نکات لازم برای اجرای صحیح دکوراسیون کلاسیک

0
521

سبک دکوراسیون کلاسیک فضای خانه شما را شیک، آرامش بخش و راحت جلوه می دهد. این سبک هیچ وقت از مد خارج نخواهد شد و شما می توانید در هر دوره زمانی، از این سبک در دکوراسیون منزلتان استفاده کنید. به همین علت است که خیلی از افراد، دکوراسیون کلاسیک را برای خانشان انتخاب می کنند. اگر شما هم قصد تغییر دکوراسیون دارید و می خواهید از اصالت این سبک در محیط منزلتان استفاده کنید، با ما همراه باشید تا نکات لازم برای اجرای آن را در کنار هم بیاموزیم.

دکوراسیون کلاسیک

1. نکته اول برای دکوراسیون کلاسیک: در انتخاب مبلمان، به کیفیت و زیبایی آن ها توجه کنید

در دکوراسیون کلاسیک بهتر است از مبلمان راحتی استفاده کنید. همچنین مبلی را انتخاب کنید که از باکیفیت ترین مواد و پارچه ساخته شده باشد تا مدت ها برای شما کارایی داشته باشد. در این سبک دکوراسیون گزینه های متنوعی برای انتخاب مبل پیش روی شما قرار دارد، پس با توجه به سلیقه خودتان آن را خریداری کنید. برای مثال اگر علاقه دارید فضای رسمی در خانه ایجاد کنید، از مبلمانی با چوب تیره و اگر می خواهید فضای خانه غیر رسمی و خودمانی باشد، از مبل های رنگ روشن استفاده کنید. همچنین اگر محدودیتی از نظر فضا ندارید، می توانید از چندین مبل متنوع در بخش های مختلف خانه استفاده کنید.

دکوراسیون کلاسیک

دکوراسیون کلاسیک


مطلب مرتبط: معرفی انواع مبل های راحتی و ویژگی های آن ها


2. نکته دوم برای دکوراسیون کلاسیک: از طرح و نقش و رنگ های پرطرفدار استفاده کنید

در دکوراسیون کلاسیک برای اثاثیه منزل، به هیچ وجه رنگ های مد سال را انتخاب نکنید. قبلا اشاره کرده ایم که این سبک برای همه دوره های زمانی زیبا و مناسب است، بنابراین از طرح و نقش و رنگ هایی استفاده کنید که همیشه پرطرفدار هستند. البته اگر علاقه دارید می توانید دکوریجاتی مانند آباژور، کوسن و تابلوهای نقاشی که تعویضشان راحت تر است را با رنگ و طرح های مد روز خریداری کنید. فراموش نکنید در این سبک برای پارچه ها و پوشش کف و دیوار، طرح و نقش های راه راه، گل دار، شطرنجی و چهارخانه دندانه ای مناسب هستند که می توانید از آن ها استفاده کنید.

دکوراسیون کلاسیک

دکوراسیون کلاسیک

3. نکته سوم برای دکوراسیون کلاسیک: در فصل های مختلف سال کوسن ها را عوض کنید

کوسن ها زینت مبل های خانه می باشند. شما می توانید از کوسن های ارزان قیمت برای مبلمان منزلتان استفاده کنید تا با توجه به فصول سال و حس و حال درونیتان، بتوانید به راحتی آن ها را تعویض کنید و یک دکور کلاسیک شیک را به وجود آورید. این نکته را نیز در نظر داشته باشید که رنگ های خنثی مبلمان در سبک کلاسیک، بهترین زمینه برای به نمایش گذاشتن کوسن های رنگارنگ می باشند.

دکوراسیون کلاسیک

دکوراسیون کلاسیک


مطلب مرتبط: اسراری برای دیزاین مبل های خانه شما


4. نکته چهارم برای دکوراسیون کلاسیک: از رنگ های خنثی استفاده کنید

رنگ های خنثی بهترین گزینه برای دکوراسیون کلاسیک هستند. رنگ خنثی با اغلب رنگ ها و طرح ها به خوبی ترکیب می شود. فراموش نکنید که این نوع رنگ ها هیچ زمانی از مد خارج نمی شوند و حس پاکیزگی و تازگی را در فضای خانه به وجود می آورند.

دکوراسیون کلاسیک

دکوراسیون کلاسیک

دکوراسیون کلاسیک


 مطلب مرتبط: رنگ در دکوراسیون داخلی – چه رنگ هایی را برای دکوراسیون داخلی به کار ببریم؟


5. نکته پنجم برای دکوراسیون کلاسیک: فضای خانه را بیش از حد شلوغ نکنید

در دکوراسیون کلاسیک باید به فاصله بین مبلمان و اثاثیه منزل توجه داشته باشید. فضایی به دور از در هم ریختگی و شلوغی به وجود آورید. همچنین سعی کنید در این سبک دکوراسیون، از تعداد وسایل و دکوریجات کمتری استفاده کنید تا فضایی مرتب و شیک به وجود بیاید. این نکته را بدانید که در دکوراسیون کلاسیک کم ترین، بهترین است.

دکوراسیون کلاسیک


مطلب مرتبط: ده قانون ساده و ضروری برای چیدمان مبلمان منزل


6. نکته ششم برای دکوراسیون کلاسیک: از دکوریجات سنتی استفاده کنید

در دکوراسیون کلاسیک از دکوریجاتی با طرح و سبک سنتی استفاده کنید. برای مثال قاب تابلوها را با نقش سنتی انتخاب کنید. برای روشنایی خانه از لوستر و آباژورهای سنتی استفاده کنید. همچنین می توانید برای ایجاد فضایی رمانتیک و آرامش بخش، از شمع و فانوس نیز استفاده کنید.

دکوراسیون کلاسیک

دکوراسیون کلاسیک

7. نکته هفتم برای دکوراسیون کلاسیک: بخشی از کلکسیون وسایلی که جمع آوری کرده اید را در دکور به نمایش بگذارید

همه ما عاشق این هستیم که ظروف آنتیک یا هر وسیله ی شیکی را جمع آوری کنیم و آن ها را در محل مخصوصی به نمایش بگذاریم. این ترفند دکوراسیون خانه شما را بسیار خاص می کند. بنابراین اگر علاقه به جمع آوری کلکسیونی زیبا دارید، حتما تعدادی از بهترین آن ها را در بخشی از خانه چیدمان کنید. همان طور که قبلا اشاره کردیم، در دکوراسیون کلاسیک کم ترین، بهترین است، پس تعداد کمی از این کلکسیون را در دکور استفاده کنید.

دکوراسیون کلاسیک

8. نکته هشتم برای دکوراسیون کلاسیک: از وسایل و دکوریجات به خوبی مراقبت کنید

در دکوراسیون کلاسیک، همیشه وسایل را تمیز نگه دارید و گرد و غبار و لکه های وسایل را از بین ببرید. هیچ چیز مانند ژولیدگی و کثیفی فضا، جلوه زیبا این سبک دکوراسیون را خراب نمی کند. همچنین به خوبی از وسایل و مبلمان مراقبت کنید و زمانی که در آستانه از بین رفتن بودند، آن ها را تعمیر و یا تعویض کنید.

دکوراسیون کلاسیک


ما در مطلبی دیگر به معرفی سبک های دکوراسیون داخلی پرطرفدار پرداخته ایم که پیشنهاد می کنم برای آشنایی بیشتر با آن ها، به روی لینک زیر کلیک کنید و آن را معالعه بفرمایید:

– با 19 سبک دکوراسیون داخلی پرطرفدار و ویژگی آن ها آشنا شوید!

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید