عنصر چوب در فنگ شویی را بیشتر بشناسیم و با ویژگی های آن آشنا شویم!

0
19707
تبلیغات

عنصر چوب در فنگ شویی نماد ثروت و سلامتی می باشد. عنصر چوب یکی از پنج عنصر فنگ شویی است که فصل مخصوص به آن بهار می باشد، بنابراین نماد حس و شروع  دوباره در زندگی ما می باشد.

اگر می خواهید رشد و فعالیت بیشتری در زندگیتان جریان پیدا کند، استفاده از عنصر چوب یک راه خلاقانه می باشد. همچنین اگر می خواهید در یک مکان حس سلامت و نشاط بیشتری وجود داشته باشد، عنصر چوب به کمک شما می آید.

حالا بیاید تا باهم، نگاه دقیق تری به عنصر سلامت و با نشاط چوب داشته باشیم و خصوصیات آن را بهتر بشناسیم. پس تا آخر مقاله با من همراه باشید.

عنصر چوب در فنگ شویی

عنصر چوب چه خصوصیاتی دارد؟!

1. ویژگی های عنصر چوب:

عنصر چوب در فنگ شویی، دارای ویژگی های مثبت بسیار زیادی است. به عنوان مثال خصوصیاتی مانند جوانی، نشاط، سرزندگی، شادابی، سلامتی، پیشرفت و خلاقیت فقط گوشه ای از ویژگی های عنصر چوب هستند. همان طور که می دانید، انرژی چوب در حال افزایش و گسترش است و انرژی رشد و انعطاف پذیری دارد. بنابراین با توجه به خصوصیات بالا، زمانی که در منزلتان سطح انرژی پایین بود و احساس کسلی، رکود و غم داشتید، می توانید استفاده از عنصر چوب را افزایش دهید.

شکل نمادین عنصر چوب مستطیل است و استفاده از اشکال بلند و ستونی چوبی در خانه، می تواند تداعی کننده این عنصر باشد. همچنین انرژی چوب در درجه اول یانگ و سرزنده می باشد.

ویژگی های عنصر فنگ شویی چوب

2. رنگ های مخصوص عنصر چوب:

برای این که رنگ های مخصوص به عنصر چوب را به خوبی درک کنید بهتر است به بافت گیاهان و درختان توجه کنید. رنگ های عنصر چوب در فنگ شویی عبارت اند از: سبز تیره، سبز روشن، سبز آبی و قهوه ای.

مطلب مرتبط: فنگ شویی رنگ ها – بررسی 10 رنگ اصلی در فنگ شویی!

3. جایگاه عنصر چوب در نقشه باگوا:

طبق نقشه باگوا، جایگاه عنصر چوب در شرق و جنوب شرقی منزلتان وجود دارد این به این معنا است که شما می توانید در این قسمت های خانتان از عنصرچوب استفاده کنید. همچنین اعداد مخصوص عنصر چوب 3 و 4 هستند.

نقشه باگوا مربعی امروزی مکتب کلاه سیاه فنگ شویی

مطلب مرتبط: نقشه باگوا چیست؟ آموزش کامل برای استفاده از نقشه فنگ شویی در منزلتان!

4. عنصر چوب در چرخه تولید و تخریب:

عنصر چوب رابطه بسیار خوبی با عنصر آب دارد، زیرا آب باعث تقویت چوب می شود و آن را رشد می دهد. همچنین چوب نیز باعث تقویت عنصر آتش می شود و به آن جان می بخشد.

از طرفی دیگر چوب توسط عنصر فلز تخریب می شود، زیرا چوب درختان با اره بریده می شود. همچنین عنصر چوب باعث تخریب عنصر خاک می شود، زیرا چوب با ریشه دواندن در خاک باعث تخریب آن می شود.

چرخه تولید و تخریب

5. برای تقویت عنصر چوب درمنزلمان از چه متریال هایی استفاده کنیم؟!

همان طور که می دانید، تمامی وسایل هایی که از چوب طبیعی ساخته شده باشند به تقویت این عنصر در منزل شما کمک می کنند. علاوه بر آن شما می توانید از حصیر، تابلو های طبیعت، بامبو و گیاهانی با برگ های گرد و لطیف در منزلتان استفاده کنید.

استفاده از عنصر چوب در دکوراسیون داخلی

6. چگونه با توجه به عنصر چوب منزلمان را دکوراسیون کنیم؟!

همان طور که در بالا خواندید، عنصر چوب نماد طبیعت است. پس اگر می خواهید این عنصر را وارد منزلتان کنید، ابتدا پرده ها را کنار بکشید که حداقل منظره درختان داخل باغچه یا کوچه از خانتان دیده شود.

سپس یکی از راحت ترین راه ها، استفاده از رنگ ها می باشد و شما می توانید از رنگ های سبز و قهوه ای بیشتری در منزلتان استفاده کنید. به عنوان مثال مبلمانی به رنگ سبز مخملی را با یک میز جلو مبلی مستطیلی شکل و قهوه ای رنگ ست کنید.

استفاده از مبل سبز در نشیمن فنگ شویی با ستفاده از عنصر چوب

همچنین می توانید با استفاده از رنگ سبز نعنایی در اتاق خوابتان استفاده کنید و در اتاق خواب احساس طراوت و سرزندگی را به وجود آورید.

دکوراسیون اتاق خواب با استفاده از عنصر فنگ شویی چوب

مطلب مرتبط: فنگ شویی اتاق خواب – 4 اصل و 21 نکته مهمی که باید رعایت کنید!

و یا چوب طبیعی بیشتری در منزلتان استفاده کنید. برای این کار شما می توانید برای کف پوش از پارکت چوبی استفاده کنید و یا یک میز نهار خوری با طرح چوب طبیعی خریداری کنید.

استفاده از پارکت در فنگ شویی

اگر می خواهید طبیعت را با راه آسان تر و کم هزینه تری وارد منزلتان کنید، پیشنهاد من استفاده از گل و گیاه های مختلف می باشد. به عنوان مثال گیاهانی مانند بامبو، پتوس، یشم، سانسوریا، گندمی و… مناسب منازل آپارتمانی ما هستند.

استفاده از گیاه در فنگ شویی

یکی دیگر از راه های آسان وارد کردن عنصر چوب به منزلمان، استفاده از اکسسوری و دکوریجات چوبی می باشد. به عنوان مثال استفاده از مجسمه های چوبی مختلف و یا دکوریجات و ظروف پذیرایی که از بامبو ساخته شده اند، می تواند راه هوشمندانه ای باشد.

اکسسورس و دکوریجات عنصر فنگ شویی چوب

و در آخر

در انتها باید بگویم که  شما می توانید با استفاده از نکات بالا و سلیقه شخصیتان از عنصر چوب در دکوراسیون منزلتان استفاده کنید. اما دقت داشته باشید که اگر عنصر شخصی شما چوب است نیازی نیست تا کل دکوراسیون منزلتان را تغییر بدهید، شما می توانید با یک دکوری و یا نماد هایی از چوب حس این عنصر را در منزلتان تقویت کنید.

همچنین شما می توانید تا ما را در اینستاگرام دنبال کنید تا به خانواده مدیادکور بپیوندید.

توجه: تمامی مطالب این سایت برگرفته از دانش طراحان و دکوراتور های داخلی مدیا دکور می باشد هرگونه کپی بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.


مطالب مرتبط: 

محاسبه عدد کوا به صورت آنلاین و تفسیر آن در فنگ شویی منزلتان!

یین و یانگ چیست؟ به زبان ساده با مفهوم و کاربرد یین یانگ آشنا شوید!