانید با قرار دادن آینه در بخش های خاص نقشه باگوا، یکی از این جنبه های زندیگتان را تقویت کنید. تنها باید بدانید بر اساس راهنمای زیر، شکل یا رنگ قاب آینه به کدام یک از عناصر فنگ شویی آن بخش نقشه باگوا مرتبط است:

نقشه باگوا مربعی امروزی مکتب کلاه سیاه فنگ شویی

مطلب مرتبط: نقشه باگوا چیست؟ آموزش کامل برای استفاده از نقشه فنگ شویی در منزلتان!

– عنصر آب:

یادتان باشد که در فنگ شویی، آینه عنصر آب است و برای تقویت بخش شمالی نقشه باگوا که مربوط به شغل و مسیر زندگی است، از آن می توانید استفاده کنید.

– عنصر فلز:

آینه گرد یا با قاب سفید یا طوسی، نماد عنصر فلز است که با آن دو بخش مرتبط با خلاقیت و افراد سودمند را می توانید تقویت کنید.

آینه گرد عنصر فلز در فنگ شویی اتاق خواب

– عنصر خاک:

آینه مستطیل یا مربع یا با قاب قهوه ای و زرد رنگ برای عنصر خاک کاربرد دارد که انرژی بخش های عشق، سلامتی و دانش نقشه باگوا را فعال می کند.

– عنصر چوب:

آینه مستطیلی بلند و یا با قاب آبی و سبز رنگ، تقویت کننده بخش خانواده و ثروت است که مرتبط به عنصر چوب می شود.

آینه مستطیلی بلند در فنگ شویی عنصر چوب

مطلب مرتبط: عنصر چوب در فنگ شویی را بیشتر بشناسیم و با ویژگی های آن آشنا شویم!

– عنصر آتش:

آینه مثلثی یا با قاب قرمز و نارنجی نماد عنصر آتش در فنگ شویی است که در بخش شهرت نقشه باگوا از آن می توانید استفاده کنید.

یادتان باشد که این شکل ها و رنگ ها، نمادی برای وجود عنصر فنگ شویی در فضا هستند. در واقع شما با دیدن این آینه، نیت قرار دادن آن را در ذهنتان یادآوری می کنید تا مصمم و پرتلاش به سوی آن هدف حرکت کنید.

7. آینه را در نقطه ای بگذارید که بازتاب دهنده منظره زیبا باشد!

اگر پنجره هال و پذیراییتان به منظره زیبایی دید دارد و یا روی دیوار تابلو بسیار زیبایی نصب کرده اید، می توانید آینه روبروی آن ها نصب کنید. در واقع این کار به شما اجازه می دهد که از زوایای مختلفی به این مناظر زیبا دید داشته باشید.

8. آینه را در مکانی که خطر آسیب جسمی دارد، نگذارید!

بالای مبل، بالای تخت خواب و هر مکان دیگری که احساس می کنید آینه می تواند خطر آفرین باشد، به هیچ عنوان آینه نگذارید.

9. آینه ترک خورده و چند تکه نخرید!

فنگ شویی توصیه می کند که از آینه شکسته، ترک خورده و چند تکه ای استفاده نکنید. همچنین محل نصب آن نه خیلی بالا و نه خیلی پایین باید باشد تا خودتان را در آن کامل بتوانید ببینید.

آینه تایل در فنگ شویی خانه

نکته: توضیحات بالا به این معنی نیست که آینه های تایل دکوراتیو را از دیوار بردارید و یا اصلا آن ها را نخرید. در واقع در این شرایط باید به احساس درونیتان رجوع کنید و اگر انرژی خوبی از آن ها می گیرید، بدون مانع در منزلتان قرارشان دهید.

و در آخر…

تا این مرحله با قوانین و نکات لازم در به کار بردن آینه در فنگ شویی خانه آشنا شدید. توصیه می کنم در شرایطی که این قوانین برای استفاده از آینه به دلتان شک انداختند، به حس و علاقتان توجه کنید. اگر به آن علاقه داشتید، حتما از آن ها استفاده کنید و از دیدنش در دکوراسیون خانتان لذت ببرید.

همچنین اگر در مورد این موضوع سوالی دارید، می توانید آن را در انتهای صفحه مطرح کنید تا با کمال میل پاسخ دهم.


مطالب مرتبط: 

فنگ شویی چیست؟ به صورت کامل با اصول و قوانین فنگ شویی خانه آشنا شوید!

محاسبه عدد کوا به صورت آنلاین و تفسیر آن در فنگ شویی منزلتان!

انرژی چی در فنگ شویی – 5 نکته برای یادگیری کامل مفهوم انرژی چی!