عنصر خاک در فنگ شویی و استفاده از آن در دکوراسیون منزل

0
31202
تبلیغات

قطعا عنصر فنگ شویی خاک، عنصری است که باید در دکوراسیون تمام خانه ها وجود داشته باشد. البته ما برای سلامت خود به تمام پنج عنصر فنگ شویی احتیاج داریم، اما خاک عنصری است که بدون توجه به عنصر تولد شخصی شما باید در خانتان وجود داشته باشد.

همانطور که از نام آن می توانید حدس بزنید، خاک عنصر فراوانی، تغذیه، باروری، برداشت و رابطه مادر و فرزندی است.  عنصر خاک نمادی از ثبات و صبر است و برخلاف بقیه عنصرها، با تمام فصل ها ی سال رابطه خوبی دارد.

این عنصر فنگ شویی به محیط خود انرژی می بخشد و این انرژی را حفظ می کند. در ادامه قصد دارم که شما را بیشتر با عنصر خاک آشنا کنم پس تا آخر مقاله همراه من باشید.

عنصر فنگ شویی خاک

عنصر خاک چه خصوصیاتی دارد؟!

1. ویژگی های عنصر خاک:

از ویژگی های مثبت عنصر خاک می توان به ایجاد حس امنیت و آرامش در منزل اشاره کرد. همچنین شما می توانید با استفاده از عنصر خاک یک انرژی متمرکز و بنیاد قوی در منزلتان به وجود آورید. همان طور که در بالا به آن اشاره شد عنصر خاک یک عنصر پایدار، حمایتگر و مادرانه است که شما می توانید با استفاده از آن، احساس ثبات را در منزلتان به وجود آورید و سرپناهی پر از آرامش و شاد برای خانواده تان بسازید. کمبود عنصر فنگ شویی خاک در منزل باعث به وجود آمدن بی نظمی و عدم تمرکز می شود.

اگر بخواهم از ویژگی های منفی عنصر فنگ شویی خاک برایتان بگویم، باید به این نکته اشاره کنم که استفاده بیش از حد از عنصر خاک در یک محیط باعث به وجود آمدن حس خشکی، تنبلی و کندی می شود. پس باید از این عنصر هوشمندانه و در کنار بقیه عناصر استفاده کرد.

ویژگی های عنصر فنگ شویی خاک

2. رنگ های مخصوص عنصر خاک :

برای این که رنگ های مخصوص عنصر خاک را به خوبی درک کنیم، بهتر است که به بافت زمین دقت کنیم. رنگ هایی مانند بژ، خاکی، قهوه ای روشن، شنی، زرد، لیمویی و یا حتی آجری رنگ های عنصر خاک هستند.

مطلب مرتبط: فنگ شویی رنگ ها – بررسی 10 رنگ اصلی در فنگ شویی!

3. جایگاه عنصر خاک در نقشه باگوا:

طبق نقشه باگوا، جایگاه عنصر خاک در مرکز، شمال شرقی و جنوب غربی منزلتان وجود دارد این به این معنا است که شما می توانید در این قسمت های خانتان از عنصر خاک استفاده کنید. همچنین اعداد مخصوص عنصر خاک 2،5،8 هستند. شکل نمادین این عنصر نیز مربع و اشکال چهار گوش می باشد.

نقشه با گوا

مطلب مرتبط: نقشه باگوا چیست؟ آموزش کامل برای استفاده از نقشه فنگ شویی در منزلتان!

4. عنصر خاک در چرخه تولید و تخریب:

عنصر خاک رابطه بسیار خوبی با عنصر آتش و عنصر فلز دارد. به این صورت که عنصر آتش با سوختن و تبدیل شدن به خاکستر باعث تقویت خاک می شود و خاک نیز فلز را درون خود نگه می دارد. پس اگر می خواهید تا عنصر خاک را در منزلتان تقویت کنید، از عنصر آتش در کنار آن استفاده کنید.

اما عنصر چوب و عنصر آب بهتر است که از عنصر خاک دوری کنند، زیرا طبق قواعد فنگ شویی، چوب در دل خاک ریشه می کند و باعث تخریب خاک می شود و خاک نیز آب را گل آلود می کند.

چرخه تولید و تخریب

5. برای تقویت عنصر خاک درمنزلمان از چه متریال هایی استفاده کنیم؟

برای دانستن این موضوع باید بگویم که تمامی عناصری که از دل زمین به وجود می آیند باعث تقویت عنصر خاک می شوند. عناصری مانند: کریستال، سفال، سرامیک، انواع سنگ ها مختلف، سنگ نمک و…

دکوری های مربوط به عنصر فنگ شویی خاک

دکوری سنگی عنصر فنگ شویی خاک

6. چگونه باتوجه به عنصر خاک خانمان را دکوراسیون کنیم؟!

طراحی خانه یا فضایی با عناصر خاک یکی از متعادل ترین روش ها در فنگ شویی محسوب می شود. همچنین رنگ های مخصوص عنصر خاک به خوبی با هم ترکیب می شوند. برای تغییر دکوراسیون منزلتان با توجه به عنصر خاک، ابتدا سعی کنید تا فضای خانتان را ساده، مرتب و تمیز نگه دارید و وسایل غیر ضروری را حذف کنید، زیرا انرژی خاک به خانه ای پر از آرامش و امنیت احتیاج دارد.

در قدم دوم اگر می خواهید تا تغییر دکوراسیون کلی در منزلتان ایجاد کنید و آن را باتوجه به عنصر خاک دیزاین کنید، می توانید رنگ دیوارها، کف و یا مبلمانتان را با توجه به رنگ های عنصر خاک خریداری کنید.

دکوراسیون خانه عنصر فنگ شویی خاک

به عنوان مثال، مبل های رنگ بژ و کرمی را با فرش قهوه ای روشن و یا خاکستری ست کنید و یا پرده حریر کرم نسکافه ای را با رنگ مبلمانتان هماهنگ کنید.

اگر میخواهید تا با تغییر دکوراسیون جزئی عنصر خاک را در منزلتان تقویت کنید، میتوانید از دکوری های سرامیکی، کریستالی و یا سفالی استفاده کنید. همچنین با انواع دکوری های سنگی و یا سنگ نمک نیز میتوانید منزلتان را به بهترین شکل دکور کنید.

دکوری کریستالی عنصر فنگ شویی خاک

دکوری های مناسب بری عنصر فنگ شویی خاک

و در آخر…

در انتها باید بگویم که شما می توانید با استفاده از نکات بالا و سلیقه شخصیتان از عنصر خاک در منزلتان استفاده کنید. همچنین دقت داشته باشید که انرژی و حس خوب از درون خود ما ساخته می شود و به خانه و خوانوادمان انتقال پیدا می کند. همچنین فراموش نکنید که ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

توجه: تمامی مطالب این سایت برگرفته از دانش طراحان و دکوراتور های داخلی مدیا دکور می باشد و هرگونه کپی بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.


مطالب مرتبط: 

محاسبه عدد کوا به صورت آنلاین و تفسیر آن در فنگ شویی منزلتان!

یین و یانگ چیست؟ به زبان ساده با مفهوم و کاربرد یین یانگ آشنا شوید!