انرژی چی در فنگ شویی – 5 نکته برای یادگیری کامل مفهوم انرژی چی!

0
1274
تبلیغات

انرژی چی چیست؟! ممکن است نام انرژی چی را در فنگ شویی زیاد شنیده باشید و برایتان سوال پیش آمده باشد که منظور از انرژی چی در منزل چه چیزی می تواند باشد. باید بگویم که این انرژی از طبیعت به وجود می آید و لازمه زندگی انسان ها می باشد و در آخر به طبیعت نیز باز می گردد. همچنین بهتر است بدانید که انرژی چی در فنگ شویی یکی از مفاهیم اصلی است و این دو هیچ وقت از هم جدا نمی شوند. اما اگر می خواهید بیشتر با انرژی چی و نحوه فعال سازی آن آشنا شوید، حتما در ادامه مطلب با من همراه باشید.

انرژی چی در فنگ شویی چیست

برای فعال سازی انرژی چی در منزل باید چه نکاتی را بدانیم؟!

1.تعریف انرژی چی:

انرژی چی، انرژی حیاتی، ضروری و لازمه زندگی است. در علم فنگ شویی اعتقاد بر این است که این انرژی در تمام موجودات زنده و غیر زنده وجود دارد و باعث اتفاقات خوب و بد می شود. اگر انرژی چی از نوع خوب باشد، همه چیز آزاد و رها و مثبت است و باعث به وجود آمدن حس اعتماد به نفس و توانایی بالا می شود.

چینی های باستان، اعتقاد داشتند که انرژی چی با باد پراکنده و پخش می شود و با آب می توانند آن را جمع آوری و حفظ کنند. همچنین بر این باور بودند که چی از یین و یانگ تشکیل شده است و انرژی های آن به هم تبدیل می شود.

تعریف انرژی چی در منزل و دکوراسیون

2. انرژی چی در زندگی امروزی:

فنگ شویی یک علم باستانی است که مفاهیم قدیمی دارد. در واقعا در قدیم متوجه ماده و انرژی غیر قابل دیدنی بودند که بر زندگیشان تاثیر می گذارد. مثل بو، صدا، نور و جاذبه. اما امروزه با پیشرفت علم همه ما می دانیم، چیز هایی قابل دیدن نیستند از ماده یا انرژی تشکیل شده اند که برای درک بهتر انرژی چی، می توانیم آن ها را بهم مرتبط کنیم.

در واقع ما انرژی اجسام و انرژی های غیر قابل دیدن را به صورتی باید به کار ببریم که حس های پنچگانه ما، احساس مطلوب و رضایت بخشی از آن ها دریافت کند.

مثلا با استفاده از رایحه های آرامش بخش در اتاق خواب، می توان حس آرامش به وجود آورد. یا با دیدن رنگ های زرد و نارنجی یا موسیقی های هیجان انگیز، به محیط انرژی مضاعفی داد.

انرژی چی و فعال سازی آن در منزل

3. انرژی چی در فنگ شویی:

همان طور که گفتیم، چی در همه چیز وجود دارد، پس در هر خانه و محیطی انرژی چی مخصوص خود حس می شود. پس باید این انرژی را در فنگ شویی خانه مورد بررسی قرار دهیم و آن را به صورتی کنترل کنیم تا احساس خوب و شادابی در فضا به وجود آوریم.

انرژی چی در فنگ شویی

4. انواع انرژی چی از نظر تاثیر گذاری:

– انرژی شنگ چی:

انرژی خوب و مثبتی است که با خود سلامتی، ثروت و حس رضایت و خوشحالی به همراه دارد. این انرژی در زمان تعادل یین و یانگ ایجاد می شود. معمولا خانه هایی با روشنایی خوب، تمیز، دارای گیاهان سر سبز و هوای تازه، دارای انرژی شنگ چی هستند.

پس اگر خانه ای با انرژی چی خوب می خواهید، آن را با پنجره های بزرگ و زیاد طراحی کنید تا نور خورشید بیشتری وارد منزلتان شود و یا با چراغ های زیاد آن را روشن کنید.

انرژی چی در خانه و فنگ شویی

-انرژی سی چی:

انرژی چی مرده یا راکد می باشد که در محیط های در هم ریخته، با وسایل انباشته، کثیف و تاریک حس می شود. پس برای از بین بردن آن باید انباشتگی ها را رفع کنید و همیشه محیطی دور از گرد و غبار و شلوغی داشته باشید. همچنین برای رفع این انرژی بهتر است که هوای راکد را با باز کردن درب و پنجره ها و با نور چراغ تاریکی ها را از بین ببرید.

رفع انرژی شاچی در منزل

-انرژی شاچی:

انرژی خطرناک و مخرب است. معمولا این انرژی را در اجسام نوک تیز، شکسته، اجسام بزرگ و سقف های کوتاه می دانند. همچنین اشیائی که آن ها را دوست ندارید و از آن ها خاطرات بدی دارید نیز دارای این انرژی می باشند. معمولا انرژی شاچی در ناخودآگاه انسان وجود دارد و در اجسامی که می توانند خطر جانی برای انسان به وجود آورند حس می شوند.

انرژی شاچی در منزل

5. کنترل انرژی چی:

– درب ورودی:

اعتقاد بر این است که انرژی چی از درب ورودی داخل خانه می شود. پس یک ورودی تمیز که حس دعوت کنندگی بالایی دارد، باعث ورود این انرژی در فضا می شود. هیچ چیزی در ورودی نباید مانع جریان انرژی چی باشد.

انرژی چی و درب ورودی

مطلب مرتبط: دکوراسیون ورودی خانه مطابق با اصول فنگ شویی

– پنجره:

در طول روز، پنجره نور خورشید را وارد فضا می کند که باعث ایجاد انرژی می شود. پس خانه با پنجره های بیشتر و بزرگ تر و نور بیشتر، انرژی چی مطلوب تری دارد.

انرژی چی و ورودی آن از پنجره

– انسان ها:

علاوه بر این که از محیط انرژی میگیرید، بر آن هم اثر می گذارید. تمام افردای که در یک خانه زندگی می کنند، می توانند بر انرژی چی خانه تاثیر داشته باشند.

– رنگ:

همان طور که می دانید انواع رنگ ها دارای حس و حال مخصوص به خود هستند. شما می توانید با استفاده از آن ها حس های مختلفی در یک فضا به وجود آورید. به عنوان مثال رنگ های آبی، سبز، بنفش و صورتی رنگ های آرامش بخشی هستند و می توانبد از آن ها در اتاق خواب استفاده کنید. همچنین رنگ هایی مثل قرمز، زرد و نارنجی رنگ های انرژی بخشی هستند و مناسب فضاهایی می باشند که نیازمند انرژی هستند.

رنگ در فنگ شویی و رابطه آن با انرژی چی

مطلب مرتبط: فنگ شویی رنگ ها – بررسی 10 رنگ اصلی در فنگ شویی!

– بو و رایحه:

اگر به دنبال انرژی چی در فضای منزلتان هستید، یکی دیگر از راه های وارد کردن آن رایحه می باشد. ابتدا باید هوای مانده و راکد را با باز کردن در و پنجره ها به بیرون هدایت کنید و سپس با استفاده از رایحه های خوب و آرامش بخش در فضا، انرژی مثبت را به وجود آورید.

انرژی چی در فنگ شویی

– صدا و صوت:

استفاده از موسیقی آرامش بخش و خاطره انگیز نیز می تواند حس خوب را در یک فضا ایجاد کند و باعث تقویت انرژی چی در منزل شود.

– بافت و سطوح:

شاید برایتان عجیب باشد، اما بافت و سطوح نیز می تواند احساس های مختلفی را در یک فضا به وجود آورند. به عنوان مثال بافت و سطوح نرم بسیار آرامش بخش هستند و شما می توانید در مکان هایی مانند اتاق خواب از آن استفاده کنید. اما سطوح سخت برای محیط های کاری و تجاری و تحصیلی مناسب می باشد.

انرژی چی در فنگ شویی پذیرایی و نشیمن

و در آخر…

در آخر باید بگویم که مقدار زیادی از انرژی چی موجود در خانه به انرژی خود شما بستگی دارد. همچنین شما می توانید با استفاده از نکات بالا به تقویت این انرژی در منزلتان کمک کنید. همچنین اگر سوالی دارید در قسمت کامنت با ما در میان بگذارید.


مطالب مرتبط: 

فنگ شویی چیست؟ به صورت کامل با اصول و قوانین فنگ شویی خانه آشنا شوید!

عناصر فنگ شویی | با چرخه و جدول عناصر پنجگانه فنگ شویی آشنا شوید!

یین و یانگ چیست؟ به زبان ساده با مفهوم و کاربرد یین یانگ آشنا شوید!