اسراری برای دیزاین مبل های خانه شما

0
1536
تبلیغات

در حالی که نشیمن شما دارای وسایل دکوری زیادی می باشد، هیچ چیز مهم تر و برجسته تر از مبل راحتی شما نیست. زیرا مبل راحتی یکی از بزرگ ترین عناصر دکوری منزل شما است. اگر شما مبل با کیفیتی دارید، آن مبل بهترین زمینه است که سلیقه خود را به روی آن پیاده کنید.  از کوسن های دکوری تا میز جلو مبل، هر روشی که برای دیزاین مبلتان انجام دهید به روی فضا و محیط خانه تاثیر خواهد گذاشت. شما با دیزاین مبلتان می توانید ظاهر جدیدی به دکوراسیون نشیمن خانه خود دهید. پس در این مقاله با ما همراه باشید.

دیزاین مبل

1- برای دیزاین مبل، به رنگ مبل توجه کنید.

قبل از اینکه شروع به خریدن هر محصول جدیدی برای مبلتان کنید، به رنگ مبل توجه کنید. بهترین مبل های راحتی که می توان آن ها را دیزاین کرد، مبل هایی به رنگ خنثی هستند. اگر چه این جمله به این معنی نیست که  مبل هایی با رنگ های روشن تر زیبا نیستند! یک یا دو عکس از مبلتان بگیرید که هنگام خرید دکوریجات، به آن ها مراجعه کنید. این عکس ها به شما کمک خواهد کرد تا خرید راحت تری داشته باشید. عکس ها را در میزان روشنایی و نورهای مختلفی بگیرید تا وسایلی که برای آن انتخاب می کنید در هر شرایطی مناسب باشند. در ادامه دیزاین سه رنگ رایج مبل در خانه ها را بررسی خواهیم کرد.

دیزاین مبل

مطلب مرتبط: معرفی انواع مبل های راحتی و ویژگی های آن ها

– دیزاین مبل خاکستری

 همان طور که در عکس زیر می بینید مبل های خاکستری این روزها به عنوان رنگ خنثی، بسیارجذاب و پرطرفدار هستند. این مبل ها با رنگ های روشن و بولد (جسورانه) به خوبی دیزاین می شوند. اگر سبک دکوراسیون شما اجازه می دهد، از رنگ بولد با طرح و نقش های مدرن استفاده کنید. برای مثال رنگ زرد و فیروزه ای یک دکوری خوب برای مبل خاکستری است و مکمل خوبی برای این رنگ خنثی است.

دیزاین مبل

– دیزاین مبل قهوه ای

برای مبل های قهوه ای نیز می توانید ترکیب و ست های زیبایی در نظر بگیرید. مبل های قهوه ای تیره به خوبی با رنگ های روشن خنثی ترکیب می شوند که بهترین گزینه است. ترکیب مبل قهوه ای و دیگر دکوریجات رنگارنگ مانند فرش و پرده رنگارنگ نیز می تواند مناسب و زیبا باشد. از سوی دیگر در نظر بگیرید که رنگ قهوه ای با رنگ های سبز و قرمز هم به خوبی ترکیب می شود، پس می توانید از این دو رنگ نیز کنار مبل قهوه ای استفاده کنید.

دیزاین مبل

– ایده دیزاین برای مبل چرمی سیاه

در حالی که رنگ مبل شما بسیار مهم است، جنس و ظاهر آن هم می تواند جلوه خاصی به خانه شما دهد. چرم سیاه هم می تواند افراد داخل خانه را هیجان انگیز کند یا باعث ترسشان شود. با این حال که همه رنگ ها به خوبی با رنگ سیاه ترکیب می شوند، ولی بهتر است بدانید که چه جنس و متریالی با چرم به خوبی ترکیب می شود. محصولاتی مات را به جای محصولات درخشان و پر زرق و برق برای مبل چرم انتخاب کنید تا تعادل به وجود آورید. از دکوریجات مات با طرح و نقش های فراوان برای دیزاین مبلتان استفاده کنید.

دیزاین مبل

2- کوسن های دکوری برای دیزاین مبل راحتی

وقتی که نوبت به تزیین مبل می رسد، ببینید که آیا مبل شما به اندازه مورد نیاز کوسن دارد؟! شما باید کوسن هایی با انواع شکل ها و اندازه ها تهیه کنید. کوسن ها اجازه می دهند تا سبک دکوراسیون خانه شما بسیار خاص شود. یک قانون برای دیزاین مبل، استفاده از کوسن به تعداد عدد فرد است. دیگر ترفند فوق العاده برای کوسن های دکوری، ترکیب آن ها با انواع و اقسام سایز ها است. بزرگ ترین کوسن را نزدیک دسته مبل قرار دهید. اگر مقدور است یک کوسن نیز برای وسط مبل در نظر بگیرید که بسیار ایده خوبی میتواند باشد.

دیزاین مبل

مطلب مرتبط: راهنمای انتخاب کوسن – 5 قدمی که در خرید کوسن مبل ها باید بدانید!

3- پتوهای نازک دکوری برای دیزاین مبل راحتی

همه دوست دارند که با پتوهای مورد علاقه خود به روی مبل استراحت کنند. این بهترین راه برای استراحت کردن است و همین طور یک عنصر عالی برای این که بخواهید مبلتان را دیزاین کنید. این نکته را در نظر بگیرید که استفاده از این پتوها به روی مبل به فضای اتاق حس و حال غیر رسمی و خودمانی می دهد، ولی مورد علاقه همه است. این پتو را به پهنا تا کنید و به نحوی پتو را قرار دهید که بخشی از آن دسته مبل را بپوشاند. همچنین می توانید آن را سه گوش تا کنید و در گوشه مبل قرار دهید تا جلوه خودمانی و راحت بدهد. کوسن ها را نیز در جلو پتو قرار دهید.

دیزاین مبل

4- دیزاین مبل با استفاده از میز کناری

اگر فضا خانه به شما اجازه می دهد از میزهای کوچک کنار مبل استفاده کنید تا جلوه بهتری به محیط خانه دهند و از آن میز نیز استفاده کاربردی کنید. این میز مکان بسیار مناسبی است برای قرار دادن لیوان چای و قهوه و حتی شما می توانید با قرار دادن یک گلدان زیبا به روی آن منزل خود را زیبا کنید. ارتفاع میز کناری مبل باید حداقل تا قسمت نشیمن مبل باشد.

دیزاین مبل

5- استفاده از آباژور برای دیزاین مبل

آباژور برای مبل یک عنصر دکوری عالی به شمار می آید و همین طور اگر زیاد مطالعه می کنید برای شما کاربرد نیز خواهد داشت. شما می توانید از آباژورهای رو میزی در کنار مبل استفاده کنید. این نکته را در نظر بگیرید که برای نشیمن هایی که مبل ها به صورت بخش بخش و با فاصله زیاد از هم چیده شده اند، آباژورهای رومیزی مناسب نیستند. بلکه باید از آباژورهای پایه بلند در این نوع نشیمن استفاده کنید تا نور کافی برای تمام فضا ایجاد کند.

دیزاین مبل

مطلب مرتبط: چه مدل آباژورهایی را برای بخش های مختلف خانمان انتخاب کنیم؟

6- دیزاین مبل و دکوراسیون دیوار پشتی آن

در حالی که کل تمرکز خود را به روی دکور مبل و فضای نزدیک آن گذاشته اید، باید بگوییم که تزیین دیوار پشت مبل را نباید فراموش نکنید. دکور دیوار پشتی مبل، فضایی عالی با دکوراسیونی زیبا برای اتاق نشیمن به وجود می آورد. برای مثال می توانید از آینه به روی دیوار استفاده کنید تا فضا را روشن و بزرگ تر جلوه دهد. برای تزیین و دکور دیوار روش های بیشتری نیز وجود دارد که می توانید آن ها را در مطلب “دیزاین دیوار با هفت روشی که دکوراسیون خانه شما را زیبا می کند”، مطالعه کنید.

دیزاین مبل


مطالب مرتبط:

– پذیرایی و اتاق نشیمن مدرن | نکات طراحی هال و پذیرایی مدرن که باید بدانید!

– چیدمان مبلمان منزل – 6 اشتباهی که نباید در چیدن مبل ها انجام دهید!

– با انواع پارچه رومبلی و ویژگی های آن ها آشنا شوید!

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید