چه کاغذ دیواری مناسب برای فضاهای کوچک است؟

0
6857
تبلیغات

وجود کاغذ دیواری های زیبا و متنوع در بازار، باعث شده است که خیلی از افراد از آن ها برای دکوراسیون منازل و محل کارشان استفاده کنند. اما باید بدانید در انتخاب آن ها برای خانه و آپارتمان های کوچک و یا فضاهای بسته ای مانند راهرو و سرویس های بهداشتی، باید اصول و نکاتی را رعایت کرد تا بتوان به آن ها جلوه ای بزرگ و دلباز تر دهیم. بنابراین در این مطلب تصمیم گرفته ام نکات مربوط برای انتخاب کاغذ دیواری مناسب برای فضاهای کوچک را به شما عزیزان معرفی کنم تا انتخابی مناسب داشته باشید.

کاغذ دیواری مناسب برای فضاهای کوچک

کاغذ دیواری مناسب برای فضاهای کوچک، چه ویژگی هایی دارد؟

رنگ، طرح و جنس، سه ویژگی اصلی کاغذ دیواری است که باید در انتخاب آن ها برای فضای کوچک، نکات زیر را رعایت کنید:

1. کاغذ دیواری با چه رنگی، برای فضاهای کوچک مناسب است؟

شاید شما هم مانند خیلی از افراد دیگر این سوال به ذهنتان برسد که چه رنگ کاغذ دیواری برای خانه و اتاق های کوچک مناسب است و فضای آن ها را بزرگ تر نشان می دهد؟ در پاسخ به این سوال باید بدانید که رنگ های گرم فضای داخلی را کوچک تر و رنگ های سرد، فضای داخلی را بزرگ تر از آن چه که هست، جلوه می دهند. بنابراین بهتر است همانند عکس های زیر، برای بخش های کوچک، کاغذ دیواری هایی به رنگ سبز، آبی و یا بنفش را خریداری کنید و از انتخاب رنگ های گرم مانند قرمز، زرد و نارنجی دوری کنید.

کاغذ دیواری آبی نشیمن

کاغذ دیواری سبز اتاق خواب

کاغذ دیواری بنفش نشیمن

البته ناگفته نماند به غیر از رنگ های سرد، کاغذ دیواری هایی که رنگ زمینه آن ها به رنگ های خنثی مانند سفید، کرم و بژ می باشد نیز گزینه مناسبی برای خانه ها و منازل کوچک است.

کاغذ دیواری سفید اتاق خواب

کاغذ دیواری سفید اتاق خواب

نکته: همان طور که به احتمال زیاد می دانید، استفاده از رنگ های تیره فضا را کوچک و گرفته و در مقابل، رنگ های روشن فضا را دلبازتر می کند. بنابران برای اتاق های کوچک برخلاف عکس زیر، از کاغذ دیواری به رنگ روشن استفاده کنید.

کاغذ دیواری تیره اتاق نشیمن

مطلب مرتبط: 5 نکته کلیدی برای دیزاین اتاق خواب کوچک + معرفی ایده ها و تصاویر کاربردی!

نکته: برخی از طراحان داخلی برای ایجاد جذابیت بیشتر در دکوراسیون اتاق، مانند عکس های زیر تنها یکی از دیوارها را به عنوان دیوار تاکیدی کاغذ دیواری می کنند. اما باید دقت داشته باشید برای اجرای این روش در فضاهای کوچک، بهتر است دیوار تاکیدی تیره تر از باقی دیوارها باشد تا با این کار به اتاق عمق داده شود و بزرگ تر جلوه کند.

کاغذ دیواری دیوار تاکیدی

کاغذ دیواری دیوار تاکیدی

کاغذ دیواری دیوار تاکیدی

کاغذ دیواری دیوار تاکیدی

نکته: اگر فضای مد نظرتان علاوه بر کوچک بودن دارای سقف کوتاهی نیز هست، رنگ کاغذ دیواری را کمی از رنگ سقف تیره تر انتخاب کنید تا ارتفاع سقف بلندتر به نظر برسد. 

کاغذ دیواری برجسته اتاق خواب

2. کاغذ دیواری با چه طرحی، برای فضاهای کوچک مناسب است؟

بعد از رنگ، اندازه طرح است که باید آن را در انتخاب کاغذ دیواری برای فضاهای کوچک، در نظر بگیرید. توجه داشته باشید کاغذ دیواری هایی که طرح یا الگوهای بزرگی دارند، نزدیک به چشم می آیند و این مسئله باعث خواهد شد که اندازه اتاق کوچک تر جلوه کند. اما در مقابل الگوهای کوچک و ظریف کاغذ دیواری، دورتر به نظر می رسند و فضای اتاق را بزرگ تر نشان می دهند. بنابراین همانند عکس های زیر الگوهای ظریف و نسبتا کوچک را انتخاب کنید.

کاغذ دیواری سفید سرویس بهداشتی

کاغذ دیواری سرویس بهداشتی

کاغذ دیواری سبز اتاق نشیمن

کاغذ دیواری اتاق خواب

کاغذ دیواری ساده اتاق خواب

کاغذ دیواری خاکستری اتاق خواب

نکته: در فضاهای کوچکی که سقف کوتاهی دارند، مانند عکس های زیر از کاغذ دیواری هایی که الگوهای آن ها به صورت عمودی تکرار می شوند استفاده کنید تا ارتفاع سقف از آن چه که هست بلندتر به نظر برسد.

کاغذی دیواری راه راه اتاق خواب

کاغذی دیواری راه راه

کاغذ دیواری گل دار اتاق نشیمن

کاغذ دیواری گل دار اتاق نشیمن

نکته: اگر فضای کوچک و باریکی دارید از کاغذ دیواری هایی که الگوی آن ها به صورت افقی تکرار می شود استفاده کنید تا اتاق عریض تر به نظر رسد.

کاغذ دیواری راه راه افقی اتاق خواب

کاغذ دیواری راه راه افقی اتاق نشیمن

مطلب مرتبط: 3 ترفند برای انتخاب طرح کاغذ دیواری + معرفی طرح های پرطرفدار

3. کاغذ دیواری با چه جنسی، برای فضاهای کوچک مناسب است؟

اگر به فضای کوچکی که در اختیار دارید، نور خورشید کمی وارد می شود، بهتر است از کاغذ دیواری هایی که جنس و سطح براقی دارند مانند کاغذ دیواری های متالیک، استفاده کنید تا نور را بازتاب دهند و فضا را روشن و بزرگ تر جلوه دهند.

مطلب مرتبط: با انواع جنس کاغذ دیواری و 7 نوع پرکاربرد آن آشنا شوید!

کاغذ دیواری متالیک و براق

نکته: بهتر است از کاغذ دیواری های براق در فضاهایی که نور خورشید زیادی دریافت می کنند، استفاده نکنید.

همان طور که در مطالب بالا خواندید، به صورت خلاصه می توان گفت که کاغذ دیواری با رنگ سرد یا خنثی و با طرح کوچک و ظریف، برای فضا و خانه های کوچک مناسب است. اگر سوال و پیشنهادی در مورد این مطلب دارید، می توانید از طریق اینستاگرام مدیا دکور و یا بخش تماس با ما آن را با ما در میان بگذارید.

توجه: تمامی مطالب این سایت برگرفته از دانش طراحان و دکوراتور های داخلی مدیا دکور می باشد و هرگونه کپی نوشته ها بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.


مطالب مرتبط:

– چگونه از ترکیب رنگ و کاغذ دیواری در منزلمان استفاده کنیم؟

– نکاتی برای انتخاب کاغذ دیواری مناسب اتاق خواب که باید بدانید!

– نکاتی که در انتخاب پارکت برای خانه های کوچک باید بدانید!

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید