معرفی سبک دکوراسیون تلفیقی و ترفندهایی برای اجرای آن

0
2411
تبلیغات

با توجه به آزادی عملی که در اجرای سبک دکوراسیون تلفیقی قرار دارد، بسیاری از افراد این سبک را برای منازلشان در نظر می گیرند تا با سلیقه خود آن را دکور کنند. بنابراین ما در این مطلب می خواهیم بعد از معرفی سبک تلفیقی، ترفندهایی را آموزش دهیم تا این سبک را به درستی در منزلتان اجرا کنید، با ما همراه باشید.

سبک دکوراسیون تلفیقی

سبک دکوراسیون تلفیقی چیست؟

سبک تلفیقی به داشتن آزادی عمل در دکوراسیون و انتخاب وسایل خانه مشهور است و تنها قاعده ای که می توان برای آن تعیین کرد، عدم پیروی از قوانین دست و پاگیر و سخت گیرانه می باشد. شما در این سبک می توانید با ترکیب و کنار هم قرار دادن عناصر برتر و برجسته دیگر سبک ها، دکوراسیون مورد پسند خود را ایجاد کنید. با این تعریف می توان گفت که ترکیب الگوها و بافت های متنوع، استفاده از عناصر چندین سبک دکوراسیون مختلف در یک فضا و استفاده از مبلمان و آثار هنری منحصر به فرد، ویژگی های اصلی سبک دکوراسیون تلفیقی می باشند. ناگفته نماند که آزادی عمل و تنوع عناصر مختلف در این نوع دکوراسیون نباید باعث ایجاد فضایی ناهماهنگ و شلوغ شود و شما باید وسایل خانه را هدفمند انتخاب کنید و آن ها را در کنار هم چیدمان کنید.

سبک دکوراسیون تلفیقی

ریشه سبک دکوراسیون تلفیقی چیست؟

دکوراسیون تلفیقی از سبک هنری ریشه می گیرد که پیشگامان آن اعتقادی به پیروی از سبک خاصی نداشتند و طراحی مخصوص خود را آزادانه انجام می دادند. جالب است بدانید نتیجه این نوع فلسفه در طراحی، بسیار موفقیت چشم گیری داشت و باعث شد که از آن در دکوراسیون داخلی نیز استفاده کنند. البته ناگفته نماند که مدت زمان استفاده از سبک تلفیقی در دکوراسیون داخلی منازل طولانی نیست و کاربرد آن در فضای خانه ها به تازگی رایج شده است.

سبک دکوراسیون تلفیقی

سبک دکوراسیون تلفیقی برای چه افرادی مناسب است؟

سبک دکوراسیون تلفیقی برای آن دسته از افرادی مناسب می باشد که در انتخاب یک سبک خاص دکوراسیون مردد هستند و علاقه دارند از عناصر مختلف چندین سبک در یک خانه استفاده کنند. همچنین اگر شما هماهنگی بیش از حد وسایل و اثاثیه خانه را نمی پسندید و می خواهید بدون پیروی از قوانین سخت گیرانه از خلاقیت خود در دکوراسیون منزلتان بهره ببرید، از این سبک حتما استفاده کنید.

سبک دکوراسیون تلفیقی

از چه ترفندهایی برای اجرای سبک دکوراسیون تلفیقی در خانه استفاده کنیم؟

از آن جا که بی قاعده بودن سبک دکوراسیون تلفیقی ممکن است باعث به وجود آمدن محیطی ناهماهنگ شود، تصمیم گرفته ایم در ادامه ترفندهایی را آموزش دهیم تا از این سبک به بهترین شکل در منزلتان استفاده کنید و فضایی منجسم در آن به وجود آورید.

1. از رنگ های خنثی به عنوان رنگ غالب در سبک دکوراسیون تلفیقی استفاده کنید

قبلا اشاره کردیم که استفاده از عناصر برجسته و چشمگیر در سبک دکوراسیون تلفیقی بسیار پرکاربرد است. بنابراین بهترین زمینه برای به نمایش گذاشتن آن ها، رنگ های خنثی مانند رنگ سفید، خاکستری، سیاه و قهوه ای می باشند. به یاد داشته باشید که بهتر است در این سبک از از کاغذ دیواری طرح دار استفاده نشود تا دکوریجات و وسایل، در دیوارهایی با رنگ خنثی به خوبی دیده شوند.

رنگ در سبک دکوراسیون تلفیقی

رنگ در سبک دکوراسیون تلفیقی

رنگ در سبک دکوراسیون تلفیقی

رنگ در سبک دکوراسیون تلفیقی

2. از بافت مصالح طبیعی در سبک دکوراسیون تلفیقی استفاده کنید

اگر ما از رنگ های خنثی برای دیوار های منزلمان استفاده کنیم، فضایی خشک و بی روح به وجود می آید و باید با استفاده از روش های مختلف، این فضا را از بین ببریم. یکی از این روش ها، استفاده از مصالح طبیعی مانند چوب و فلزات می باشد که بافت موجود در آن ها، جلوه ای گرم و زیبا به فضای خانه می دهد. شما می توانید از این نوع مصالح در کف خانه، پیشخوان آشپزخانه، وسایل و دکوریجات استفاده کنید.

مصالح طبیعی در سبک دکوراسیون تلفیقی

مصالح طبیعی در سبک دکوراسیون تلفیقی

3. تعادل و تقارن را در سبک دکوراسیون تلفیقی ایجاد کنید

 با توجه به عناصر مختلفی که در سبک دکوراسیون تلفیقی وجود دارد، تعادل و تقارن در آن، بیشتر از هر سبک دیگری اهمیت پیدا می کند. این را بدانید که طرح و الگوهای متنوعی که در این سبک وجود دارد، فضای در هم ریخته ای را به وجود می آورد که شما می توانید با رعایت تقارن در انتخاب و چیدمان وسایل، این مشکل را حل کنید. ناگفته نماند که در کنار تقارن، تعادل را نیز در انتخاب عناصر مختلف رعایت کنید تا زیبایی بیشتری را ایجاد کنید. بنابراین تقارن و تعادل را در چیدمان وسایل و اثاثیه رعایت کنید تا چشم در محیط آرامش داشته باشد و زیبایی آن ها را به خوبی درک کند.

تعادل و تقارن در سبک دکوراسیون تلفیقی

تعادل و تقارن در سبک دکوراسیون تلفیقی

4. از چندین رنگ مشترک در سبک دکوراسیون تلفیقی استفاده کنید

به یاد داشته باشید که در بخش های مختلف خانه در سبک دکوراسیون تلفیقی باید هماهنگی ایجاد کرد. برای این کار بهترین گزینه موجود، استفاده از چندین رنگ مشترک در قسمت های مختلف خانه است. برای مثال می توانید این رنگ های مشترک را در پارچه ها، تابلوهای هنری و دکوریجات به کار ببرید و یا در صورت امکان آن ها را در طرح ها و الگوهای مختلف استفاده کنید. بنابراین یک رنگ را به عنوان رنگ غالب و دیگر رنگ ها را به عنوان رنگ فرعی در وسایل و دکوریجات اتاق های خانه تکرار کنید تا هماهنگی و تناسب ایجاد شود.

رنگ مشترک در سبک دکوراسیون تلفیقی

رنگ مشترک در سبک دکوراسیون تلفیقی

رنگ مشترک در سبک دکوراسیون تلفیقی

رنگ مشترک در سبک دکوراسیون تلفیقی

رنگ مشترک در سبک دکوراسیون تلفیقی

5. در سبک دکوراسیون تلفیقی، یک وسیله را به عنوان نقطه کانونی انتخاب کنید

به انتخاب خودتان یکی از قطعات مبلمان و دکوریجاتی که دارای طراحی یا رنگ منحصر به فرد می باشند را به عنوان نقطه کانونی خانه انتخاب کنید تا توجه همه را به خود جلب کنند. سپس باقی وسایل و اثاثیه را به صورت زاویه دارد به دور آن بچینید، به نحوی که انگار به آن اشاره می کنند. البته ناگفته نماند که لزومی ندارد نقطه کانونی با دیگر بخش ها، از نظر رنگ و نقش هماهنگی داشته باشد.

نقطه کانونی در سبک دکوراسیون تلفیقی

نقطه کانونی در سبک دکوراسیون تلفیقی

نقطه کانونی در سبک دکوراسیون تلفیقی

نقطه کانونی در سبک دکوراسیون تلفیقی


ما در مطلبی دیگر به معرفی سبک های دکوراسیون داخلی پرداخته ایم که پیشنهاد می کنم برای آشنایی بیشتر با آن ها، به روی لینک زیر کلیک کنید و آن را مطالعه کنید:

– با 19 سبک دکوراسیون داخلی پرطرفدار و ویژگی های آن ها آشنا شوید!

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید