عنصر فلز در فنگ شویی را بیشتر بشناسید و با ویژگی های آن آشنا شوید!

0
244

عنصر فلز، یکی از پنج عنصر فنگ شویی می باشد. فلز سخت ترین عنصر این گروه است که دارای احساس منطقی و قاطع می باشد که برای برطرف کردن مشکلات زندگی مناسب است.

عنصر فلز به شما کمک می کند تا برنامه و پروژه های خود را سازماندهی کنید و آن ها را با موفقیت اجرا کنید. این ویژگی های متمرکز و ساختار یافته عنصر فلز، ممکن است به شما در موفقیت و تجارت کمک کند، پس می توانید از آن در دفتر یا محل کار خود استفاده کنید.

حالا بیاید تا باهم، نگاه دقیق تری به عنصر سرسخت و متمرکز فلز داشته باشیم و خصوصیات آن را بهتر بشناسیم. پس تا آخر مقاله با من همراه باشید.

خصوصیات و ویژگی های عنصر فنگ شویی فلز

عنصر فلز چه خصوصیاتی دارد؟!

1. ویژگی های عنصر فلز :

عنصر فلز ویژگی های مثبت بسیار زیادی دارد که استفاده از آن ها باعث می شود تا احساس های مختلفی وارد منزلتان شود. به عنوان مثال، فلز عنصری دقیق، مصمم، قوی، موثر و تسلیم ناپذیر است. همچنین نشان دهنده عدالت ، صداقت و شادی است. برای آوردن بیشتر این ویژگی ها به زندگی خود ، می توانید از عناصر فلزی در دکوراسیون منزل خود استفاده کنید.

شکل نمادین فلز دایره است. در فنگ شویی شکل دایره دارای ویژگی های بهشتی است مانند خورشید قدرتمند ، که در فنگ شویی پدر جهان محسوب می شود.

در فنگ شویی دایره و مربع اغلب به عنوان نماد رابطه یین و یانگ معرفی می شود. همچنین مربع شکل نمادین عنصر خاک است که دارای انرژی یین می باشد و به عنوان مادر شناخته می شود. عنصر فلز نیز داری شکل نمادین دایره است که دارای انرژی یانگ می باشد و در فنگ شویی به عنوان پدر شناخته می شود.

عنصر فلز در فنگ شویی

2. رنگ های مخصوص عنصر فلز :

برای این که رنگ های عنصر فلز را بشناسید، بهتر تا به رنگ فلز های مختلف دقت کنید. به عنوان مثال، رنگ نقره ای، طوسی، خاکستری، سفید و طلایی رنگ های عنصر فلز هستند.

3. جایگاه عنصر فلز درنقشه باگوا :

طبق نقشه باگوا، جایگاه عنصرفلز در شرقی و جنوب شرقی منزلتان وجود دارد این به این معنا است که شما می توانید در این قسمت های خانتان از عنصر فلز استفاده کنید. همچنین اعداد مخصوص عنصر فلز 6 و7 هستند.

نقشه با گوا

4. عنصر فلز در چرخه تولید و تخریب :

عنصر فلز رابطه بسیار خوبی با عنصر خاک دارد. به این صورت که عنصر خاک فلز را درون خودش پرورش می دهد و باعث تقویت فلز می شود. همچنین عنصر فلز با ذوب شدن مانند عنصر آب جاری می شود.

اما عنصر آتش با ذوب کردن فلز باعث تخریب آن می شود. همچنین عنصر فلز برای چوب خطرناک می باشد زیرا چوب توسط فلز بریده می شود.

چرخه تولید و تخریب

5. برای تقویت عنصر فلز در منزلمان از چه وسایلی استفاده کنیم ؟!

برای تقویت عنصر فلز در منزلتان می توانید از اجسام فلزی مختلف مانند قاب عکس، دکوری فلزی، آینه با قاب فلزی و… استفاده کنید. همچنین اجسامی که دارای شکل گرد یا نیم دایره هستند نیز نمادی از عنصر فلز می باشند. همان طور که در بالا به آن اشاره شد، اجسامی که دارای رنگ های طوسی سفید یا طلایی هستند نیز به شما کمک می کنند تا عنصر فلز را وارد منزلتان کنید.

دکوری های مخصوص عنصر فنگ شویی فلز

6. چگونه با توجه به عنصر فلز خانمان را دکوراسیون کنیم ؟!

همان طور که می دانید رنگ های مخصوص به عنصر فلز، اغلب رنگ های خنثی می باشند که استفاده کردن از آن ها در دکوراسیون منزل یا محل کار، بسیار آسان است.

توجه کنید که شما می توانید به دو روش دکوراسیون منزل خود را تغییر دهید. اولین روش این است که  تغییر دکوراسیون کلی در منزلتان ایجاد کنید و آن را بر اساس عنصر فلز دکور کنید. به عنوان مثال، برای این کار شما می توانید از کاغذ دیواری هایی به رنگ نقره ای یا سفید درخشان استفاده کنید.

دکوراسیون خانه با استفاده از عنصر فنگ شویی فلز

و یا مبلمان طوسی رنگ با پایه های فلزی را با یک میز جلو مبلی گرد و سفید رنگ ست کنید. همچنین استفاده از پرده سفید و نقره ای درخشان در کنار فرش طوسی سفید جذابیت زیادی را در منزل شما ایجاد می کند.

استفاده از عنصر فلز در فنگ شویی خانه

راه دوم این است که شما با تغییر دکوراسیون جزئی عنصر فلز را در دکوراسیون منزل خود تقویت کنید. برای این کار شما می توانید از دکوری های فلزی طلایی یا نقره ای استفاده کنید. یا خانه خود را با یک آینه گرد زیبا تزیین کنید.

دکوراسیون خانه طوسی مشکی مدرن با استفاده از عنصر فلز

همچنین می توانید از کوسن های سفید و خاکستری استفاده کنید که دارای طرح های دایره ای شکل و متفاوت هستند. در نظر داشته باشید که یک گلدان فلزی شیک روی پیشخوان آشپزخانه نیز می تواند عنصر فلز را در منزل شما تقویت کند.

استفاده از دکوری های فلزی در دکوراسیون منزل با عنصر فلز

و در آخر…

در انتها باید بگویم که  شما می توانید با استفاده از نکات بالا و سلیقه شخصیتان از عنصر فلز در دکوراسیون منزلتان استفاده کنید. اما دقت داشته باشید که اگر عنصر شخصی شما فلز است نیازی نیست تا کل دکوراسیون منزلتان را تغییر بدهید، شما می توانید با یک دکوری و یا نماد هایی از فلز حس این عنصر را در منزلتان تقویت کنید.

همچنین شما می توانید تا ما را در اینستاگرام دنبال کنید تا به خانواده مدیادکور بپیوندید.

توجه: تمامی مطالب این سایت برگرفته از دانش طراحان و دکوراتور های داخلی مدیا دکور می باشد هرگونه کپی بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید