دکوراسیون ورودی خانه مطابق با اصول فنگ شویی

0
5248
تبلیغات

باید بدانیم که اصول فنگ شویی خوب از ورودی خانه شروع می شود. درب ورودی خانه به دهانه ” چی ” یا دهان خانه معروف است و به همین علت است که خانه انرژی های مخصوص و ” چی ” را به خود جذب می کند. شاید برایتان این سوال پیش بیاید که انرژی چی، چه است؟ انرژیِ چی همان انرژی مثبت می باشد که ما با راه های مختلف می توانیم آن را وارد زندگی خود کنیم که یکی از این راه ها دکور ورودی خانه و درب ورودی مطابق با اصول فنگ شویی است. پس با ما همراه باشید تا این اصول را با یکدیگر بیاموزیم.

دکوراسیون ورودی خانه

1. آیا دکوراسیون ورودی خانه شما و درب آن، مطابق اصول فنگ شویی است؟

درب ورودی خانه در اصول فنگ شویی بسیار مهم و هائز اهمیت است. از این طریق به خانه ” چی ” یا انرژی زیادی داخل می شود. با تمیز کردن مسیر منتهی به درب ورودی و رنگ آمیزی مجدد آن با رنگ های خوشایندتر، انرژی قوی تر وسلامت تری، به خانه وارد می کند. تا حد ممکن درب ورودی باید جذاب و زیبا باشد و حس خوبی را به شما القا کند.

دکوراسیون ورودی خانه

2. تاثیر دکوراسیون ورودی در داخل شدن جریان انرژی به خانه

 اطمینان پیدا کنید که هیچ مانعی برای ورود جریان انرژی به خانه از طریق درب ورودی وجود ندارد. به این معنی که هیچ سطل آشغالی و هیچ گلدان شکسته ای با گیاه مرده، در جلو درب ورودی، مانع وارد شدن انرژی به خانه نشود. باید بگوییم هر چیزی هم که ورود شما به داخل خانه را سخت می کند، مانع داخل شدن جریان انرژی می شود. این نکته را در نظر بگیرید که همیشه محوطه ورودی خانه، باید تمیز نگه داشته شود.

دکوراسیون ورودی خانه

3. از درب ورودی به خوبی مراقبت کنید تا دکوراسیون ورودی خانه مطابق با اصول فنگ شویی باشد

همیشه به درب ورودیتان عشق بورزید و از آن مراقبت کنید! اطمینان حاصل کنید که درب به آسانی و بی سر و صدا باز می شود و به آن آویزهای زیبا وصل کنید. مطمئن شوید که چفت و دستگیره درب زنگ زده نباشند. این کار باعث می شود که انرژی های خوب به داخل خانه بیایند.

دکوراسیون ورودی خانه

4. با توجه به اصول فنگ شویی در دکوراسیون، رنگ درب ورودی خانه را مطابق با جهات جغرافیایی انتخاب کنید

رنگ درب ورودی شما یکی از بخش های مهم در اصول فنگ شویی است و باید مطابق با جهت جغرافیایی آن باشد.  یعنی متوجه شوید که درب ورودی در کدام جهت قرار دارد و سپس طبق راهنمایی زیر، برای آن رنگ انتخاب کنید. درب ها در جهت شرق و جنوب شرقی را با رنگ های عنصر چوب در فنگ شویی رنگ کنید. درب در جهت جنوب را با رنگ های عنصر آتش، درب در جهت جنوب غربی و شمال شرقی با رنگ های عنصر زمین، درب در جهت غرب یا شمال غربی با رنگ های عنصر فلز و درب در جهت شمال با رنگ های عنصر آب، رنگ شوند.

دکوراسیون ورودی خانه

5. اهمیت دکوراسیون مناسب راهرو ورودی خانه در اصول فنگ شویی

باید بگوییم راهرو ورودی در خانه بسیار مهم است. دقت کنید، هر انرژی خوبی که از درب ورودی داخل خانه شد، در یک راهرویی که اصول فنگ شویی را رعایت نکرده است از بین می رود. شما باید برای این انرژی وارد شده یک کانال و مسیر درست کنید. پس راهرو را جوری دکوراسیون و چیدمان کنید که حس خوش آمد گویی و انرژی مثبت را به مهمانان انتقال دهد.

دکوراسیون ورودی خانه

مطلب مرتبط: فنگ شویی محل کار – 10 اصلی که باید در اتاق کارتان رعایت کنید!

6. تناسب دکوراسیون ورودی با دیگر اجزای خانه در اصول فنگ شویی اهمیت دارد

یک درب ورودی با فنگ شویی خوب باید با دیگر اجزای خانه یا ساختمان هماهنگی و تناسب داشته باشد. این نکته به ظاهر ساده معمولا در زمان بازسازی خانه ها از یاد می رود. به طور مثال در خانه کوچکی که چند بخش دیگر به آن اضافه شده و وسعت یافته است، درب ورودی باریک قدیمی، با خانه بازسازی و بزرگ شده تناسبی ندارد.

دکوراسیون ورودی خانه

7. چالش هایی که دکوراسیون ورودی خانه با اصول فنگ شویی دارد

همشیه شرایط یکسان متعددی وجود دارد که انرژی مثبت را دور و انرژی منفی را جذب می کند که باید از رخداد آن ها جلوگیری کنید. به دو نکته مهم زیر، در دکوراسیون ورودی دقت کنید تا به خانه انرژی منفی داخل و از آن انرژِی مثبت خارج نشود.

دکوراسیون ورودی خانه

مطلب مرتبط: 5 اشتباهی که انرژی مثبت در خانتان را از بین می برد!

– جذب انرژی منفی توسط وسایل نوک تیز در دکوراسیون ورودی خانه:

توجه کنید که استفاده از وسایل نوک تیز و زاویه دار تند باعث می شود که انرژی منفی داخل خانه شود. پس از استفاده از آن ها در ورودی خانه اجتناب کنید.

– دفع انرژی مثبت توسط آینه های مقابل درب ورودی خانه:

با اینکه آینه می تواند فضای کوچک راهرو ورودی خانه را بزرگ تر جلوه دهد، ولی نباید دقیقا جلو درب قرار بگیرد. چون انرژی های مثبت وارد شده به خانه را به بیرون از خانه بازتاب می دهد، پس آن ها را در دیوارهای کناری راهرو نصب کنید.

امیدواریم از این مطلب استفاده کرده باشید و خانهایتان را سرشار از انرژی مثبت و حس خوب کنید.


مطالب مرتبط:

اصول فنگ شویی در دکوراسیون اتاق نوزاد

10 ترفند برای فنگ شویی اتاق نشیمن

10 ترفند برای فنگ شویی آشپزخانه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید