ایده های جذاب و زیبا برای تزیین خانه با گل

0
798

گل ها یکی از بهترین عنصرهای تزیینی برای خانه هستند که می توان از آن ها در هر جای خانه استفاده کرد. گل ها می توانند به یک نشیمن خسته کننده و بی روح، جان و طراوت تازه ببخشند و یا دکور اتاق خواب شما را زیباتر کنند. اگر به فکر این هستید که یک عنصر دکوری را به منزلتان اضافه کنید، شک نکنید که گل ها بهترین انتخاب هستند. در ادامه ایده هایی را به شما معرفی خواهیم کرد تا بتوانید از گل ها به بهترین شکل در خانه خود استفاده کنید.

تزیین خانه با گل

– انواع مختلف گل های تزیینی برای خانه

 انواع مختلفی از گل های تزئینی وجود دارد که می توانید با استفاده از آن ها، خانه خود را تزئین کنید. برای انتخاب این گل ها گزینه های نامحدودی پیش روی شما قرار دارد، ولی اگر می خواهید با گل های طبیعی خانه خود را تزئین کنید،گزینه هایتان با توجه به فصلی که در آن قرار دارید، محدودتر می شود. در ادامه بدونه در نظر گرفتن جنس گل که می تواند طبیعی باشد یا مصنوعی، گل هایی را به شما معرفی خواهیم کرد که برای دیزاین و دکوراسیون خانه بسیار مناسب هستند.

1. گل ژربرا

تزیین خانه با گل

2. گل ادریسی

تزیین خانه با گل

3. گل آلسترومریا

تزیین خانه با گل

4. گل آلاله

تزیین خانه با گل

5. گل سوسن

تزیین خانه با گل

6. گل گاردنیا

تزیین خانه با گل

7. گل کراسپدیا

تزیین خانه با گل

8. گل لاله

تزیین خانه با گل

9. گل رز

تزیین خانه با گل

– برای تزیین خانه، گل طبیعی را انتخاب کنیم یا گل مصنوعی؟

زمانی که گل را برای تزیین و دکور خانه خود انتخاب کردید، باید بین طبیعی یا مصنوعی بودن آن هم تصمیم گیری کنید. خیلی از افراد باتوجه به دکوراسیون منزل خود ترکیبی از دو نوع را انتخاب می کنند. اگر شما قصد دارید که یک دکوری دائم و همیشگی داشته باشید، گل های مصنوعی بهترین انتخاب هستند. در مقابل، اگر قصد دارید به فضای خانه و اتاق خود طراوت و تازگی ببخشید، از گل های طبیعی استفاده کنید. در ادامه نکات مهمی را به شما خواهیم گفت که تصمیم گیری را برای شما آسان تر می کند.

1. گل های طبیعی برای تزیین خانه

گل های طبیعی به هر فضایی گرما و زندگی می دهند. اغلب این گل ها، هوای اتاق را خوشبوتر و محیط خانه را مطلوب و سرشار از انرژی مثبت می کنند. با این حال همه ما می دانیم که گل های طبیعی عمر طولانی ندارند و به راحتی می توان آن ها را در فصل و ماه های مختلف سال تغییر داد. بنابراین یکی از بهترین گزینه ها برای دکور میز هستند.

تزیین خانه با گل

دقت داشته باشید که اگر قصد دارید از گل های طبیعی در تزیین خانه استفاده کنید، آن ها را در مکان امن و دور از دسترس کودکان و حیوانات خانگی قرار دهید. گل هایی مانند سوسن و نرگس، برای حیوانات خانگی می توانند مرگبار باشند. بنابراین قبل از خرید این نکات را در نظر بگیرید و یا آن ها را در مکان مناسبی قرار دهید.

2. گل های مصنوعی برای تزیین خانه

گل های مصنوعی گزینه بسیارعالی برای تزیین خانه هایی هستند که صاحب خانه، زمان و حوصله کافی برای نگهداری و مراقبت از گل های طبیعی را ندارد. در مقابل ممکن است که برخی افراد از ظاهر غیر واقعی گل های مصنوعی خوششان نیاید. ولی بعضی از انواع مشخص گل های مصنوعی برای دکوراسیون خانه عالی هستند و می توان از آن ها در طرح و الگوهای خاص و منحصر به فرد دیزاین خانه استفاده کرد.

تزیین خانه با گل

نکات منفی که در گل های مصنوعی وجود دارد این است که هر چند وقت یک بار باید گرد گیری شوند. هم چنین برخی گل های مصنوعی ارزان قیمت، بعد از مدتی رنگ و رویشان می رود و جلوه نامناسبی پیدا می کنند.

– تزیین دیوار خانه با گل

اگر به فکر یک دکوری خاص و زیبا برای تزیین دیوار خانه خود هستید، گل بهترین گزینه پیش روی شما است. برای تزئین دیوار، گل های مصنوعی مناسب تر هستند که ماندگاری بیشتری هم دارند. این روزها سبد های گلی که به وسیله طناب به سقف آویزان شده اند، بسیار محبوب شده اند. همچنین می توانید خودتان گل های کاغذی بسازید و در قسمت های مختلف خانه استفاده کنید که تنوع بسیار زیادی هم دارند.

تزیین خانه با گل

تزیین خانه با گل

تزیین خانه با گل

– استفاده از گل برای تزیین میزهای خانه

برای تزئین میز آشپزخانه و نشیمن، حتما باید از یک عنصر دکوری در مرکز آن ها استفاده کنید. یک راه حل قدیمی گلدان های پر از گل است ولی در خانه های مدرن امروزی، از بطری های نوشابه و پارچ برای قرار دادن گل استفاده می کنند. هم چنین از سبد گل هم می توان استفاده کرد که ایده ی بسیار زیبایی است. با همه این ها استفاده از گل مصنوعی در این نوع دکوری از نظر هزینه بسیار مقرون به صرفه تر می باشد.

تزیین خانه با گل

تزیین خانه با گل


مطلب مرتبط: تزیین میز جلو مبلی با 9 نکته کلیدی و مهمی که باید رعایت کنید!


– استفاده از گل و شمع برای تزیین خانه

شمع و گل در کنار هم ترکیب زیبا و رویایی برای تزیین خانه هستند. با این حال گل ها قابل اشتعال هستند، پس دقت کنید که شمع را چگونه در کنار آن قرار می دهید. به هیچ وجه شمع را مستقیما زیر و یا کنار گل قرار ندهید. یک راه خلاقانه و امن برای استفاده از گل و شمع در کنار هم، این است که ظرف شیشه ای شفافی را پر از آب کنید. گل طبیعی یا مصنوعی را داخل آن قرار دهید و شمع را بصورت شناور روی آب قرار دهید.

تزیین خانه با گل

تزیین خانه با گل

تزیین خانه با گل


مطلب مرتبط: از چه روش هایی برای تزیین اتاق خواب عروس با شمع و گل استفاده کنیم؟


– استفاده از گلدان دکوری برای تزیین خانه

اگر می خواهید خانه خود را باگل تزئین کنید، راحت ترین راه قرار دادن دسته گل در گلدان دکوری است. دقت کنید که گلدانی که انتخاب می کنید به خوبی با گل ها و مکانی که می خواهید آن را قرار دهید، هماهنگ باشد. برای مثال گلدان های کوچک برای قسمت های کوچک خانه مانند آشپزخانه، حمام و اتاق خواب مناسب هستند. زمانی که می خواهید گل ها را داخل گلدان قرار دهید ، باید نکاتی را رعایت کنید تا گل ها با اندازه و شکل گلدان تناسب داشته باشند:

1. به تعداد عدد فرد، گل برای گلدان انتخاب کنید.

2. چیدمان را با شاخ و برگ ها شروع کنید و سپس گل های بزرگ تر را قرار دهید.

3. گل ها را به صورت دایره ای چیدمان کنید.

4. هر روز آب گلدان را عوض کنید.

تزیین خانه با گل

تزیین خانه با گل

گل ها گزینه بسیار مناسبی برای تزیین خانه هستند. ازگل های طبیعی گرفته تا گل های مصنوعی شما گزینه ها و راه های متنوعی برای استفاده از آن ها دارید تا خانه شما زیباتر و با طراوت تر جلوه کند. پس تعدادی از این ترفندها که گفتیم را اجرا کنید تا بتوانید تازگی و نشاط را به خانه های خود بیاورید.


مطالب مرتبط:

اسراری برای دیزاین مبل های خانه شما

معرفی 8 اصل و نکات دکوراسیون داخلی برای طراحی اصولی منزلتان!

ترفندهایی برای داشتن خانه مرتب و نظافت راحت آن

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید