نقشه باگوا چیست؟ آموزش کامل برای استفاده از نقشه فنگ شویی در منزلتان!

48
27804
تبلیغات

نقشه باگوا یا جدول فنگ شویی باگوا چیست؟

باید بدانید باگوا، نقشه انرژی فنگ شویی است و یکی از پرکاربردترین و مهم ترین ابزارها، در فنگ شویی کردن فضا به حساب می آید.

در واقع شما به کمک این ابزار، منزل، محل کار و فضای مد نظرتان را به 9 بخش تقسیم می کنید. 9 بخشی که هر کدام از آن ها به عنصر خاصی مرتبطند و موضوعات مهم زندگیتان مثل سلامتی، عشق و ثروت را مورد هدف قرار می دهند.

توجه داشته باشید که بر اساس قواعد فنگ شویی، زمانی که عناصر و دکوری های مختلف به صورت هدفمند در خانتان قرار داشته باشند، انرژی مخصوص آن ها در فضا جریان پیدا می کند.

پس با دکوراسیون خانتان بر اساس نقشه فنگ شویی باگوا، در هر بخش از منزلتان، انرژی و حس مخصوص آن را به جریان می اندازید تا تمرکزتان بر روی آن وجه خاص از زندگیتان معطوف شود.

اما نقشه باگوا را چگونه باید ترسیم کنیم؟

چه خانه هایی برای کشیدن این نقشه نیاز به دانستن نکات خاص دارند؟

هر یک از بخش های باگوا را باید چگونه دکوراسیون کنیم؟

برای دانستن جواب تمامی سوالات بالا، در ادامه با من همراه باشید تا به صورت کامل آن ها را برایتان توضیح دهم.

نقشه باگوا چیست؟ آموزش کامل برای استفاده از نقشه فنگ شویی در منزلتان

آموزش ترسیم و استفاده از نقشه باگوا:

انواع نقشه های باگوا چه هستند؟

1. باگوا هشت ضلعی:

باید بدانید باگوا از نظر لغوی به معنای هشت مثلث است. همان طور که در تصویر زیر می بینید، این هشت مثلثی که دور مرکز قرار گرفته اند، کنار هم یک هشت ضلعی را تشکیل می دهند که هر کدام از آن ها نمایانگر جهت، رنگ و عنصر خاصی می باشند.

مرکز این نقشه هم مرتبط به تعادل یین و یانگ است و نماد سلامتی و تندرستی است.

نقشه باگوا کلاسیک و سنتی هشت ضلعی

مطلب مرتبط: یین و یانگ چیست؟ به زبان ساده با مفهوم و کاربرد یین یانگ آشنا شوید!

توجه داشته باشید که تصویر بالا، نوع کلاسیک و سنتی نقشه باگوا است که برای استفاده از آن باید از قطب نما و جهت های اصلی استفاده کنید.

نکته: علت این که بالای نقشه جنوب و پایین نقشه شمال است، این است که در چین باستان، جنوب را نماد آسمان و شمال را نماد زمین می دانستند.

2. باگوا مربعی:

نقشه باگوایی که در پایین می بینید، نوع ساده تر شده باگوا کلاسیک است تا از آن بتوانید در خانه های مدرن و امروزی به آسانی استفاده کنید.

این نقشه مرتبط به مکتب کلاه سیاه فنگ شویی یا BTB است که به کمک آن می توانید منزلتان را به 9 بخش تقسیم کنید.

نقشه باگوا مربعی امروزی مکتب کلاه سیاه فنگ شویی

چگونه خانه را بر اساس نقشه باگوا بخش بندی کنیم؟

برای استفاده و کشیدن نقشه باگوا مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

1. با یک مقیاس مشخص نقشه منزلتان را بکشید:

برای این که بخش بندی باگوا به صورت دقیق تری انجام شود، بهتر است که به جای تصویر ذهنی که از نقشه خانتان دارید، آن را با مقیاس مشخصی روی کاغذ بکشید.

مرحله اول ترسیم نقشه باگوا: با یک مقیاس مشخص نقشه منزلتان را بکشید

نکته: پس حتما از متر برای اندازه گیری قسمت های مختلف خانتان استفاده کنید و همه اتاق ها و راهروها و کمدها را داخل نقشه رسم کنید.

2. نقشه را به صورتی بچرخانید تا درب ورودی در پایین قرار بگیرد:

این آموزش رسم نقشه باگوا، مرتبط به مکتب کلاه سیاه است که درب ورودی باید منطبق بر خط پایینی نقشه قرار بگیرد.

مرحله دوم ترسیم نقشه بگوا: نقشه را به سمتی بچرخانید تا درب ورودی در پایین قرار بگیرد

نکته: در واقع درب ورودی همان دهانه انرژی چی است که انرژی از آن وارد منزلتان می شود.

3. نقشه را به 9 بخش مساوی تقسیم کنید:

طول و عرض نقشه ای که کشیده اید را به سه بخش مساوی تقسیم کنید و مطابق نقشه باگوا، خطوط آن ها را رسم کنید تا منزلتان به 9 بخش تقسیم شود.

مرحله سوم ترسیم نقشه باگوا: نقشه را به 9 بخش مساوی تقسیم کنید

نکته: این مرحله را با رنگ مداد یا خودکار متمایز انجام دهید تا بخش بندی ها به صورت واضح تری دیده شوند.

4. هر بخش را مثل نقشه باگوا نام گذاری کنید:

در آخر عنصر، جهت، رنگ و موضوع هر بخش را روی نقشه بنویسید.

اگر نقشه خانمان شکل هندسی منظمی نداشت، چه کنیم؟

ایده آل ترین حالت برای ترسیم نقشه باگوا، پلان و نقشه های مربعی و مستطیل شکل هستند که هیچ بخش اضافه یا از دست رفته ای در آن وجود ندارد.

اما در بسیاری موارد پلان خانه ها به این شکل نیستند و ممکن است قسمتی از نقشه خالی بماند و یا قسمتی از نقشه بیرون بزند. در چنین شرایطی، حالت های زیر را در نظر بگیرید:

1. بخش های بیرون زده از نقشه باگوا:

همان طور که در پلان زیر می بینید، تراس از نقشه باگوایی که ترسیم کرده ایم، بیرون زده است. از آن جا که تراس در کنار بخش خرد و دانش و عنصر خاک قرار دارد، می توانیم آن را نیز بخش شمال شرقی در نظر بگیریم.

ترسیم نقشه باگوا برای بخش های اضافه بیرون زده از تقشه

2. بخش های از دست رفته نقشه باگوا:

به پلان خانه زیر نگاه کنید. همان طور که می بینید، قسمت جنوبی که مربوط به عنصر آتش است، کامل نیست و دارای گوشه از دست رفته است. در این حالت می توانید در آن ناحیه آینه قدی نصب کنید و یا از آباژور ایستاده استفاده کنید و چند ساعتی در روز آن را روشن بگذارید.

ترسیم نقشه باگوا برای بخش های از دست رفته و خالی نقشه

همچنین به جای آینه یا آباژور، می توانید از درختچه و گیاهانی که ارتفاع بلندی دارند، نیز استفاده کنید. توجه داشته باشید که این درمانگرها، انرژی گوشه های از دست رفته را فعال می کنند.

3. نقشه های خانه بسیار پیچیده:

اگر نقشه منزلتان بسیار پیچیده است یا باید از متخصصان فنگ شویی کمک بگیرید یا به جای کل خانه، از نقشه باگوا برای تنها اتاق خوابتان استفاده کنید. چرا که اتاق خواب تاثیر زیادی بر شما دارد و زمان زیادی را در آن سپری می کنید.

مطلب مرتبط: فنگ شویی اتاق خواب – 4 اصل و 21 نکته مهمی که باید رعایت کنید!

هر بخش را چگونه بر اساس باگوا دکوراسیون کنیم؟

بعد از این که هر بخش از خانتان را طبق مراحل بالا مشخص کردید، زمان این است که بر اساس نیازی که دارید انرژی آن بخش را با دکوری و درمانگرهای خاص فعال کنید.

1. بخش شغل و مسیر زندگی:

این بخش مربوط به عنصر آب است و در جهت شمال نقشه باگوا قرار دارد. اگر نیاز به پیشرفت و ارتقای شغلی دارید، می توانید با قرار دادن تابلویی که منظره دریا و رود دارد، آکواریوم، آبنما یا استفاده رنگ های مشکی و آبی تیره، انرژی این بخش را فعال کنید.

دکوراسیون جهت شمال نقشه باگوا بر اساس عنصر آب

مطلب مرتبط: عنصر آب در فنگ شویی را بشناسیم و با خصوصیات آن آشنا شویم!

2. بخش دانش و خرد:

مرتبط به عنصر خاک و جهت شمال شرقی نقشه باگوا می باشد. در حالتی که در حال گذراندن دوره های علمی و آکادمیک هستید و یا نیاز به آگاهی بیشتر در مورد خودتان دارید، فعال کردن انرژی این بخش می تواند کمکتان کند.

توجه داشته باشید که رنگ هایی با تناژ زمینی، مثل خاکی، رسی یا اخرایی و کریستال ها، انرژی قسمت دانش و خرد را به جریان می اندازند. البته علاوه بر این ها می توانید کتابخانه و میز مطالعه را نیز در این بخش چیدمان کنید.

مطلب مرتبط: عنصر خاک در فنگ شویی و استفاده از آن در دکوراسیون منزل

3. بخش خانواده و سلامتی:

بخش خانواده و سلامتی به عنصر چوب و جهت شرقی ارتباط دارد که آن را می توانید با شکل های مستطیلی، رنگ قهوه ای و سبز و گیاهان طبیعی فعال کنید.

همچنین برای اهمیت به اعضای نزدیک خانوادتان، تابلوهای عکس آن ها را در این قسمت می توانید نصب کنید.

4. بخش ثروت و فراوانی:

مانند بخش قبلی، عنصر مرتبط به این بخش نیز چوب است و در جهت جنوب شرقی نقشه باگوا قرار دارد.

برای جذب ثروت و فراوانی می توانید اشیایی که واقعا برایتان ارزش دارند و یا نمادی از جایی که از آن کسب درآمد دارید را در این بخش قرار دهید.

همچنین رنگ بنفش و طلایی و گیاهانی که برگ گرد و دایره ای دارند، نیز برای دکور این قسمت مناسب است.

دکوراسیون جهت جنوب شرقی و ثروت نقشه باگوا با گیاهانی که برگ گرد و دایره ای دارند

مطلب مرتبط: عنصر چوب در فنگ شویی را بیشتر بشناسیم و با ویژگی های آن آشنا شویم!

5. شهرت و خوشنامی:

این که در حال حاضر در جهان چگونه شناخته می شوید و یا این که علاقه دارید در آینده چگونه شناخته شوید، به بخش شهرت و خوشنامی مرتبط است. توجه داشته باشید که عنصر این قسمت آتش است و در جهت جنوب نقشه قرار دارد.

این بخش را می توانید با مدارک، گواهی نامه ها، مدال ها و افتخاراتی که کسب کرده اید، دکور کنید. همچنین باید بدانید که رنگ های قرمز و نارنجی و شمع، عنصر آتش را تقویت می کنند که برای قسمت شهرت مناسبند.

مطلب مرتبط: عنصر آتش در فنگ شویی- با تمام ویژگی های آن آشنا شوید!

6. عشق و ازدواج:

رنگ های صورتی، سفید و طیف های قرمز، سنگ رز کوارتز و تابلوهایی که عشق دو طرفه و ازدواج را به تصویر می کشند، برای تقویت این بخش از منزلتان مناسب هستند که حس عشق را به وجود می آورند.

توجه داشته باشید که عنصر این بخش خاک است و در جنوب غربی قرار دارد.

7. کودکان و خلاقیت:

عنصر بخش غربی نقشه باگوا فلز است و جایی است که باید توجهتان را به کودکتان معطوف کنید. دکوری های آینه ای، متریال های فلزی و شکل های دایره و بیضی تقویت کننده انرژی این بخش هستند.

دکوراسیون جهت غرب نقشه باگوا با دکوری و اکسسوری های فلزی و طلایی

مطلب مرتبط: عنصر فلز در فنگ شویی را بیشتر بشناسید و با ویژگی های آن آشنا شوید!

برای مثال برای تمرکز بر روی زندگی کودکتان، می توانید عکس های او را در قاب های فلزی و نقره ای روی دیوار این قسمت از منزلتان دکور کنید.

8. سفر و اشخاص سودمند:

مانند بخش قبلی، عنصر شمال غربی نقشه باگوا نیز فلز است. پس انرژی این قسمت را با رنگ های نقره ای و طلایی و با متریال هایی از جنس فلز می توانید، تقویت کنید.

همچنین با قرار دادن تصاویر و نماد افرادی که باعث پیشرفت شما می شوند و قابلیت و توانایی هایی جدیدی به شما می دهند، و استفاده از کره و یا نقشه زمین، می توانید اهمیت اشخاص سودمند و سفر را در این بخش نشان دهید.

9. سلامتی:

این بخش به قلب خانه شناخته می شود. چرا که در مرکز خانه قرار دارد و تمرکزش بر روی سلامتی جسمانی و روحی است. شکل های مربعی و رنگ های زرد و خاکی و عناصر سنگی، سرامیکی و کریستالی انرژی این بخش را فعال می کند.

دقت داشته باشید که بهتر است این بخش را بسیار مرتب و خلوت نگه دارید، تا انرژی چی به صورت آزادانه در تمام خانه پخش شود.

چه نکات دیگری را برای استفاده از نقشه باگوا باید بدانیم؟

1. اگر خانه دوبلکس یا دو طبقه دارید، ابتدا طبقه اول را بر اساس نقشه باگوا تقسیم بندی کنید. در حالتی که طبقه دوم پلان مشابهی با طبقه اول دارد، می توانید از همان نقشه برای این طبقه استفاده کنید.

اما اگر نقشه این دو قسمت مشابه نیست، محل داخل شدن به طبقه دوم را ورودی در نظر بگیرید و باگوا را برای آن رسم کنید.

2. بهتر است تمرکزتان را بر روی تقویت حداکثر 3 بخش از نقشه باگوا بگذارید.

در واقع شرایط زندگی همیشه در حال تغییر است و هر کدام از ما در برهه های زمانی خاص، چالش ها و اهداف مختلفی، مثل کسب سلامتی و ثروت را پیش رویمان داریم.

پس ببینید در حال حاضر مهم ترین اولویت های زندگیتان چیست و آن ها را برای تقویت در خانتان انتخاب کنید تا با انرژی متمرکزتری به آن ها دست پیدا کنید.

3. باید بدانید که مکتب کلاه سیاه فنگ شویی (BTB) ترکیبی از فنگ شویی کلاسیک، فلسفه بودیسم، تائویسم و کنفسیوس، روانشناسی و احساس است.

در واقع نقشه باگوا این مکتب، یک نقشه مفهومی است تا به شما کمک کند با دیدن عناصر مختلف در بخش های خانتان، به صورت خودآگاه یا ناخودآگاه، به انرژی و انگیزه رسیدن به اهدافتان دست پیدا کنید.

نکته: میزان تاثیر این ابزار فنگ شویی، به انگیزه و نیت خودتان بستگی دارد تا در راستای آن هدف، تغییرات لازم را در زندگیتان ایجاد کنید.

4. نقشه باگوا مقیاس پذیر است. به این معنی که تنها به خانه یا محل کار محدود نیست و از آن برای بخش بندی چه محیط های بزرگ تر و چه محیط های کوچک تر، مثل اتاق خواب و میز کار نیز می توانید استفاده کنید.

و در آخر …

خب حالا نحوه ترسیم نقشه باگوا را یاد گرفته اید. با خودتان خلوت کنید و بببنید در حال حاضر مهم ترین اهداف زندگی شما و خانوادتان چیست.

بعد از این که این اولویت ها را مشخص کردید، با توجه به نقشه باگوا و نکاتی که در این مطلب آموزش دادم، خانتان را دکوراسیون کنید تا انرژی مخصوص آن ها در خانتان جریان پیدا کند و به آن ها دست پیدا کنید.

توجه: تمامی مطالب این سایت برگرفته از دانش طراحان و دکوراتور های داخلی مدیا دکور می باشد هرگونه کپی بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.


مطالب مرتبط: 

محاسبه عدد کوا به صورت آنلاین و تفسیر آن در فنگ شویی منزلتان!

فنگ شویی رنگ ها – بررسی 10 رنگ اصلی در فنگ شویی!

48 دیدگاه‌ها

 1. سلام بر شما
  یعنی طبق نقشه باگوا ، در هر حال درب ورودی خانه ، شمال خانه محسوب میشود؟ در حالیکه مثلا شمال واقعی منزل من بر اساس قطب نما ، آشپزخانه است

  • سلام، بله درسته، برای استفاده از نقشه باگوا جهت های اصلی قطب نما کاربردی ندارند و بخش بندی رو بر اساس درب ورودی باید انجام بدین

  • سلام، بله باید درب ورودی رو در بخش شمالی نقشه باگوا در نظر بگیرید،
   جهت های جغرافیایی اصلی به نقشه باگوا هیچ ارتباطی ندارند

 2. سلام خانه ما ویلایی و از حیاط وارد خانه میشیم و یک راهرو مجزا هست که بعد وارد پذیرایی میشیم.برای ترسیم نقشه باگوا نیاز حیاط و راهرو ترسیم کنیم ؟یا از درب ورودی که وارد پذیرایی میشیم کافیه ؟ ممنونم از راهنماییتون

 3. بخش ورودی در شغل ‌ زندگی کامل نیست همینطور عشق و ازدواج چطور نقصشو بر طرف کنم ؟

  • سلام و وقت بخیر، منظورتون رو به صورت کامل متوجه نشدم، میتونید از طریق دایرکت اینستاگرام پیام بدین تا بهتر بتونم راهنماییتون کنم

 4. سلام من مقیاس اندازه گیری رو نفهمیدم میشه بیشتر توضیح بدید روی کاغذ چه جوری حساب کنیم وقتی با متر خونه رو اندازه گرفتیم؟؟

  • سلام، معمولا به این صورت هست که هر یک متر رو یک سانتیمتر روی کاغذ باید ترسیم کنید

 5. درودبرشما
  طبق آموزشهای فنگشویی که دیدم استادم میگه بایدکارباقطب نمابلدباشیدتاجهتهاراروی نقشه باگوادرست بکشیدامااین مطلب شماکه گفتیدهمیشه درب ورودی خانه راشمال قراردهیدونیازی به قطب نمانیست کل مطالبی که یادگرفتم باطل میشودالان بامقاله شمانقشه باگوامن یک چیزه باآموزشهام یک چیزدیگه ودقیقاگیج شدم لطفاراهنمایی کنیدواینکه ممکنه درورودی گوشه نقشه باشدتواین آموزش شماشمال گوشه نمیشه چگونه محاسبه کنیم؟

  • سلام و وقت بخیر، فنگ شویی مکتب های مختلفی داره و هر کدوم روش های متفاوت خودشون رو برای استفاده از نقشه باگوا دارند، علت این اختلاف هم تفاوت مکتب هاست.
   در بخش های ابتدایی این مطلب هم توضیح دادم که این آموزش مربوط به مکتب کلاه سیاه فنگ شویی است.
   برای بخش بندی باگوا طبق این مکتب از آموزش قدم به قدم همین صفحه استفاده کنید

 6. سلام درمورد نقشه خانه و نقشه باگوا ديگه لازم نيس خونه رو با قطب نما چك كنيم و جهتاشو ببينيم ؟؟يعني نقشه خونه رو رسم كنيم و فقط درب اصلي رو روي پلان نقشه باگوا بذاريم و طبق باكوا حسابش كنيم ؟
  و اينكه جهتهاي واقعي خونه با تصوير باگوا يكي نباشن مهم نيس؟؟درب پذيرايي من گوشه و ضلع ميخوره كه مثل نقشه باگوا نميشه حسابش كنم ،چجوري محاسبش كنم؟؟

  • سلام، بر اساس مکتب کلاه سیاه فنگ شویی نیازی به قطب نما و جهت های جغرافیایی ندارید و بر اساس آموزش این صفحه باید بخش های منزلتون رو مشخص کنید،
   نقشه باگوا رو هم بهتره که یا برای کل خانه استفاده کنید و از درب ورودی منزل نقشه رو در نظر بگیرید

 7. سلام روزتون عالی
  برای نقشه باگوا اتاق خواب باید در ورودی اتاق خواب رو در نظر بگیریم ؟

 8. سلام، روزتون بخیر. خونه ما L شکل هست و طبق نقشه باگوا خیلی از بخشها در جنوبغرب و غرب و شمالغرب تقریبا خالی میمونه. چه کار میشه کرد؟

  • سلام در یکی از بخش های این مطلب هم توضیح دادم که برای بخش های از دست رفته نقشه باگوا، میتونید از آینه، آباژور یا گیاهان بزرگ در کنار دیوار استفاده کنید،
   البته برخی از متخصصین فنگ شویی برای خانه هایی که پلان ال دارند هم پیشنهاد میکنند که هر خانه رو به دو مستطیل تقسیم کنید و نقشه باگوا رو برای هر بخش به صورت جداگانه استفاده کنید

 9. درود و خسته نباشید خدمت شما,ممنونم کلی چیز یاد گرفتم,هزینه فنگشویی چقدره,و چطور اساتید رو باید اورد و انجام داد و اعتماد کرد؟!انرژی منفی توی خونه ما زیاد هست و همش گرفتار و مریض هستیم,راهنمایی کنید,ممنونم.

  • سلام و وقت بخیر، در مورد این که در حال حاضر متخصصین فنگ شویی چه کسانی هستند اطلاعاتی ندارم، در مورد هزینه فنگ شویی هم فک میکنم قیمت مشخص و مصوبی وجود نداره و هر شخص ممکنه هزینه متفاوتی رو درخواست کنه

 10. سلام وقتتون بخیر سوالم این بود که ایا میشه برای هر قسمت از خانه مثلا پذیرایی یا حال و اشپزخونه حیاط جدا جدا نقشه باگوا رو اجرا کنیم به جای این که کل ساختمان رو در نظر بکیریم. ودرب ورودی رو برای هر کدوم مجزا در قسمت پایین نقشه باگوا قرار بدیم. ؟!

 11. سلام وقت بخیر منزل ما مستطیل بزرگه
  و نقشه باگوا مربع هست نصف خونه از نقشه بیرونه چطوری باید حساب کرد؟
  و این که میشه حدودی و چشمی تقسیم بندی کرد یا حتما باید با اندازه گیری و مقیاس دقیق باشه

  • سلام و وقت بخیر، در خانه مستطیلی شکل، بعد از این که نقشه رو کشیدین، طول و عرض رو به سه قسمت مساوی تقسیم کنید و خطوط رو مثل الگو این مطلب به هم وصل کنید تا مثل نقشه باگوا 9 قسمت برابر ایجاد بشه.
   در مورد سوال دومتون هم باید بگم که خیلی از متخصصین فنگ شویی پیشنهاد میدن که به صورت دقیق نقشه کشیده بشه

  • بله، هر مکتب فنگ شویی روش خاصش خودش رو داره و به همین دلیل اختلاف های متعددی رو بین اون ها میبینیم

 12. وقت بخیر
  اگر اتاق خواب در جنوب شرقی باشه باید داخل اتاق خواب رو تقویت کنم یا فقط جنوب شرقی حال خونه رو باید در نظر بگیرم؟؟؟

  • سلام و وقت بخیر،
   شما دو تا راه دارید، یا کل خانه را بر اساس نقشه باگوا تقسیم بندی کنید و اتاق خواب را بر اساس این که در جنوب شرقی قرار داره فنگ شویی کنید
   یا تنها نقشه باگوا رو برای هال و پذیرایی استفاده کنید و قسمت جنوب شرقی هال رو فنگ شویی کنید

 13. سلام.من یه سوال متفاوت دارم:
  مجتمع محل زندگی من پشت به خیابان اصلی هست. یعنی درب ورودی واحد من، پشت به خیابانه؛ و از طریق بالکن به خیابان اصلی اشراف دارم ویو اصلی من هست. ارتباط زیادی با درب اصلی و راهرو و پله ها ندارم فقط در حد ضرورت عبور میکنم.
  ممنونم.
  ایا میتونم درب وردی انرژی چی رو همون بالکن در نظر بگیرم؟

  • سلام، اصولا در فنگشویی ورودی خانه را محل اصلی انرژی چی در نظر میگیرند، البته پنجره هم به خاطر این که محل عبور نور خورشید است و با باز بودنش جریان هوا ایجاد میکند، یکی از محل های ورود و خروج انرژی هم به حساب می آید،
   شما میتونید هم ورودی و هم بالکن و پنجره را به زیبایی دکور و فنگ شویی کنید تا از آن ها احساس و انرژی مثبت دریافت کنید
   اما اگر منظورتون از ورودی و بالکن، بخش بندی نقشه باگواست، توجه داشته باشید که در مکتب کلاه سیاه فنگشویی، درب ورودی رو به صورت قراردادی ملاک تقسیم بندی باگوا قرار داده اند
   اگر این قرارداد رو نمیپسندید، میتونید قوانین مکتب های دیگری که بخش بندی باگوا رو بر اساس قطب نما انجام میدهند، دنبال کنید

 14. سلام. وقت بخیر. درب ورودی آپارتمان ما گوشه سمت راست پایین شکل مربع میفته. با این حساب برای اینکه بسمت جنوب بیفته، باید نقشه رو چهل و پنج درجه بچرخونم. در این صورت نقشه خونه، بجای مربع، لوزی میشه و با نقشه باگوا منطبق نیست. چیکار میتونم بکنم؟ لطفاً راهنمایی کنید

  • سلام، نیازی نیست که نقشه رو بچرخونید، درب ورودی شما طبق گفته خودتون، در بخش سفر و اشخاص سودمند قرار میگیره که بر اساس اون، باقی بخش ها رو هم میتونید مشخص کنید

 15. سلام.خسته نباشید.خونه من شمالی هست درب ورودی قسمت میانی هست ودرراستای اون اشپزوپشت درب ورودی راه پله وتراس هست الان اشپزوتراس خونه رومحاسبه نکنم

  • سلام و وقت بخیر، اگر طبق توضیحات مطلب، آشپزخانه جزو بخش بیرون زده است، باید ببینید که آشپزخانه کنار چه بخشی از نقشه باگوا قرار گرفته و آشپزخانه را هم جزو آن بخش در نظر بگیرید

 16. سلام. وقتتون بخیر.
  در اعداد کوا جهت های مطلوب و نا مطلوب، مطابق با شمال و جنوب و شرق و غرب نقشه فنگ شویی هست؟
  مثلا شمال در پایین و شرق در سمت چپ نقشه می افته؟
  یا جهت اعداد کوا مخالف نقشه فنگ شویی می شود؟

  • سلام، جهت های عدد کوا ارتباطی با نقشه باگوا نداره، این دو از دو مکتب متفاوت فنگ شویی هستند،
   متخصصین فنگ شویی هم توصیه میکنند که تنها قوانین یک مکتب رو در منزلتون اجرا کنید

 17. سلام خدا قوت. خونه ی ما دوبلکسه و تو اتاق 6تا پله میخوره و دو تا اتاق و حموم طبقه بالاست .در ورودی خونه ما به پذیرایی باز میشه. و از پذیرایی 6تا پله میخوره به طبقه بالا. آیا الان من از دو تا نقشه باگوا باید استفاده کنم چون پذیرایی پایینه ویه راهرو دومتری که اتاقها روبروی هم و حموم بینشونه بالا هستن؟ و سوال بعدی ، پایین پله رو در ورودی فرض کنم یا وقتی به بالا رسیدم ؟

  • سلام و وقت بخیر، بله برای هر طبقه یک نقشه باگوا در نظر بگیرید و برای طبقه بالا، بالای پله رو ورودی فرض کنید

 18. سلام از سایت خیلی خوبتون ممنونم خیلی چیزا از سایتتون یاد گرفتم، دو تا سوال ذهن منو مشغول کرد میشه جوابمو بدید: اگر نقشه خونه بصورت مستطیل خیلی کشیده باشه اگه قطب نما رو بصورت کلی اگر در نظر بگیریم همه ی مکان ها حفظ میشه طبق فنگ شویی اگه هر اتاق رو جدا با باگوا مشخص کنیم یک طرف همیشه خالی میمونه. کدوم نقشه باگوا رو در نظر بگیریم هر اتاق رو جدا یا کلی رو ؟
  سوال بعدی:آیا در اندازه گیری متراژ مکان؛ بالکن رو هم اندازه بزنیم یا مد نظر اندازه گیری داخل خونه هست؟

  • سلام و وقت بخیر، نیازی نیست هر اتاق رو به صورت جداگانه بر اساس نقشه باگوا چیدمان کنید،
   یا از نقشه باگوا برای کل خانه و یا فقط برای اتاق خوابتون استفاده کنید
   بالکن هم نیازی نیست در نقشه در نظر بگیرید

 19. سلام مطالب کامل و واضح و گویا بود ممنون و سپاسگزار ، سوال داشتم ، طبق اصول فنگ شویی بهترین محل قرارگیری بخشهای مختلف خونه کجاست ، مثلا آشپزخانه کجای خونه قرار داشته باشه یا سرویس و حمام یا اتاق خواب و …..??

  • سلام و وقت بخیر، محل قرار گیری بخش های خانه، بر اساس مکتب های مختلفی که فنگ شویی داره، میتونه متفاوت باشه،
   مثلا یکی از مکتب ها بر اساس عدد کوا خانه و افراد محل ها رو مشخص میکنه و یک مکتب دیگه بر اساس قطب نما!

 20. سلام وقت بخیر معمولا میگن روبروی در ورودی خونه آینه نزارید در بالکن که رو به اتاق باز میشه اگه روبروش آینه باشه اشکال داره؟ یا مشکلی به وجود نمیاد . آیا در بالکن هم باید در ورودی حساب کنیم؟

  • سلام و وقت بخیر، چون در فنگ شویی محل ورود انرژی چی درب ورودی است، پیشنهاد میشه که آینه جلو روبرو درب ورودی نباشه که انرژی رو خارج نکنه،
   درب بالکن هم نباید به عنوان ورودی در نظر بگیرید

 21. سلام الان یه سوالی ذهن منو درگیر کرده عدد گووا من هشت هست این نقشه رو یاد گرفتم یعنی باید اون قسمت که مختص عدد هشت هست رو فعال کنم؟

  • سلام و وقت بخیر، عدد کوا مربوط به مکتب های سنتی فنگ شویی است و آموزشی که در این مطلب داده شده مربوط به مکتب های مدرن فنگ شویی است. پس پیشنهاد میکنم آموزش های یک مکتب را فقط دنبال کنید

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید