3 ترفند برای انتخاب طرح کاغذ دیواری + معرفی طرح های پرطرفدار

0
1203
تبلیغات

مطمئنا شما هم زمانی که وارد بازار می شوید، تنوع زیاد طرح کاغذ دیواری ها سردرگمتان می کند و انتخاب را برای شما سخت می کند. برای مثال با خودتان می گویید، طرح کاغذ دیواری ساده انتخاب کنم یا سه بعدی، کدام طرح برای اتاق خوابم مناسب است و… اما باید بگویم که این مشکل دشوار، راه ها و ترفندهای خاص خود را دارد، که در ادامه آن ها را به همراه 5 طرح پرطرفدار، به شما معرفی می کنم، پس با من همراه باشید.

طرح کاغذ دیواری

نکات و ترفندهای انتخاب طرح کاغذ دیواری:

دراین قسمت نکات و ترفندهایی را باهم بررسی می کنیم که به کمک آن ها می توانید طرح کاغذ دیواری را متناسب با فضایی که دارید، انتخاب کنید.

1. طرح را بر اساس سبک فضا انتخاب کنید!

برای انتخاب طرح کاغذ دیواری، اولین کاری که باید انجام دهید، توجه به سبک فضایی است که می خواهید آن را کاغذ دیواری کنید. به طرح و مدل مبلمان، دکوری ها و دیگر وسایل خانتان دقت کنید و ببینید در چه سبکی می باشند.

برای مثال اگر مبلمان کلاسیک دارید، مانند تصویر زیر، طرح کاغذ دیواری شما نیز باید کلاسیک و رسمی باشد.

کاغذ دیواری با طرح کلاسیک به رنگ طوسی و سفید

اگر فضایی که می خواهید برای آن را دکور کنید، دارای مبلمانی راحتی می باشد وحالت غیر رسمی دارد، می توانید از کاغذ دیواری های غیر رسمی زیبا استفاده کنید که نمونه آن را در نشیمن زیر می بینید.

کاغذ دیواری مخصوص نشیمن به رنگ طوسی و سفید

اما اگر خانه شما سبکی مدرن با مبلمان مدرن و مینیمال دارد، حتما باید از کاغذ دیواری های ساده تر با طرح های مدرن استفاده کنید. البته باید بگویم که به طور کلی در فضا مدرن از کاغذ دیواری استفاده نمی شود.

کاغذ دیواری مدرن طوسی رنگ

2. اندازه طرح را بر اساس اندازه فضا انتخاب کنید!

باید بدانید که اندازه فضا نیز در انتخاب طرح کاغذ دیواری بسیار تاثیر دارد. شما می توانید با طرحی که انتخاب می کنید، خانتان را بزرگ تر یا کوچک تر جلوه دهید و همچنین دیوارها را بلند تر یا عریض تر نشان دهید.

کاغذ دیواری با طرح های درشت، چشم را به خود محصور می کنند و باعث می شوند تا فضا کوچک تر بنظر برسد، پس مناسب برای خانه های کوچک نیستند. اما اگر علاقه به استفاده از کاغذ دیواری با طرح های درشت دارید، باید از آن تنها برای یک دیوار استفاده کنید. مثلا مانند اتاق خواب زیر، برای دیوار پشت تخت از این کاغذ دیواری استفاده کنید و مابقیه دیوارها را با طرح ساده بزنید.

کاغذ دیواری با طرح درشت برای پشت تخت

به طور کلی کاغذ دیواری با طرح های ریز، چشم را محصور نمی کنند پس مناسب برای فضاهای کوچک می باشند و می توان برای بیش از یک دیوار از آن ها استفاده کرد. اما باید توجه داشته باشید که استفاده بیش از حد از این طرح باعث خستگی چشم می شود.

کاغذ دیواری با طرح ریز برای اتاق خواب

کاغذ دیواری هایی که طرح متوسط دارند، برای فضاهای کوچک و بزرگ مناسبند. اما اگر می خواهید کل دیوار های اتاق را از این طرح استفاده کنید، بهتر است مانند عکس زیر، رنگ طرح کاغذ دیواری با رنگ پس زمینه آن تفاوت زیادی نداشته باشد تا باعث خستگی چشم نشود.

کاغذ دیواری با طرح کلاسیک به رنگ بژ

به طور کلی کاغذ دیواری هایی که دارای طرح های عمودی هستند، ارتفاع دیوار را بیشتر نشان می دهند. همچنین کاغذ دیواری هایی که دارای طرح های افقی هستند، عرض دیوار را بیشتر جلوه می دهند و شما می توانید از این ترفند برای بلندتر و عریض تر نشان دادن دیوارهای منزلتان استفاده کنید.

کاغذ دیواری ب طرح راه راه سیاه و سفید

کاغذ دیواری با طرح راه راه افقی طوسی

مطلب مرتبط: چه کاغذ دیواری مناسب برای فضاهای کوچک است؟

3. طرح کاغذ دیواری را برای ایجاد هارمونی انتخاب کنید!

شما می توانید مانند عکس زیر بین طرح کاغذ دیواری و طرح دیگر وسایل منزلتان هارمونی ایجاد کنید. این کار باعث به وجود آمدن فضایی منظم و منسجم می شود.

کاغذ دیواری آبی آسمانی

با 5 نمونه ازپرطرفدارترین طرح های کاغذ دیواری آشنا شوید:

1. کاغذ دیواری با طرح انتزاعی:

طرح های انتزاعی اغلب برای فضاهای مدرن و امروزی استفاده می شوند و دارای طرح و رنگ های مختلف و متنوعی می باشند. اما به دلیل این که این طرح ها چشم را مجذوب خود می کنند، از آن ها تنها برای یک دیوار تاکیدی، مانند دیوار پشت تخت، استفاده کنید و مابقیه دیوارها طرح ساده بگذارید.

طرح کاغذ دیواری انتزاعی  آبرنگی

2. کاغذ دیواری با طرح هندسی:

این نوع کاغذ دیواری از طرح های هندسی مانند دایره، مربع، لوزی و… تشکیل می شود. این نوع طرح ها بیشتر برای فضای مدرن و امروزی استفاده می شود و طرفداران زیادی دارد.

کاغذ دیواری با طرح هندسی و رنگ آبی

3. کاغذ دیواری با طرح های کلاسیک:

کاغذ دیواری هایی که دارای طرح های کلاسیک هستند، از خطوط و نقش های پر پیچ وخم تشکیل شده اند. معمولا این طرح ها الهام گرفته شده از طبیعت و گل ها هستند و همان طور که می دانید برای فضاهای کلاسیک و رسمی مناسبند.

کاغذ دیواری طرح کلاسیک به رنگ کرم

4. کاغذ دیواری با طرح فلورال:

تمام کاغذ دیواری هایی که درآن ها از طرح گل های ریزدرشت، پیچک و پرنده ها استفاده شده جزو طرح فلورال هستند. این طرح ها چون الهام گرفته شده از طبیعت می باشند، بسیار آرامش بخش هستند و مناسب برای اتاق خواب و فضاهای راحتی هستند.

کاغذ دیواری ابی با طرح گل

5. کاغذ دیواری با طرح برجسته:

کاغذ دیواری هایی که دارای طرح های برجسته هستند، توجه را به خود جلب می کنند و به همین خاطر بهتر است که از این طرح کاغذ دیواری در کناروسایل بدون طرح و ساده استفاده کنید تا فضای شلوغی ایجاد نشود. همچنین می توانید از این کاغذ دیواری ها درون قاب های گچی استفاده کنید تا مانند تابلویی روی دیوار هنر نمایی کنند.

کاغذ دیواری طرح برجسته کلاسیک در اتاق خواب

درآخر…

باید بگویم که اگر شما نیازتان را به درستی تشخیص دهید و سبک فضای منزلتان را بشناسید، انتخاب طرح کاغذ دیواری کار بسیار آسانی است. همچنین اگر دراین راه نیاز به کمک و مشاوره داشتید، برای من در پایین صفحه کامنت بگذارید تا با کمال میل راهنماییتان کنم.


مطالب مرتبط:

راهنمای خرید کاغذ دیواری – هر آن چه برای انتخاب گزینه مناسب باید بدانید!

نکات کلیدی که برای انتخاب رنگ کاغذ دیواری باید استفاده کنید!

با انواع جنس کاغذ دیواری و 7 نوع پرکاربرد آن آشنا شوید!

توجه: تمامی مطالب این سایت برگرفته از دانش طراحان و دکوراتور های داخلی مدیا دکور می باشد و هرگونه کپی نوشته ها بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید