ویژگی های مهم سبک دکوراسیون انتقالی یا ترانزیشنال

2
2775
تبلیغات

سبک دکوراسیون انتقالی با ترکیب عناصر سبک های دکوراسیون سنتی و مدرن، فضایی منسجم و یکپارچه ای را در فضای داخل خانه به وجود می آورد. این سبک به علت آزادی عمل و عدم محدودیتی که در انتخاب مبلمان و دکوریجات مدرن و سنتی در کنار هم دارد، طرافداران بسیاری دارد. در ادامه قصد داریم ویژگی های این سبک پرطرفدار را برای شما عزیزان شرح دهیم تا بتوانید به راحتی آن را در بخش های مختلف منزلتان اجرا کنید، با ما همراه باشید.

سبک دکوراسیون انتقالی

سبک دکوراسیون انتقالی یا ترانزیشنال چیست و برای چه افرادی مناسب است؟

سبک دکوراسیون انتقالی ترکیبی از ویژگی های سبک دکوراسیون سنتی و مدرن می باشد. در این سبک از مبلمان و اثاثیه این دو سبک، برای دیزاین و چیدمان فضای خانه استفاده می شود. به زبان دیگر می توان گفت دکوراسیون انتقالی، نوع کلاسیک تر شده سبک مدرن و یا نوع جوان تر شده سبک سنتی می باشد. شاید فکر کنید که تنوع عناصر دکوراسیون این دو سبک در کنار هم، جلوه ای نامتناسب در خانه به وجود آورد ولی با رعایت اصول سبک انتقالی، یک محیط یکپارچه و آرامش بخش در آن ایجاد خواهد شد. دقت کنید خانه هایی که به این سبک دکور شده اند، از رنگ های خنثی و مات به عنوان رنگ غالب و از تعداد کمی تزئینات و دکوریجات در فضای اتاق استفاده می کنند. فراموش نکنید این نوع دکوراسیون برای افرادی که نمی خواهند خود را محدود به استفاده از یک سبک دکوراسیون کنند و در انتخاب وسایل و دکوریجات آزادی عمل بیشتری داشته باشند، مناسب است. بنابراین اگر شما نیز جزو این دسته از افراد هستید با ما همراه باشید تا در ادامه این مطلب، ویژگی های سبک دکوراسیون انتقالی را بررسی کنیم تا به راحتی آن را در خانه پیاده کنید.

سبک دکوراسیون انتقالی چیست

ویژگی های مهم سبک دکوراسیون انتقالی چیست؟

ابتدا باید بدانید هدف از سبک دکوراسیون انتقالی، ایجاد تعادل در بین عناصر دو سبک سنتی و مدرن می باشد. بنابراین با دانستن این نکته ضروری، ویژگی های مهم این دکوراسیون را در کنار هم بررسی می کنیم.

1. رنگ مناسب برای سبک دکوراسیون انتقالی

پالت رنگی در سبک دکوراسیون انتقالی بیشتر به استفاده از رنگ های سبک امروزی و مدرن گرایش دارد. بنابراین در این سبک اغلب رنگ های خنثی و رنگ های مات مانند بژ، قهوه ای روشن، سفید مایل به خاکستری، سفید عاجی، کرم، خاکی، وانیلی و خاکستری مایل به قهوه ای به عنوان رنگ غالب پرکاربرد است. سپس برای ایجاد تعادل و جلوگیری از به وجود آمدن فضای خسته کننده بعد از انتخاب رنگ غالب، چهار یا پنج عدد از رنگ های گفته شده را برای مبلمان، فرش، پرده و دکوریجات انتخاب کنید. این نکته را فراموش نکنید که این رنگ ها باید با یکدیگر کاملا هماهنگ باشند. همان طور که در عکس پایین می بینید، رنگ دیوارها خاکستری مات است که زمینه بسیار مناسبی برای به نمایش گذاشتن مبلمان خانه است. در این حالت مبلمان و اثاثیه منزل به خوبی جلب توجه می کنند و رنگ های متنوع آن ها باعث می شود که فضای خانه خسته کننده نشود.

رنگ در سبک دکوراسیون انتقالی

2. انتخاب مبلمان مناسب در سبک دکوراسیون انتقالی

یکی از مهم ترین جنبه های انتخاب مبلمان در سبک دکوراسیون انتقالی، راحتی آن ها است. بنابراین مبل های مستحکم و بزرگی را خریداری کنید که روی آن ها حس راحتی داشته باشید. سعی کنید مبلمانی را خریداری کنید که در طراحی آن ها خطوط منحنی و صاف وجود داشته باشند و ویژگی های ظاهری آن ها هم برای آقایان و هم برای خانم ها مورد پسند باشد. همچنین شما می توانید از ترکیب دو مبل راحتی و کلاسیک نیز در کنار هم استفاده کنید.

مبلمان در سبک دکوراسیون انتقالی

مبلمان در سبک دکوراسیون انتقالی

مبلمان در سبک دکوراسیون انتقالی

مبلمان در سبک دکوراسیون انتقالی


مطلب مرتبط: معرفی انواع مبل های راحتی و ویژگی های آن ها


3. طرح و الگوها مناسب در سبک دکوراسیون انتقالی

همان طور که قبلا اشاره کردیم، در سبک دکوراسیون انتقالی از رنگ های خنثی و مات استفاده می شود. بنابراین برای ایجاد جذابیت در فضای خانه، طرح و الگوها نقش ویژه ای دارند. به همین منظور عناصر ارگانیک مانند چوب، سنگ، چرم و گرانیت برای این سبک بسیار مناسب است. همان طور که در عکس ها می بینید اغلب در پوشش کف خانه از چوب و برای پیشخوان آشپزخانه از گرانیت استفاده می شود. همچنین می توانید از پتوهای گل برجسته، کوسن های مخملی راه راه و فرش طرح دار نیز در این نوع دکوراسیون استفاده کنید.

طرح و نقش در سبک دکوراسیون انتقالی

طرح و نقش در سبک دکوراسیون انتقالی

طرح و نقش در سبک دکوراسیون انتقالی

4. دکوریجات در سبک دکوراسیون انتقالی

دکوریجات در سبک دکوراسیون انتقالی را با دقت تمام انتخاب کنید. در این سبک از دکوریجاتی که زرق و برق کمتری دارند استفاده می شود، تا توجه کمی را به خود جلب کنند. به این نکته توجه کنید که فضای اتاق را خیلی با دکوریجات و تزئینی ها در هم ریخته نکنید و موارد غیر ضروری را حذف کنید. برای مثال بهتر است در دکوراسیون انتقالی از قاب عکس هایی با خطوط صاف و ساده و با عکس سیاه و سفید استفاده کنید.

دکوریجات در سبک دکوراسیون انتقالی

5. پرده مناسب در سبک دکوراسیون انتقالی

در سبک دکوراسیون انتقالی برای تزیین پنجره اتاق ها از پرده های کلاسیک و چیندار استفاده می شود. بنابراین برای حفظ تعادل، از پرده های سنتی بسیار تجملاتی و از پرده های مدرن خیلی ساده، استفاده نکنید.

پرده در سبک دکوراسیون انتقالی

پرده در سبک دکوراسیون انتقالی


مطلب مرتبط: انتخاب پرده مناسب برای دکوراسیون خانه


دکوراسیون ناهار خوری، اتاق خواب و آشپزخانه به سبک انتقالی

در سبک دکوراسیون انتقالی دیزاین اتاق ها و بخش های مختلف خانه، کار بسیار دشواری است. شما می توانید با توجه به نکات و ترفندهایی که در بخش قبل به آن ها اشاره کردیم و با در نظر گرفتن سلیقه ی شخصیتان، دیزاین و چیدمان ناهارخوری، اتاق خواب و آشپزخانه را به این سبک انجام دهید. همچنین به نکاتی که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم کردیم توجه کنید و آن ها را در دکوراسیون به کار ببرید:

1.سبک دکوراسیون انتقالی در اتاق ناهارخوری

میز ناهار خوری از عناصر پایه و اساسی در اتاق ناهار خوری می باشد. دقت کنید یکی از گزینه های مناسب در سبک انتقالی، استفاده از میز ناهار خوری و صندلی های مدرن است. همچنین برای ایجاد تعادل بین سبک سنتی و مدرن، پارچه های رومبلی با طرح و نقش سنتی را برای پوشش نشیمن صندلی ها به کار ببرید. همچنین گزینه دیگری که برای دکور این اتاق دارید استفاده میز و صندلی های سنتی در کنار لوستر مدرن می باشد.

ناهار خوری در سبک دکوراسیون انتقالی

ناهار خوری در سبک دکوراسیون انتقالی

2. سبک دکوراسیون انتقالی در اتاق خواب

در دکوراسیون اتاق خواب به سبک انتقالی از نکاتی که در قسمت رنگ، طرح و نقش و دکوریجات اشاره کردیم، استفاده کنید. همچنین اگر تخت خوابی سنتی و کلاسیک دارید، می توانید در کنار این تخت سنتی، میز پاتختی مکعبی با آباژورهای فلزی مدرن استفاده کنید.

اتاق خواب در سبک دکوراسیون انتقالی

اتاق خواب در سبک دکوراسیون انتقالی

3. سبک دکوراسیون انتقالی در آشپزخانه

در دکوراسیون آشپزخانه به سبک انتقالی می توانید از ترکیب متنوع ظروف و لوازم سنتی، وینتج و مدرن استفاده کنید. اگر آشپزخانه ای با کابینت های سنتی و کلاسیک دارید و قصد تغییر آن ها را ندارید، در کنار آن ها از اکسسوری ها و لوازم مدرن استفاده کنید تا آشپزخانه ای به سبک انتقالی داشته باشید. همچنین می توانید از لوستر مدرن و یا پیش خوان های استیل استفاده کنید که جلوه مدرنی را در کنار کابینت های کلاسیک به وجود آورند.

آشپزخانه در سبک دکوراسیون انتقالی

آشپزخانه در سبک دکوراسیون انتقالی


ما در مطلبی دیگر به معرفی سبک های دکوراسیون داخلی پرطرفدار پرداخته ایم که پیشنهاد می کنم برای آشنایی بیشتر با آن ها، به روی لینک زیر کلیک کنید و آن را معالعه بفرمایید:

– با 19 سبک دکوراسیون داخلی پرطرفدار و ویژگی آن ها آشنا شوید!

2 دیدگاه‌ها

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید