راهنمای کامل برای دکوراسیون اتاق نوجوان

0
828

با توجه به این که نوجوانان زمان زیادی را صرف استراحت کردن، بازی کردن، درس خواندن و انجام تکالیف در اتاق خود می کنند، بهتر است که دکوراسیون اتاق نوجوانان به انتخاب و سلیقه خودشان باشد تا از بودنِ در آن لذت ببرند. دقت کنید، دادن فرصتِ انتخاب به نوجوانان برای دکور اتاقشان، باعث خواهد شد که آن ها از همان دوران، تصمیم گیری را یاد بگیرند و حس استقلال داشته باشند. اما با توجه به تفکر احساسی انسان ها در دوران نوجوانی، والدین باید در تمامی مراحل تصمیم گیری در کنار فرزندشان باشند و با معرفی ویژگی های مثبت و منفی هر یک از عناصر دکوری اتاق خواب، به آن ها کمک کنند تا انتخاب عاقلانه و مناسبی داشته باشند. بنابراین در این مطلب تصمیم گرفته ام اطلاعات لازم در مورد انتخاب رنگ، کاغذ دیواری، تخت، روتختی، میز مطالعه و منابع روشنایی اتاق خواب نوجوان را در اختیار شما عزیزان قرار دهم تا آن ها را به فرزندتان ارائه دهید و به او کمک کنید که با آگاهی بالا، در مورد دکوراسیون اتاقش تصمیم گیری کند.

دکوراسیون اتاق نوجوان

معرفی ویژگی های عناصر دکوراسیون اتاق نوجوان

همان طور که در مقدمه این مطلب اشاره کردم، والدین باید هنگام تصمیم گیری فرزند نوجوانشان برای دکوراسیون اتاقش، در کنار او باشند و اطلاعات ضروری را در اختیارش قرار دهند. زیرا با توجه به رشد سریع بخش استدلالی و احساسی مغز نوجوانان، آن ها اغلب تصمیمات خود را بر اساس احساس و به دور از منطق و دلیل می گیرند و نبود راهنمایی پدر و مادرشان باعث خواهد شد که دکوراسیونی نامناسب و غیر اصولی به وجود آورند. بنابراین ابتدا نظر فرزندتان را در مورد اتاق خواب مورد علاقه اش بپرسید و سپس بدون تحمیل عقیدتان، ویژگی ها و جوانب مثبت و منفی هر یک از عناصری که در ادامه آورده ام را برای او توضیح دهید. توجه داشته باشید، این روش به نوجوان آموزش می دهد که قبل از تصمیم گیری باید تفکر کند و با در نظر گرفتن جوانب خوب و بد هر گزینه، انتخاب مناسبی داشته باشد. قبل از شروع معرفی ویژگی های عناصر، نکات زیر را در نظر داشته باشید:

نکته 1: حتما آرامشتان را در طول تصمیم گیری فرزندتان حفظ کنید. زیرا عدم آرامش شما، به او استرس می دهد و قدرت تفکرش را کاهش می دهد.

نکته 2: بعد از این که در کنار یکدیگر تصمیم مشخصی گرفتید، هنگام خرید و اجرای تصمیم، نوجوانتان را نیز همراه خود ببرید.

نکته 3: چه در زمینه دکوراسیون و چه در زمینه های دیگر، از اشتباه فرزندتان نگران نباشید. به یاد داشته باشید که اشتباه و شکست، بخشی از زندگی هر انسان است. بنابراین به او آموزش دهید تا از اشتباه خود درس بگیرد و در تصمیمات بعدی خود آن را لحاظ کند.

نکته 4: اگر از نظر بودجه محدودیت دارید، لزومی ندارد تمامی عناصری که در ادامه توضیح داده ام را تغییر دهید.

نکته 5: به فرزندتان توضیح دهید که بودجه مالی یکی از معیارهای مهم تصمیم گیری است که باید آن را به همراه معیارهای دیگر در نظر داشته باشند.

نکته 6: ناگفته نماند که نکات روان شناسی این مطلب، از مقاله وب سایت parentandteen.com (این وب سایت، متعلق به یک موسسه معتبر آمریکایی است و با ارائه راه حل های علمی، به مستحکم شدن روابط بین والدین و نوجوانان کمک می کند)، با عنوان ” تصمیم گیری والدین و نوجوان با یکدیگر ” گرفته شده است که می توانید آن را در لینک زیر مطالعه کنید:

https://parentandteen.com/making-decisions-together

1. رنگ دیوار در دکوراسیون اتاق نوجوان

همان طور که می دانید رنگ بر رفتار انسان اثر گذار است، بنابراین فرزند نوجوانتان را باید از این تاثیرات آگاه کنید تا با توجه به فعالیت هایی که در اتاق خواب انجام می دهد، رنگ مناسبی را برای دیوار اتاقش انتخاب کند. در ادامه ویژگی های 4 گروه رنگِ خنثی، سرد، گرم و پاستلی را معرفی خواهم کرد تا به فرزندتان ارائه دهید:

– معرفی ویژگی های رنگ های خنثی

رنگ های خنثی شامل رنگ های سفید، خاکستری، قهوه ای، کرم، بژ، نقره ای و طلائی می باشند. توجه داشته باشید، یکی از ویژگی های مثبت این نوع رنگ ها، آرامش بخش بودن آن ها است که محیط مناسبی را برای خواب آسوده در اتاق فراهم می کنند. همچنین با توجه به اثر مثبتی که رنگ های خنثی (به خصوص رنگ سفید و کرم) بر تمرکز انسان دارند، از آن ها در اتاق هایی که در آن مطالعه می کنند و درس می خوانند، استفاده می شود.

اتاق خواب سفید نوجوان

اما یکی دیگر از مزیت های مهم دیوارهایی که به رنگ های خنثی نقاشی شده اند، جلوه ساده آن ها است که باعث می شود طرح و رنگ وسایل و دکوریجات دیگر اتاق، به خوبی توجه هر کسی را به خود جلب کند. با این تعریف خیلی از طراحان داخلی از این ویژگی رنگ های خنثی استفاده می کنند و با انتخاب اثاثیه های زیبا، فضایی جذاب و منحصر به فرد در اتاق خواب ایجاد می کنند.

اتاق خواب سفید نوجوان

اتاق خواب خاکستری نوجوان

اتاق خواب خاکستری نوجوان

– معرفی ویژگی های رنگ های سرد

رنگ های سرد شامل طیف های رنگ آبی، سبز و بنفش می باشند و همانند رنگ های خنثی، آرامش بخش هستند.

اتاق خواب آبی نوجوان

اما توجه داشته باشید که رنگ های سرد، نسبت به رنگ های خنثی، تمرکز کم تری را در انسان ایجاد می کنند.

اتاق خواب آبی نوجوان

اتاق خواب بنفش نوجوان

ناگفته نماند که رنگ های سرد حس افسردگی را به انسان انتقال می دهند و استفاده بیش از حد از آن ها، محیطی خسته کننده در اتاق به وجود می آورند. بنابراین در این اتاق ها همانند عکس زیر، برخی وسایل و دکوریجات باید به رنگ های گرم و پر انرژی باشند تا حس افسردگی را از بین ببرند.

اتاق خواب آبی نوجوان

– معرفی ویژگی های رنگ های گرم

رنگ های گرم شامل طیف های رنگ قرمز، زرد، نارنجی و صورتی می باشند. اما کمتر کسی علاقه دارد که تمام دیوارهای اتاقش به این نوع رنگ ها نقاشی شود. به همین دلیل، اغلب طراحان داخلی پیشنهاد می دهند مانند عکس های زیر، یکی از دیوارها به عنوان دیوار تاکیدی، به رنگ گرم نقاشی شود.

اتاق خواب قرمز نوجوان

اتاق خواب صورتی نوجوان

توجه داشته باشید رنگ های گرم، پرانرژی، محرک و هیجان آور هستند که باعث می شود، در خواب انسان اختلال ایجاد شود و تمرکز لازم برای درس خواندن و مطالعه، از بین برود.

– معرفی ویژگی های رنگ های پاستِلی

به رنگ هایی که مقدار زیادی رنگ سفید با آن ها ترکیب شده است و شما برای توصیف آن ها از کلمه کم رنگ استفاده می کنید، رنگ های پاستِلی می گویند. این نوع رنگ ها جلوه ملایم و آرامش بخشی دارند و محیط مناسبی را برای خوابیدن و درس خواندن فراهم می کنند. البته باید بگویم با توجه به ظرافت و زیبایی که رنگ های پاستلی دارند، اغلب دخترهای نوجوان آن را برای نقاشی دیوارهای اتاقشان می پسندند.

اتاق خواب پاستلی نوجوان

اتاق خواب پاستلی نوجوان

اتاق خواب پاستلی نوجوان


اگر علاقه دارید در مورد این نوع رنگ ها بیشتر بدانید، پیشنهاد می کنم مطلب “رنگ پاستلی در دکوراسیون منزل” را در سایت مدیا دکور مطالعه کنید.


2. کاغذ دیواری در دکوراسیون اتاق نوجوان

یکی از راه های وارد کردن طرح و نقش های زیبا در دکوراسیون اتاق خواب نوجوان، استفاده از کاغذ دیواری است. دقت داشته باشید که نوجوانان به برخی طرح های کاغذ دیواری که ما بزرگسالان می پسندیم، علاقه ای ندارند، بنابراین برای انتخاب، باید به سلیقه آن ها توجه کرد. شما می توانید عکس هایی که در ادامه آورده ام را به فرزندتان نشان دهید تا از آن ها ایده بگیرد.

کاغذ دیواری گل دار اتاق نوجوان

کاغذ دیواری هایی که دارای طرح گل و طبیعت هستند، جلوه زیبا و ظریفی به اتاق خواب نوجوان می دهند و اغلب مورد پسند دختران می باشند.

کاغذ دیواری پروانه اتاق نوجوان

دقت داشته باشید، اگر طرح کاغذ دیواری بسیار بزرگ می باشد، بهتر است مانند عکس های زیر، آن را تنها روی یک دیوار نصب کرد تا فضای اتاق، بیش از حد شلوغ به نظر نرسد.

کاغذ دیواری گل دار اتاق نوجوان

کاغذ دیواری درخت اتاق نوجوان

استفاده از کاغذ دیواری هایی که دارای طرحِ شکل های هندسی هستند، جلوه ای مدرن و امروزی به اتاق خواب می دهند که خیلی از نوجوانان به آن علاقه دارند.

کاغذ دیواری هندسی اتاق نوجوان

کاغذ دیواری هندسی اتاق نوجوان

در اتاق نوجوان زیر با توجه به اندازه بزرگ طرح کاغذ دیواری، از آن تنها در دیوار بالای تخت استفاده شده است.

کاغذ دیواری هندسی اتاق نوجوان

کاغذ دیواری هندسی اتاق نوجوان

کاغذ دیواری هندسی اتاق نوجوان

کاغذ دیواری طرح قلب اتاق نوجوان

کاغذ دیواری با طرح نقشه جهان نیز جلوه منحصر به فردی به اتاق خواب می دهد که برای نوجوان هایی که به جهانگردی و ماجراجویی علاقه دارند، بسیار مناسب است.

کاغذ دیواری طرح نقشه جهان اتاق نوجوان

کاغذ دیواری با طرح های ریز مانند عکس زیر، فضای اتاق را بزرگ تر جلوه می دهد و بر خلاف آن، طرح های بزرگ کاغذ دیواری، اتاق را کوچک تر از آن چه که هست، نشان می دهد.

کاغذ دیواری گل دار اتاق نوجوان

توجه داشته باشید، کاغذ دیواری که طرح های آن به صورت عمودی است، ارتفاع سقف اتاق نوجوان را بلندتر نشان می دهد. اما اگر این طرح ها به صورت افقی تکرار شوند، اتاق را عریض جلوه خواهد داد و برای اتاق خواب های باریک مناسب خواهد بود.

کاغذ دیواری راه راه اتاق نوجوان


اگر در مورد انتخاب مناسب کاغذی دیواری اتاق نیاز به اطلاعات بیشتری دارید، پیشنهاد می کنم که مطلب زیر را مطالعه کنید:

– نکاتی برای انتخاب کاغذ دیواری مناسب اتاق خواب که باید بدانید!


البته ناگفته نماند که نصب استیکر، نیز روش دیگری برای وارد کردن طرح و نقش در دکوراسیون اتاق نوجوانان است که می توان از آن به جای کاغذ دیواری استفاده کرد. دقت داشته باشید، استیکر به راحتی قابل کندن است و نصب آن برای مستاجرینی که نمی توانند کاغذ دیواری نصب کنند، بسیار مناسب و مقرون به صرفه می باشد.

استیکر اتاق نوجوان

استیکر اتاق نوجوان

استیکر اتاق نوجوان

استیکر اتاق نوجوان

استیکر اتاق نوجوان

استیکر اتاق نوجوان

3. تخت خواب در دکوراسیون اتاق نوجوان

تخت خواب تک نفره یکی از مهم ترین وسایل در دکوراسیون اتاق خواب نوجوان است که در بازار انواع و اقسام آن از نظر جنس، اندازه، رنگ و مدل وجود دارد. دقت داشته باشید، بهتر است بودجه مناسبی را بابت خرید تخت و تشک با کیفیت اختصاص داد تا فرزندتان خواب آرامش بخشی داشته باشد و بتواند مدت ها از آن استفاده کند.

دکوراسیون اتاق نوجوان

توجه داشته باشید، در تخت های تک نفره استاندارد می توان تشکی به عرض 100 و طول 190 سانتیمتری قرار داد که تا دوران بزرگی قابل استفاده است. البته اگر پیش بینی می کنید که فرزندتان قد بلند می شود، بهتر است تختی را خریداری کنید که بتوان روی آن تشکی به اندازه 100*203 سانتیمتری گذاشت تا در سن جوانی او، مجبور به تعویض تخت نشوید.

تخت خواب چوبی اتاق نوجوان

ناگفته نماند، اگر اتاق خواب فرزندتان بزرگ است، می توانید تخت دو نفره کوچکی را برای او خریداری کنید. تشک این نوع تخت ها به اندازه 137*190 سانتیمتر می باشد و برای نوجوانانی که در خواب بسیار تکان می خورند، بسیار مناسب است.

دکوراسیون اتاق نوجوان

همچنین باید بگویم که تخت خواب های تک نفره از نظر جنس چهارچوب، به تخت های چوبی و فلزی تقسیم می شوند که نوع چوبی آن ها بسیار متنوع و پرطرفدار می باشد.

تخت خواب چوبی اتاق نوجوان

تخت خواب فلزی اتاق نوجوان

ناگفته نماند، تخت های پارچه ای، مدل جدیدی از تخت هایی با چهارچوب چوبی هستند که روکش پارچه ای روی آن قرار دارد. این نوع تخت ها جلوه زیبا و ظریف به اتاق نوجوان می دهند و گران قیمت و کمیاب می باشند.

تخت خواب پارچه ای اتاق نوجوان

تخت های تک نفره از نظر رنگ، تنوع بالایی دارند. اما باید بدانید روی تخت هایی که به رنگ خنثی و یا رنگ طبیعی چوب هستند، می توان هر روتختی با طرح و رنگ مختلفی را پهن کرد.

دکوراسیون اتاق نوجوان

همچنین باید بگویم، پیدا کردن تخت هایی که چهارچوب آن ها به غیر از رنگ خنثی می باشد، بسیار دشوار است.

تخت خواب پارچه ای اتاق نوجوان

اما نکته ای که در انتخاب تخت تک نفره باید به آن دقت کرد، کشو دار بودن آن است، زیرا اتاق نوجوان پر از وسایل مختلف است که باید به فکر محل قرار گیری آن ها بود تا محیطی منظم و مرتب به وجود آید.

تخت خواب کشو دار اتاق نوجوان

اما به غیر از تخت های کشو دار، تخت های جک دار نیز گزینه دیگری برای قرار دادن وسایل نوجوانان می باشد.

تخت خواب جک دار اتاق نوجوان

همچنین می توان تخت خوابی را خریداری کرد که فاصله آن تا کف زمین زیاد باشد و برخی وسایل را زیر آن قرار داد.

دکوراسیون اتاق نوجوان


برای آشنایی با انواع تخت های دو نفره، می توانید مطلب زیر را در سایت مدیا دکور مطالعه کنید:

– با انواع تخت خواب دو نفره و ویژگی های آن ها آشنا شوید!


4. روتختی در دکوراسیون اتاق نوجوان

طرح و نقش های موجود در روتختی های مختلف نیز همانند کاغذ دیواری، یکی از روش های مناسب برای وارد کردن سلیقه و علاقه نوجوانان در دکوراسیون اتاقشان است. عکس های زیر نمونه هایی زیبا از روتختی های استفاده شده در اتاق نوجوانان است.

روتختی اتاق نوجوان

روتختی اتاق نوجوان

روتختی اتاق نوجوان

برای ایجاد هماهنگی بیشتر بین عناصر دکوری موجود در اتاق خوابی که کاغذ دیواری نشده است، می توان مانند عکس زیر، روتختی و پرده ای را خریداری کرد که طرح و رنگشان به یکدیگر شباهت داشته باشد.

روتختی اتاق نوجوان

اما اگر دیوارهای اتاق کاغذ دیواری دارد، بهتر است رو تختی را خریداری کنید که رنگ آن با رنگ طرح کاغذ دیواری، هماهنگی داشته باشد.

روتختی اتاق نوجوان

روتختی اتاق نوجوان

روتختی اتاق نوجوان

5. پرده در دکوراسیون اتاق نوجوان

پرده یکی از عناصر دکوری مهم در اتاق نوجوان است که تاثیر زیادی بر جلوه آن می گذارد. اما هنگام انتخاب پرده، به غیر از زیبایی آن، باید به میزان روشنایی که برای مطالعه و درس خواندن ایجاد می کند، نیز توجه داشت. همچنین پرده باید قابلیت حفظ حریم شخصی اتاق را در مواقع نیاز داشته باشد و محیط تاریکی را برای خواب راحت فراهم کند. بنابراین با در نظر گرفتن نکاتی که گفتم، انواع پرده های زیر را به فرزندتان معرفی کنید تا انتخاب مناسبی برای اتاق خواب خود داشته باشد:

– انتخاب پرده های پارچه ای که نور را از خود عبور می دهند

پرده های پارچه ای که از جنس تور و حریر هستند، میزان زیادی از نور خورشید را از خود عبور می دهند که برای اتاق هایی که نور گیر نیستند، بسیار مناسب می باشند. البته پرده هایی از جنس پارچه کتان، پنبه و ابریشم نیز تولید می شود که نسبت به پرده تور و حریر، ضخامت بیشتری دارند و نور کمتری را وارد اتاق خواب می کنند و می توان از آن ها در اتاق هایی که در زمانی از روز نور خورشید مستقیما به آن می تابد، استفاده کرد. اما در نظر داشته باشید، پرده هایی که نور را از خود عبور می دهند، به خوبی حریم شخصی را حفظ نمی کنند، بنابراین باید برای آن ها پرده آستر ضخیمی را خریداری کرد تا در مواقع نیاز، حریم شخصی نوجوان را حفظ کند و هنگام شب، اجازه ورود نور به داخل اتاق را ندهد.

پرده حریر اتاق نوجوان

– انتخاب پرده های پارچه ای که نور را از خود عبور نمی دهند

پرده هایی که از جنس پارچه های بلک اوت و مخمل هستند، نور را از خود عبور نمی دهند و به خوبی حریم شخصی اتاق را حفظ می کنند. بد نیست بدانید، این پرده ها حتی در هنگام روز، محیط تاریکی در اتاق خواب به وجود می آورند. بنابراین برای این نوع پرده ها باید میل پرده ای را خریداری کرد که کنار زدن پرده بر روی آن راحت باشد تا بتوان میزان نور را کنترل کرد.

پرده بلک اوت اتاق نوجوان

– انتخاب پرده های شید و یا کرکره ای

پرده های شید و کرکره ای جلوه ای مدرن به اتاق نوجوان می دهند. این نوع پرده ها قابل تنظیم هستند و به هر میزانی که نیاز است، می توان نور وارد شده به اتاق را به وسیله آن ها کنترل کرد.

پرده شید اتاق نوجوان

پرده کرکره ای اتاق نوجوان

همان طور که می دانید، پرده ها بسیار متنوع هستند که انتخاب آن باید بر اساس سلیقه فرزندتان باشد. اما طراحان داخلی پیشنهاد می دهند در اتاق هایی که کاغذ دیواری ندارند، برای ایجاد هماهنگی بین عناصر دکوری، بهتر است طیف رنگ پرده و روتختی به یکدیگر شباهت داشته باشد.


برای آشنایی با انواع پرده اتاق خواب، پیشنهاد می کنم مطلب زیر را مطالعه کنید:

– معرفی انواع پرده برای اتاق خواب و ویژگی های آن ها


6. انتخاب میز مطالعه برای دکوراسیون اتاق نوجوان

داشتن مکان مشخصی برای درس خواندن و انجام تکالیف، به تمرکز نوجوانان کمک می کند و باعث می شود که بازدهیشان در انجام این کارها افزایش پیدا کند. همچنین باید بدانید، افرادی که عادت به دراز کشیدن در هنگام انجام تکالیف و مطالعه را دارند، در بلند مدت به بدن و ستون فقرات خود آسیب می زنند. بنابراین بهتر است میز مطالعه مناسبی را با توجه به اندازه اتاق خریداری کنید تا فرزندتان پشت آن مشغول به کار شود.

میز مطالعه اتاق نوجوان

توجه داشته باشید، میز مطالعه هایی که دارای قفسه و کشو هستند، گزینه مناسبی برای اتاق های کوچک می باشند تا بتوان در آن، وسایل مورد نیاز انجام درس و مطالعه را قرار داد.

میز مطالعه اتاق نوجوان

ناگفته نماند، برای قرار گرفتن مناسب نوجوانان پشت میز مطالعه، بهتر است صندلی خریداری شود که ارتفاعش با توجه به قد او، قابل تنطیم باشد.

میز مطالعه اتاق نوجوان

7. قفسه در دکوراسیون اتاق نوجوان

دکوراسیون اتاق نوجوان نیز همانند اتاق خواب کودک، به مکان هایی برای قرار دادن وسایل و دکوریجات نیاز دارد تا بتوان محیطی منظم و مرتب در آن به وجود آورد. بنابراین قفسه ایستاده ای را خریداری کنید و یا قفسه و ویترینی که برای قرار دادن اسباب بازی های دوران کودکی فرزندتان اختصاص داده بودید را تخلیه کنید و از آن برای چیدمان و قرار دادن کتاب ها استفاده کنید.

قفسه ایستاده اتاق نوجوان

نصب قفسه های دیواری نیز گزینه مناسب دیگری است تا از فضای موجود در دیوارها به خوبی استفاده کرد و وسایل و کتاب ها را داخل آن چید.

قفسه دیواری اتاق نوجوان

8. نورپردازی در دکوراسیون اتاق نوجوان

هر شخصی برای رفت و آمد و انجام کارهای عمومی در اتاق خواب، به نور محیطی نیاز دارد که می توان آن را از طریق آویز سقفی تامین کرد. همان طور که می دانید، آویزهای سقفی تنوع بسیاری دارند و در انتخاب آن بهتر است به سلیقه فرزندتان توجه کنید.

آویز اتاق نوجوان

اما نور آویز، برای انجام تکالیف و درس خواندن نوجوان مناسب نخواهد بود. بنابراین برای میز مطالعه او حتما چراغ مطالعه ای را خریداری کنید.

چراغ مطالعه اتاق نوجوان

همچنین اگر فرزندتان قبل از خواب در رخت خواب خود عادت به مطالعه دارد، بهتر است برای میز کنار تختی او آباژور یا چراغ مطالعه ای را تهیه کنید.

آباژور اتاق نوجوان

ناگفته نماند می توان برای ایجاد جلوه ای زیبا و جذاب در اتاق خواب، از منابع روشنایی مانند نور مخفی و یا ریسه های ال ای دی استفاده کنید که نوجوانان بسیار به آن علاقه دارند.

ریسه ال ای دی اتاق نوجوان

ریسه ال ای دی اتاق نوجوان

ریسه ال ای دی اتاق نوجوان

ال ای دی های تزئینی مانند عکس های زیر، نیز منبع روشنایی دیگری است که جلوه ای منحصر به فرد به اتاق نوجوان می دهد.

ال ای دی تزئینی اتاق نوجوان

ال ای دی تزئینی اتاق نوجوان


برای یادگیری نحوه صحیح نورپردازی اتاق، حتما مقاله زیر را مطالعه کنید:

– آموزش نحوه صحیح نورپردازی اتاق خواب


همان طور که مطالعه کردید، در این مطلب تلاش کردم با ارائه اطلاعات مفید به شما عزیزان کمک کنم تا آن ها را در اختیار فرزند نوجوانتان قرار دهید و به او کمک کنید که اتاقش را آگاهانه دکوراسیون کند. اگر در مورد دکوراسیون اتاق نوجوان، سوال و پیشنهادی دارید، می توانید از طریق اینستاگرام مدیا دکور و یا بخش تماس با ما آن را با ما در میان بگذارید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید