معرفی 5 ایده کاربردی و زیبا برای دیزاین آشپزخانه با کابینت سفید طلایی!

0
715
تبلیغات

به خصلوص و پاکیِ سفید و به درخشندگی و تجملِ طلا!

آشپزخانه با کابینت سفید طلایی، یکی از ترکیب رنگی های پرطرفداری است که در این مطلب می خواهم آن را معرفی کنم.

توجه داشته باشید، سفید رنگ خنثی است و از هر رنگی به آسانی می توانید در کنار آن استفاده کنید. اما فضایی که رنگ غالب آن تماما سفید باشد، بی روح و بی انرژی است و باید با یک رنگ جذاب دیگر به آن انرژی داد که یکی از آن رنگ ها، طلایی است.

پس این ترکیب رنگی، گزینه ایده آلی برای آشپزخانتان می تواند باشد. اما چگونه از این دو رنگ زیبا برای کابینت های آشپزخانمان باید استفاده کنیم؟

خب برای به کار بردن سفید و طلایی در آشپزخانه منزلتان، روش های مختلفی وجود دارد. در واقع برای انتخاب هر یک از این روش ها، باید به کلاسیک، نئوکلاسیک یا مدرن بودن کابینت ها دقت کنید که در ادامه می خواهم ایده های مختلفی را در این زمینه به شما عزیزان معرفی کنم.

همچنین در انتهای مطلب گالری تصاویر مدل های کابینت سفید طلایی را قرار داده ام تا از آن ها ایده بگیرید و آشپزخانتان را به زیبایی دیزاین کنید. پس با من همراه باشید.

کابینت سفید طلایی

فهرست دسته بندی:

– ایده های اجرای کابینت سفید و طلایی

– گالری تصاویر

چگونه آشپزخانه را با کابینت سفید طلایی دکور کنیم؟

1. جزیئات طلاییِ کابینت سفید در آشپزخانه کلاسیک:

طلایی از آن دسته رنگ هایی است که در دکوراسیون، آن چنان به عنوان رنگ غالب کاربرد ندارد. در واقع رنگ طلایی بیشتر جنبه زینتی دارد و به همین دلیل آن را بیشتر در سطوح کوچک، مثل اکسسوری ها و دکوری ها می بینیم.

پس اگر کابینت کلاسیک را برای دیزاین آشپزخانه منزلتان انتخاب کرده اید، از این جنبه رنگ طلایی استفاده کنید و جزئیات تزئینیِ کابینت ها را به رنگ طلایی و رنگ روکش اصلیِ کابینت ها را سفید انتخاب کنید.

کابینت سفید طلایی مات در آشپزخانه کلاسیک با بین دیواری سنگی

برای مثال، در ستون ها، سر ستون ها و گل های کابینت کلاسیک آشپزخانه بالا، رنگ طلایی استفاده شده است و جلوه لوکسی به فضا داده است.

2. اکسسروی و یراق آلات طلایی در کنار کابینت سفید مدرن و نئوکلاسیک:

بر خلاف ایده کابینت های کلاسیک، مدل های نئوکلاسیک و مدرن جزئیات تزئینی کمی دارند و یا اصلا بدون جزئیات هستند.

اگر چنین کابینت هایی را برای منزلتان می پسندید، می توانید رنگ روکش اصلی آن ها را سفید در نظر بگیرید و دستگیره های آن را طلایی سفارش دهید.

کابینت سفید طلایی مات در آشپزخانه نئوکلاسیک با دستگیره و شیرآلات طلایی

البته این میزان کم از رنگ طلایی، برای آشپزخانه مناسب نیست و پیشنهاد می کنم اکسسوری و یراق های دیگر آشپزخانه، مثل شیرآلات، سینک و آویز را نیز طلایی انتخاب کنید تا فضایی منسجم و هماهنگ به وجود بیاید.

3. کابینت سفید طلایی در کنار مرمر طلایی:

چه ایده کابینت کلاسیک و چه ایده کابینت مدرن و نئوکلاسیک که در بالا معرفی کردم را انتخاب کنید، مرمر با رگه های طلایی، آشپزخانتان را فوق العاده لوکس و زیباتر خواهد کرد.

شما می توانید چه سنگ طبیعی و چه صفحه طرح سنگ مرمر طلایی را به عنوان بین کابینتی، صفحه پیشخوان یا جزیره در کنار کابینت های سفید طلایی به کار ببرید.

کابینت سفید طلایی مات در آشپزخانه مدرن با شیر آلات طلایی و سنگ مرمر طلایی

4. کابینت های پایینی، طلایی و کابینت های بالایی، سفید:

اگر نمی خواهید مثل دو ایده اول، رنگ طلایی روی کابینت ها محدود باشد، می توانید کابینت های روکش طلایی را در کنار کابینت های سفید نصب کنید.

تنها توجه داشته باشید که این ایده برای آشپزخانه مدرن بسیار مناسب است. همچنین بهتر است کابینت های بالایی، سفید و کابینت های پایینی، مثل کابینت اپن یا جزیره، طلایی باشد.

کابینت سفید طلایی در آشپزخانه مدرن با بین کابینتی سنگی سفید و شیرآلات مشکی

5. مشخص کردن فضاهای خاص آشپزخانه با کابینت طلایی:

یکی از تکنیک های ترکیب رنگی در آشپزخانه ها، این است که با یک رنگ متفاوت فضای خاصی را مشخص کنید. طبق این روش بیشتر کابینت های آشپزخانه را سفید در نظر بگیرید و کابینت های بالا یا پایین فضای مد نظرتان، مثل فضای مخصوص سینک و اجاق گاز را طلایی انتخاب کنید.

کابینت سفید طلایی مات در آشپزخانه مدرن با شیرآلات و سینک طلایی

نکته: این روش را بهتر است که برای آشپزخانه با کابینت های مدرن استفاده کنید.

و در آخر…

همان طور که دیدید، ایده های مختلفی برای استفاده از کابینت های سفید طلایی در آشپزخانه وجود دارد. شما کدام یک از این ایده ها را بیشتر پسندیدید؟

سلیقتان هر کدام که بود، از نکاتی که آموزش دادم و از تصاویری که در ادامه قرار داده ام، استفاده کنید و آشپزخانتان را با کابینت های سفید طلایی دیزاین کنید.

همچنین اگر سوال یا نظری داشتید، می توانید آن را در انتهای مطلب مطرح کنید تا با کمال میل به آن پاسخ دهم.

بازگشت به فهرست

گالری تصاویر کابینت های سفید و طلایی:

بازگشت به فهرست

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید