معرفی سبک دکوراسیون ساحلی و 6 ترفند برای اجرای آن

0
3574
تبلیغات

سبک دکوراسیون ساحلی با الهام از طبیعت ساحل و دریا، فضایی آرامش بخش و دوست داشتنی را در داخل خانه به وجود می آورد که بخاطر همین خصوصیات، یکی از سبک های محبوب و پرطرفدار بین مردم جهان به حساب می آید. این نوع دکوراسیون به غیر از ویلاهای ساحلی، در خانه های مدرن شهری نیز اجرا می شود که در ادامه این مطلب، با ویژگی های آن آشنا خواهید شد، پس باما همراه باشید.

سبک دکوراسیون ساحلی

سبک دکوراسیون ساحلی چیست و برای چه افرادی مناسب است؟

همان طور که از نام این سبک پیدا است، در سبک دکوراسیون ساحلی از ویژگی ها و عناصر موجود در ساحل و دریا در چیدمان و دیزاین خانه استفاده می شود تا آرامش به فضای داخلی انتقال داده شود. همچنین این سبک برای افرادی مناسب خواهد بود که از قدم زدن به روی شن های گرم ساحل و گوش دادن به صدای امواج دریا لذت می برند. ناگفته نماند که سبک دکوراسیون ساحلی دارای انواع مختلفی است که در ادامه با اشاره کوتاهی به آن ها، ویژگی های پرطرفدارترین آن را برای شما بررسی خواهیم کرد.

سبک دکوراسیون ساحلی

انواع سبک دکوراسیون ساحلی چیست؟

سبک دکوراسیون ساحلی دارای انواع مختلفی است که همه آن ها در دارا بودن رنگ های دوست داشتنیِ اقیانوسی، رنگ سفید، ترکیبی از پارچه ها و مواد طبیعی و نور فراوان در فضای داخلی خانه، مشترک هستند.

– سبک دکوراسیون ساحلی مدیترانه ای

این سبک دکوراسیون سال های زیادی است که در خانه های ساحلی کشورهایی مانند یونان، اسپانیا و ایتالیا استفاده می شود که از ویژگی های اصلی آن می توان به استفاده از رنگ روشن، چوب های مستحکم، فلز و آهن سیاه و دکوریجات و لوازم حکاکی شده در محیط خانه اشاره کرد.

– سبک دکوراسیون ساحلی جزایر استوایی

این سبک نمایانگر اعتقادات و رسوم مردم بومی جزایر هاوایی و جزایر اقیانوس آرام می باشد که در دکوراسیون خانه، از طرح و نقش های مناطق استوایی، عناصر طبیعی، چوب درخت ساج و دکوریجات دریایی و بومی استفاده می کند.

– سبک دکوراسیون ساحلی آمریکایی

این سبک ساحلی، به آرامش و راحتی که در فضای داخلی ایجاد می کند، شناخته می شود که در حال حاضر یکی سبک های دکوراسیون پرطرفدار در آمریکا می باشد. همچنین از ویژگی های اصلی آن می توان به فراوانی نور طبیعی در فضا، استفاده از رنگ سفید با طیف گرم، استفاده از رنگ های اقیانوسی، استفاده از مبلمان راحتی و دکوریجات دریایی اشاره کرد. به یاد داشته باشید که دکوراسیون ساحلی آمریکایی نوعی از سبک مدرن و معاصر است که به علت محبوب بودن و مناسب بودن برای خانه های امروزی، بسیار پرطرفدار می باشد.

سبک دکوراسیون ساحلی آمریکایی

ویژگی های سبک دکوراسیون ساحلی آمریکایی یا معاصر چیست؟

1. رنگ های خنثی و اقیانوسی مناسب برای سبک دکوراسیون ساحلی

در بخش های قبل اشاره کردیم که یکی از مهم ترین جنبه های سبک دکوراسیون ساحلی، ایجاد حس آرامش در فضای داخلی خانه است. بنابراین یکی از راحت ترین روش ها برای انتقال این حس، استفاده از رنگ های خنثی به عنوان رنگ غالب است. بد نیست بدانید مناسب ترین رنگ غالب در این سبک، رنگ سفید است که برای جلوگیری از به وجود آمدن فضایی سرد و خشک، از چند رنگ خنثی دیگر مانند خاکستری و قهوه ای در کنار آن استفاده می شود. در قدم بعدی برای ایجاد تعادل در فضای خانه، دکوریجات و وسایل را با الهام از رنگ های موجود در اقیانوس و سواحل مانند زمرد کبود، مرجانی، آبی روشن، رنگ کله غازی، فیروزه ای و شنی انتخاب می کنند.

رنگ در سبک دکوراسیون ساحلی

رنگ در سبک دکوراسیون ساحلی

رنگ در سبک دکوراسیون ساحلی

رنگ در سبک دکوراسیون ساحلی

رنگ در سبک دکوراسیون ساحلی

2. نقش مهم نور طبیعی در سبک دکوراسیون ساحلی

لذت قدم زدن در ساحل، زیر نور گرم خورشید تکمیل می شود، پس نور طبیعی نقش بسیار مهمی در سبک دکوراسیون ساحلی دارد. به یاد داشته باشید هیچ منبع نوری مانند نور خورشید نمی تواند فضای دلباز و گرمی را در فضای خانه به وجود آورد. بنابراین پنجره های بزرگ و درهای شیشه ای بهترین گزینه برای ورود این عامل به محیط می باشند. همچنین فراموش نکنید که اگر نیاز به نصب پرده دارید، بهتر است که از پرده های روشن و نازک استفاده کنید تا از ورود نور جلوگیری نشود.

نور در سبک دکوراسیون ساحلی

نور در سبک دکوراسیون ساحلی

3. مبلمان راحتی برای سبک دکوراسیون ساحلی

برای حفظ آرامش موجود در سبک ساحلی باید از مبلمان راحتی استفاده شود. همچنین بهتر است این مبلمان راحتی از مواد و مصالحی ساخته شده باشند که تداعی کننده ساحل و دریا باشند. بنابراین با این تعریف، مبلمان و وسایلی که از پارچه های طبیعی و مصالح ارگانیک مانند حصیر و چوب خیزران ساخته شده اند، بهترین گزینه برای این سبک هستند.

مبلمان در سبک دکوراسیون ساحلی

مبلمان در سبک دکوراسیون ساحلی

مبلمان در سبک دکوراسیون ساحلی

4. چیدمان وسایل در سبک دکوراسیون ساحلی

باید به این موضوع اشاره کنیم که چیدمان وسایل در دکوراسیون ساحلی، ساده وکاربردی است و خانه ای به این سبک، فضایی با حس و حال مدرن و امروزی دارد. بنابراین با در نظر گرفتن کارایی هر یک از مبلمان و وسایل، یکی از آن ها را به عنوان نقطه کانونی انتخاب کنید و دیگر وسایل را به نحوی به دور آن بچینید تا در رفت و آمد خللی ایجاد نشود.

چیدمان در سبک دکوراسیون ساحلی

مطلب مرتبط: چیدمان مبلمان منزل – 6 اشتباهی که نباید در چیدن مبل ها انجام دهید!

5. طرح و نقش های متنوع در سبک دکوراسیون ساحلی

برای ایجاد جذابیت بصری در سبک دکوراسیون ساحلی از الگو و نقش های مختلف در فضای خانه استفاده کنید. یکی از راه های مناسب برای این کار که جلوه ساحلی نیز دارند، استفاده از فرش هایی با طرح بافتنی، وسایل چوبی پرداخت نشده و کوزه های سفالی در چیدمان خانه می باشد. همچنین فراموش نکنید که به روی مبل، کوسن و پتو مخملی با طرح های متنوع قرار دهید.

طرح ها در سبک دکوراسیون ساحلی

طرح ها در سبک دکوراسیون ساحلی

طرح ها در سبک دکوراسیون ساحلی

6. دکوریجات دریایی در سبک دکوراسیون ساحلی

به یاد داشته باشید که در سبک دکوراسیون ساحلی معاصر و امروزی از دکوریجات کمتری استفاده می شود. همچنین مناسب ترین دکوریجات در این سبک وسایلی هستند که حال و هوای ساحل و دریا را در فضای خانه ایجاد کنند. بنابراین می توانید از فانوس دریایی، طناب بادبان کشتی، ستاره دریایی، مرجان های مصنوعی، تابلوهایی با عکس های ساحل و دریا و دیگر دکوریجاتی که شما را به یاد ساحل می اندازند، در دیزاین منزلتان استفاده کنید. البته فراموش نکنید برای حفظ فضای معاصر و امروزی این سبک از تعدادی دکوریجات مدرن و ترند شده در کنار دکوریجات ساحلی استفاده کنید.

دکوریجات در سبک دکوراسیون ساحلی

دکوریجات در سبک دکوراسیون ساحلی

دکوریجات در سبک دکوراسیون ساحلی

دکوریجات در سبک دکوراسیون ساحلی

دکوریجات در سبک دکوراسیون ساحلی

دکوریجات در سبک دکوراسیون ساحلی

دکوریجات در سبک دکوراسیون ساحلی

دکوریجات در سبک دکوراسیون ساحلی

دکوریجات در سبک دکوراسیون ساحلی


با دیگر سبک های دکوراسیون داخلی پرطرفدار در مقاله زیر آشنا شوید:

– با 19 سبک دکوراسیون داخلی پرطرفدار و ویژگی های آن ها آشنا شوید!

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید