بهترین دکوراسیون بالکن و تراس

0
227

در فصل بهار و تابستان بالکن و تراس هر خانه به جایی مهمی تبدیل می شود و داشتن بالکن با دکوراسیونی دلباز با گل و گیاه می تواند تاثیر بسیار مثبتی را روی شما بگذارد. اگر می خواهید فضایی دلباز و تازه در بالکن خود بسازید اما نکات ریز و درشت آن را نمی دانید با ما همراه شوید.

دکوراسیون بالکن و تراس

گل و گیاه در دکوراسیون بالکن و تراس

اولین عنصر یک بالکن زیبا گل و گیاه آن است. ولی ممکن است، نگرانی هایی بابت نداشتن فضا و نور کافی در بالکن داشته باشیم. اگر نور کافی در بالکن خود نداریم، بهتر است از گیاهانی که به نور کمتری احتیاج دارند استفاده کنیم. گیاهانی مانند: 1. درختچه اژده ها 2. گیاه عنکبوت 3. گیاه ملکه نقره ای 4. چتر پاپیروس 5. پرسیاوش 6. گیاه مار 7. پوتوس

 دکوراسیون بالکن و تراس

اگر در بالکن خود فضای کافی ندارید، می توانید از چند گلدان متوسط استفاده کنید و بقیه گلدان ها کوچک و گلدان ها آویزی باشند. گلدان های آویزی جای بسیار کمی را اشغال می کنند. به چند نمونه زیر توجه کنید:

 دکوراسیون بالکن و تراس دکوراسیون بالکن و تراس


مطلب مرتبط: ایده های جذاب و زیبا برای تزیین خانه با گل


دیزاین گلدان ها در دکوراسیون بالکن:

به دیزاین گلدان ها دقت کنید. اگر می خواهید فضایی شاد داشته باشید از گلدان های رنگی استفاده کنید. اگر می خواهید فضایی سنتی داشته باشید از گلدان های سفالی و فیروزه ای رنگ استفاد کنید. اگر فضایی مدرن لازم دارید از گلدان های گرد کم تری استفاده کنید و سعی کنید تمام گلدان ها مستطیلی و مربعی شکل باشند.

مبلمان یا صندلی کوچک در دکوراسیون بالکن:

 اگر در بالکن فضای بازی دارید، می توانید از مبلمان و صندلی های چند نفره در بالکن خود استفاده کنید. اگر در بالکن فضایی متوسط دارید می توانید از دو صندلی و یک میز جمع جور استفاده کنید، و اگر فضایی کوچک دارید بهتر است جلوی دست و پا را نگیرید، اما اگر قسمتی برای استراحت احتیاج دارید یک صندلی جمع و جور و راحت بگذارید.

 

دکوراسیون بالکن و تراس

دکوراسیون بالکن و تراس

نکته ای که برای این نوع صندلی ها باید بدانیم این است که اکثر آن ها صندلی هایی هستند که نشیمن راحتی ندارند، پس در خرید آن ها دقت کنید و حتما قبل خرید روی آن بنشنید و امتحان کنید.

نقش کف بالکن در زیباتر شدن دکوراسیون آن:

در کف بالکن خود می توانید از قالیچه یا چمن مصنوعی که امروزه مد است، استفاده کنید. اگر می خواهید از قالیچه استفاده کنید، رنگ روشن را فراموش کنید، زیرا زود کثیف می شود و برای بالکن مناسب نیست. اما چمن مصنوعی نوع های گوناگونی دارد. بهترین نوع آن ها چمن مصنوعی است که نرم تر از بقیه باشد و واقعی تر به نظر برسد.

دکوراسیون بالکن و تراس

پنجره برای بالکن:

برای بالکن خود از پنجره یا شیشه های مخصوص بالکن استفاده کنید تا از شر گرد و غبار و یا باران در امان باشید.


مطلب مرتبط:

-دکوراسیون اتاق خواب ساده و شیک

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید