10 ترفند برای فنگ شویی اتاق نشیمن

0
7407
تبلیغات

در فنگ شویی، چالشی که در دکوراسیون اتاق نشیمن برای شما وجود دارد این است که فضایی زیبا و در عین حال کاربردی ایجاد کنید تا انرژی مثبت و قوی در خانتان جریان پیدا کند. برای اینکه همه این عناصر را در اتاق نشیمن به کار ببریم نیاز به کمی برنامه ریزی و پشت کار است. در این مطلب قصد داریم ده قدم برای اجرای اصول فنگ شویی در اتاق نشیمن را بررسی کنیم که به شما حتما کمک خواهد کرد.

فنگ شویی اتاق نشیمن

1- در فنگ شویی اتاق نشیمن هیچ گونه در هم ریختگی نباید وجود داشته باشد

تمیز و مرتب بودن اتاق نشیمن، یکی از اصول اساسی فنگ شویی است. هیچ انرژی خوب و مثبتی در فضایی که به هم ریخته است، نمی تواند وجود داشته باشد. در واقع انرژی خوب فنگ شویی و در هم ریخته بودن به صورت همزمان نمی توانند در اتاق نشیمن وجود داشته باشند. پس براساس آن چه که در اتاق نشیمن نیاز دارید، وسایل داخل آن را سر و سامان دهید و فضا را از بی نظمی و نامرتب بودن خارج کنید. دقت کنید که همیشه این نظم و مرتب بودن را در اتاق نشیمن حفظ کنید.

فنگ شویی اتاق نشیمن

مطلب مرتبط: 5 اشتباهی که انرژی مثبت در خانتان را از بین می برد!

2- طبق اصول فنگ شویی، اتاق نشیمن باید به اندازه کافی دارای هوای تازه و نور باشد

هوای گرفته و راکد و نور ضعیف، بزرگ ترین دشمن فنگ شویی در اتاق نشیمن هستند، پس تا آنجا که می توانید به آن هوای تازه و نور مناسب وارد کنید. این دو عنصر، پایه و اساس دیگری برای فنگ شویی خوب هستند که می توانید با روش های مختلفی آن ها را بهبود ببخشید. برای مثال اگر در اتاقتان به اندازه کافی پنجره ندارید، می توانید برای استفاده بیشتر از نور طبیعی و لایه بندی نورپردازی، از آینه در دکوراسیون استفاده کنید. لایه بندی نورپردازی به این معنی است که منابع مختلف نوری برای روشنایی فضا وجود داشته باشد. برای مثال اگر برای روشنایی اتاق نشیمن، در کنار لوستر از آباژورهای رومیزی و پایه بلند استفاده کنید، فضای اتاق دارای لایه بندی نورپردازی است. اتاق نشیمنی که روشنایی آن تنها محدود به نور لوستر و آباژور است، انرژی منفی و حس افسردگی و غم در آن پیدا خواهید کرد. عنصر مهم دیگر در نشیمن هوای تازه است که به سلامت روحی و جسمی شما و خانوادتان بسیار کمک می کند. برای ایجاد جریان هوای تازه، پنجره ها را در حد ممکن باز نگه دارید و از عصاره های خوشبو کننده خالص در فضای نشیمن استفاده کنید.

فنگ شویی اتاق نشیمن

3- فنگ شویی در اتاق نشیمن به کاربردی بودن مبلمان و دکوریجات تاکید دارد

اتاق نشیمن بخشی از خانه است که کودکان و بزرگسالان خانواده زمان زیادی را در آن سپری می کنند. طبق اصول فنگ شویی برای داشتن محیطی زیبا و آرامش بخش در این بخش از خانه، باید در استفاده از وسایل و دکوریجات، تعادل و کاربردی بودن آن ها را در نظر بگیریم. دکوراسیون و دیزاین اتاق نشیمن که فقط زیبا و مجلل است و بخشی از وسایل آن کاربردی برای شما ندارند، اصول فنگ شویی را رعایت نکرده است. کاربرد هر یک از وسایل را در نظر بگیرید و آن ها را در جای مخصوص خود قرار دهید تا امکان کثیفی و بهم ریختگی فضا کاهش پیدا کند تا بتوانید از جریان انرژی مثبت و خوب فنگ شویی در اتاق نشیمن لذت ببرید.

فنگ شویی اتاق نشیمن

4- انتخاب پالت رنگی مناسب برای اتاق نشیمن طبق اصول فنگ شویی

بعد از اینکه نکات پایه و اساسی که در قدم های بالا به آن اشاره کردیم را اجرا کردید، حال زمان این است که ترفندهای مخصوص فنگ شویی اتاق نشیمن را در دکوراسیون آن پیاده کنید. رنگ بهترین مکانی است که می توانیم از آن شروع کنیم، چون آن ها بیشترین تاثیر را به روی خلق و خو انسان ها می گذارند. به علاوه رنگ ها در فنگ شویی نیز بسیار اهمیت دارند، زیرا هر رنگ به یکی از عناصر فنگ شویی تعلق دارد. انتخاب پالت رنگی مناسب برای اتاق نشیمن طبق اصول فنگ شویی نیاز به دقت زیادی دارد، بنابراین بهتر است ابتدا باگوآ یا نقشه انرژی خانه را درک کنید که در قدم بعدی آن را برای شما توضیح خواهیم داد.

فنگ شویی اتاق نشیمن

مطلب مرتبط: معرفی 2 معیار مهم در انتخاب رنگ اتاق نشیمن

5- طبق نقشه باگوآ، عنصر فنگ شویی و رنگ دکوراسیون مخصوص اتاق نشیمن را تعیین کنید

باگوآ نقشه انرژی خانه شماست. برای اینکه بهترین انرژی فنگ شویی را در اتاق نشیمن ایجاد کنید، ابتدا بهتر است که جهت جغرافیایی نشیمن را در خانه پیدا کنید. جهت اتاق نشیمن را با جهت نقشه باگوآ مطابقت دهید تا متوجه شوید که چه عنصر فنگ شویی را باید برای انتخاب رنگ در نظر بگیرید. برای مثال اگر اتاق نشیمن شما در بخش جنوبی خانه قرار دارد، طبق نقشه باگوآ، بهتر است که نشیمن خود را با رنگ های عناصر آتش و چوب رنگ آمیزی کنید. رنگ هایی مانند قرمز، نارنجی، زرد، بنفش، سبز و قهوه ای پررنگ، رنگ های مخصوص عنصر آتش و چوب هستند که انرژی خوب را در این بخش خانه افزایش می دهند. ناگفته نماند که از رنگ های دیگر عناصر نباید در بخش جنوبی استفاده کرد زیرا انرژی خوب را از بین می برد. به همین روش نیز می توانید رنگ اتاق نشیمن های دیگر در جهات مختلف جغرافیایی را تعیین کنید.

فنگ شویی اتاق نشیمن

6- شکل و جنس دکوریجات اتاق نشیمن را بر طبق عناصر فنگ شویی انتخاب کنید

همان طور که رنگ در فنگ شویی اهمیت دارد، شکل دکوریجات نیز انرژی های مطلوب و شادی آور فنگ شویی را در اتاق نشیمنتان تقویت می کند. هر شکل نمادی از عناصر فنگ شویی است، بنابراین بهترین شکل را براساس نقشه باگوآ اتاق نشیمن خود، انتخاب کنید. برای مثال اگر اتاق نشیمن شما در جهت شمال خانه است، اشکال موجی شکل مانند جریان آب، می تواند انرژی فوق العاده ای ایجاد کند. در اتاق های شمالی بهترین جنس وسایل دکوری، فلز، شیشه و سطوح آینه ای شکل است، به علاوه در این جهت جغرافیایی نباید از سفالیجات و مبلمان و دکوریجات چوبی استفاده کنید. به همین روش شکل و جنس وسایل اتاق نشیمن را طبق جهت های جغرافیایی دیگر انجام دهید.

فنگ شویی اتاق نشیمن

7- تعادل در فنگ شویی اتاق نشیمن

همان طور که استفاده از رنگ ها و شکل ها، بر اساس عناصر فنگ شویی باید باشد، ولی استفاده نکردن از باقی رنگ ها و اشکال نیز اشتباه است. برای مثال اتاق نشیمنی که برای منطقه عشق، کاملا صورتی رنگ است و هیچ رنگ دیگری در آن به کار نرفته است، به خوبی دکوراسیون نشده است. اصول فنگ شویی بر تعادل و هارمونی در دکوراسیون خانه تاکید دارد و ما نیاز داریم که از هر پنج عنصر فنگ شویی در محیط استفاده کنیم تا انرژی خوبی در آن جریان داشته باشد. بنابراین رنگ، شکل و جنس دو یا سه بخش اصلی اتاق نشیمن را مطابق با نقشه باگوآ و دیگر دکوریجات را بر اساس عناصر دیگر فنگ شویی انتخاب کنید. برای مثال می توانید از آینه در منطقه جنوبی باگوآ که در تضاد با عنصر آتش است، استفاده کنید بدون اینکه آن را نقطه کانونی دکوراسیون اتاق نشیمن قرار دهید.

فنگ شویی اتاق نشیمن

مطلب مرتبط: فنگ شویی محل کار – 10 اصلی که باید در اتاق کارتان رعایت کنید!

8- چیدمان مناسب در فنگ شویی اتاق نشیمن

همان طور که استفاده از عناصر فنگ شویی در دکوراسیون اتاق نشیمن اهمیت دارد، به همان میزان، چیدمان آن ها هم مهم است. بهترین چیدمان اتاق نشیمن بر طبق اصول فنگ شویی به نحوی است که همه اعضا خانواده در آن احساس راحتی و آرامش کنند، به این معنی که فضای کافی را برای نفس کشیدن همه اعضا خانواده، در نظر بگیرید. به مقیاس و تناسب وسایل اتاق نشیمن در چیدمان دقت کنید. فضایی در نشیمن ایجاد کنید که اعضای خانواده به راحتی در آن به گفت و گو بپردازند و احساس صمیمیت کنند تا انرژی چی، در محیط جریان داشته باشد.

فنگ شویی اتاق نشیمن

مطلب مرتبط: چیدمان مبلمان منزل – 6 اشتباهی که نباید در چیدن مبل ها انجام دهید!

9- جریان انرژی چی در فنگ شویی اتاق نشیمن

جریان چی یکی از مفاهیم اساسی فنگ شویی است که با رعایت آن از انرژی خوبی بهره مند خواهید شد. انرژی چی باید آرام و روان در داخل اتاق نشیمن شما جریان پیدا کند تا فضا سرشار از انرژی شود. جریان چی را مانند جریان آب تصور کنید، پس با این ذهنیت، چیدمان اتاق نشیمنتان را بررسی کنید. برای مثال تصور کنید که اگر جریان آبی به اتاق نشیمن وارد شود، جریان روانی در آن دارد؟ آیا در بخش هایی جریانش متوقف می شود؟ آیا ممکن است که از طریق یک پنجره بزرگ از اتاق نشیمن شما خارج شود بدون آنکه به آن انرژی داده باشد؟ بنابراین چیدمان های مختلفی را برای مبلمان انجام دهید تا آسان ترین و روان ترین جریان چی را پیدا کنید.

فنگ شویی اتاق نشیمن

10- از ورود انرژی مضر فنگ شویی به اتاق نیشمن جلوگیری کنید

در طول زمان دکوراسیون به این دقت کنید که هیچ انرژی مضری که در فنگ شویی به آن شاچی می گویند، اتاق شما را تحت تاثیر قرار ندهد. در اتاق نشیمن انرژی شاچی توسط گوشه های زاویه دار و تیزی که ممکن است در مبلمان یا قفسه کتاب وجود داشته باشد، ایجاد شود. این گوشه های تیز نیز می توانند در طاقچه بالا شومینه و دکوریجات مدرن دیگری مانند جاشمعی ها و یا لوستر و آباژورها، وجود داشته باشند. برای جلوگیری از اثرات مضر شاچی، مبلمان و دکوریجات اصلی اتاق نشیمن را با گوشه های منحنی انتخاب کنید. این نوع وسایل نیز خطری برای کودکان شما نخواهند داشت. یکی دیگر از جنبه های انرژی بد فنگ شویی سی چی نامیده می شود که حس غم و افسرده را ایجاد می کند. برای جلویگری از ریشه کردن انرژی سی چی اتاق نشیمنتان را بعد از مهمانی ها و جمع های خانوادگی تمیز و مرتب کنید و عادت کنید که به طور منظم آن را تمیز و مرتب نگه دارید.

فنگ شویی اتاق نشیمن


مطالب مرتبط:

– دکوراسیون ورودی خانه مطابق با اصول فنگ شویی

– فنگ شویی اتاق خواب – 4 اصل و 21 نکته مهمی که باید رعایت کنید!

– دکوراسیون حمام با توجه به اصول فنگ شویی

– 10 ترفند برای فنگ شویی آشپزخانه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید