هشت اصل از سبک دکوراسیون اسکاندیناوی

0
9117
تبلیغات

سبک اسکاندیناوی از بخش شمالی اروپا سرچشمه می گیرد و تداعی کننده برف، کوهستان، درخت و هوای سرد است و حس آرامش و ملایمت را در خانه ایجاد می کند. این سبک در حالت کلی، سبکی مدرن و معاصری است که از سبک های سنتی فاصله ی زیادی دارد. در عین حال که سبک دکوراسیون اسکاندیناوی به زیبایی خانه توجه دارد، به روی کاربردی بودن، عملگرایی، مرتب بودن دکوریجات آن نیز تمرکز می کند. برای دکوراسیون به این سبک، باید سعی کنید در حد امکان فضایی ساده و بدون در هم ریختگی و شلوغی ایجاد کنید. سادگی سبک دکوراسیون اسکاندیناوی در دنیای امروز آن را بسیار محبوب و دوست داشتنی کرده است. در ادامه مطلب اصول و ویژگی های این سبک را برای شما بازگو می کنیم تا با آن بیشتر آشنا شوید، پس با ما همراه باشید.

سبک اسکاندیناوی

1. زمین چوبی در سبک اسکاندیناوی

تمام عناصر در سبک اسکاندیناوی در روشنایی و آرامش خلاصه می شود. بنابراین برای انتقال این روشنایی و آرامش به فضای اتاق، در این سبک از مصالح چوبی رنگ روشن، مانند چوب درخت بلوط و زبان گنجشک استفاده می کنند. کاربرد چوب در کف زمین زیبای خاصی را در سبک اسکاندیناوی به وجود می آورد.

سبک اسکاندیناوی

2. مبلمان ساده در سبک اسکاندیناوی

مبلمان یکی از بزرگ ترین عناصر دکوراسیون داخلی خانه است. مبلمان بازتاب دهنده سبک و نوع دکوراسیون است، بنابراین برای اجرای سبک اسکاندیناوی از مبلمان نرم و مدرن که از نظر زیبایی بسیار ساده هستند، استفاده کنید. در این سبک بیشتر از مبلمانی با رنگ روشن استفاده می شود تا به خوبی با دیگر عناصر دکوری اتاق ترکیب شود.

سبک اسکاندیناوی

مطلب مرتبط: معرفی انواع مبل های راحتی و ویژگی های آن ها

3. دکوریجات مدرن و ساده در سبک اسکاندیناوی

در سبک اسکاندیناوی، دکوریجات به صورت پراکنده چیدمان می شوند ولی چیدمان آن ها دارای نظم خاصی است. باید بگوییم که در این سبک، از دکوریجات متنوع مدرن و ساده استفاده می کنند. مانند عکس پایین که روشنایی آن را بدون استفاده از لوسترهای زرق و برق دار انجام داده اند و قاب عکس های ساده و امروزی را به دیوارها آویخته اند.

سبک اسکاندیناوی

4. دیوارها و سطوح عمودی هموار و صیقلی در سبک اسکاندیناوی

تصویر کلی سبک دکوراسیون اسکاندیناوی به سبک مینیمال بسیار شبیه است، زیرا در اجرای این سبک باید از رنگ های کمرنگ و مصالح ساده استفاده کرد. بنابراین دکوراسیون کارها برای دکور برخی از دیوارها و سطوح عمودی خانه، لمینت های ساده و بدون طرح با رنگ های مات و کمرنگ را به کار می برند.

سبک اسکاندیناوی

5. استفاده از نور طبیعی در سبک اسکاندیناوی

نور طبیعی به تنهایی یکی از مهم ترین عناصر سبک اسکاندیناوی است. طراحان با استفاده از پنجره های بزرگ اجازه می دهند که فضای خانه مملو از نور خورشید شود. این کار باعث می شود که رنگ های استفاده شده در دکوراسیون، جلوه بیشتری داشته باشند و همچنین نور زیاد فضای خانه را از آن چه که هست بزرگ تر و زیباتر نشان می دهد.

سبک اسکاندیناوی

6. رنگ های مات در سبک اسکاندیناوی

پالت رنگی در سبک دکوراسیون اسکاندیناوی شامل رنگ های مات و کمرنگ است. استفاده از این نوع رنگ ها فضای خانه را خسته و کسل کننده نشان نخواهد داد، بلکه باعث می شود فضا بزرگ تر، ساده و بدون هرج و مرج به نظر برسد.

سبک اسکاندیناوی

7. خطوط مستقیم در سبک اسکاندیناوی

همه عناصر پایه و اساسی این سبک مانند پنجره ها، مبلمان و دیگر دکوریجات با خطوط صاف و راست طراحی شده اند. خطوط صاف در عناصر دکوراسیون باعث می شود که کل فضا به صورت یکپارچه و هماهنگ به نظر برسد.

سبک اسکاندیناوی

8. چیدمان کاربردی در سبک اسکاندیناوی

یکی از مفاهیم اساسی سبک دکوراسیون اسکاندیناوی تمرکز به روی کارایی چیدمان وسایل و دکوریجات خانه است. این کاربردی بودن در چیدمان وسایل خانه باعث شده است که سبک اسکاندیناوی در بین مردم یک سبک مطلوب و پرکاربرد باشد.

سبک اسکاندیناوی

مطلب مرتبط: چیدمان مبلمان منزل – 6 اشتباهی که نباید در چیدن مبل ها انجام دهید!

و در آخر باید بگوییم که سبک دکوراسیون اسکاندیناوی دارای زیبایی ساده و غیر پیچیده است که ترکیبی از دکوریجات و وسایل ساده است. طراحی صادقانه و بی آلایش این  سبک دکوراسیون، آن را  تبدیل به یکی از سبک های پرطرفدار در بین مردم  جهان کرده است.


همچنین در مطلبی دیگر به معرفی 19 سبک دکوراسیون داخلی پرطرفدار پرداخته ایم که پیشنهاد می کنم حتما برای آشنایی با این سبک ها، آن را مطالعه کنید.

– با 19 سبک دکوراسیون داخلی پرطرفدار و ویژگی های آن ها آشنا شوید!

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید