تصاویر مدل های جذاب آشپزخانه با کابینت زرد + آموزش نکات اصولی اجرای آن!

0
3510
تبلیغات

به فکر این افتاده اید که آشپزخانتان را با کابینت زرد طراحی کنید؟

حتی فکر کردن به چنین آشپزخانه ای هم جسارت و شجاعت می خواهد، چه برسد که بخواهید فکرتان را به واقعیت تبدیل کنید و کابینت های منزلتان را زرد رنگ سفارش دهید.

مطمئنا کسی که چشمش را به روی رنگ های پرکاربرد و بدون ریسک سفید و قهوه ای و طوسی برای کابینت ها ببندد و به دنبال رنگ زرد باشد، انسان خلاق و شجاعی است.

اما حواستان باشد که این حس خلاقیت و نوآوری کار دستتان ندهد! چرا که با کوچک ترین اشتباهی، تمام هزینه و وقتی که صرف طراحی و اجرای کابینت های زرد کرده اید را باید دور بریزید.

اما برای این که دچار اشتباه نشوید، باید نکات و ترفندهای خاصی را بدانید. از جمله این که طیف های مختلف زرد را بشناسید و با توجه به سلیقه و ویژگی های آشپزخانتان، طیف مناسبی را برای کابینت ها انتخاب کنید.

همچنین برای این که جلوه کابینت های یکدست زرد، تو ذوقتان نزند، می توانید یک رنگ کابینت دیگر هم در کنار آن استفاده کنید.

علاوه بر این ها، باید رنگ هایی که با کابینت های زرد به خوبی ست می شوند را در آشپزخانه استفاده کنید تا همه چیز با هم هارمونی و هماهنگی داشته باشند.

تمام توضیحات بالا، برای داشتن آشپزخانه اصولی و زیبا با کابینت های زرد لازم است که می خواهم آن ها را در ادامه به صورت کامل معرفی کنم.

همچنین برای این که از مدل های اجرا و طراحی شده این آشپزخانه ها ایده بگیرید، در انتهای صفحه گالری تصاویر آن ها را قرار داده ام. با من همراه باشید.

کابینت زرد

فهرست دسته بندی:

– نکات و ترفندهای اجرای کابینت زرد

– گالری تصاویر

نکات و ترفندهای اجرای کابینت زرد در آشپزخانه:

1. قبل از هر چیزی، طیف های متنوع زرد را بشناسید!

زرد تنها یک طیف ندارد و مانند هر رنگ دیگری، دارای انواع و اقسام طیف های مختلف است. اگر زرد خالص با کمی سفید ترکیب شود، رنگ زرد روشن و در حالتی که مقدار سفید بسیار بیشتر از زرد باشد، رنگ کِرِم بدست می آید.

در مقابل، اگر زرد را با طوسی یا مشکی ترکیب کنیم، طیف زرد رو به تیرگی می رود و مقدار زیادِ طوسی و مشکی، زرد را تبدیل به رنگی خنثی و تقریبا قهوه ای رنگ می کند.

به دو تصویر زیر دقت کنید! آشپزخانه اول با کابینت زرد روشن و و آشپزخانه دوم با کابینت زرد تیره طراحی شده است:

کابینت زرد روشن ام دی اف مات در آشپزخانه مدرن نورگیر

کابینت زرد تیره ام دی اف مات در دکوراسیون آشپزخانه مدرن با کاشی بین کابینتی نارنجی و روکابینتی سفید

شما تمام این طیف ها را برای کابینت های آشپزخانتان می توانید انتخاب کنید، اما باید بدانید که جلوه و اثری که هر یک از آن ها بر فضا می گذارند، بسیار با هم متفاوت است.

2. با کابینت زرد، آشپزخانه را دلباز و پر نورتر کنید:

یکی از اثراتی که رنگ زرد خالص یا روشن بر فضا می گذارد، پر نور جلوه دادن آن است. پس اگر می خواهید آشپزخانتان دلباز و پر نور باشد، سراغ این طیف های رنگی برای کابینت بروید.

البته تعریف بالا به این معنی نیست که کابینت های زرد محیط آشپزخانه تاریک را روشن می کنند. در واقع باید در فضا نور کافی وجود داشته باشد تا این ویژگی رنگ زرد، خودش را به خوبی نشان دهد. پس آشپزخانتان را به خوبی نورپردازی کنید.

کابینت زرد روشن یکدست ام دی اف مات در دکوراسیون آشپزخانه مینیمال و مدرن

نکته: اگر علاقه دارید که نور بازتاب شده در فضای آشپخانه بیشتر باشد، کابینت های زرد را هایگلاس بخرید.

3. با کابینت های زرد تیره، انتخاب کم ریسک تری داشته باشید:

باید بدانید که طیف های خالص و روشن زرد که در نکته قبل معرفی کردم، انتخاب تقریبا جسورانه ای برای رنگ کابینت ها هستند. به همین دلیل ممکن است که به مرور زمان دلتان را بزنند و چشمتان را خسته کنند.

اگر می خواهید چنین ریسکی نکنید، کابینت زرد تیره انتخاب مطمئن تری خواهد بود. یادتان باشد هر چه زرد تیره تر باشد، به رنگ های خنثی نزدیک می شود و به راحتی می توانید رنگ های مختلفی را در کنار آن ست کنید.

کابینت زرد خردلی ام دی اف مات در دکوراسیون آشپزخانه نئوکلاسیک بزرگ جزیره دار

نکته: اگر آشپزخانتان کوچک است و نورگیر نیست، پیشنهاد می کنم زرد تیره را برای تمام کابینت ها انتخاب نکنید.

4. یک رنگ کابینت دیگر در کنار کابینت زرد استفاده کنید:

اگر هم به رنگ زرد علاقه دارید و هم نمی خواهید که تمام کابینت ها به این رنگ باشند، کافی است که یک رنگ کابینت دیگر را در کنار کابینت های زرد به کار ببرید.

برای این کار می توانید یک ردیف از کابینت ها، مثل ردیف بالا یا پایین و یا کابینت های پله ای را زرد و کابینت ردیف های دیگر را به یک رنگ متفاوت انتخاب کنید.

کابینت زرد و طوسی ام دی اف هایگلاس در دکوراسیون آشپزخانه مدرن

اگر هم آشپزخانه اپن یا جزیره دار دارید، کابینت هایی که به دیوار نصب می شوند را به رنگ متفاوتی از کابینت های اپن یا جزیره سفارش دهید.

کابینت زرد و طوسی ام دی اف مات در دکوراسیون آشپزخانه مدرن بزرگ جزیره دار

نکته: اگر می خواهید آشپزخانه دلباز باشد، کابینت های ردیف بالا یا کابینت های دیواری را به طیف های روشن انتخاب کنید.

5. از رنگ های مناسب در آشپزخانه با کابینت های زرد استفاده کنید:

رنگ های زیر، انتخاب مناسبی برای به کار بردن در کنار کابینت های زرد هستند که آن ها را می توانید در عناصر مختلف آشپزخانه استفاده کنید:

– سفید:

سفید رنگ خنثی است و به همین علت، جلوه جذاب و پر انرژی زرد را به خوبی در آشپزخانه نمایان می کند. شما می توانید در کنار کابینت های زرد، کابینت های سفید نصب کنید و یا بین کابینتی، صفحه روی کابینت یا کفپوش را سفید انتخاب کنید.

کابینت زرد و سفید و قهوه ای ام دی اف مات در دکوراسیون آشپزخانه مدرن بزرگ ال شکل

– طوسی و مشکی:

شناخته تر شده ترین رنگ هایی که ترکیبشان در کنار زرد فوق العاده زیبا می شود، طوسی و مشکی هستند.

این دو رنگ نیز رنگ های خنثی هستند و مانند توضیحات رنگ سفید، آن ها را در آشپزخانه با کابینت های زرد می توانید به کار ببرید.

کابینت زرد و مشکی ام دی اف مات در دکوراسیون آشپزخانه مدرن

– قهوه ای:

قهوه ای به خاطر رنگ زردی که در ترکیب خود دارد، با زرد بسیار هماهنگ است و در کنار هم فضای منسجمی در آشپزخانه به وجود می آورند. شما می توانید رنگ قهوه ای را به عنوان کفپوش، صفحه روی کابینت و اکسسوری ها در آشپزخانه استفاده کنید.

کابینت زرد و قهوه ای روشن طرح چوب ام دی اف هایگلاس در دکوراسیون آشپزخانه مدرن جزیره دار بزرگ

نکته: پیشنهاد می کنم که رنگ قهوه ای را با طرح چوب به کار ببرید تا آشپزخانه جلوه ای از طبیعت زیبای زمینمان را نیز در خود داشته باشد.

– رنگ های مکمل زرد:

سبز، آبی، صورتی! این ها رنگ های مکمل زرد هستند که کاشی های بین کابینتی، دکوریجات و مبلمان آشپزخانه با کابینت های زرد را به این رنگ ها می توانید انتخاب کنید.

کابینت زرد ام دی اف مات در دکوراسیون آشپزخانه مدرن با بین کابینتی سبز و روکابینتی آبی

و در آخر…

خب! آشپزخانه هایی که با کابینت های زرد طراحی و دکور شده اند را چگونه دیدید؟ به نظرتان انتخاب مناسبی می توانند برای آشپزخانه منزلتان باشند؟

اگر پاسختان مثبت است، از نکات و ترفندهایی که در این مطلب آموزش دادم کمک بگیرید و با ایده گرفتن از گالری تصاویر زیر، آشپزخانتان را زیبا و اصولی دکور کنید.

همچنین اگر سوالی دارید، می توانید آن را در انتهای صفحه مطرح کنید تا با کمال میل به آن پاسخ دهم.

بازگشت به فهرست

گالری تصاویر کابینت زرد:

بازگشت به فهرست

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید