10 ترفند برای فنگ شویی آشپزخانه

0
21123
تبلیغات

آشپزخانه قلب خانه است و یک آشپزخانه فنگ شویی شده می تواند، انرژی فراوانی را در خانه ما به جریان بیاندازد. بنابراین باید اطمینان داشته باشیم که اصول فنگ شویی به طور دقیق در آشپزخانه اجرا شده است تا انرژی چی، به فراوانی در فضای آشپزخانه جریان داشته باشد. در ادامه 10 ترفند مهم را به شما ارائه خواهیم کرد تا قلب خانه شما، همیشه سلامت و پر انرژی باشد.

فنگ شویی آشپزخانه

1. ترفند اول برای فنگ شویی آشپزخانه: اطمینان پیدا کنید که همه وسایل آشپزخانه به خوبی کار می کنند

وسایلی که خراب هستند را تعمیر کنید. اطمینان پیدا کنید که درب آشپزخانه به راحتی و بدون هیچ سر و صدایی باز و بسته می شود. ظروف ترک برداشته و لب پر را دور بیاندازید و چاقوهایتان را همیشه تیز نگه دارید. این ترفند در فنگ شویی آشپزخانه یکی از مهم ترین گام هاست. وقتی شما از وسایلتان به خوبی مراقبت می کنید و به آن ها اهمیت می دهید، نشان دهنده این است که شما به خودتان هم اهمیت می دهید.

فنگ شویی آشپزخانه

2. ترفند دوم برای فنگ شویی آشپزخانه: اهمیت اجاق گاز خود را بشناسید

در فنگ شویی، اجاق گاز نماد ثروت است. به این وسیله باید توجه بیشتری کنید و همیشه آن را تمیز نگه دارید. دقت کنید که از همه شعله های آن استفاده کنید تا انرژی چی بیشتری را به آشپزخانه خود هدایت کنید.

فنگ شویی آشپزخانه

مطلب مرتبط: فنگ شویی محل کار – 10 اصلی که باید در اتاق کارتان رعایت کنید!

3. ترفند سوم برای فنگ شویی آشپزخانه: همه چیز را تمیز کنید

این تمیزی شامل همه موارد داخل آشپزخانه مانند کابینت ها، قفسه ها، وسایل، دیوارها و پیشخوان می شود. چند وقت یکبار داخل کابینتی ها را تمیز کنید و کف آشپزخانه را برق بیاندازید.

فنگ شویی آشپزخانه

4. ترفند چهارم برای فنگ شویی آشپزخانه: مشخص کنید که دقیقا چه وسایل و ظروفی برای شما کاربرد دارند

اصول فنگ شویی از شما می خواهد که تنها وسایل و ظروفی که از آن ها استفاده می کنید و نیاز دارید را، در آشپزخانه نگه دارید. همه چیز را از داخل کابینت ها و قفسه ها بیرون بیاورید و از خودتان بپرسید که آخرین بار کی از آن ها استفاده کرده اید. اگر به ظروفی که به ندرت از آن ها استفاده می کنید نیاز دارید، آن ها را در قفسه و کابینت های بالاتر قرار دهید.

فنگ شویی آشپزخانه

5. ترفند پنجم برای فنگ شویی آشپزخانه: پیشخوان آشپزخانه را مرتب کنید

ممکن است خیلی از وسایل و ظروفی که روی پیشخوان آشپزخانه قرار داده اید و به ندرت از آن ها استفاده می کنید، مانع این شود که به راحتی بتوانید کار کنید. بنابراین این وسایل را بشناسید و آن ها را از روی آن بردارید. همیشه سطح پیشخوان را تمیز کنید و تنها وسایلی که بسیار پرکاربرد هستند را، به روی آن قرار دهید.

فنگ شویی آشپزخانه

6. ترفند ششم برای فنگ شویی آشپزخانه: وسایل شبیه هم را پیش یکدیگر قرار دهید

هنگامی که کابینت های آشپزخانه را چیدمان می کنید، برای راحتی بیشتر خودتان، ظروف و وسایل شبیه هم را در کنار یکدیگر قرار دهید. برای مثال فیلترهای قهوه را در کنار فنجان های قهوه بچینید و تمام ادویه ها را در یک کابینت و در نزدیک اجاق گاز قرار دهید.

فنگ شویی آشپزخانه

7. ترفند هفتم برای فنگ شویی آشپزخانه: از وسایل نظم دهنده برای استفاده بیشتر از فضای کابینت استفاده کنید

برای استفاده از حداکثر فضای داخل کابینت، ظروف را با توجه به اندازه ی آن ها بچینید. همچنین می توانید از نظم دهنده ها و اکسسوری های چرخان داخل کابینت ها استفاده کنید که هزینه زیادی هم ندارند. دقت کنید که قبل از خرید این وسایل اندازه کابینت ها را بگیرید. ما در مطلبی دیگر در مورد نحوه چیدمان ظروف داخل کابینت توضیح داده ایم، پیشنهاد می کنم که آن را مطالعه کنید.

– 5 قدم ضروری که برای چیدمان ظروف داخل کابینت باید بردارید!

فنگ شویی آشپزخانه

فنگ شویی آشپزخانه

مطلب مرتبط: معرفی 8 باید و نباید برای دکوراسیون آشپزخانه کوچک

8. ترفند هشتم برای فنگ شویی آشپزخانه: از آینه در آشپزخانه استفاده کنید تا انرژی بیشتری ایجاد کنید

همان طور که می دانید اجاق گاز نماد ثروت است، بنابراین آینه ای پشت آن قرار دهید تا اثر انرژی مثبت را، با بازتاب شعله ها بیشتر کند. این آینه در هنگام پخت و پز اتفاقات پشت شما را نشان می دهد، پس آن را در مکانی قرار دهید که بیشتر در آن قسمت آشپزی می کنید.

فنگ شویی آشپزخانه

فنگ شویی آشپزخانه

9. ترفند نهم برای فنگ شویی آشپزخانه: در عناصر فنگ شویی تعادل ایجاد کنید

در هر آشپزخانه 4 عنصر آب، آتش، زمین و فلز همیشه وجود دارد و تنها عنصری که اغلب در آن نیست، چوب است. شما می توانید با قرار دادن ظرفی پر از میوه، یک گیاه کوچک و یا حتی آویزان کردن عکسی از آن ها، از عنصر چوب در آشپزخانه استفاده کنید. زمانی که همه عناصر فنگ شویی در محیط باشند و در بین آن ها تعادل وجود داشته باشد، فضای اطراف حس بهتری را به شما انتقال خواهد داد.

فنگ شویی آشپزخانه

فنگ شویی آشپزخانه

10. ترفند دهم برای فنگ شویی آشپزخانه: از تابلوهای هنری و قاب عکس هایی که به شما حس خوبی می دهند، استفاده کنید

هر انسانی سلیقه متفاوت خود را دارد و عوامل مختلفی می توانند به آن ها انرژی مثبت انتقال دهند. بنابراین تابلوهای هنری و قاب عکسی را در آشپزخانه قرار دهید تا با دیدن آن ها، هر زمانی که در آشپزخانه هستید، انرژی مثبت بگیرید.

فنگ شویی آشپزخانه

فنگ شویی آشپزخانه

مطلب مرتبط: تزیین دیوار آشپزخانه – 5 ایده بینظیر برای دیزاین دیوار آشپزخانه!

آشپزخانه شما باید زندگی و امور روزمره شما را راحت تر کند تا بتوانید از آن، انرژی سلامت و ثروت را جذب کنید. شما باید بتوانید به راحتی در آن آشپزی کنید و به راحتی آن را تمیز و مرتب کنید تا حس خوبی به این قسمت از خانه خود داشته باشید.


مطالب مرتبط:

10 ترفند برای فنگ شویی اتاق نشیمن

فنگ شویی اتاق خواب – 4 اصل و 21 نکته مهمی که باید رعایت کنید!

دکوراسیون ورودی خانه مطابق با اصول فنگ شویی

دکوراسیون حمام با توجه به اصول فنگ شویی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید