فنگ شویی مغازه | چه نکاتی را برای فنگشویی فروشگاهمان باید رعایت کنیم؟

0
4477
تبلیغات

مغازه و فروشگاهمان را چگونه باید فنگ شویی کنیم؟

چه نمادهایی را برای جذب ثروت در فروشگاه بگذاریم؟

رنگ مغازه از نظر فنگ شویی چه باید باشد؟

در پاسخ به سوالات بالا باید بگویم که هر یک از رنگ ها از نظر فنگ شویی و روان شناسی به فضای فروشگاه انرژی خاص خودشان را می دهند. در واقع شما بر اساس این که می خواهید مغازتان در بازار و خیابان چگونه دیده شود و مشتریان از آن چه انرژی بگیرند، به کمک روان شناسی، آن ها را در طراحی داخلی باید به کار ببرید.

در فنگ شویی هم سمبل های ثروت بسیار متنوع است که با قرار دادن گلدان ها، مجسمه های مختص فرهنگ چینی و رنگ های خاص می توانید آن ها را وارد دکوراسیون مغازتان کنید.

البته به این نکته باید اشاره کنم که فنگ شویی، یک علم باستانی است که با به کار بردن تکنیک های دکوراسیون، سعی دارد که فرصت ها و شانس فروش و کسب ثروت را برایتان افزایش دهد. اما مطمئنا عوامل و فاکتورهای مهم تر دیگری در این زمینه وجود دارد که به آن ها هم باید اهمیت زیادی بدهید.

خب آماده اید که آموزش نحوه فنگ شویی مغازه را شروع کنیم؟ با من همراه باشید.

فنگ شویی مغازه | چه نکاتی را برای فنگشویی فروشگاهمان باید رعایت کنیم

چه قوانینی را در فنگ شویی فروشگاه و مغازه باید اجرا کنیم؟

اگر چه فنگ شویی علم باستانی به حساب می آید، اما باید بدانید که اصول و قوانین آن در طول زمان توسط مکتب های مختلف بهبود پیدا کرده است تا با زندگی امروزی ما سازگار شود.

در واقع این سازگاری در فنگ شویی مغازه و فروشگاه ها باید حتما وجود داشته باشد تا در بازار پررقابت امروز بتوانید موفق شوید. پس حتما پیشنهاد می کنم تکنیک های بازاریابی و دکوراسیون امروزی را در مغازتان اجرا کنید.

1. از فضای بیرون مغازه شروع کنید:

– آیا مغازتان دیده می شود؟

به بیرون مغازتان بروید و از دور به آن و فروشگاه های کناری اش نگاه کنید. خودتان را جای مشتریان و عابران بگذارید.

آیا بین ساختمان و ملک های کناری، فروشگاه شما به چشم می آید؟

از چه فاصله ای و چه زوایایی مغازتان دیده می شود؟

توجه داشته باشید که پاسخ سوالات بالا به انتخاب رنگ تابلو سردر و دیوار مغازه بسیار کمک می کند. برای مثال می توانید رنگ زمینه تابلو یا دیوار را متضاد با فروشگاه های کناری انتخاب کنید تا بیشتر و راحت تر دیده شوید.

به علاوه باید دقت داشته باشید که حتما خدمات و نام برندتان روی تابلو خوانا باشد.

رنگ متضاد مغازه برای جذب ثروت و مشتری در فنگ شویی

نکته: در کنار تابلو سردر، از تابلو و بنرهای دیگر نیز می توانید در جلو فروشگاهتان استفاده کنید تا از زوایای دیگر نیز مشتریان بتوانند شما را پیدا کنند.

استفاده از تابلوهای کمکی فروشگاه برای جذب شانس در فنگ شویی

– ویترین و فضای جلوی مغازتان تمیز و مرتب است؟

حالا کمی جلوتر بیایید و به ویترین و فضای بیرون فروشگاه نگاه کنید. یادتان باشد که زمین خاک گرفته و ویترین کم نور و نامرتب، نشانه انرژی راکد و مرده در فنگ شویی است که باید حتما آن را از بین ببرید.

پس حتما هر روز زمین جلو مغازه را جارو بزنید، لکه های شیشه ویترین را تمیز کنید، بهترین محصولاتتان را در ویترین منظم و مرتب بچینید و آن ها را به خوبی نورپردازی کنید تا انرژی خوب چی در مغازتان جریان پیدا کند.

در واقع تمام نکات بالا عابران و مشتریان را ترغیب می کند که وارد مغازتان شود و شانس فروشتان بالا می رود.

ویترین و محوطه بیرونی تمیز مغازه در فنگ شویی

– آیا درب ورودی دعوت کننده ای دارید؟

در فنگ شویی درب ورودی، محل ورود انرژی چی است که شانس و فرصت های فروش را به فروشگاهتان می آورد. پس برای این که این انرژی خوب به آسانی وارد مغازه شود، هیچ مانعی را در مسیر وارد شدن نباید قرار دهید.

همچنین باید مطمئن شوید که درب ورودی به صورت کامل و آسان باز و بسته می شود تا مشتری بدون دردسر داخل شود.

فنگ شویی ورودی مغازه با ایجاد حس دعوتت کنندگی با دو گلدان بزرگ

مطلب مرتبط: انرژی چی در فنگ شویی – 5 نکته برای یادگیری کامل مفهوم انرژی چی!

نکته: دو طرف درب ورودی را با دو چراغ و با گلدان های زیبا می توانید دکور کنید. در واقع این کار به مغازتان حس دعوت کنندگی می دهد و از نظر فنگ شویی، انرژی چی بیشتری وارد فضا می شود.

– چه نکات دیگری را در بیرون مغازه رعایت کنیم؟

توجه داشته باشید که در فنگ شویی وسایل خراب نشانه بدی دارند، پس حتما لامپ های سوخته بیرون و شیشه ویترین ترک خورده را تعویض کنید.

پشت درب ورودی هم از بادزنگ می توانید استفاده کنید تا خبر وارد شدن مشتری را به شما بدهد و صدای آن به فضای داخل، انرژی انتقال دهد.

2. حالا فنگ شویی فضای داخل فروشگاه را بررسی کنید:

– آیا مشتری به آسانی مسیر حرکت خود را پیدا می کند؟

مشخص کردن مسیر حرکت مشتری برای فروشگاه های بزرگ، چالش بر انگیز است، اما آن را به خوبی باید مدیریت کنید.

خودتان را جای مشتری بگذارید! آیا بین تنوع محصولاتی که دارید، مشتری می تواند بدون سردرگمی گزینه مد نظرش را پیدا کند؟ این جاست که قفسه بندی و دسته بندی منطقی به کمکتان می آید تا پیدا کردن اجناس آسان تر شود.

البته در کنار قفسه بندی مصحولات، در مسیر و راه های دسترسی به آن ها حتما از تابلوها و افراد راهنما هم حتما استفاده کنید.

فنگ شویی مغازه با قفسه بندی و مشخص کردن مسیر حرکتی برای مشتری

یادتان باشد از منظر فنگ شویی، در مسیرهای فروشگاهتان هیچ مانع حرکتی نباید وجود داشته باشد تا انرژی چی به صورت روان در آن جریان پیدا کند.

– قفسه ها تمیز و مرتب هستند؟

همان طور که در بخش قبل گفتم، در فنگ شویی گرد و غبار و در هم ریختگی با خود انرژی بدی به همراه دارد. پس همیشه قفسه ها و اجناستان را گرد گیری کنید و داخل آن ها را مرتب و منظم چیدمان کنید.

– محلی برای محصولات ویژه در نظر گرفته اید؟

مطئمنا همه محصولات برای فروشنده از اهمیت یکسانی برخوردار نیستند. ممکن است برخی از این محصولات در حراج باشند، برخی اجناس جدید هستند و برخی از آن ها هم سود بالاتری نسبت به باقی گزینه ها دارند.

هر یک از این موارد که برای شما صدق می کند، باید برای نشان دادن آن ها محل جداگانه ای در نظر بگیرید و با رنگ قفسه متفاوت و خاص و نورپردازی ویژه آن را دیزاین کنید.

در واقع رنگ متقاوت و نورپردازی خاص، انرژی چی و توجه بیشتری را به این قفسه جذب می کند و شانس فروش آن ها را بالاتر می برد.

فنگ شویی مغازه با دیزاین قفسه محصولات ویژه

مطلب مرتبط: فنگ شویی رنگ ها – بررسی 10 رنگ اصلی در فنگ شویی!

– آیا مشتری حس ویژه برند و خدمات شما را احساس می کند؟

رستوران دارید یا کافی شاپ؟ محصولاتتان مخصوص کودکان است یا بزرگسالان؟ اجناس لوکس و برند می فروشید یا محصولاتتان ارزان و مقرون به صرفه است؟

پاسخ به چنین سوالاتی در انرژی و احساسی که در فضای فروشگاهتان ایجاد می کنید، بسیار تاثیر گذار است. در واقع مشتری باید با دیدن رنگ ها و نحوه نورپردازی و شنیدن موسیقی در فروشگاه شما، باید انرژی مخصوص محصولات و خدماتتان را حس کند.

توجه داشته باشید که هر چه این حس به سلیقه مشتریان اصلی و هدف نزدیک تر باشد، آن ها رضایت بیشتری را تجربه می کنند و شانس فروش بالاتر می رود.

برای مثال به تفاوت فضای داخلی کافی شاپ ها و رستوران ها دقت کنید. کافی شاپ ها برای ایجاد احساس دنج بودن و راحتی معمولا از رنگ های تیره، نور زرد و نقطه ای و موسیقی آرام استفاده می کنند.

فنگ شویی مغازه کافی شاپ با رنگ های تیره مشکی و سبز و نور نقطه ای

اما در مقابل رستوران ها برای ایجاد اشتها و لذت خوردن غذاهایشان،رنگ های روشن و گرم، نور سفید و موسیقی هیجان انگیز را در طراحی داخلی به کار می برند.

فنگ شویی رستوران با رنگ های سفید، زرد و آبی و نور سفید

– فضای مغازه نور و تهویه مناسب دارد؟

نور ناکافی و هوای راکد و بدبو چه از نظر فنگ شویی و چه از نظر تجربه مشتری، برای کسب و کارتان بسیار نامناسب است.

پس حتما هر از چندگاهی اجازه دهید هوای بیرون وارد فضا شود و با کمک دستگاه های تهویه و رایحه های خوشبو، هوای مغازه را تازه کنید. علاوه بر این مطمئن شوید که جای جای فروشگاهتان به خوبی نورپردازی شده باشد.

– میز پیشخوان در موقعیت فرماندهی قرار دارد؟

فنگ شویی توصیه می کند که میز پیشخوان مغازه و فروشگاه در موقعیت فرماندهی قرار داشته باشد. در واقع موقعیت فرماندهی محلی است که از آن به درب ورودی دید داشته باشید و پشتتان هم دیوار باشد.

البته این که میز پیشخوان در کجا قرار بگیرد با توجه به طراحی هر مغازه ای متفاوت است، اما حتما سعی کنید میزتان در مکانی باشد که پشتتان به درب ورودی نباشد.

فنگ شویی مغازه با قرار دادن میز پیشخوان در موقعیت فرماندهی

3. نمادهای فنگ شویی و قوانین آن را به کار ببرید:

– آیا آینه یا درب پشتی در راستای درب ورودی قرار دارد؟

در فنگ شویی عقیده بر این است که اگر آینه ای در راستای درب ورودی باشد، انرژی چی وارد شده را بازتاب می دهد و دوباره خارج می کند، پس ممکن است که فرصت های فروش خود را به این دلیل از دست بدهید.

همچنین اگر درب پشتی مغازتان نیز با ورودی در یک راستا باشد، انرژی چی از آن خارج می شود. پس باید مانعی مثل پارتیشن جلوی درب پشتی قرار دهید.

مطلب مرتبط: چه نکاتی را در محل قرار دادن آینه در فنگ شویی باید رعایت کنیم؟

– آیا وسیله خراب و یا بدون کاربردی دارید؟

هیچ یک از تجهیزات مغازتان از جمله کامپیوتر، ماشین حساب و لامپ ها نباید مشکل فنی داشته باشند یا سوخته باشند. پس همیشه آن ها را چک کنید و در صورت خرابی تعویضشان کنید.

همچنین اگر وسایل بدون کاربردی دارید، بهتر است که آن ها را بفروشید و اهدایشان کنید.

فنگ شویی مغازه با استفاده از تجهیزات سالم در آن

نکته: آب در فنگ شویی سمبل ثروت است و نباید لوله کشی و اتصالات آب فروشگاهتان نشتی داشته باشد. چرا که هدر رفتن آب در فنگ شویی، نشانه از دست رفتن ثروت است.

– آیا آشپزخانه و اجاق گاز در فروشگاهتان دارید؟

آشپزخانه و اجاق گاز نیز نماد ثروت به حساب می آیند. اگر در فروشگاهتان آشپزخانه دارید، همیشه آن را مرتب و منظم نگه دارید و اطمینان پیدا کنید که همه شعله های اجاق گاز کار می کنند.

مطلب مرتبط: فنگ شویی ثروت – آموزش کامل برای جذب ثروت با فنگشویی خانتان!

– با نقشه باگوا فروشگاه یا میزتان را بخش بندی کرده اید؟

نقشه باگوا، راهنمایی است که به کمک آن فروشگاه یا میز پیشخوانتان را می توانید به 9 قسمت تقسیم کنید. در واقع هر یک از این بخش ها به یک جنبه مهم کاری مثل ثروت، شهرت، روابط کلیدی کاری و علم و تخصص اختصاص دارد که به انتخاب خودتان می توانید انرژی یک تا سه بخش از آن ها را فعال کنید.

نقشه باگوا فنگ شویی مغازه و فروشگاه

مطلب مرتبط: نقشه باگوا چیست؟ آموزش کامل برای استفاده از نقشه فنگ شویی در منزلتان!

برای مثال اگر هدف جذب ثروت و فراوانی دارید، گوشه سمت چپ میز یا فروشگاهتان را با نمادهای ثروت فنگ شویی می توانید دکور کنید. برای مثال گیاه بامبو، گیاه یشم، سکه چینی، قورباغه پول و رنگ های بنفش و سبز مرتبط به ثروت هستند که از آن ها می توانید استفاده کنید.

فنگ شویی مغازه با استفاده از گیاهان ثروت

مطلب مرتبط: تعداد، محل قرار گیری و نماد بامبو در فنگ شویی را بشناسید!

نکته: هدف از به کار بردن نماد و سمبل ها این است که با دیدن آن ها، اهداف مهم کاریتان را در ذهنتان یادآوری شود و در راستای آن ها تلاش کنید. پس از آن ها انتظار غیر منطقی و فراطبیعی نداشته باشید.

همچنین نمادهایی که معرفی کردم مرتبط به فرهنگ چینی است و به جای آن ها از سمبل های ایرانی و اسلامی نیز می توانید استفاده کنید.

و در آخر…

خب تا این مرحله به خوبی با تکنیک ها و نکات فنگ شویی دکوراسیون مغازه و فروشگاه ها آشنا شدید. خوب دقت کنید که کدام یک از آن ها را تا به حال رعایت نکرده بودید و انجام دادن کدام یک از آن ها از نظر منطقی می تواند شما را به رسیدن به اهدافتان کمک کند و سپس آن ها را به کار ببرید.

همچنین اگر در مورد این مطلب سوالی دارید، می توانید آن را در انتهای این صفحه مطرح کنید تا با کمال میل به آن ها پاسخ دهم.


مطالب مرتبط: 

فنگ شویی چیست؟ به صورت کامل با اصول و قوانین فنگ شویی خانه آشنا شوید!

محاسبه عدد کوا به صورت آنلاین و تفسیر آن در فنگ شویی منزلتان!

فنگ شویی محل کار – 10 اصلی که باید در اتاق کارتان رعایت کنید!