عنصر آب در فنگ شویی را بشناسیم و با خصوصیات آن آشنا شویم!

0
29364
تبلیغات

عنصر آب در فنگ شویی، بسیار مهم می باشد زیرا نماد رفاه و فراوانی است. آب جاری می تواند نماد درآمد باشد و طبق افسانه ها برای بدست آوردن ثروت باید آب جمع آوری کنید.

علاوه بر همه چیزهای خوبی که آب می تواند به ارمغان بیاورد، دیدن و صدای آب در حال حرکت آرامش بخش است و استرس را کاهش می دهد. همچنین به حفظ جریان مثبت انرژی در فضای زندگی شما کمک می کند.

همان طور که می دانید، انرژی راکد حس منفی دارد و بدن و ذهن را خراب می کند ،اما آب به جریان انرژی کمک می کند. همچنین این عنصر به مرطوب کردن هوا کمک می کند، که باعث افزایش کیفیت هوا می شود و مزیت دیگری برای سلامتی شما دارد. پس بیاید تا در این مقاله بیشتر با این عنصر قدرتمند و مرموز آشنا شویم.

عنصر آب در فنگ شویی

عنصر آب چه خصوصیاتی دارد؟!

1. ویژگی های عنصر آب در فنگ شویی:

همان طور که در بالا گفتیم، عنصر آب نماد پاکی، جریان، فراوانی و ثروت است. آب به شما کمک می کند تا فضای یک مکان را تصفیه کنید و انرژی مثبت را درون آن جای دهید و همچنین باعث تقویت پنج عنصر در منزلتان می شود.

انرژی مربوط به عنصر آب، یین است که دارای انرژی زنانه می باشد. اشکال منحنی و موج دار، نماد عنصر آب هستند. همچنین اجسام درخشان و سطوح بازتاب دهنده نور مانند آینه، بازگو کننده عنصر آب در منزل هستند.

عنصر آب در فنگ شویی

2. رنگ های مخصوص عنصر آب:

برای شناخت رنگ های مربوط به عنصر آب باید به ماهیت عنصر توجه کنیم. همان طور که می دانید رنگ های آبی کم رنگ، آبی پر رنگ و مشکی بهترین رنگ ها برای عنصر آب می باشند.

مطلب مرتبط: فنگ شویی رنگ ها – بررسی 10 رنگ اصلی در فنگ شویی!

3. جایگاه عنصر آب در نقشه باگوا:

طبق نقشه باگوا، جایگاه عنصر آب در شمال وجود دارد و باعث تقویت شرق و جنوب شرقی منزلتان می شود. این به این معنا است که شما می توانید در این قسمت های خانتان از عنصرآب استفاده کنید. همچنین عدد مخصوص عنصر آب 1 می باشد.

نقشه باگوا مربعی امروزی مکتب کلاه سیاه فنگ شویی

مطلب مرتبط: نقشه باگوا چیست؟ آموزش کامل برای استفاده از نقشه فنگ شویی در منزلتان!

4. عنصر آب در چرخه تولید و تخریب:

عنصر آب رابطه بسیار خوبی با عنصر فلز دارد. به این صورت که فلز با ذوب شدن مانند آب جاری می شود و تداعی کننده آب می باشد. همچنین عنصر آب نیز باعث رشد و تغذیه عنصر چوب می شود.

از طرفی دیگر آب توسط عنصر خاک خشک می شود و باید از آن دوری کند. عنصر آب نیز باعث خاموش شدن عنصر آتش می شود و باعث تخریب این عنصر می شود.

چرخه تولید و تخریب

5. برای تقویت عنصر آب در منزلمان از چه وسایلی استفاده کنیم؟!

همان طور که حیاط بدون آب غیر ممکن است، وجود عنصر آب در دکوراسیون منزلمان هم ضروری است. برای این کار شما می توانید از وسایلی مانند: آکواریوم، آب نما، آینه، وسایلی با رنگ مشکی و اشکال منحنی و موج دار در منزلتان استفاده کنید.

استفاده از عنصر آب در دکوراسیون داخلی

6. چگونه با توجه به عنصر آب، منزلمان را دکوراسیون کنیم؟!

آب به دلیل ماهیت زلال و شفافی که دارد، رابطه مستقیمی با پاکیزگی و تمیزی دارد. پس اگر می خواهید تا عنصر آب را وارد منزلتان کنید، قبل از هر کار آن فضا را مرتب و پاکیزه کنید و وسایل اضافی را حذف کنید.

سپس شما می توانید با استفاده از یک آب نما کوچک و قابل حمل، عنصر آب خانتان را تقویت کنید. آب نما بهتر است که در قسمت های شمال، شرق و جنوب شرقی منزلتان باشد. همچنین قرار دادن آب نما در جلوی درب ورودی منزلتان به شما کمک می کند تا انرژی چی بیشتری وارد منزلتان بشود و برایتان ثروت و فراوانی را به دنبال دارد.

آبنما در فنگ شویی

مطلب مرتبط: دکوراسیون ورودی خانه مطابق با اصول فنگ شویی

همچنین شما می توانید با استفاده از رنگ ها عنصر آب را فعال کنید، به عنوان مثال، یک دیواری تاکیدی با رنگ آبی یا مشکی، در شمال خانتان می تواند تداعی کننده عنصر آب باشد. و یا استایل سیاه و سفید در دکوراسیون داخلی ایده امروزی و شیکی می باشد.

مبلمان آبی در عنصر آب در فنگ شویی

اگر می خواهید تا با استفاده از تغییر دکوراسیون جزئی عنصر آب را به منزلتان بیاورید، پیشنهاد من استفاده از اشکال منحنی و موج دار می باشد. به عنوان مثال شما می توانید کوسن یا رومیزی و یا دکوریجاتی با اشکال منحنی یا موج دارد در منزلتان قرار دهید.

اشکال منحنی در عنصر آب در فنگ شویی

و در آخر…

در انتها باید بگویم که  شما می توانید با استفاده از نکات بالا و سلیقه شخصیتان از عنصر آب در دکوراسیون منزلتان استفاده کنید. اما دقت داشته باشید که اگر عنصر شخصی شما آب است نیازی نیست تا کل دکوراسیون منزلتان را تغییر بدهید، شما می توانید با یک دکوری و یا نماد هایی از آب حس این عنصر را در منزلتان تقویت کنید.

همچنین شما می توانید تا ما را در اینستاگرام دنبال کنید تا به خانواده مدیادکور بپیوندید.

توجه: تمامی مطالب این سایت برگرفته از دانش طراحان و دکوراتور های داخلی مدیا دکور می باشد هرگونه کپی بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.


مطالب مرتبط: 

محاسبه عدد کوا به صورت آنلاین و تفسیر آن در فنگ شویی منزلتان!

یین و یانگ چیست؟ به زبان ساده با مفهوم و کاربرد یین یانگ آشنا شوید!