انتخاب پرده مناسب برای دکوراسیون خانه

0
1691
تبلیغات

پرده برای جلوگیری از ورود نور و حفظ حریم شخصی استفاده می شود. پرده در خانه یک عنصر زیبایی به شمار می آید و انتخاب پرده مناسب در خانه، نقش بسیار مهمی در بزرگ و دلباز جلوه دادن خانه دارد. 

انتخاب پرده مناسب

نکاتی برای انتخاب پرده مناسب 

– پرده مناسب، حریم شخصی خانه را حفظ میکند!

جنس پرده باید به گونه ای باشد تا حریم شخصی خانه را حفظ کند. دقت کنید پرده های نازک و بدون آستری برای اتاق خواب مناسب نمی باشند.

انتخاب پرده مناسب

– جنس پرده مناسب چیست؟

به جنس پرده دقت کنید. پرده باید جنس مقاومی داشته باشد تا در برابر نور خورشید از بین نرود و تار و پود آن از هم باز نشود. یکی از بزرگ ترین مشکلات پرده ها، کدر شدن آن ها است که با انتخاب جنس مقاوم و مناسب، از کدر شدن آن ها جلو گیری می کنید.

انتخاب پرده مناسب

– نور گیر بودن پرده، ویژگی مهم در انتخاب آن

در نظر بگیرید پرده نباید بیش از حد ضخیم باشد و نباید از چندین پرده به روی هم استفاده شود. این کار مانع رسیدن نور کافی به فضا می شود.

انتخاب پرده مناسب

– چه طرحی مناسب پرده خانه شماست؟

حتما در هنگام خرید، به طرح پرده توجه کنید. طراحی پرده باید با فضای خانه و اتاق شما هماهنگی داشته باشد، تا فضای خانه، جلوه خود را حفظ کند.

انتخاب پرده مناسب

انتخاب پرده مناسب برای هر یک از بخش های خانه

– پرده مناسب برای پذیرایی و نشیمن

اهمیت پرده پذیرایی و نشیمن بسیار زیاد است، زیرا شما از مهمانانتان در این مکان ها پذیرایی می کنید و یکی از اولین عناصری که در پذیرایی و نشیمن به چشم می آید، پرده است. معمولا پرده پذیرایی تلفیقی از چند پرده است، از جمله والن، پرده ی اصلی، آستر و دکور که باید دقت کنید رنگ تمامی این اجزا، با هم همخوانی داشته باشد.

انتخاب پرده مناسب

انتخاب پرده مناسب

انتخاب پرده مناسب

انتخاب پرده مناسب


مطالب مرتبط:

– دکوراسیون سالن پذیراییتان را با این 7 نکته شیک و اصولی کنید

پذیرایی و اتاق نشیمن مدرن | نکات طراحی هال و پذیرایی مدرن که باید بدانید!


– انتخاب پرده مناسب برای آشپزخانه

آشپز خانه به نور فراوانی احتیاج دارد و نباید در آن از پرده زخیم استفاده شود. طرح پرده مخصوص آشپز خانه نباید به گونه ای باشد که دکوراسیون آشپزخانه را شلوغ جلوه دهد پس پرده ای ساده و نازک، بهترین انتخاب برای آشپز خانه است.

انتخاب پرده مناسب

انتخاب پرده مناسب

انتخاب پرده مناسب

– پرده مناسب برای اتاق خواب

انتخاب پرده اتاق خواب کاملا بستگی به خلق و خو و سلیقه شما دارد. در فصل تابستان بهتر است از پرده های حریر و در فصل زمستان از پرده های ضخیم تر استفاده کنید. اگر نمی خواهید دو پرده برای برای اتاق خواب خود تهیه کنید، بهتر است از پرده ای با ضخامت متوسط استفاده کنید که حریم شخصی نیز در اتاق خواب حفظ شود ولی اگر جنس پرده اتاق خواب شما حریر است، آستری برای زیر آن به کار ببرید.

انتخاب پرده مناسب

انتخاب پرده مناسب

انتخاب پرده مناسب


مطلب مرتبط: معرفی انواع پرده برای اتاق خواب و ویژگی های آن ها


– پرده اتاق کودک و نوجوان

رنگ اتاق در خلق و خو و انرژی کودک شما تاثیر زیادی می گذارد. رنگ های گرم آن ها را پر انرژِی تر و رنگ های سرد آن هارا آرام می کند. در انتخاب رنگ پرده برای اتاق کودکان دقت کنید، این پرده باید تلفیقی از رنگ های سرد و گرم باشد تا کودک شما در محیط آرامش و آسایش را احساس کند و هم انرژی لازم برای بازی کردن و آموزش را داشته باشد.

انتخاب پرده مناسب

انتخاب پرده مناسب

انتخاب پرده مناسب

انتخاب پرده مناسب


محیط اتاق خواب کودک به روی احساسات کودکانمان بسیار تاثیر گذار است، پس در دکوراسیون اتاق خواب آن ها باید دقت بیشتری کنیم. به روی لینک های زیر کلیک کنید تا در مورد دکوراسیون اتاق خواب کودک پسر و دختر بیشتر بدانید:

– معرفی 8 نکته و 37 مدل شیک و رویایی برای دکوراسیون اتاق خواب دخترانه!

– اتاق پسرانه | با این 7 ایده ساده اتاق خواب کودک پسرتان را دکور کنید!

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید