با این 5 ایده دیوار پذیرایی مدرن و شیکی داشته باشید!

0
6828
تبلیغات

طراحی دیوار پذیرایی مدرن، امروزه بیشتر از قبل مورد توجه قرار گرفته است. برای داشتن دکوراسیون پذیرایی مدرن باید به عناصر مختلفی از جمله دیوار توجه کنید، اما این کار نیازمند دانستن اصول و قوانینی می باشد. من در این مقاله پنج ایده برای طراحی دیوار پذیرایی مدرن به شما آموزش دادم. پس حتما تا آخر مقاله با من همراه باشید.

دیوار پذیرایی مدرن

از چه عناصری می توان برای دکور دیوار پذیرایی مدرن استفاده کرد!؟

1. از چوب برای دکور دیوار پذیرایی مدرن استفاده کن:

چوب یکی از عنصرهای بسیار کاربردی برای دکور دیوار پذیرایی مدرن می باشد. شما می توانید به راحتی از انواع چوب با طراحی های مختلف برای پذیرایی مدرنتان استفاده کنید. به عنوان مثال شما می توانید از چوب های برش خورده و باریک استفاده کنید و آن ها را مانند عکس زیر به دیوار نصب کنید و سپس روی آن ها را رنگ بزنید.

دیزاین دیوار پذیرایی با چوب

 استفاده از چوب برای دیوار پذیرایی مدرن

و یا از چوب های تکه ای یا عمودی برای دکور دیوارپذیرایی و یا همچنین تزیین دیوار پشت تلویزیون با چوب، استفاده کنید. یکی از راه هایی که باعث می شود چوب به خوبی روی دیوار جلب توجه کند، نورپردازی می باشد. بنابراین شما می توانید از نور مخفی نیز در کنار چوب در دکور دیوارتان استفاده کنید.

تزیین دیوار پشت تلویزیون با پنل چوبی عمودی

نور پردازی چوب در دیوار پذیرایی مدرن

2. با استفاده از نورپردازی، دیوار پذیرایی مدرن را دکور کن:

یکی از راه های ساده برای تزیین دیوار پذیرایی مدرن، نورپردازی می باشد. همان طور که در بالا به آن اشاره کردم، نورپردازی می تواند باعث شود تا طراحی و متریالی که در دیوار استفاده کرده اید، جلوه زیبا تری داشته باشد.

برای این کار شما می توانید از نور پردازی مخفی در بالای دیوار، دیوار پشت تلویزیون، قرنیز دیوار و… استفاده کنید. همچنین می توانید از چراغ های نقطه ای استفاده کنید و با استفاده از آن ها طرحی روی دیوار به وجود آورید و یا روی یک جسم خاص و یا یک تابلو را با استفاده از آن روشن کنید.

نور پردازی مخفی در دیوار پذیرایی مدرن

نور پردازی نقطه ای در دیوار پزیرایی مدرن

3. از سنگ برای دکور کردن دیوار پذیرایی مدرن استفاده کن:

سنگ نیز از آن متریال هایی است که برای خانه های مدرن بسیار استفاده می شود. شما می توانید از انواع آن مانند، سنگ آنتیک، اسلب و… سنگ های مختلف دیگر برای دکور دیوار پذیرایی مدرنتان استفاده کنید.

به عنوان مثال می توانید مانند عکس زیر، از سنگ آنتیک برای پشت تلویزیون و یا روی شومینه استفاده کنید و یا با استفاده از سنگ اسلب دیوار تاکیدی درست کنید و دیزاین دیوار پذیراییتان را حرفه ای انجام دهید. همچنین می توانید از سنگ آنتیک استفاده کنید و قسمتی از دیوارهای کوچک و یا راهرو ها را به صورت اختصاصی دیزاین کنید.

استفاده از سنگ آنتیک برای بلای شومینه

استفاده از سنگ برای دیزاین دیوار مدرن

مطلب مرتبط: تزیین دیوار با سنگ آنتیک – چهار نکته ای که باید حتما بدانید!

4. از دکوری های ساده برای تزیین دیوار پذیرایی مدرن استفاده کن:

اگر نمی خواهید تا تغییر اساسی در دکور دیوار پذیراییتان به وجود آورید ، پیشنهاد من برای شما استفاده از دکوری های ساده و مدرن می باشد. برای مثال شما می توانید از انواع دکوری ها، آینه ها، شلف ها و تابلو های مختلف برای تزیین دیوار پذیرایی مدرن استفاده کنید.

استفاده از آینه مدرن برای دیزاین دیوار

خرید تابلو برای پذیرایی | معرفی تابلوهای پذیرایی جدید با آموزش چیدن آن ها!

یک دکوری مدرن و یا یک تابلو خاص می تواند دیزاین دیوار شما با کمترین زحمت تکمیل کند. همچنین شما می توانید شلف های مختلف خریداری کنید و از آن ها استفاده کنید و یا یک سری قفسه تو کار در قسمت های مختلف دیوار پذیراییتان به وجود آورید و دکوری های خود را در آن جا چیدمان کنید.

استفاده از دکوری مدرن برای دیزاین دیوار

قفسه تو کار در دیوار پذیرایی مدرن

تابلو بوم طرح پرتره مدرن زن کد LAV-2252

تابلو بوم طرح آبستره مدرن کد LAV-323

دیوار پذیرایی مدرن-آینه دکوراتیو کد 0360

آینه دکوراتیو دکو وسنا مدل وسنا هشت تکه

مطلب مرتبط: تزیین دیوار با وسایل ساده – معرفی شش وسیله کاربردی برای دکور دیوار!

5. از رنگ آمیز خلاقانه و خاص برای دیوار پذیرایی مدرن استفاده کن:

یکی دیگر از راه هایی که می توانید از آن استفاده کنید تا دیوار پذیراییتان مدرن جلوه کند، رنگ آمیزی خاص می باشد که این روزها بیشتر از قبل مورد توجه قرار گرفته شده است.

برای این نوع رنگ آمیزی شما باید یک دیوار را به عنوان دیوار تاکیدی در نظر بگیرید و با استفاده از چسب روی آن طرحی به وجود آورید و سپس رنگ بزنید و در آخر پس از خشک شدن دیوار، چسب ها را بکنید.

رنگ آمیزی دیوار مدرن

همچنین شما می توانید یک قسمت از دیوار را رنگ کنید و قسمت دیگر را سفید باقی بزارید. برای ایده گرفتن می توانید به عکس های زیر توجه کنید.

رنگ آمیزی دیوار پذیرایی مدرن

و در آخر…

در انتها باید بگویم که شما می توانید با استفاده از نکات بالا و سلیقه شخصیتان،  دیوار پذیرایی مدرن را به بهترین شکل دکور کنید. همچنین اگر این مطلب را دوست داشتید، می توانید ما را در اینستاگرام دنبال کنید و هر روز مطالب جدید راجب دکوراسیون داخلی آموزش ببینید.

مطالب مرتبط:

توجه: تمامی مطالب این سایت برگرفته از دانش طراحان و دکوراتور های داخلی مدیا دکور می باشد و هرگونه کپی بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید