4 نکته کلیدی برای انتخاب کاغذ دیواری اتاق نوجوان + بررسی مدل های به روز

0
4773
تبلیغات

نوجوانان امروزی به دلیل وجود اینترنت و شبکه های اجتماعی بسیار به روز هستند. آن ها از ترندهای روز با خبراند و دوست دارند تا طبق آن ها پیش بروند، پس کاملا طبیعی است که برای انتخاب کاغذ دیواری اتاق نوجوان نیز باید به سراغ مدل های به روز و جدید برویم.

اما این سوال پیش می آید که چگونه مدل کاغذ دیواری مناسب برای فرزندمان انتخاب کنیم!؟ در پاسخ به این سوال باید بگویم که من در این مقاله نکاتی را آموزش دادم تا انتخاب را برای شما آسان کند و همچنین در آخر مدل های به روز کاغذ دیواری دخترانه و پسرانه را معرفی می کنم، پس با من همراه باشید.

کاغذ دیواری اتاق نوجوان

از چه نکاتی در انتخاب مدل کاغذ دیواری اتاق نوجوانمان استفاده کنیم؟

1.کاغذ دیواری را با توجه به سلیقه نوجوان انتخاب کنید:

نوجوانان نیز مانند هر انسانی علاقه و سلیقه خاص خود را دارند، همچنین آنان در این سن دوست دارند که تصمیم گیرنده نیز باشند. پس بهتر است از سلیقه آن ها در انتخاب کاغذ دیواری اتاقشان استفاده کنید تا از بودن در آن فضا لذت ببرند و احساس استقلال داشته باشند.

پوسترطرح جنگ ستارگان برای اتاق نوجوان

2.کاغذ دیواری را با توجه به کاربرد اتاق نوجوان انتخاب کنید:

به طور کلی نوجوانان کارهایی مانند: درس خواندن، انجام تکالیف، بازی کردن و خوابیدن را در اتاق خود انجام می دهند. شما باید در انتخاب طرح و رنگ کاغذ دیواری به این نکات نیز توجه کنید تا در خواب و درس خواندن آن ها تاثیرات منفی نگذارد.

برای مثال کاغذ دیواری با رنگ های گرم و تند مانند: قرمز، نارنجی، زرد، تمرکز را از بین می برند و باعث اختلال در خواب می شوند. اما اگر علاقه به استفاده از کاغذ دیواری به این رنگ دارید، باید از آن تنها برای یک دیوار تاکیدی مانند دیوار پشت تخت استفاده کنید و بقیه دیوارها را به رنگ ساده و خنثی بزنید.

کاغذ دیواری اتاق نوجوان به رنگ قرمز با طرح راه راه

همچنین کاغذ دیواری هایی با طرح بزرگ که تفاوت رنگ طرح آن ها با رنگ پس زمینه آن ها زیاد می باشد نیز توجه را به خود جلب می کند و تمرکز را از بین می برند. پس نباید از آن ها رو به روی میز تحریر استفاده کرد.

کاغذ دیواری اتاق نوجوان با طرح هندسی و رنگ سفید

همچنین برای انتخاب کاغذ دیواری باید به نور طبیعی اتاق توجه کنید. اگر اتاق نور کمی در طول روز دریافت می کند، از کاغذ دیواری هایی که رنگ های تیره دارند استفاده نکنید، زیرا این کار باعث تاریک تر شدن فضای اتاق می شود. پس کاغذ دیواری هایی که رنگ خنثی و روشن دارند مناسب این اتاق ها می باشند.کاغذ دیواری اتاق نوجوان دختر با طرح گل

3.کاغذ دیواری را با توجه به اندازه اتاق نوجوان انتخاب کنید:

اندازه اتاق خواب تاثیر مستقیم روی انتخاب کاغذ دیواری دارد. برای مثال، به طور کلی رنگ های تیره و گرم فضا اتاق را کوچک جلوه می دهند و مناسب اتاق های کوچک نمی باشند. اما رنگ های سرد و روشن باعث بزرگ جلوه دادن اتاق می شوند.

کاغذ دیواری اتاق نوجوان دختر با طرح پلنگی

موضوعی که در بالا گفتیم، درباره طرح کاغذ دیواری نیز صدق می کند. به عنوان مثال طرح های درشت چشم را محصور می کنند و باعث کوچک جلوه دادن اتاق می شوند و فقط باید از آن ها برای یک دیوار استفاده کنید. اما طرح های ریز و محو برای اتاق های کوچک مناسب می باشند.

کاغذ دیواری اتاق نوجوان دختر با طرح هندسی و رنگ طوسی و کرم

مطلب مرتبط: چه کاغذ دیواری مناسب برای فضاهای کوچک است؟

4.کاغذ دیواری را با توجه به هارمونی اتاق نوجوان انتخاب کنید:

ایجاد هارمونی در هر فضایی به خصوص اتاق نوجوان ها، بسیار مهم می باشد. زیرا باعث به وجود آمدن یکپارچگی و انسجام بین کاغذ دیواری و دیگر اجزا اتاق می شود.

به طور کلی سعی کنید، رنگ هایی که در مبلمان، اثاثیه و دکوریجات دیگر وجود دارد را به نحوی در طرح کاغذ دیواری تکرار کنید. برای مثال می توانید برای ایجاد هارمونی، طرح های استفاده شده در کاغذ دیواری را با طرح روتختی و یا پرده ست کنید.

کاغذدیواری اتاق نوجوان با طرح هندسی و رنگ صورتی و طوسی

این نکته را در نظر داشته باشید که باید به هارمونی بین رنگ ها نیز توجه کنید. برای مثال اگر کاغذ دیواری اتاق به رنگ خنثی می باشد، در کنار آن از یک رنگ دیگر مانند آبی، قرمز یا صورتی استفاده کنید. این کار از ایجاد حس یک نواختی در فضا جلوگیری می کند.کاغذ دیواری اتاق نوجوان با طرح چوب و رنگ قهوه ای

طرح و مدل کاغذ دیواری اتاق نوجوان:

در این قسمت با چند مدل از طرح های کاغذ دیواری دخترانه و پسرانه آشنا می شویم و طریقه ست کردن آن ها را با فضای اتاق را بررسی می کنیم.

طرح و مدل کاغذ دیواری نوجوان دختر:

کاغذ دیواری اتاق نوجوان دختر با طرح خال خالی

کاغذ دیواری اتاق نوجوان دختر با طرح خال خالی و رنگ سیاه و سفید

شما می توانید مانند عکس های بالا از کاغذ دیواری های که دارای نقش های ریز و خال خالی هستند استفاده کنید، این کاغذ دیواری ها ترند جدید می باشند و فضایی فانتزی در اتاق ایجاد می کنند.

کاغذ دیواری اتاق نوجوان دختر با طرح کلاسیک و رنگ طوسی

کاغذ دیواری اتاق نوجوان دختر با طرح کلاسیک و رنگ طوسی و سفید

همچنین اگر علاقه به طرح کلاسیک دارید می توانید از طرح بالا با رنگ های پاستلی و کم رنگ برای اتاق نوجوان دختر استفاده کنید.

:کاغذ دیواری اتاق نوجوان دختر با طرح گل و رنگ سرمه ایکاغذ دیواری اتاق نوجوان دختر با طرح گل و رنگ صورتی و طوسی

اما اگر فرزند دخترتان به طرح گل علاقه دارد، می توانید کاغذ دیواری با این طرح را استفاده کنید. توجه داشته باشید که اگر طرح های گل مانند عکس بالا بزرگ بودند، تنها برای یک دیوار از آن استفاده کنید.

کاغذ دیواری اتاق نوجوان دختر با طرح هندسی و رنگ صورتی و سفید

کاغذ دیواری اتاق نوجوان دختر با طرح هندسی و رنگ صورتی و مسیکاغذ دیواری با طرح های هندسی نیز بخاطر جلوه مدرنی که دارند، بسیار جوان پسند هستند.

طرح و مدل کاغذ دیواری نوجوان پسر:

کاغذ دیواری اتاق نوجوان پسر با طرح چوب و رنگ طوسیهمانطور که در عکس بالا می بینید، کاغذ دیواری با طرح چوب برای اتاق خواب نوجوان پسر بسیار مناسب است. باید بدانید که چوب حس گرما و طبیعت را در فضای اتاق به وجود می آورد.کاغذ دیواری اتاق نوجوان پسر با رنگ مشکی و طرح کهکشانیکاغذ دیواری اتاق نوجوان پسر با طرح کهکشانی و رنگ سرمه ای

به طور کلی اغلب پسران از کاغذ دیواری هایی که مدل کهکشانی دارند خوششان می آید. اگر شما هم دوست دار این طرح هستید، باید بگویم که این کاغذ دیواری اصولا دارای رنگ های تیره هستند و استفاده بیش از حد از آن ها باعث کوچک نشان دادن اتاق می شود پس بهتر است تنها برای یک دیوار از این مدل استفاده کنید و باقی دیوار هارا رنگ خنثی و یا روشن تر بزنید.

کاغذ دیواری اتاق نوجوان پسر با طرح هندسی و رنگ سفید

کاغذ دیواری اتاق نوجوان پسر با طرح هندسی و رنگ آبی آسمانی

همان طور که در بالا اشاره کردم، کاغذ دیواری با طرح های هندسی برای اتاق خواب نوجوانان مناسب است و شما می توانید رنگ آن را با توجه به هارمونی اتاقتان انتخاب کنید.پوستر اتاق نوجوان پسر با طرح استادیومپوستر اتاق نوجوان پسر با طرح توپ بیسبال

اگر علاقه به استفاده از پوستر ها دارید می توانید مانند عکس های بالا، از آن ها روی دیوار پشت تخت استفاده کنید.

درآخر…

باید بگویم که کاغذ دیواری با طرح و مدل های جوان پسند در بازار بسیار زیاد است و من در این مقاله نکاتی که برای انتخاب کاغذ دیواری به آن ها احتیاج دارید را به طور کامل بازگو کردم . پس باتوجه به این نکات و سلیقه ی شخصی فرزندتان، کاغذ دیواری مورد نظر خود را انتخاب کنید. در این راه اگر نیاز به کمک داشتید برای من در پایین صفحه کامنت بگذارید تا با کمال میل راهنماییتان کنم.


مطالب مرتبط:

راهنمای خرید کاغذ دیواری – هر آن چه برای انتخاب گزینه مناسب باید بدانید!

با انواع جنس کاغذ دیواری و 7 نوع پرکاربرد آن آشنا شوید!

دکوراسیون اتاق نوجوان – 6 نکته مهمی که در اتاق آن ها باید رعایت کنید!

توجه: تمامی مطالب این سایت برگرفته از دانش طراحان و دکوراتور های داخلی مدیا دکور می باشد و هرگونه کپی نوشته ها بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید