5 اصل در سبک دکوراسیون روستیک که باید بدانید!

0
2684

سبک روستیک در دکوراسیون داخلی، اغلب به عنوان سبکی ساده و زیبا شناخته می شود. در این سبک ازمواد و مصالح طبیعی مانند چوب خام، سنگ و فلز استفاده می شود که فضای داخلی خانه را شبیه طبیعت اطرافمان زیبا می کند. فلسفه موجود در دکوراسیون روستیک تقریبا ساده است؛ فسلفه ای که به استفاده از عناصر طبیعی و ارگانیک در دکوراسیون خانه تاکید دارد تا فضای آن پر از حس آرامش، صمیمیت و گرما شود. اصولی که در ادامه خواهیم گفت به شما کمک خواهد کرد که خانه یا ویلایتان را به سبک روستیک دکور کنید، پس با ما همراه باشید.

دکوراسیون روستیک

1. استفاده از عناصر طبیعی و ارگانیک در دکوراسیون روستیک

– چوب در دکوراسیون روستیک

چوب یکی از عناصر اصلی در دکوراسیون روستیک محسوب می شود که به فضای خانه جلوه ای طبیعی می دهد. توجه داشته باشید چوب های اصلاح شده گزینه ایده آلی برای استفاده در سبک روستیک هستند. همچنین اغلب در این سبک دکوراسیون از چوب کاج، گیلاس، توسکا و گردو نیز استفاده می کنند.

دکوراسیون روستیک

دکوراسیون روستیک

– فلز در دکوراسیون روستیک

فلز هم مانند چوب از عناصری است که در سبک دکوراسیون روستیک بسیار دیده می شوند. شما می توانید به روش های متنوعی از فلزات کارشده در این سبک دکوراسیون استفاده کنید. برای مثال در دکوراسیون روستیک برای دیزاین آشپزخانه، قابلمه ها و تابه های فلزی را به صورت آویزان چیدمان می کنند. همچنین می توانید مانند عکس زیر، از لوستر فلزی استفاده کنید.

دکوراسیون روستیک

دکوراسیون روستیک

– دکوریجات مناسب برای دکوراسیون روستیک

برای این که خانه ای به سبک روستیک داشته باشید، باید لوازم و دکوریجات مناسب آن را خریداری کنید. بنابراین دکوریجاتی را انتخاب کنید که دست ساز و دست بافت باشند. به یاد داشته باشید همین جزئیات کوچک هستند که به خانتان حس و حال سبک روستیک را می دهند. برای مثال دستگیره های فلزی حکاکی شده به روی درهای چوبی و شیرآلات سنتی در حمام و دستشویی برای این سبک بسیار مناسب هستند.

دکوراسیون روستیک

دکوراسیون روستیک

دکوراسیون روستیک

– سنگ در دکوراسیون روستیک

در آخر، سنگ برای ایجاد تعادل و تکمیل فضای خانه، در دکوراسیون روستیک استفاده می شود. برای مثال در این سبک، دیوار بالایی یا کناری شومینه ها را با سنگ دیزاین می کنند تا همه عناصر طبیعی که سنگ، آتش و چوب هستند، در کنار هم، یک فضای هماهنگ و زیبا به وجود آورند.

دکوراسیون روستیک

دکوراسیون روستیک

2. پالت رنگ طبیعی در دکوراسیون روستیک

خیلی از مردم با شنیدن پالت رنگ طبیعی، رنگ های قهوه ای، بژ و کرم به ذهنشان می رسد. در حالی که پالت رنگ طبیعی، شامل رنگ هایی مانند سبز، آبی و قرمز نیز هست. دقت داشته باشید برای انتخاب رنگ در دکوراسیون روستیک، فقط رنگ هایی که با دیگر عناصر دکوری هماهنگی دارند و حس گرما و صمیمیت را به شما انتقال می دهند، را انتخاب کنید.

دکوراسیون روستیک

دکوراسیون روستیک

برای حفظ پایه و اساس سبک دکوراسیون روستیک، سطح وسیعی از خانه مانند دیوار، کف خانه و مبلمان را به رنگ اصلی مصالحشان نگه دارید و آن ها را رنگ نکنید. اگر انتخاب رنگ دیگر لوازم و دکوریجات خانه برای شما سخت است، رنگ سفید آسان ترین گزینه است. استفاده از پارچه ها تا ظروف چینی سفید رنگ، حس گرم و صمیمی دکوراسیون روستیک را به خانه شما انتقال می دهد.

دکوراسیون روستیک


مطلب مرتبط: با 6 روش کاربردی ترکیب رنگ در دکوراسیون داخلی آشنا شوید!


3. منسوجات در دکوراسیون روستیک

در دکوراسیون روستیک برای ایجاد فضایی زیبا و طبیعی، از پارچه های محکم با الیاف طبیعی استفاده کنید. اغلب دکوراسیون کارها از پارچه ها و بافتنی ها در کنار هم استفاده می کنند که یک مجموعه شیک و زیبا را در خانه ایجاد میکنند. شاید اجرای این نوع دیزاین برای شما دشوار به نظر برسد ولی یکی از ساده ترین روش های دکور، استفاده از فرش بافته شده از الیاف طبیعی در کف اتاقتان است.

دکوراسیون روستیک

دکوراسیون روستیک

4. طرح و نقش در دکوراسیون روستیک

از آن جایی که اکثر سطوح و لوازمی که در موارد بالا اشاره کردیم شکل و ظاهری ساده و غیر پیچیده ای دارند، طرح و نقش ها در دکوراسیون روستیک برای ایجاد جذابیت بسیار ضروری هستند. ایکات (نوعی منسوجات سنتی)، پارچه های چهل تکه و پارچه های قلم کار، عناصری سنتی هستند که در این سبک خانه ها بسیار دیده می شوند. شما می توانید از بالش ها و کوسن هایی با این طرح و نقش ها در خانه خود استفاده کنید.

دکوراسیون روستیک

گزینه دیگر برای استفاده از این طرح و نقش ها، لحاف های چهل تکه هستند که می توانید به عنوان روتختی از آن استفاده کنید و یا حتی به روی یک دیوار آویزان کنید.

دکوراسیون روستیک

دکوراسیون روستیک

5. مبلمان در دکوراسیون روستیک

اغلب مبلمان در سبک روستیک از مواد و مصالح بازیافتی و اصلاح شده، ساخته شده اند. برخلاف مبلمان مدرن یا سنتی، در سبک روستیک خطوط و طرح های منظم و با قاعده در مبلمان دیده نمی شود. برای مثال در این سبک از تنه درختان برای ساخت میز یا تخت استفاده می کنند که حس زیبا و راحتی را در فضا ایجاد می کند.

دکوراسیون روستیک

در نظر داشته باشید که می توانید از مبلمان مینیمال که از چوب خام ساخته شده اند و ظاهری دست ساز دارند، نیز در سبک روستیک استفاده کنید. همچنین به غیر از تنه درختان، شاخه و چوب های شکسته شده نیز در ساخت مبلمان به سبک روستیک به کار برده می شوند.

دکوراسیون روستیک

دکوراسیون روستیک

سبک دکوراسیون روستیک یک روش عالی است تا بتوانید از طریق آن با عناصر طبیعت ارتباط برقرار کنید و آرامش را به خانه خود بیاورید. اگر به دنبال این هستید فضای آرام، گرم و صمیمی در خانه ایجاد کنید، بی شک سبک روستیک بهترین گزینه برای شما خواهد بود.


مطلب مرتبط:

با 19 سبک دکوراسیون داخلی پرطرفدار و ویژگی آن ها آشنا شوید!

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید