عنصر آتش در فنگ شویی- با تمام ویژگی های آن آشنا شوید!

0
31375
تبلیغات

عنصر آتش ، یکی از پنج عنصر فنگ شویی می باشد که انرژی بسیار قوی تری از عناصر دیگر دارد. انرژی عنصر آتش سرکش و رونده است و اگر از کنترل خارج شود خرابی به بار می آورد. اما برای ایجاد تعادل در بین عناصر دیگر به آن نیاز داریم.

فصل مربوط به عنصر آتش، تابستان می باشد و دارای ویژگی های مثبت زیادی نیز می باشد. به عنوان مثال استفاده از عنصر آتش در محل کارتان باعث به وجود آمدن حس قدرت، اشتیاق، خلاقیت و موفقیت می شود.

همانطور که می دانید ما برای ادامه زندگی به انرژی آتش احتیاج داریم، پس بیاید تا باهم نگاه دقیق تری به این عنصر پر قدرت و مرموز بیاندازیم، پس تا آخر مقاله همراه من باشید.

عنصر آتش در فنگ شویی

عنصر آتش چه خصوصیاتی دارد؟!

1. ویژگی های عنصر آتش:

از ویژگی های مثبت عنصر آتش می توان به اشتیاق و الهام آن اشاره کرد. عنصر آتش شور، نشاط و شادی را به خانه شما می آورد و با استفاده از آن می توانید احساس افسردگی، سردی و کسلی را از ببین ببرید. همچنین آتش بخاطر حس قدرت و رهبری که دارد، می تواند حس خلاقیت و موفقیت را در یک فضا تقویت کند.

اما استفاده بیش از حد از این عنصر در یک فضا هم خوب نیست، زیرا باعث به وجود آمدن عصبانیت، پرخاشگری، غرور و نا امیدی می شود. شما باید از این عنصر به صورت هوشمندانه و فکر شده در فضا استفاده کنید تا از حس خوب آن بهره مند شوید.

انرژی مخصوص عنصر آتش یانگ است که انرژی پویایی دارد. همچنین آتش نماد تجلی حیات است که باید فعال باشد و جلو برود و نمی تواند ساکن باشد. افزودن آتش به خانه به شما یادآوری می کند که فعال باشید و برای زندگی بجنگید.

عنصر آتش در فنگ شویی

2. رنگ های مخصوص عنصر آتش:

برای این که رنگ های مخصوص عنصر آتش را به خوبی درک کنیم، بهتر است که به ماهیت آتش دقت کنیم. رنگ هایی مانند قرمز، نارنجی، سرخابی، صورتی، بنفش، زرد و طلایی رنگ های عنصر آتش هستند.

مطلب مرتبط: فنگ شویی رنگ ها – بررسی 10 رنگ اصلی در فنگ شویی!

3. جایگاه عنصر آتش درنقشه باگوا:

طبق نقشه باگوا، جایگاه عنصر آتش در جنوب منزلتان وجود دارد این به این معنا است که شما می توانید در این قسمت خانتان از عنصر آتش استفاده کنید. همچنین عدد مخصوص عنصر آتش 9 است. شکل نمادین این عنصر نیز مثلث است که انرژی روبه بالا دارد.

نقشه باگوا مربعی امروزی مکتب کلاه سیاه فنگ شویی

مطلب مرتبط: نقشه باگوا چیست؟ آموزش کامل برای استفاده از نقشه فنگ شویی در منزلتان!

4. عنصر آتش در چرخه تولید و تخریب:

عنصر آتش رابطه بسیار خوبی با عنصر چوب دارد. زیرا چوب با سوختن عنصر آتش را تقویت می کند و آتش نیز با خاکستر شدن باعث به وجود آمدن عنصر خاک می شود. پس اگر می خواهید که عنصر آتش را در منزلتان تقویت کنید، از عنصر چوب در کنار آن استفاده کنید.

اما عنصر آب، آتش را ضعیف می کند و عنصر آتش نیز باعث ذوب شدن فلز می شود و عنصر فلز را تخریب می کند.

چرخه تولید و تخریب

5. برای تقویت عنصر آتش در منزلمان، از چه وسایلی استفاده کنیم؟

اگر می خواهید تا عنصر آتش را در منزلتان تقویت کنید، می توانید از وسایلی مانند شمع، شومینه، وسایل الکتریکی، نور و روشنایی و دکوری هایی با رنگ های قرمز، نارنجی، صورتی و… استفاده کنید. همان طور که در بالا خواندید، چوب نیز باعث تقویت عنصر آتش می شود و شما می توانید از وسایل چوبی نیز در کنار این وسایل استفاده کنید.

استفاده از عنصر آتش در دکواسیون داخلی

6. چگونه با توجه به عنصر آتش خانمان را دکوراسیون کنیم؟!

قبل از تغییر دکوراسیون خانتان، به این نکته توجه کنید که انرژی خورشید باعث تقویت عنصر آتش می شود. پس قبل از هر کاری پرده ها را کنار بکشید و از انرژی زنده و پویای خورشید استفاده کنید.

سپس دقت کنید که استفاده بیش از حد از عنصر آتش در فضا باعث عصبانیت، سردرد و پرخاشگری می شود پس عنصر آتش را با احتیاط به فضا اضافه کنید. به عنوان مثال شما می توانید از شومینه شروع کنید، اگر شومینه در خانتان دارید آن را به نقطه کانونی تبدیل کنید و مبلمانتان را دورش بچینید.

شومینه در دکوراسیون با عنصر فنگ شویی آتش

همچنین می توانید یک دیوار را به عنوان دیوار تاکیدی انتخاب کنید و به آن رنگ قرمز بزنید و یا کاغذ دیواری قرمز یا زرشکی برای آن انتخاب کنید. این دیوار می تواند دیوار پشت تلویزیون یا پشت تخت خوابتان باشد.

دیوار تاکیدی قرمز در فنگ شویی با عنصر آتش

انتخاب مبلمان آجری یا زرشکی برای پذیرایی منزلتان هم می تواند عنصر آتش را به میزان قابل توجهی تقویت کند. همچنین می توانید برای مبلمان ساده، از کوسن هایی که دارای رنگ های سر زنده هستند استفاده کنید.

مبل قرمز در فنگ شویی عنصر آتش

یک راه دیگر که میتوانید به راحت ترین شکل عنصر آتش را به منزلتان بیاورید، تغییر دکوراسیون جزئی می باشد. به عنوان مثال از شمع و وسایل نوری در منزلتان استفاده کنید و یا تابلو و دکوریجات که رنگ های سرزنده و شاد دارند گذینه بسیار مناسبی می باشند.

عنصر آتش در فنگ شویی اتاق خواب

در آشپرخانه، وسایل برقی  مثل تستر، چایی ساز، قهوه ساز و… را روی کانتر به نمایش بزارید.  همچنین می توانید از نور گرم آباژور و دیوار کوب ها بیشتر از قبل در منزلتان استفاده کنید.

و در آخر…

در انتها باید بگویم که  شما می توانید با استفاده از نکات بالا و سلیقه شخصیتان از عنصر آتش در دکوراسیون منزلتان استفاده کنید. اما دقت داشته باشید که اگر عنصر شخصی شما آتش است نیازی نیست تا کل دکوراسیون منزلتان را تغییر بدهید، شما می توانید با یک دکوری و یا نماد هایی از آتش حس این عنصر را در منزلتان تقویت کنید.

همچنین شما می توانید تا ما را در اینستاگرام دنبال کنید تا به خانواده مدیادکور بپیوندید.

توجه: تمامی مطالب این سایت برگرفته از دانش طراحان و دکوراتور های داخلی مدیا دکور می باشد هرگونه کپی بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.


مطالب مرتبط: 

محاسبه عدد کوا به صورت آنلاین و تفسیر آن در فنگ شویی منزلتان!

یین و یانگ چیست؟ به زبان ساده با مفهوم و کاربرد یین یانگ آشنا شوید!