تعداد، محل قرار گیری و نماد بامبو در فنگ شویی را بشناسید!

0
16403
تبلیغات

محل قرار دادن بامبو در فنگ شویی کجاست؟

تعداد بامبو در جذب ثروت چه قدر باید باشد؟ این تعداد زوج باید باشد یا فرد؟

علت بستن روبان قرمز به بامبو چیست؟

خب در این مطلب قرار است که به تمام سوالات بالا پاسخ دهم. در واقع در فنگ شویی، بامبو گیاهی است که خوش شانسی و خوش یمنی می آورد. علت آن هم به ساختار تو خالی و لوله ای شکل ساقه های بامبو بر می گردد که در فنگ شویی اعتقاد بر این است که انرژی خوب چی در آن جریان دارد.

در واقع بر اساس فنگ شویی اعتقاد بر این است که تعداد خاص ساقه بامبو و قرار دادن آن در محل مناسب مثل خانه یا محل کار، می تواند انرژی های مخصوص مثل عشق، ثروت، سلامتی و خوش شانسی را با خود به همراه داشته باشد. پس برای نحوه دکور کردن این گیاه زیبا در فنگ شویی با من در ادامه همراه باشید.

بامبو در فنگ شویی نماد چه چیزی می باشد

با ویژگی ها و نحوه قرار دادن بامبو در فنگ شویی خانه آشنا شوید:

1. ویژگی های گیاه بامبو چیست؟

در واقع گیاه بامبو که در خانه استفاده می شود را به نام بامبو خوش شانس (خوش قدم) می شناسند. بامبو اصلی به خاطر اندازه بزرگی که دارد، در فضای خانه قابل استفاده نیست و به جای آن از بامبو خوش شانس استفاده می شود.

در واقع این گیاه نماد فنگ شویی به حساب می آید و ظاهری ساده و زیبا دارد. گیاهی است که مختص آفریقا و آسیا است و به فراوانی دیده می شود.

از مزیت های این گیاه به تصفیه کننده بودن هوا، مقاوم بودن، آسان بودن نگهداری آن می توان اشاره کرد.

بامبو خوش شانسی

2. بامبو نماد چیست؟

بامبو گیاه مقاومی است که رشد سریعی دارد. نماد و سمبل رشد بالا رونده، نجابت و انعطاف پذیری است. همچنین به خاطر ساقه تو خالی که دارد، نماد قلب باز و فروتن است.

البته به این علت که در هر محیطی انطباق پذیر است، در کشورهای غربی نماد پایداری نیز شناخته می شود.

نکته: در انتخاب بامبو از منظر فنگ شویی باید دقت داشته باشید که گیاهی بخرید که ساقه صاف و عمودی داشته باشد و خمیده نباشد.

بامبو در آب در فنگ شویی

3. نحوه نگهداری بامبو چگونه است؟

همان طور که گفتم نگهداری آسانی دارد و می توانید آن را هم در خاک و هم در آب رشد دهید. همچنین دقت داشته باشید که از تابش نور مستقیم خورشید برای آن پرهیز کنید. اگر در خاک است به طور مرتب به آن آب دهید (همیشه خاک مرطوب باشد) و اگر در آب است، هر چند وقت یکبار (حداقل 15 روز) آن را عوض کنید. (به طوری که سطح آب تا جایی باشد که ریشه ها در آن قرار بگیرند)

نکته: اگر متوجه تغییر رنگ آن به زرد شدید، یا نشانه این است که نور زیادی دریافت می کند یا به معنی این است که به گلدان بزرگتری باید برود.

نکته: اگر ساقه بامبو مرد، آن را حتما عوض کنید. چون در فنگ شویی به هیچ عنوان نباید گیاه مرده در فضا وجود داشته باشد و به فضا انرژی منفی می دهد. همچنین برگ های زرد را جدا کنید و آن را همیشه گردگیری و تمیز کنید.

4. محل قرار گیری بامبو در خانه باید کجا باشد؟

طبق نقشه باگوا، خانه، اتاق خواب یا محل کارتان را می توانید بخش بندی کنید و در محل های زیر آن را قرار دهید. نحوه اسفاده از این نقشه به این صورت است که جلو درب ورودی بایستید و مثل تصویر زیر فضا را به 9 قسمت مساوی تقسیم کنید.

نقشه باگوا مربعی امروزی مکتب کلاه سیاه فنگ شویی

مطلب مرتبط: نقشه باگوا چیست؟ آموزش کامل برای استفاده از نقشه فنگ شویی در منزلتان!

– بخش ثروت:

از منظر فنگ شویی، گیاه بامبو برای جذب ثروت و فراوانی می تواند که کمک کننده باشد. پس در کنج ثروت 3 یا 9 ساقه از آن را قرار دهید. همچنین ممکن است سوال برایتان پیش بیاید که کنج ثروت کجاست؟ باید بگویم که در جنوب شرقی یا گوشه سمت چپ نقشه باگوا بخش ثروت قرار دارد.

نه شاخه بامبو

مطلب مرتبط: فنگ شویی ثروت – آموزش کامل برای جذب ثروت با فنگشویی خانتان!

– بخش سلامتی و خانواده:

بخش سلامتی و خانواده نیز در بخش شرقی نقشه باگوا قرار دارد که می توانید گیاه بامبو را در آن را بگذارید تا انرژی سلامتی را برای اعضای خانواده فعال شود.

– بخش عشق و رابطه:

برای تقویت عشق و رابطه بین همسرتان می توانید در در جنوب غربی یا گوشه سمت راست نقشه باگوا، یک گلدان شیشه ای آب را با دو ساقه بامبو دکور کنید. در واقع یکی از این ساقه ها نماد شما و دیگری نماد همسرتان است.

نکته: بهتر است که هر دو ساقه به یک اندازه باشد تا نشان دهنده تعادل و برابری بین زوج باشد.

بامبو در فنگ شویی برای عشق و ازدواج

– نزدیک درب ورودی:

یادتان باشد که بامبو در فنگ شویی عنصر چوب به حساب می آید و که نماد رشد، شروع دوباره و خانواده است. پس با قرار دادن آن در نزدیک ورودی خانه، این جنبه های زندگیتان را به داخل فضا می توانید وارد کنید. البته اعتقاد بر این است که انرژی چی از ورودی وارد خانه می شود و به این صورت، انرژی این گیاه فعال و تقویت می شود.

مطلب مرتبط: دکوراسیون ورودی خانه مطابق با اصول فنگ شویی

– روی میز:

در فنگ شویی میز سمبل کار، حرفه و مسیر زندگیتان است. اگر احساس نیاز به پیشرفت در این زمینه دارید، گیاه بامبو روی میزتان به شما یادآوری می کند که در این جنبه از زندگیتان بیشتر باید تلاش و رشد کنید.

استفاده از بامبو روی میز

مطلب مرتبط: فنگ شویی محل کار – 10 اصلی که باید در اتاق کارتان رعایت کنید!

5. چگونه گلدان بامبو را تبدیل به پنج عنصر کنیم؟

این که این گیاه پنج عنصر شود، نماد تعادل و به جریان انداختن انرژی چی است. پنج عنصری شدن گیاه به این معنی می باشد که عناصر آب، خاک، چوب، آتش و فلز همگی در یک گلدان وجود داشته باشند.

به این صورت است که بامبو عنصر چوب است. اگر در خاک باشد که عنصر خاک در آن وجود دارد و اگر در آب باشد از سنگ در آن استفاده کنید. عنصر آب که لازمه هر گیاهی است. با بستن روبان قرمز هم عنصر آتش را به این مجموعه اضافه می کنید، در واقع علت بستن روبان قرمز همین است. همچنین از سکه هم برای عنصر فلز می توانید استفاده کنید.

بامبو پنج عنصری در فنگ شویی

مطلب مرتبط: عناصر فنگ شویی | با چرخه و جدول عناصر پنجگانه فنگ شویی آشنا شوید!

6. چه تعداد بامبو باید خریداری کنیم؟

در فنگ شویی، هر یک از تعداد شاخه های بامبو نماد خاصی دارد:

– دو ساقه:

اعتقاد بر این است که دو ساقه بامبو شانس را دو برابر می کند و همچنین نماد عشق می باشد.

– سه ساقه:

اگر به دنبال زندگی شاد، رفاه و عمر طولانی هستید، می توانید از سه ساقه بامبو استفاده کنید. در واقع اعتقاد بر این است که این سه ساقه سه نوع شانسِ شادی، عمر طولانی و ثروت را با خود به همراه می اورد.

– پنج ساقه:

پنج ساقه بامبو به این معنی است که جنبه احساسی، بصیرتی، فکری، فیزیکی و روحانی شما را تقویت می کند. پس برای سلامت جسمی، ذهنی و مالی از آن می توانید استفاده کنید.

– شش ساقه:

در فنگ شویی اعتقاد بر این است که شش ساقه بامبو خوش شانسی، مال و فرصت های طلایی را به خود جذب می کند.

– هفت ساقه:

اگر به سلامتی اهمیت می دهید و هدف اصلی زندگیتان است، از هفت ساقه بامبو می توانید استفاده کنید.

– هشت ساقه:

این تعداد ساقه بامبو نماد رشد است.

– نه ساقه:

نه ساقه بامبو سمبل خوش شانسی و برکت در زندگی است.

– ده ساقه:

بر اساس فنگ شویی، اگر تعداد ساقه های بامبو 10 عدد باشد می تواند که شادی و رضایت را با خود بیاورد و فرد به آرزوهایش برسد.

– 21 ساقه:

قدرتمندترین گلدان بامبو می باشد و می تواند شما را به بزرگ ترین خواسته هایتان برساند. همچنین با خود سلامتی، ثروت و فراوانی عظیم به همراه دارد.

21 شاخه بامبو در فنگ شویی

نکته: از 4 ساقه بامبو دوری کنید که در فنگ شویی نماد آرزوی مرگ است.

در آخر…

و در آخر باید بگویم که اگر قصد استفاده از گلدان بامبو در منزلتان را دارید، در خرید آن شک نکنید. همچنین شما می توانید با استفاده از نکات بالا و سلیقه شخصیات، گلدان بامبو خود را دیزاین کنید و آن را در محل مناسب خود قرار دهید.


مطالب مرتبط: 

فنگ شویی چیست؟ به صورت کامل با اصول و قوانین فنگ شویی خانه آشنا شوید!

محاسبه عدد کوا به صورت آنلاین و تفسیر آن در فنگ شویی منزلتان!

فنگ شویی مغازه | چه نکاتی را برای فنگشویی فروشگاهمان باید رعایت کنیم؟