معرفی سبک دکوراسیون بوهمیان و ترفندهای اجرای آن

0
4152
تبلیغات

جلوه منحصر به فرد و غیر معمول سبک دکوراسیون بوهمیان و هچنین آزادی عمل موجود در این سبک، باعث شده است که امروزه دکوراسیون بوهمیان به یکی از سبک های پرطرفدار دکوراسیون داخلی تبدیل شود. بنابراین در این مطلب تصمیم گرفته ایم به بررسی ریشه و ویژگی های این دکوراسیون محبوب بپردازیم و ترفندهای مورد نیاز برای اجرای آن را آموزش دهیم، پس با ما همراه باشید.

سبک دکوراسیون بوهمیان

ریشه سبک دکوراسیون بوهمیان چیست؟

ابتدا اجازه دهید برای درک بهتر سبک دکوراسیون بوهمیان، به بررسی معنی واژه بوهمیان بپردازیم. باید بدانید که ریشه این کلمه، عبارت فرانسوی ” La Boheme ” است که به معنی کولی می باشد. همچنین بد نیست بدانید که بوهم سرزمینی است که در گذشته مکان سکونت کولی ها بوده است و در حال حاضر در بخش غربی جمهوری چک قرار دارد. با این تعاریف خیلی از کارشناسان معتقد هستند که این افراد بنیان گذار این سبک دکوراسیون هستند. همان طور که خودتان بهتر می دانید کولی ها مردمانی هستند که همیشه در حال سفر می باشند. این گروه از افراد، قرن ها است که از قواعد و قوانین منحصر به فردی در زندگیشان پیروی می کنند که این اصول در دکور خانه هایشان نیز دیده می شود.

سبک دکوراسیون بوهمیان

سبک دکوراسیون بوهمیان چیست؟

در بخش قبل گفتیم که سبک دکوراسیون بوهمیان ریشه در زندگی کولی ها دارد. بنابراین با توجه به مسافرت دائمی این افراد، سبک بوهمیان از عناصر متنوع فرهنگ های نقاط مختلف جهان، در چیدمان و دکوراسیون منازل استفاده می کند. همچنین یکی از قابل توجه ترین ویژگی های این سبک، ترکیب بافت ها، رنگ ها و الگوهای متنوعی است که در نوع پوشش کولی ها نیز دیده می شود. در آخر باید بگوییم که سبک بوهمیان از هیچ قاعده و اصولی در دکوراسیون منازل استفاده نمی کند که این ویژگی، آن را به سبکی منحصر به فرد و غیر قابل پیش بینی تبدیل کرده است.

سبک دکوراسیون بوهمیان

سبک دکوراسیون بوهمیان برای چه افرادی مناسب است؟

بی قاعده بودن سبک دکوراسیون بوهمیان باعث شده است، افرادی که نمی خواهند خود را محدود به قوانین و اصول خاصی کنند و علاقه دارند سبک مخصوص خود را در دکوراسیون خانشان داشته باشند، از آن استفاده کنند. همچنین این سبک برای آن دسته از افردی که می خواهند محیط خانه سرزنده و سرشار از هیجان و شگفتی باشد، مناسب خواهد بود. البته ناگفته نماند که اگر شما می خواهید خانه ای با نظم و ترتیب داشته باشید، به هیچ وجه از دکوراسیون بوهمیان استفاده نکنید.

سبک دکوراسیون بوهمیان

چگونه خانه را به سبک بوهمیان دکوراسیون کنیم؟

اگر می خواهید خانه خود را به سبک بوهمیان دکور کنید، باید گوشه به گوشه خانتان را با در نظر گرفتن سلیقه خودتان چیدمان کنید تا انرژی سرشار از زندگی درون فضا جریان پیدا کند. همچنین به میزان دلخواهتان از از رنگ ها و نقش های سرزنده و جسورانه در اثاثیه و وسایل استفاده کنید و نگرانی بابت به وجود آمدن فضای شلوغ و در هم ریخته نداشته باشید. همچنین سعی کنید وسایلی را تهیه کنید که مربوط به فرهنگ کشورها و قومیت های مختلف جهان باشد و پشت هر یک از آن ها داستانی برای بیان کردن وجود داشته باشد.

سبک دکوراسیون بوهمیان

در ادامه قصد داریم برای راحتی کار شما، ترفندهایی را ارائه دهیم تا بتوانید به بهترین شکل سبک دکوراسیون بوهمیان را در منزلتان اجرا کنید:

1. استفاده از رنگ ها، الگوها و نقش های متنوع در سبک دکوراسیون بوهمیان

همان طور که قبلا اشاره کردیم در سبک دکوراسیون بوهمیان، از الگو و نقش ها زیادی استفاده می شود که طرح های آن ها به سلیقه شما بستگی دارد. همچنین بهتر است در این نقش و الگوها، از رنگ های پر رنگِ گرم و جسورانه استفاده کنید و در کنار آن ها ترکیبی از رنگ های خنثی نیز استفاده کنید تا تضاد زیبایی در فضا به وجود آید. برای مثال کوسن های طرح دار و رنگارنگ را روی مبل هایی با رنگ خنثی مانند سفید قرار دهید. همچنین شما می توانید برای ایجاد تعادل و انتقال حس آرامش در محیط خانه، از رنگ های زمینی و رنگ های مات نیز در خانه استفاده کنید.

طرح و نقش در سبک دکوراسیون بوهمیان

طرح و نقش در سبک دکوراسیون بوهمیان

طرح و نقش در سبک دکوراسیون بوهمیان

طرح و نقش در سبک دکوراسیون بوهمیان

طرح و نقش در سبک دکوراسیون بوهمیان

2. انتخاب فرش مناسب در سبک دکوراسیون بوهمیان

در انتخاب فرش به سبک دکوراسیون بوهمیان بسیار دقت داشته باشید. پرکاربردترین فرش و قالی های مورد استفاده در این سبک، فرش های سنتی کشورهای مختلف جهان با طرح و نقش های قدیمی می باشند که فرش های ایرانی نیز یکی از آن ها است. البته بد نیست بدانید که در برخی موارد در این نوع دکوراسیون، چندین فرش مختلف را به صورت لایه لایه به روی هم قرار می دهند.

فرش در سبک دکوراسیون بوهمیان

فرش در سبک دکوراسیون بوهمیان

فرش در سبک دکوراسیون بوهمیان

3. مبلمان مناسب در سبک دکوراسیون بوهمیان

اندازه و شکل مبلمان در سبک دکوراسیون بوهمیان هیچ اهمیتی ندارد. البته بهتر است از مبلمانی استفاده کنید که کاملا منحصر به فرد باشند، به طوری که هیچ کس نتواند حدس بزند آن را از چه فروشگاهی خریداری کرده اید. همچنین باید بدانید که مبل های لوکس و تجملاتی برای این سبک مناسب نیست. در آخر نیز ناگفته نماند که مبلمان قدیمی و وینتج، گزینه های مناسبی برای سبک بوهمیان می باشند.

مبلمان در سبک دکوراسیون بوهمیان

مبلمان در سبک دکوراسیون بوهمیان

مبلمان در سبک دکوراسیون بوهمیان

مبلمان در سبک دکوراسیون بوهمیان

مبلمان در سبک دکوراسیون بوهمیان

مبلمان در سبک دکوراسیون بوهمیان

4. دکوریجات مناسب در سبک دکوراسیون بوهمیان

دکوریجات مناسب برای سبک دکوراسیون بوهمیان پارچه های منحصر به فرد و زیبا، کوسن های رنگارنگ، گیاهان سبز، یادگاری های مختلف، عتیقه جات و کلکسیون های دست ساز زیبا می باشند. البته به یاد داشته باشید که در انتخاب دکوریجات، به سلیقه شخصی خودتان رجوع کنید و از دکوریجاتی که عاشق آن ها هستید استفاده کنید. همچنین استفاده از دکوری های مخصوص کشورها و شهرهای مختلف جهان را نیز در فراموش نکنید.

دکوریجات در سبک دکوراسیون بوهمیان

 در ادامه نیز به انواعی از دکوریجات مناسب در سبک بوهمیان اشاره خواهیم کرد:

– پارچه های چاپی در سبک دکوراسیون بوهمیان:

در منزل خود از پارچه های چاپی با طرح های متنوع، زیبا و رنگارنگ استفاده کنید. برخی از این شکل ها و الگوهای محبوب، طرح اژدها، مندالا و طرح های گلدار می باشند.

پارچه چاپی در سبک دکوراسیون بوهمیان

– استفاده از تخت های سایبان دار در سبک دکوراسیون بوهمیان:

از تخت های سایبان دار که یک مدل کلاسیک می باشند، برای ایجاد یک فضای رمانتیک در دکوراسیون بوهمیان استفاده کنید.

تخت سایبان دار در سبک دکوراسیون بوهمیان

مطلب مرتبط: قیمت و خرید سرویس خواب و تخت خواب دو نفره – گلچین جدیدترین مدل ها!

– فانوس های مراکشی در سبک دکوراسیون بوهمیان:

از فانوس های مراکشی برای دیزاین میز و در دیگر بخش های خانه استفاده کنید.

فانوس مراکشی در سبک دکوراسیون بوهمیان

– استفاده از صندلی عثمانی در سبک دکوراسیون بوهمیان:

صندلی های عثمانی استوانه ای شکل، گزینه مناسبی برای به نمایش گذاشتن عناصر دیگر کشورهای جهان در سبک بوهمیان می باشد.

صندلی عثمانی در سبک دکوراسیون بوهمیان

– تزئین دیوار در سبک دکوراسیون بوهمیان:

شما می توانید از پارچه های توری و فرش برای طرح و نقش دار کردن دیوارها استفاده کنید.

تزئین دیوار در سبک دکوراسیون بوهمیان

مطلب مرتبط: دیزاین دیوار با هفت روشی که دکوراسیون خانه شما را زیبا می کند!

– کاربرد پرده های منجوق دار در سبک دکوراسیون بوهمیان:

در سبک دکوراسیون بوهمیان می توان از پرده های منجوق دار به عنوان پرده و یا به عنوان جدا کننده دو بخش خانه استفاده کرد تا فضایی بزرگ و باز در خانه ایجاد شود.

پرده منجوق دار در سبک دکوراسیون بوهمیان

پرده منجوق دار در سبک دکوراسیون بوهمیان

– استفاده از گیاهان داخلی در سبک دکوراسیون بوهمیان:

در آخر نیز به یاد داشته باشید که از گیاهان سبز زیبایی مانند سرخس بوستون و گیاه فیلودندرون در سبک دکوراسیون بوهمیان استفاده کنید.

گیاهان در سبک دکوراسیون بوهمیان


به روی لینک زیر کلیک کنید تا با سبک های پرطرفدار دکوراسیون داخلی آشنا شوید:

– با 19 سبک دکوراسیون داخلی پرطرفدار و ویژگی های آن ها آشنا شوید!

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید