فنگ شویی ثروت – آموزش کامل برای جذب ثروت با فنگشویی خانتان!

0
7429
تبلیغات

به دنبال پولدار شدن یا جذب ثروت با فنگ شویی خانتان هستید؟

نمادها، رنگ ها و گلدان های ثروت را می خواهید بشناسید؟

جهت یا کنج ثروت در اتاق خواب یا خانتان را می خواهید پیدا کنید؟

در جواب سوالات بالا باید بدانید که جهت یا کنج جنوب شرقی در فنگ شویی به ثروت اختصاص داده شده است. همچنین نماد هایی نیز وجود دارد که در فنگ شویی آن ها را نماد ثروت می دانند که شامل، سکه های چینی، قورباغه پول و مجسمه لاک پشت می باشند.

همچنین رنگ های بنفش، سبز، قرمز و آبی نیز نماد های ثروت در چین باستان هستند. و شاید تعجب کنید که در فنگ شویی اعتقاد بر این است که برخی گیاهان مانند، گیاه یشم و پول چینی نیز نماد هایی از ثروت تلقی می شوند.

خب تا اینجا خیلی مختصر و مفید با روش هایی که به کمک آن ها می توان جذب ثروت در خانه یا محل کارتان داشت آشنا شدید. اما برای به کار گیری و استفاده از این جهت، نمادها و دکوری ها نیاز به اطلاعات  بیشتری دارید که در ادامه آن ها را می خواهم آموزش دهم.

جذب ثروت با فنگ شویی ثروت

روش ها و قوانین فنگ شویی ثروت که آن ها را باید بدانید:

یادتان باشد روش ها و قوانینی که در ادامه معرفی می کنیم، انرژی مخصوص را در فضای خانه به جریان می اندازد. در واقع این روش ها، نماد ثروت در فنگ شویی منزلتان هستند که دیدن آن ها به شما یادآوری می کند که یکی از اهداف حال حاضر زندگیتان کسب ثروت و درآمد بیشتر است. این نمادها در ذهن ناخودآگاهتان به مرور زمان نقش می بندد و با دیدن آن ها، انرژی ثروت را کسب می کنید تا برای اهدافتان بیشتر تلاش کنید و روی آن ها متمرکز باشید. پس از این روش ها انتظار ماورای طبیعی و غیر منطقی نداشته باشید.

1. جهت و کنج ثروت خانه یا اتاق خوابتان را مشخص کنید!

بر اساس نقشه باگوا، گوشه سمت چپ یا بخش جنوب شرقی، مخصوص ثروت است. شما طبق این نقشه فنگ شویی باید از درب ورودی خانه یا اتاق خواب، فضا را بخش بندی کنید و گوشه سمت چپ آن را برای قرار دادن نمادها، گیاهان و یا رنگ های مخصوص ثروت اختصاص دهید. همچنین همان طور که در مطلب نقشه باگوا گفته شده است این بخش مرتبط به عنصر چوب می باشد، پس می توانید از عناصر چوبی نیز برای تقویت این بخش استفاده کنید.

نکته: کنج ثروت را همیشه به خوبی نورپردازی کنید، چرا که نور باعث رشد و تقویت عنصر چوب در فنگ شویی می شود.

انرژی چی در فنگ شویی

2. از نمادهای ثروت فنگ شویی استفاده کنید!

هر یک از نمادهایی که در ادامه معرفی کرده ام و به آن علاقه دارید را می توانید برای گوشه ثروت به کار ببرید:

– سنگ سیترین:

کریستال طلایی رنگ سیترین، در گذشته نماد ثروت بوده است و مردم آن زمان به همین دلیل آن را با خود حمل می کردند. البته از این سنگ برای بالا بردن حس اعتماد به نفس و کاهش استرس نیز استفاده می شود.

سنگ سیترین در فنگ شویی ثروت

– کریستال آمیتیست:

این کریستال هم انرژی مثبت با خود دارد و به خاطر رنگ بنفش که مربوط به ثروت است، از آن می توانید استفاده کنید.

سنگ آمیتیست در فنگ شویی ثروت

– قورباغه پول:

جالب است بدانید که در فرهنگ عامه چین این اعتقاد وجود دارد که در گذشته قورباغه ای سکه تولید می کرده است. به همین دلیل هم نماد ثروت در فنگ شویی است و نماد خرد هم به حساب می آید.

نماد مجسمه قورباغه در فنگ شویی

– سکه های چینی:

نماد دیگری که می توانید استفاده کنید، سکه های سه تایی یا شش تایی چینی است که با روبان قرمز یا زرد به هم متصل شده اند.

سکه پول چینی در فنگ شویی ثروت

– کاسه پرتقال:

پرتقال به خاطر رنگ و رایحه انرژی بخشی که دارد، در فرهنگ چینی نماد ثروت و خوش شانسی است. این کاسه را به جای کنج ثروت، روی اپن آشپرخانه یا میز جلو مبلی نیز می توانید قرار دهید و از میوه های آن استفاده کنید.

پرتفال در فنگ شویی ثروت

البته به غیر از موارد بالا، لاک پشت فنگ شویی، بودا خندان و کشتی ثروت نیز مناسب است. یادتان باشد که این گزینه ها از فرهنگ و تاریخ چینی می آید. اگر علاقه داشتید، می توانید از نمادهای ایرانی و اسلامی و یا تخته آرزوها به جای آن ها استفاده کنید.

3. از گلدان های ثروت استفاده کنید!

باید بدانید که کنج ثروت مختص به عنصر چوب است و به همین دلیل می توانید آن را با گیاهان تقویت کنید. البته در فنگ شویی توصیه شده است که گل های این بخش، برگ های سکه ای شکل داشته باشند که نماد ثروتند، مانند گیاه پول چینی و گیاه یشم که در ابتدا به آن ها اشاره شد.

گل یشم در فنگ شویی ثروت

گل پول چینی در فنگ شویی ثروت

4. رنگ های ثروت را در فنگ شویی بشناسید!

قرمز در فنگ شویی رنگی است که با خود خوش یمنی و قدرت می آورد. همان طور که می دانید رنگ بنفش نیز از باستان در تمامی کشور ها نماد ثروت می باشد. همچنین در نقشه باگوا، عنصر مخصوص کنج ثروت، چوب می باشد. پس می توانید از رنگ های قهوه ای و سبز و رنگ آبی که تقویت کننده چوب است نیز استفاده کنید.

برای به کار بردن این رنگ ها، هم می توانید دیوار را نقاشی کنید و هم می توانید اکسسوری و دکوریجات را به این رنگ های خریداری کنید و در کنج ثروت قرار دهید.

عنصر آتش در فنگ شویی اتاق خواب

مطلب مرتبط: فنگ شویی رنگ ها – بررسی 10 رنگ اصلی در فنگ شویی!

5. آشپزخانه منزلتان را به خوبی فنگ شویی کنید!

اجاق گاز وسیله ای است که با آن غذای انسان تامین می شود و انسان با آن غذا قدرت کار کردن و کسب ثروت را بدست می آورد. پس در فنگ شویی اجاق گاز اهمیت زیادی در ثروت دارد. پس اجاق را همیشه تمیز نگهدارید و مطمئن شوید که همه شعله های آن کار می کند.

همچنین فضای آشپزخانه و اپن را بدون در هم ریختگی و تمیز نگهدارید. یخچال و قفسه حبوبات را منظم چیدمان کنید و سعی کنید همیشه ظروف نگهداری از مواد تازه، پر باشند.

اجاق گاز در فنگ شویی ثروت

مطلب مرتبط: 10 ترفند برای فنگ شویی آشپزخانه

6. از ورودی خانتان غافل نشوید!

درب و ورودی خانه به دهانه چی معروف است. یعنی از این محل انرژی چی، ثروت، شانس ها و فرصت ها وارد خانه می شود. پس همیشه ورودی منزلتان را تمیز و بدون گرد و غبار نگه دارد و مطمئن شوید که هیچ مانع اضافی در مسیر راه نباشد. همچنین دکور و جلوه آن باید دعوت کننده باشد و در دو طرف آن هم دو گلدان می توانید قرار دهید.

ورودی در فنگ شویی ثروت

مطلب مرتبط: دکوراسیون ورودی خانه مطابق با اصول فنگ شویی

7. از آکواریوم یا آبنما استفاده کنید!

در فنگ شویی جریان آب نیز نماد ثروت است. پس در بخش ثروت می توانید از آکواریوم یا آبنما کوچک استفاده کنید. البته به غیر از این دو مورد، مطمئن شوید که در لوله کشی و اتصالات آب منزلتان، آب هدر نرود که نشانه بدی در فنگ شویی است. همچنین اگر خانه ویلایی دارید، از آبنما در حیاط و روبرو درب ورودی نیز می توانید استفاده کنید.

آکواریم در فنگ شویی ثروت

8. انرژی راکد و مرده از بین ببرید!

در هم ریختگی، گرد و غبار و کثیفی، وسایل خراب و شکسته و اثاثیه ای که برایتان هیچ کارایی ندارند، باعث انباشتگی و ایجاد انرژی راکد یا سی چی می شوند که برای ثروت می توانند مضر باشند.

پس خانه را همیشه مرتب و تمیز نگه دارید. وسایل خراب را تعمیر یا تعویض کنید. و آن گزینه هایی که نیازشان ندارید را بفروشید یا به خیریه اهدا کنید.

جذب ثروت با فنگ شویی ثروت

9. جوانب مهم دیگر زندگیتان را فراموش نکنید!

عشق، دانش و خرد و شهرت، جوانب دیگری هستند که به صورت مستقیم و غیر مستقیم بر ثروت تاثیر می گذارند که در فنگ شویی هم بسیار به آن ها تاکید شده است. پس حتما این موارد را نیز تقویت کنید و آن ها را بهبود دهید تا بر وضعیت مالی زندگیتان اثر مثبت بگذارند.

و در آخر…

یادتان باشد که پیشرفت و موفقیت در زندگی تماما به تلاش و استعداد و شاخص های دیگری وابسته است. در واقع تمامی موارد بالا نماد و سمبل هستند که از آن ها می توانید برای جریان انداختن انرژی ثروت به عنوان کمک کننده برای رسیدن به هدفتان استفاده کنید.


مطالب مرتبط: 

فنگ شویی چیست؟ به صورت کامل با اصول و قوانین فنگ شویی خانه آشنا شوید!

فنگ شویی مغازه | چه نکاتی را برای فنگشویی فروشگاهمان باید رعایت کنیم؟

فنگ شویی محل کار – 10 اصلی که باید در اتاق کارتان رعایت کنید!