مدل های پرطرفدار دیزاین اتاق خواب پسر جوان و نوجوان را بشناسید!

0
4311
تبلیغات

در حال حاضر چه مدل هایی برای دیزاین اتاق خواب پسرانه جوان و نوجوان پر طرفدار است؟

از چه رنگ هایی برای دکوراسیون اتاق خواب پسرانه بزرگسال استفاده می شود؟

به طور خلاصه باید بگویم که اتاق خواب با تم های صنعتی، مدرن، ورزشی، موسیقی، سینمایی و ماجراجویی و رنگ های آبی تیره، طوسی و مشکی بین پسران نوجوان و جوان بسیار پر طرفدار است.

چه خودتان پسری جوان هستید و چه پدر و مادری که قصد تغییر دکوراسیون برای فرزند نوجوانانش را دارد، حتما پیشنهاد می کنم که این مدل ها را ببینید و بشناسید.

توجه داشته باشید که من این تم ها را به همراه گالری تصاویر آن ها معرفی کرده ام تا از آن ها ایده بگیرید. همچنین نکات لازم دکوراسیون هر کدام را توضیح داده ام تا به بهترین شکل اتاق خواب را دکور کنید. پس با من همراه باشید. 

دیزاین اتاق خواب پسرانه جوان و نوجوان

اگر به محتوای ویدئویی علاقه دارید، می توانید ایده های اتاق پسرانه را از ویدئو زیر تماشا کنید، اما اگر محتوای متنی را می پسندید، به ادامه مطلب بروید.


فهرست دسته بندی:

از این ایده ها برای دکوراسیون اتاق خواب پسرانه جوان و نوجوان استفاده کنید!

1. اتاق خواب پسرانه جوان به سبک دکوراسیون صنعتی و شهری

2. اتاق پسرانه نوجوان و جوان با تم ورزشی

3. دکوراسیون با پالت رنگی مورد علاقه نوجوان و جوانان

4. دیزاین اتاق پسرانه با تم آموزشی و علمی

5. دکوراسیون اتاق با تم موسیقی، سینما و بازی

6. اتاق خواب مدرن، ساده و شیک

7. اتاق خواب پسرانه با تم سفر و ماجراجویی

از این ایده ها برای دکوراسیون اتاق خواب پسرانه جوان و نوجوان استفاده کنید!

1.اتاق خواب پسرانه جوان به سبک دکوراسیون صنعتی و شهری:

به اتاق خواب پسرانه جوان زیر نگاه کنید! باید بدانید که سبک دکوراسیون این اتاق خواب، صنعتی و شهری است و برای پیاده کردن این سبک، به عناصر زیر نیاز دارید:

دیوار آجری یا دیوارپوش به طرح آجر، چراغ دیوارکوب و یا شلف دیواری لوله ای، لامپ تزئینی ادیسونی، کمد یا تخت خواب فلزی و مبلمان صنعتی!

دیزاین اتاق خواب پسرانه جوان به سبک صنعتی با دیوارپوش های آجری و تخت پارچه ای قرمز

نکته: البته حتما لازم نیست تمام مواردی که در بالا معرفی کردم را تهیه کنید. برای مثال می توانید مانند اتاق زیر، تنها یک یا چند دکوری صنعتی را با دیگر مبلمان تلفیق کنید تا انرژی این سبک در فضای اتاق حس شود.

دکوراسیون اتاق خواب پسرانه جوان و نوجوان به سبک صنعتی با دیوار آبی و تخت و میز دو طبقه فلزی

مطلب مرتبط: معرفی سبک دکوراسیون صنعتی و 5 ویژگی مهم آن

یادتان باشد که حس و حال این نوع دکوراسیون، ذهن را فراتر از محدوده خانه می برد و به همین دلیل، بسیار مورد پسند نوجوانان و جوانان است.

البته جوان هایی که به کارهای صنعتی و ساختمانی مثل مکانیک و عمران علاقه دارند، سبک صنعتی و شهری برای دکور اتاق خوابشان بسیار مناسب خواهد بود.

بازگشت به فهرست

2. اتاق پسرانه نوجوان و جوان با تم ورزشی:

اگر به دنبال ایده ساده ای برای دیزاین اتاق پسرانه می گردید، من تم ورزشی را به شما پیشنهاد می کنم. تنها به داشته باشید نوجوانان و جوانان علاقه ای ندارند که مثل کودکان اتاقشان به سادگی با روتختی، فرش و پوستر ورزشی دیزاین شود.

در واقع خلاقیت، منحصر به فرد بودن و کاربردی بودن، چیزی است که به مذاق جوانان و نوجوانان بیشتر خوش می آید. پس بهتر است که عناصر ورزشی، یا به صورت خلاقانه و یا ساده و هدفمند در اتاق خوابشان به کار گرفته شود.

مثلا مانند اتاق پسر نوجوان زیر، می توانید خلاقیت به خرج دهید و تنها سطح کوچکی از دیوار را طرح ورزشی بزنید و با کلکسیون توپ و لباس ها، آن را دیزاین کنید.

اتاق خواب پسرانه نوجوان با تم ورزشی فوتبالی و کلکسیون توپ های فوتبال

البته برای جلوه بزرگسالانه تر و ساده تر، پیشنهاد می کنم که مثل اتاق های جوان پسرانه زیر، سراغ تابلوهای دکوری و یا پالت رنگی زمین بازی آن ورزش بروید.

اتاق خواب پسرانه جوان سفید آبی با تم ورزشی فوتبال آمریکایی

اتاق خواب پسرانه جوان قهوه ای سبز با تم ورزشی تنیس

نکته: البته پسرهایی که به صورت حرفه ای ورزش می کنند، می توانند قفسه ای را برای قرار دادن افتخارات و مدال هایی که کسب کرده اند، اختصاص دهند.

بازگشت به فهرست

3. دکوراسیون با پالت رنگی مورد علاقه نوجوان و جوانان:

خیلی اوقات لازم نیست که دکور اتاق خواب تم خاصی داشته باشد و به آسانی می شود با پالت رنگی مورد علاقه پسران، آن را دیزاین کرد.

در انتخاب این پالت رنگی کاملا به سلیقه نوجوان و جوان باید دقت شود تا از بودن در اتاقش احساس رضایت کند. اما اگر در این زمینه به دنبال ایده می گردید، من رنگ های طوسی، مشکی، سرمه ای و آبی تیره را پیشنهاد می کنم.

اتاق خواب پسرانه نوجوان سرمه ای زرد با تم فضا و سیاره

خرید و قیمت مدل های روتختی اسپرت و جوان یک نفره و دو نفره جدید!

اما از آن جا که این رنگ ها سرد و تیره هستند و ممکن است باعث افسردگی شوند، باید 2 نکته را در استفاده از آن ها رعایت کنید:

اول این که تمام اتاق را به این رنگ ها انتخاب نکنید و در کنار آن ها رنگ های خنثی روشن، مثل سفید را به کار ببرید. دوم هم این که رنگ های گرم، مثل زرد و نارنجی را به عنوان رنگ مکمل در کنار آن ها استفاده کنید.

اتاق خواب پسرانه نوجوان مشکی نارنجی مدرن با تم موسیقی

بازگشت به فهرست

4. دیزاین اتاق پسرانه با تم آموزشی و علمی:

شاید کم تر کسی اتاق خواب با تم آموزشی و علمی را دیده باشد. اما نوجوانان و جوانانی هستند که هدفشان رسیدن به مراتب علمی بالا است و به هیچ عنوان نباید این علاقه و استعداد آن ها، در دکور اتاقشان نادیده گرفته شود.

پس برای دیزاین چنین اتاق خوابی، می توانید مثل تصویر زیر، یک دیوار را با رنگ مخصوص، تبدیل به تخته سیاه کنید و با فرمول ها و نمودارها، آن را تزیین کنید.

اتاق خواب پسرانه جوان مشکی سرمه ای با دیوار تخته سیاه و تم علمی فضانوردی

البته به غیر از ایده تخته سیاه، با پوستر دیواری یا دکوری که مرتبط به موضوع علمی که پسر نوجوان و جوان به آن علاقه دارد هم می توان اتاق خواب را دکور کرد.

اتاق خواب پسرانه جوان رنگارنگ با تم علمی مکانیک

نکته: حتما دیوار اتاق با تم علمی را با تابلو جمله های انگیزشی و نقل قولی دکور کنید تا انگیزه و انرژی مضاعفی برای رسیدن به اهداف، به فضا انتقال داده شود.

بازگشت به فهرست

5. دکوراسیون اتاق با تم موسیقی، سینما و بازی:

ایده دیگری که برای اتاق خواب پسرانه بسیار پرطرفدار است، دکوراسیون با موضوع موسیقی، سینما و یا بازی های کامپیوتری است.

توجه داشته باشید که جزء اصلی این تم، ساز موسیقی یا کامپیوتر و نمایشگر است، پس فضای آن را باید به صورت مخصوص دیزاین کنید. برای مثال گوشه اتاق را برای قرار دادن گیتار، صندلی و پایه نت اختصاص دهید و برای لذت بخش تر شدن تماشای فیلم و یا بازی کردن، دیوار پشت نمایشگر را به صورت مخصوص با رنگ تیره دیزاین کنید.

اتاق خواب پسرانه جوان و نوجوان مشکی با تم دکوراسیون موسیقی راک استار

اتاق خواب پسرانه نوجوان مشکی چوبی با تم گیمینگ و بازی های کامپیوتری

علاوه بر این می توانید با تابلو، پوستر دیواری و دکوری هایی با موضوع مرتبط و یا با عکس شخصیت های برجسته موسیقی و سینما، اتاق خواب پسرانه را دیزاین کنید.

بازگشت به فهرست

6. اتاق خواب مدرن، ساده و شیک:

مهم ترین ویژگی دکوراسیون مدرن، کاربردی بودن و استفاده از شکل های ساده و خطوط صاف در آن است. در واقع در چنین دکوراسیونی، بیشتر از هر چیز باید به فکر کاربردی بودن عناصر فضا باشید و از استفاده هر چیز غیر ضروری پرهیز کنید.

اتاق خواب پسرانه جوان طوسی سفید مدرن

طبیعتا نتیجه این نوع دکوراسیون، فضایی منظم، ساده و شیک می شود که برای اتاق های کوچک پسرانه نیز بسیار مناسب است. البته با ترفندهایی مثل قفسه بندی های توکار و مخفی و یا استفاده از تخت و میز دو طبقه هم می توانید از فضای اتاق به صورت بهینه استفاده کنید.

اتاق خواب پسرانه نوجوان آبی مدرن با تخت و میز دو طبقه چوبی

مطلب مرتبط: دکوراسیون داخلی مدرن را کاربردی بشناسید + تصاویر دیزاین خانه های مدرن!

نکته: توضیحات بالا به این معنی نیست که وسایل تزیینی و دکوری در اتاق خواب پسران جایی ندارد! فقط باید به صورت محدود آن ها را به کار ببرید.

بازگشت به فهرست

7. اتاق خواب پسرانه با تم سفر و ماجراجویی:

موضوع سفر و ماجراجویی را به راحتی با استفاده از پوستر نقشه جهان، دکوری کره زمین، مجسمه یا تابلوهای مکان های دیدنی جهان و یا با قرار دادن دکوری دوچرخه، ماشین یا هواپیما، در دکوراسیون اتاق خواب پسرانه جوان و نوجوان می توان پیاده کرد.

بازگشت به فهرست

و در آخر…

همان طور که دیدید، جلوه تم هایی که در این مطلب معرفی کردم، برای پسران جوان و نوجوان مناسب است و به آن ها علاقه دارند. پس از آن ها ایده بگیرید و آن ها را در دیزاین اتاق به کار ببرید.

همچنین اگر سوالی در مورد این مطلب دارید، می توانید آن را در انتهای صفحه یا از طریق اینستاگرام مدیا دکور مطرح کنید تا با کمال میل به آن پاسخ دهم.


مطالب مرتبط: 

دکوراسیون اتاق خواب – 9 نکته طلایی که اتاقتان را زیبا جلوه می دهد!

خرید و قیمت مدل های روتختی اسپرت و جوان یک نفره و دو نفره جدید!

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید