انواع مدل آینه کاری دیوار پذیرایی – آینه کاری به روز و شیک را بشناسید!

0
6376
تبلیغات

اگر به سراغ خواندن این مقاله آمده اید، احتمالا علاقه زیادی به آینه کاری روی دیوار پذیرایی دارید. باید بگویم که آینه کاری دیوار خانه یکی از روش های پرطرفدار و شیک برای تزیین دیوار خانه می باشد. اما برای این کار باید نکاتی مانند: انواع سبک آینه کاری پذیرایی، دیوار های مناسب آینه کاری و انواع مدل آینه کاری برای پذیرایی را بدانید. من در این مقاله تمام این نکات را بازگو کرده ام. پس حتما تا آخر مقاله همراه من باشید.

مدل آینه کاری دیوار پذیرایی

چه نکاتی را قبل از آینه کاری دیوار پذیرایی باید بدانیم؟

1. تاثیر آینه کاری در فضای پذیرایی:

همان طور که می دانید، به طور کلی آینه فضای خانه را روشن تر و بزرگ تر از آنچه که هست جلوه می دهد. استفاده از آینه در فضای کوچک مانند یک پنجره عمل می کند و در فضای بزرگ جلوه ای لوکس و زیبا ایجاد می کند. آینه باعث به وجود آمدن عمق و وسعت می شود، شما می توانید با استفاده از این ترفند، فضای پذیرایی منزلتان را با آینه کاری، دلباز و بزرگتر کنید.

آینه کاری پذیرایی

مطلب مرتبط: دکوراسیون سالن پذیراییتان را با این 7 نکته شیک و اصولی کنید!

2. انواع سبک آینه کاری پذیرایی:

همان طور که می دانید، آینه کاری سبک های مختلفی مانند سنتی، کلاسیک و مدرن دارد که در ادامه با آن ها آشنا می شویم.

-آینه کاری سنتی :

تمام آینه کاری هایی که در کاخ ها و مکان های تاریخی می بینیم، جزو آینه کاری سنتی به حساب می آیند و مناسب برای پذیرایی خانه های مجلل با سبک های سنتی مناسب می باشند. از ویژگی های این آینه کاری می توان به آینه با برش های کوچک و هندسی اشاره کرد.

آینه کاری سنتی دیوار پذیرایی

-آینه کاری مدرن :

آینه کاری مدرن بسیار ساده و با برش و قطعات بزرگ تر می باشد و دارای سبک های مختلف و شکل های متفاوتی می باشد. اغلب در کنار آینه کاری مدرن، از نور مخفی نیز استفاده می کنند تا جلوه امروزی و زیبا تری به فضا بدهد.

آینه کاری مدرن پذیرایی

-آینه کاری کلاسیک : 

برای این که آینه کاری شکل کلاسیک به خودش بگیرد، از قاب و فریم های کلاسیک و هماهنگ با فضا استفاده می کنند تا آینه های با سبک کلاسیک فضا همخوانی داشته باشند.

آینه کاری کلاسیک پذیرایی

– انواع مدل های آینه که برای پذیرایی استفاده می شود:

مدل آینه هایی که در ایران برای منازل کار می شود، عبارت اند از: مدل لوزی، هندسی، جورچین، آنتیک، اسلیمی، گل و بوته، مدرن و کلاسیک که در ادامه نمونه های آن ها را باهم می بینیم.

آینه مدل لوزی طرح we1212

آینه تجسم مدل SHAFAGH02-L

3. چه قسمت هایی از پذیرایی خانه مناسب برای آینه کاری می باشد؟

شما می توانید قسمت های مختلفی از سالن پذیرایتان را آینه کاری کنید، اما من بهترین دیوارها برای آینه کاری را به شما معرفی می کنم.

-دیوار پشت میز ناهار خوری:

این دیوار می تواند قسمت مناسبی برای آینه کاری باشد تا یک فضا را برای قسمت نهار خوری شما تعریف کند و جلوه ای لوکس به وجود آورد.

آینه کاری دیوار میز نهارخوری

آینه تجسم مدل TABAN09

– دیوار پشت مبل نشیمن:

شما می توانید از آینه پشت بزرگ ترین مبل پذیراییتان استفاده کنید و با این کار به فضای پذیراییتان عمق دهید و آن را بزرگ تر جلوه دهید.

آینه کاری سالن پذیرایی قسمت نشیمن

آینه اِلِنسی مدل Florence

– آینه کاری کنسول پذیرایی:

اگر مکانی برای قرار دادن کنسول دارید، می توانید در دیوار آن آینه کاری کنید و از آن به عنوان آینه کنسول استفاده کنید. با این کار کنسولی خاص و مدرن دارید که به پذیراییتان جلوه زیبایی بخشیده است.

آینه کاری کنسول پذیرایی

آینه زایگون مدل Z1 طرح خورشیدی

آینه زایگون مدل k200w

آینه اِلِنسی مدل PM-006

4. از نور پردازی در کنار آینه کاری پذیراییتان استفاده کنید:

نور و آینه رابطه مستقیم با هم دارند و آینه نور را بازتاب می دهد و باعث روشن تر شدن فضا می شود. شما می توانید از نور مخفی های مختلف در کنار آینه های نصب شده استفاده کنید تا جلوه آن را چند برابر کنید و توجه ها به آینه کاری که در پذیراییتان انجام داده اید، جلب کنید.

نور پردازی و ینه کاری پذیرایی

 و در آخر…

در انتها باید بگویم که شما می توانید با استفاده از نکات بالا و سلیقه شخصیتان، آینه کاری دیوار پذیراییتان را به بهترین شکل انجام دهید. همچنین اگر این مطلب را دوست داشتید، می توانید ما را در اینستاگرام دنبال کنید و هر روز مطالب جدید راجب دکوراسیون داخلی آموزش ببینید.

توجه: تمامی مطالب این سایت برگرفته از دانش طراحان و دکوراتور های داخلی مدیا دکور می باشد و هرگونه کپی بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.


مطالب مرتبط:

تزیین دیوار پذیرایی با پنج روش اساسی که حتما باید بدانید!

با این 5 ایده دیوار پذیرایی مدرن و شیکی داشته باشید!

گالری جدیدترین طراحی دیوار پذیرایی!

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید