نکاتی که برای انتخاب کاغذ دیواری مناسب باید بدانید!

0
405

امروزه افراد بیشتری نسبت به گذشته از کاغذ دیواری برای دیوارهای منزلشان استفاده می کنند. کاغذ دیواری می تواند فضای اتاق را بزرگ تر و روشن تر جلوه دهد و حتی می تواند عیب های دیوار منزل شما را پوشش دهد. اگر به فکر خرید کاغذ دیواری مناسب برای منزلتان هستید، گزینه های زیادی پیش روی شما قرار دارد که سر در گمتان می کند. بنابراین قصد داریم در ادامه این مطلب، نکاتی را آموزش دهیم که شما را در انتخاب کاغذ دیواری مناسب کمک کند، پس با ما همراه باشید.

انتخاب کاغذ دیواری

1. رنگ مناسب در انتخاب کاغذ دیواری

رنگ تاثیر مستقیمی به روی ظاهر اتاق دارد، بنابراین باید رنگ کاغذ دیواری را با دقت فراوانی انتخاب کنید.

– انتخاب رنگ سرد برای کاغذ دیواری:

برای بزرگ تر نشان دادن فضای اتاق و بلندتر نشان دادن ارتفاع سقف، کاغذ دیواری هایی با رنگ زمینه سرد مانند سبز، آبی و بنفش را انتخاب کنید. به یاد داشته باشید رنگ های سرد روشن، حس آرامش و رنگ های سرد پررنگ، حس داراماتیک را در انسان به وجود می آورند.

انتخاب کاغذ دیواری

انتخاب کاغذ دیواری

– انتخاب رنگ گرم برای کاغذ دیواری:

رنگ های گرم در کاغذ دیواری، مانند قرمز، نارنجی و زرد حس گرما را به انسان انتقال می دهند. این رنگ ها برای خانه هایی در اقلیم آب و هوایی سرد و اتاق های شمالی بسیار مناسب می باشند. به یاد داشته باشید هر چه رنگ گرمِ پر رنگ تری را برای کاغذ دیواری اتاق انتخاب کنید، گرما و هیجان بیشتری به شما انتقال داده خواهد شد.

انتخاب کاغذ دیواری

انتخاب کاغذ دیواری


مطلب مرتبط: رنگ در دکوراسیون داخلی – چه رنگ هایی را در دکوراسیون داخلی به کار ببریم؟


2. تاثیر نور اتاق در انتخاب کاغذ دیواری

– انتخاب کاغذ دیواری مناسب برای اتاق های تاریک

در اتاق هایی شمالی، راهروهای تاریک و فضاهایی که پنجره کمی دارند، از کاغذ دیواری هایی استفاده کنید که نور را در محیط اتاق بازتاب می دهند، مانند کاغذ دیواری هایی که طرح هایی با رنگ روشن و یا با بافت متالیک دارند. همچنین بهتر است کاغذ دیواری هایی با بافت صاف و هموار انتخاب کنید که حداکثر میزان نور را بازتاب دهند.

انتخاب کاغذ دیواری

انتخاب کاغذ دیواری


مطلب مرتبط: با انواع جنس کاغذ دیواری و 7 نوع پرکاربرد آن آشنا شوید!


– انتخاب کاغذ دیواری مناسب برای اتاق های روشن

رنگ های تیره نور را به خود جذب می کنند و باعث می شوند فضای اتاق کوچک تر جلوه کند. همچنین کاغذ دیواری هایی با سطح بافت دار دیوار را تاریک و تیره تر جلوه می دهند. این نوع کاغذ دیواری می تواند برای فضای اتاق خواب مناسب باشد تا خواب آرامش بخشی در آن داشته باشید.

انتخاب کاغذ دیواری


مطلب مرتبط: نکاتی برای انتخاب کاغذ دیواری مناسب اتاق خواب که باید بدانید!


3. انتخاب کاغذ دیواری مناسب برای پوشش عیب های دیوار

کاغذ دیواری هایی که دارای طرح و نقش و بافت های برجسته هستند، می توانند عیب و نقص های دیوار را بپوشانند. برای این کار می توانید از کاغذ دیواری هایی با بافت های قابل لمس، مانند کاغذ دیواری های وینیلی، پارچه ای و فویلی استفاده کنید. همچنین کاغذ دیواری هایی که دارای طرح سنگ مرمر، چوب و پوست حیوانات هستند نیز برای پوشش عیب های دیوار مناسب می باشند.

انتخاب کاغذ دیواری

انتخاب کاغذ دیواری

4. انتخاب کاغذ دیواری با توجه به سبک دکوراسیون اتاق

– انتخاب کاغذ دیواری برای محیط رسمی

در محیط رسمی، مانند اتاق نشیمن و پذیرایی و یا دفاتر کاری، کاغذ دیواری هایی با طرح و نقش های بزرگ با رنگ های دراماتیک را انتخاب کنید.

انتخاب کاغذ دیواری

انتخاب کاغذ دیواری


مطلب مرتبط: دکوراسیون سالن پذیراییتان را با این 7 نکته شیک و اصولی کنید!


– انتخاب کاغذ دیواری برای محیط غیر رسمی

برای محیط های غیر رسمی مانند اتاق خواب یا اتاق بازی، کاغذ دیواری هایی در رنگ های روشن که دارای طرح های کوچک هستند را انتخاب کنید. همچنین اگر علاقه دارید، می توانید از پوسترها که در طرح و سبک های متنوعی در بازار موجود هستند، برای پوشش دیوار این نوع اتاق ها استفاده کنید.

انتخاب کاغذ دیواری

انتخاب کاغذ دیواری

5. طرح و نقش های عمودی و افقی در انتخاب کاغذ دیواری

– انتخاب طرح و نقش عمودی برای کاغذ دیواری

کاغذ دیواری هایی که طرح های راه راه و نقش های عمودی دارند، ارتفاع اتاق را بلندتر و فضای آن را رسمی تر و سرزنده تر جلوه می دهند. ناگفته نماند که شکل های عمودی روی کاغذ دیواری، مانند طرح گلدار که به صورت V و یا U قرار گرفته شده باشند، سقف اتاق را مرتفع تر نشان می دهد.

انتخاب کاغذ دیواری

انتخاب کاغذ دیواری

– انتخاب طرح و نقش افقی برای کاغذ دیواری

کاغذ دیواری هایی که دارای طرح و نقش های افقی هستند، فضای اتاق را آرام و ساکن نشان می دهد و باعث می شود که اتاق های باریک، عریض تر جلوه داده شوند.

انتخاب کاغذ دیواری

6. اندازه مناسب طرح و نقش ها در انتخاب کاغذ دیواری

کاغذ دیواری با طرح و نقش های کوچک، فضای اتاق را جادار و کاغذ دیواری با طرح و نقش های بزرگ، فضای اتاق را صمیمی و خودمانی نشان می دهند. بنابراین اگر می خواهید اتاقی که از مبلمان و وسایل کمتری در آن استفاده شده است را پر تر نشان دهید، از کاغذ دیواری با طرح و نقش های رنگ روشن و بزرگ در زمینه رنگ تیره استفاده کنید. همچنین می توانید برای عمق دادن به اتاق، کاغذ دیواری با طرح بسیار بزرگ و شبکه ای را انتخاب کنید.

انتخاب کاغذ دیواری

انتخاب کاغذ دیواری

7. ترکیب کاغذ دیواری ها را هوشمندانه انتخاب کنید

اتاقی با کاغذ دیواری که هیچ طرح و بافتی ندارد، فضایی خسته کننده ایجاد خواهد کرد، در مقابل کاغذ دیواری با طرح و نقش های زیاد، باعث بی قراری افراد می شود. بنابراین در ترکیب این دو نوع کاغذ دیواری دقت کنید و طرح و نقش هایی را انتخاب کنید که رنگ هایشان به طور کامل یا بخش عمده ای از آن ها، مانند یکدیگر باشند. البته به یاد داشته باشید معمولا در آلبوم های کاغذ دیواری، برای ایجاد هماهنگی و انتخاب راحت تر، این قاعده را رعایت کرده اند.

انتخاب کاغذ دیواری


مطالب مرتبط:

چه کاغذ دیواری مناسب برای فضاهای کوچک است؟

راهنمای کاربردی برای انتخاب کاغذ دیواری مخصوص سقف

چگونه از ترکیب رنگ و کاغذ دیواری در منزلمان استفاده کنیم؟

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید