6 ایده و 7 نکته برای استفاده از رنگ سفید در دکوراسیون داخلی منزلتان!

0
1481
تبلیغات

همان طور که می دانید، آن قدر رنگ سفید در دکوراسیون داخلی پر کاربرد است که کمتر خانه ای را می توان پیدا کرد که از این رنگ در فضای داخلیش استفاده نکرده باشد.

در واقع شما در دکوراسیون سفید منزلتان، به راحتی و بدون هیچ محدودیتی می توانید هر رنگ و نقشی که به آن علاقه دارید را به کار ببرید.

به علاوه در چنین خانه ای، دیوارهای سفید به شما کمک می کنند که فضایی دلباز ایجاد کنید و با نصب پرده حریر سفید، در تمام روز از نعمت نور خورشید بهره ببرید.

اما باید در دیزاین سفید منزلتان، به فضایی که دارید مانند بوم خالی نقاشی نگاه کنید که قرار است با چیدن مبلمان و دکوری های رنگارنگ و پرطرح و نقش، به آن روح و جلوه زیبایی بدهید.

اما چالشی که در این کار با آن روبرو هستید، طرح و نقش های متنوع مبلمان و اکسسوری ها در بازار است. چرا که اگر در انتخاب آن ها اشتباه کنید یا فضای سفید خانتان شلوغ و ناهماهنگ یا بی روح و یکنواخت جلوه می کند.

بنابراین برای کمک به شما عزیزان، در ادامه مطلب می خواهم 6 ایده ترکیب رنگی مختلف را به همراه 7 نکته به شما معرفی کنم تا به صورت اصولی و زیبا منزلتان را با رنگ سفید دکور کنید. پس با من همراه باشید. 

رنگ سفید در دکوراسیون داخلی

از چه ایده هایی برای دکوراسیون منزل به رنگ سفید استفاده کنیم؟

1. با ترکیب سفید و بنفش به دکوراسیون خانتان جذابیت دهید!

بنفش با جلوه اسرار آمیز و جادویی که دارد، دکوراسیون منزل سفیدتان را از یکنواختی در می آورد به آن جذابیت می دهد.

توجه داشته باشید که در در اجرای این نوع دکوراسیون، باید از سفید به نسبت بیشتری از بنفش استفاده کنید. مثل نشیمن زیر که سقف و پرده سفید است و مبل های تک نفره و کوسن ها بنفش خریداری شده اند.

دکوراسیون سفید منزل که دیوار، سقف و پرده سفید است و مبل ها و کوسن ها بنفش خریداری شده اند

نکته 1: در کنار سفید حتما از رنگ های خنثی تیره مثل خاکستری و مشکی استفاده کنید.

چرا که این رنگ های تیره با سفید تضاد دارند و به فضای خانتان عمق می دهند. و همچنین جلوه خنثی آن ها اجازه می دهد که دکوری های رنگی و طرح دار، به خوبی دیده شوند.

نکته 2: توجه داشته باشید که تنها یک رنگ سرزنده و شاد مثل بنفش، به صورت کامل نمی تواند دیزاین خانه سفیدتان را متحول کند. در واقع مثل نشیمن زیر، هم می توانید رنگ های مشابه بنفش، مثل آبی و قرمز را در کنار آن به کار ببرید و فضایی هماهنگ ایجاد کنید.

و هم می توانید رنگ های متضاد آن، مثل سبز و زرد را استفاده کنید و محیط خانتان را از یکنواختی در بیاورید.

دکوراسیون سفید نشیمن با دیوار سفید و مبل خاکستری و کوسن و مبل تک نفره بنفش که در آن تابلو دکوری رنگارنگ نصب شده است

مطلب مرتبط: دکوراسیون بنفش – چگونه از رنگ بنفش در دکوراسیون منزلمان استفاده کنیم؟

2. سفید و خاکستری، ترکیب رنگی خنثی و مدرن برای منزلتان!

همان طور که در قسمت قبلی اشاره کردم، در کنار سفید از رنگ خنثی تیره مثل خاکستری نیز می توانید استفاده کنید. اما باید بدانید که استفاده بیش از حد از این دو رنگ، جلوه بسیار ساده و بی روحی به فضای منزلتان می دهد و در به کار بردن آن ها باید دقت کنید.

برای جلوگیری از چنین فضایی پیشنهاد می کنم که مانند تصویر زیر، با تابلوهای دکوری، کوسن، فرش و یا پرده های طرح و نقش دار به محیط حس پویایی و جنب و جوش انتقال دهید.

دکوراسیون سفید دیوارهای نشیمن با مبل خاکستری که تابلوهای دکوری و کوسن ها در آن طرح دار چیدمان شده اند

نکته 3: رنگ سفید و خاکستری جزء رنگ های سرد به حساب می آیند. پس بهتر است به این پالت رنگی، رنگ های گرم، مثل قهوه ای، زرد و قرمز را نیز اضافه کنید تا انرژی متعادلی در فضا جریان داشته باشد.

دکوراسیون سفید و خاکستری نشیمن که آباژور، لوستر و مبل زرد رنگ قرار داده شده است

مطلب مرتبط: دکوراسیون خاکستری – نکاتی که در چیدمان منزل با رنگ طوسی باید بدانید!

3. با دکوراسیون قهوه ای و سفید، فضایی متعادل در خانتان ایجاد کنید!

توجه داشته باشید که گرمای قهوه ای، حس سردی سفید را خنثی می کند و فضایی متعادل در خانتان ایجاد می کند.

اما پیشنهاد می کنم برای دیزاین خانه سفیدتان با قهوه ای، علاوه بر رنگ های شیمیایی، از مصالح طبیعی مثل چوب و چرم نیز استفاده کنید که زیبایی منزلتان را چند برابر می کنند.

نکته 4: قهوه ای و سفید دو رنگ خنثی هستند و در کنار آن ها بهتر است رنگ های جسورانه و شاد را نیز به کار ببرید. برای مثال نارنجی و قهوه ای با هم هماهنگی و آبی و قهوه ای با هم تضاد دارند که به خوبی از آن ها در نشیمن زیر استفاده شده است.

دکوراسیون قهوه ای و سفید نشیمن که در آن مبل نارنجی با کوسن آبی قرار داده شده است

نکته 5: در خانه هایی که نور سرد شمالی را دریافت می کنند، بهتر است دیوارها به جای طیف خالص سفید، به رنگ سفید با ته زمینه گرم، مثل کرم یا شیری، نقاشی کنید.

چرا که دیوارهایی که طیف خالص یا سرد سفید دارند، در مقابل نور غیر مستقیم خورشید، تیره تر جلوه می کنند و فضای منزلتان را دلگیر می کنند.

مطلب مرتبط: 5 نکته ای که برای دکوراسیون منزل با رنگ کرم قهوه ای باید بدانید!

4. سفید و سبز، ترکیب پاکیزگی و سلامتی!

همان طور که می دانید، سفید نماد پاکی و سبز نماد سلامتی است و یکی از ایده های زیبا برای دکوراسیون داخلی سفید خانتان این است که از سبز در آن استفاده کنید.

برای مثال، مانند نشیمن زیر می توانید تنها یک دیوار را سبز و باقی دیوارها را سفید نقاشی کنید. باید بدانید این تکنیک دکوراسیون، برای تاکید و بهتر نمایش دادن نقطه کانونی فضا، مثل تلویزیون یا تخت خواب کاربرد دارد.

دکوراسیون سفید نشیمن با دیوار تاکیدی سبز که مبل خاکستری مدرن و کوسن های رنگی دارد

ایده دیگری که می خواهم معرفی کنم، استفاده از یک مبل بزرگ سبز در فضای سفید است. توجه داشته باشید رنگ سبز مبل بهتر است که تیره باشد که جلوه کلاسیک و همیشگی به آن می دهد. 

دکوراسیون سفید نشیمن با مبل سبز تیره که در آن میزها و تابلو دکوری به رنگ قهوه ای هستند

 نکته 6: سبز و قهوه ای را در طبیعت کنار هم بسیار می بینیم. پس شما هم می توانید از طبیعت الهام بگیرید و مثل نشیمن بالا، خانه سفیدتان را با سبز و قهوه ای دیزاین کنید.

مطلب مرتبط: رنگ سبز در دکوراسیون داخلی – 7 ایده جذاب برای دکوراسیون سبز منزلتان!

5. با زرد و طلایی، دکوراسیون سفید منزلتان را پر انرژی و مجلل کنید!

رنگ زرد به دکوراسیون سفید منزلتان انرژی می دهد و رنگ طلایی آن را لوکس و مجلل جلوه می دهد.

اما بهتر است در استفاده از این دو رنگ زیاده روی نکنید و آن ها را با دکوری و اکسسوری های محدود و کم وارد فضا کنید.

دکوراسیون سفید و قهوه ای با مبل خاکستری که در آن فرش زرد و اکسسوری های طلایی چیدمان شده است

نکته 7: رنگ های خنثی مثل سفید، خاکستری و قهوه ای، زمانی که مثل خانه بالا رنگ غالب فضا را تشکیل دهند، زمینه مناسبی برای به نمایش گذاشتن مبلمان و اثاثیه با رنگ و طراحی های خاص را ایجاد می کنند.

برای مثال فرش جسورانه زرد بالا به خوبی در نشیمن بالا جلوه می کند. بنابراین شما هم باید از این ویژگی رنگ های خنثی بهره ببرید و اثاثیه خاص و مورد علاقتان را به کانون توجه فضا تبدیل کنید.

مطلب مرتبط: دکوراسیون زرد – چگونه از رنگ زرد در دکوراسیون خانمان استفاده کنیم؟

6. سفید و سیاه، دو رنگ متضاد و زیبا برای منزلتان!

آخرین ایده ای که می خواهم معرفی کنم، ترکیب سفید و سیاه در دکوراسیون منزلتان است که در آن تضاد و کنتراست بالایی ایجاد می کنند. اما توجه داشته باشید که در پیاده کردن سیاه کاملا باید محتاطانه عمل کنید.

در واقع بهتر است، مشکی رنگ ثانویه و سفید رنگ غالب فضای منزلتان باشد. برای مثال تنها دیوار تاکیدی را مشکی کنید و یا مبلمان و اکسسوری ها را سیاه خریداری کنید.

دکوراسیون سیاه و سفید آشپزخانه که کابینت ها در آن سیاه است و جزیره آن از سنگ سفید مرمر است

البته پیشنهاد می کنم مثل تصویر بالا، در کنار سفید و مشکی، حتما از طرح های سنگی و بافت چوبی استفاده کنید تا جلوه خنثی این دو را جذاب و پر انرژی تر کند.

و در آخر…

همان طور که دیدید، سفید مانند بوم نقاشی خالی است که از دکوری و مبلمان با هر طرح و رنگی می توان داخل فضای آن استفاده کرد.

تنها باید توجه داشته باشید که این فضا بیش از حد شلوغ و یا بیش از حد یکنواخت نشود و در آن تعادل وجود داشته باشد.

پس از ایده و نکاتی که آموزش دادم استفاده کنید و منزلتان را اصولی و زیبا با سفید دیزاین کنید.

همچنین اگر در مورد این موضوع سوالی دارید، می توانید آن را در انتهای صفحه مطرح کنید تا با کمال میل به آن پاسخ دهم.

توجه: تمامی مطالب این سایت برگرفته از دانش طراحان و دکوراتور های داخلی مدیا دکور می باشد و هرگونه کپی بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.


مطالب مرتبط:

دکوراسیون اتاق خواب سفید – معرفی شش ترکیب رنگی پرطرفدار برای اتاق خواب!

کاربرد رنگ های خنثی در دکوراسیون داخلی چیست و چگونه از آن ها استفاده کنیم؟

با 6 روش کاربردی ترکیب رنگ در دکوراسیون داخلی آشنا شوید!

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید