چیدمان لیوان در کابینت – 6 نظم دهنده که برای چیدن لیوان ها نیاز دارید!

2
2804
تبلیغات

نحوه چیدن لیوان در داخل کابینت باید چگونه باشد؟

از آن جا که آشپزخانه های امروزی روز به روز کوچک تر می شوند و تعداد لیوان و فنجان هایی که برای استفاده روزانه خودمان و بپذیرایی مهمان ها نیاز داریم، زیاد است، یکی از مشکلاتی که با آن رو به رو هستیم، چیدمان لیوان در کابینت است.

اما باید بدانید همیشه بهترین راه حل این مشکل، کم کردن لیوان ها و یا طراحی گران قیمت و کاربردی کابینت ها نیست.

چرا که به غیر از این دو راه حل، نظم دهنده های مخصوصی وجود دارند که به کمک آن ها می توانید از فضای بلا استفاده داخل کابینت ها و آشپزخانه استفاده کنید و لیوان ها را منظم و مرتب داخل آن ها قرار دهید.

بنابراین برای آشنایی شما عزیزان، قصد دارم در ادامه مطلب 6 نظم دهنده لیوان و فنجان را معرفی کنم تا بتوانید آن ها را در کم ترین فضای ممکن، داخل کابینت های منزلتان قرار دهید. پس با من همراه باشید. 

چیدمان لیوان در کابینت

با چه نظم دهنده هایی، لیوان ها را داخل کابینت چیدمان کنیم؟

1. از جا گیلاسی سقفی داخل کابینت ها استفاده کنید!

یکی از فضاهای داخل کابینت که معمولا خالی و بلا استفاده می ماند، فضای بالای ظروف داخل قفسه های کابینت است. پس پیشنهاد می کنم که از این فضا برای چیدمان لیوان ها استفاده کنید و در آن، جا گیلاسی سقفی نصب کنید.

توجه داشته باشید که طراحی این نظم دهنده برای چیدن لیوان های پایه دار به خصوص گیلاس ها است و همان طور که در تصویر پایین می بینید، باید آن را زیر قفسه های بالایی داخل کابینت قرار دهید.

چیدمان لیوان های پایه دار و گیلاس خوری ها داخل کابینت به کمک جا گیلاسی سقفی

نکته: قبل از خرید جا گیلاسی زیر کابینتی، حتما ارتفاع فضای خالی بالا ظروف، لیوان ها و نظم دهنده را بدست بیاورید. چرا که ممکن است بعد از نصب، گیلاس خوری ها در فضای خالی بالا ظروف قفسه جا نشوند.

2. برای فنجان، ماگ و لیوان های دسته دار، آویز فنجان داخل کابینتی بخرید!

توجه داشته باشید که جا گیلاسی سقفی که در بالا معرفی کردم، برای آویزان کردن فنجان، ماگ و لیوان هایی که دسته دارند، مناسب نیست.

اما خوشبختانه، می توانید نظم دهنده دیگری به نام آویز فنجان داخل کابینتی را برای چیدمان این نوع لیوان ها تهیه کنید و آن را به سقف قفسه ها وصل کنید.

چیدمان لیوان های دسته دار، فنجان و ماگ داخل کابینت با آویز فنجان داخل کابینتی

نکته: همان طور که در بالا می بینید، این نظم دهنده به صورت کشویی در قفسه داخل کابینت قرار می گیرد. اما ممکن است خمی که در طراحی آن وجود دارد، مانع بسته شدن درب کابینت آشپزخانتان شود.

پس قبل از خرید مطمئن شوید که طبقه چوبی با درب کابینت فاصله مناسب داشته باشد. همچنین این آویز را از جنس با کیفیت و با دوام بخرید تا تحمل وزن فنجان و ماگ ها را داشته باشد.

3. لیوان ها را به صورت برعکس روی هم چیدمان کنید!

یکی از راه هایی که برای چیدن لیوان و استکان ها داخل کابینت دارید، این است که یک لیوان یا ماگ را به صورت بر عکس روی لبه لیوان دیگر بگذارید.

اما همان طور که می دانید، ممکن است با این روش، لیوان ها با کوچک ترین تکان و لغزشی از روی هم بیفتند و بشکنند.

پس می توانید برای جلوگیری از این مشکل، نظم دهنده ای که در تصویر زیر می بینید را تهیه کنید.

چیدمان لیوان ها داخل کابینت به صورت بر عکس با کمک نظم دهنده

توجه داشته باشید که این نظم دهنده قابلیت بزرگ یا کوچک شدن را دارد تا از آن بتوانید برای لیوان یا ماگ با هر اندازه ای استفاده کنید.

نکته: نظم دهنده ای که در بالا دیدید، به تازگی طراحی و تولید شده است و به همین دلیل ممکن است نمونه آن هنوز در بازار ایران وجود نداشته باشد.

4. از راف های طبقاتی برای چیدمان لیوان هایتان استفاده کنید!

ایده دیگری که می خواهم خدمتتان معرفی کنم، استفاده از استند یا راف های طبقاتی داخل کابینت است. در واقع اگر فاصله بین طبقات کابینت های آشپزخانتان زیاد است و فضای بالای لیوان ها و ظروف خالی می ماند، این نظم دهنده، به کارتان میاید.

پس می توانید راف های یک طبقه یا دو طبقه را خریداری کنید و مثل تصویر زیر، فنجان و لیوان هایتان را در طبقات آن قرار دهید.

چیدمان لیوان در کابینت به کمک استند یا راف طبقاتی

5. پگ بورد را برای چیدن لیوان ها فراموش نکنید!

دو ایده آخری که می خواهم معرفی کنم، مربوط به نظم دهنده هایی است که بیرون از کابینت باید نصب کنید. اما استفاده از آن ها، به چیدمان ماگ و لیوان های دسته دارتان خیلی کمک می کند.

اولین ایده این است که بخشی از دیوار آشپزخانتان که خالی است را مثل تصویر زیر، به نصب پگ بورد اختصاص دهید و فنجان و ماگ ها را روی آن بگذارید.

استفاده از پگ بورد برای چیدن لیوان های دسته دار و ماگ روی دیوار آشپزخانه

توجه داشته باشید که شما با کمک این نظم دهنده، فضای اشغال شده توسط لیوان های دسته دار در کابینت را آزاد می کنید و می توانید ظروف دیگر را داخل آن قفسه های کابینت بگذارید.

نکته: بهتر است روی پگ بورد، فنجان و ماگ های پرکاربرد و زیبا را قرار دهید. چرا که هم دسترسی آسانی به آن ها دارید و هم جلوه آشپزخانتان با آن ها زیبا خواهد شد.

6. با قلاب، لیوان های دسته دار را از دیوار آویزان کنید!

اگر پگ بورد فضای زیادی از دیوارهای آشپزخانتان را اشغال می کند، می توانید به جای آن، مثل تصویر زیر، آویز حوله روی دیوار نصب کنید.

سپس با کمک قلاب های S شکل، لیوان های دسته دار و ماگ ها را از روی آن آویزان کنید و از فضای خالی دیوارهای  آشپزخانتان به خوبی استفاده کنید.

چیدمان لیوان های دسته دار و ماگ از قلاب های اس شکل از آیوز حوله در آشپزخانه

و در آخر…

همان طور که مطالعه کردید، نظم دهنده هایی که معرفی کردم برای چیدن منظم و مرتب لیوان و ماگ ها خیلی کمکتان می کند.

پس ببینید که کدام قفسه های کابینت یا کدام بخش از دیوار آشپزخانتان بلا استفاده است و از آن ها برای چیدن لیوان ها کمک بگیرید.

همچنین اگر سوالی در مورد این مطلب دارید، می توانید آن را در انتهای این صفحه مطرح کنید تا با کمال میل به آن پاسخ دهم.

توجه: تمامی مطالب این سایت برگرفته از دانش طراحان و دکوراتور های داخلی مدیا دکور می باشد و هرگونه کپی بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.


مطلب مرتبط:

5 قدم ضروری که برای چیدمان ظروف داخل کابینت باید بردارید!

2 دیدگاه‌ها

    • سلام و وقت بخیر، محصولاتی که در کنارشان لینک خرید وجود دارد، جهت فروش هستند که میتونید با کلیک روی دکمه خرید، قیمتشان را مشاهده کنید

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید