با این 6 نظم دهنده، چیدمان ادویه در کابینت را انجام دهید!

0
8371
تبلیغات

چیدمان ادویه در کابینت باید چگونه باشد؟

به خاطر کاربرد فراوانی که ادویه ها در آشپزی کردنتان دارند، باید به دنبال مکانی مناسب برای نگهداری و چیدمان آن ها باشید. مکانی که هم دسترسی آسانی به آن داشته باشید و هم به ماندگاری و کیفیت ادویه ها آسیب نزند.

با توضیحات بالا، بهتر است که کابینت یا کشوهایی که نزدیک اجاق گاز آشپزخانتان هستند را برای چیدمان ادویه جات انتخاب کنید. در واقع  این کابینت یا کشو، باید در ارتفاعی باشد که برای برداشتن ظروف ادویه، نه نیازی به چهارپایه و نه نیازی به خم و راست شدن مداوم داشته باشید.

همچنین باید بدانید محیط خشک، خنک و دور از نور آفتاب، کیفیت ادویه را حفظ می کند و گرما ماندگاری آن را پایین می آورد. پس ادویه جات را در کنار یا بالا گاز قرار ندهید و آن ها را در کابینت های مرطوب مثل کابینت سینک چیدمان نکنید.

بعد از این که طبق نکاتی که گفتم، محل مناسب قرار گیری ظرف های ادویه را مشخص کردید، حالا زمان این است که آن ها را مرتب و منظم داخل کابینت بچینید.

اما برای این کار، به نظم دهنده های مخصوص نیاز دارید که در ادامه 6 نوع کاربردی آن را معرفی خواهم کرد تا در حداقل فضای ممکن، ادویه های آشپزخانتان را در کابینت و کشو، چیدمان کنید. پس با من همراه باشید.

چیدمان ادویه در کابینت

با چه نظم دهنده هایی ادویه جات را در کابینت چیدمان کنیم؟

1. از جا ادویه پشت دری در کابینت استفاده کنید!

یکی از ترفندهایی که به کمک آن می توانید ادویه جاتتان را، در حداقل فضای ممکن چیدمان کنید، قرار دادن آن ها پشت درب کابینت است.

برای این کار می توانید مثل تصویر زیر جا ادویه پشت دری بخرید و آن را داخل کابینت نصب کنید.

چیدمان ادویه در کابینت با نظم دهنده جا ادویه پشت دری فلزی

نکته: قبل از خرید دقت داشته باشید که این نظم دهنده، به اندازه ای باشد که با طبقات داخل کابینت برخورد نکند و مانع باز و بسته شدن درب نشود. همچنین داخل آن ظروف ادویه سبک بگذارید تا درب کابینت به مرور زمان آسیب نبیند.

2. با جا ادویه ای آهنربایی هیچ محدودیتی ندارید!

شما می توانید جا ادویه ای آهنربایی را پشت درب کابینت، زیر کابینت، روی دیوار آشپزخانه و یا حتی روی یخچال هم قرار دهید.

البته ناگفته نماند که ابتدا روی سطوح چوبی یا سنگی که برای ادویه ها در نظر گرفته اید، باید یک ورق فلزی یا نوار مغناطیسی نصب کنید و سپس جا ادویه مگنتی را روی آن ها بچینید.

چیدمان ادویه در کابینت با جا ادویه ای آهنربایی یا مگنتی که پشت در کابینت قرار گرفته است

به این نکته توجه داشته باشید که اگر می خواهید آشپزخانه مرتب و زیبایی داشته باشید، بهتر است ظروف ادویه جات در دید نباشند. پس مثل تصویر بالا پیشنهاد می کنم که جا ادویه آهنربایی را پشت در کابینت چیدمان کنید.

3. جا ادویه ریلی را کف کابینت نصب کنید!

یکی از راه های دیگری که برای چیدن ادویه دارید این است که از جا ادویه ریلی در آشپزخانتان استفاده کنید. توجه داشته باشید که این اکسسوری، به کف کابینت پیچ می شود و برای دسترسی به ظروف ادویه، آن را به صورت کشویی باید بیرون بکشید.

چیدمان ادویه در کابینت با جا ادویه ریلی که کف کابینت نصب شده است

نکته: اگر این اکسسوری را کف کابینت های پایینی نصب می کنید، بهتر است که ادویه های کم کاربرد را در طبقات پایین و ادویه های کاربردی تر را در طبقات بالا قرار دهید تا دسترسی آسانی به آن ها داشته باشید.

4. جا ادویه ردیفی را پشت درب کابینت نصب کنید!

نظم دهنده دیگری که می خواهم معرفی کنم، در بازار ایران به نام جا ادویه ردیفی یا استند کلیپ ان استور شناخته می شود. شما می توانید این اکسسوری را یا با پیچ یا با چسبی که در پشت آن وجود دارد، به دیوار یا پشت در کابینت وصل کنید.

چیدمان ادویه در کابینت با جا ادویه ردیفی که پشت درب کابینت چسبانده شده است

البته به یاد داشته باشید که این نظم دهنده، برای چیدمان جا ادویه های استوانه ای باریک و سبک مناسب است و هر ظرفی را داخل آن نمی توانید بگذارید.

5. ادویه جات را به کمک نظم دهنده های مخصوص، داخل کشو چیدمان کنید!

کشوهایی که نزدیک یا زیر اجاق گاز آشپزخانتان قرار دارند، مکان مناسبی برای چیدمان ظروف ادویه هستند. اما توجه داشته باشید که اگر این ظروف را بدون نظم دهنده داخل کشو بگذارید، با هر بار باز و بسته شدن کشو، نظم و ترتیب آن ها به هم می ریزد.

پس یا مانند تصویر زیر نظم دهنده های مخصوص کشو را در کف بگذارید و یا با تقسیم کننده های پلاسیتکی، کشو را بخش بندی کنید و سپس ادویه جات را داخلشان بچینید.

چیدمان ادویه داخل کشو آشپزخانه با کمک نظم دهنده مخصوص ادویه

در این روش پیشنهاد می کنم با لیبل، روی ظروف ادویه نامشان را بنویسید و آن ها را به ترتیب مشخصی، مثل ترتیب حروف الفبا، بچینید تا پیدا کردن آن ها برایتان راحت و بدون دردسر باشد.

6. جا ادویه های رو کابینتی را داخل کابینت بگذارید!

همان طور که در بالاتر اشاره کردم، از نظر زیبایی و نظم و ترتیب، بهتر است که ادویه جات در دید نباشند و آن ها را داخل کابینت یا کشو بگذارید.

پس می توانید جا ادویه رو کابینتی بخرید و آن را مثل تصویر زیر، در طبقه کوچکی از کابینتی که نزدیک گاز است، قرار دهید.

چیدمان ادویه در کابینت با جا ادویه رو کابینتی که داخل کابینت قرار گرفته است

همچنین از سینی های گردان یا لیزی سوزان هم می توانید داخل کابینت استفاده کنید و ادویه ها را داخل آن بگذارید. در واقع مزیت این سینی، قابل چرخش بودنش است تا به ظرف های ادویه پشتی، به آسانی دسترسی پیدا کنید.

چیدمان ادویه در کابینت با سینی گردان یا لیزی سوزان

و در آخر…

ظروف ادویه باید که به آسانی در دسترستان باشد تا بدون دردسر و معطلی، به آشپزیتان برسید. اما جا دادن و مرتب کردن این ظرف های زیاد و کوچک، چندان کار آسانی نیست و بهتر است به کمک نظم دهنده، آن ها را چیدمان کنید.

پس از ایده ها و نکاتی که در این مطلب معرفی کردم، استفاده کنید و مرتب و منظم ادویه جات را در آشپزخانه منزلتان بچینید.

همچنین اگر در مورد این موضوع سوالی دارید، می توانید آن را در انتهای صفحه مطرح کنید تا با کمال میل به آن پاسخ دهم.

توجه: تمامی مطالب این سایت برگرفته از دانش طراحان و دکوراتور های داخلی مدیا دکور می باشد و هرگونه کپی بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.


مطلب مرتبط:

5 قدم ضروری که برای چیدمان ظروف داخل کابینت باید بردارید!

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید