6 توصیه مهم مدیا دکور برای طراحی داخلی اتاق خواب کوچک + گالری تصاویر و معرفی خدمات!

0
205
تبلیغات

اگر ابعاد اتاق خواب خودتان یا فرزندتان، کوچک است و به فکر بازسازی و یا طراحی داخلی آن هستید، قبل از هر اقدامی پیشنهاد می کنم که نکات این صفحه را مطالعه کنید.

خوب می دانید که اتاق خواب کوچک، چالش هایی دارد که در فضای بزرگ خیلی کم تر با آن ها مواجه هستیم. مثلا هر اندازه تخت و مبلمانی برای این اتاق ها مناسب نیست! چیدمان اثاثیه آن نباید مسیر حرکتی شما را مختل کند و مانع باز و بسته شدن درب و کشوها شود! و یا رنگ و متریال های این فضا نباید آن را کوچک و دلگیر کند!

این ها بخشی از مشکلات طراحی اتاق خواب کوچک بود که به آن اشاره کردم. اما باید بگویم که خوشبختانه نکات و ترفندهایی وجود دارند که این چالش ها را بر طرف می کنند که در ادامه آن ها را می خواهم معرفی کنم! با من همراه باشید.

طراحی داخلی اتاق خواب کوچک

نکات طراحی و دکوراسیون اتاق خواب کوچک:

1. ابعاد دقیق اتاقتان را به دست بیاورید!

یکی از عوامل تعیین کننده دیزاین اتاق خواب کوچک، ابعاد آن است. چرا که قبل از خرید تخت و هر وسیله دیگری، باید ابعاد اتاق را بدانید، تا بر اساس آن ابعاد وسایلتان را تعیین کنید.

2. ابعاد استاندارد تخت و مبلمان را بدانید!

بعد از مرحله بعد و قبل از این که به بازار بروید، باید ابعاد استاندارد مبلمان اتاق خواب را بدانید. برای مثال تخت خواب های دو نفره در بازار، به طور معمول طول 200 در عرض 140، 160 و یا 180 سانتیمتری دارند.

ابعاد تخت دونفره

میز پاتختی و آرایش هم در هر ابعاد و اندازه ای در بازار وجود دارد. پس با توجه به ابعاد اتاق خوابتان ابعاد آن ها را باید انتخاب کنید.

3. به طراحی تخت و مبلمان دقت کنید!

توصیه می کنم که از فضای محدود اتاق خواب کوچکتان، به کمک تخت و مبلمان خاص به خوبی استفاده کنید. برای مثال تخت کشودار و یا تخت جک دار، گزینه هایی هستند که از فضای زیر تشک آن ها، برای چیدمان وسایل غیر ضروری می توانید استفاده می کنند.

طراحی داخلی اتاق خواب کوچک با تخت تک نفره جک دار و کشودار

یا برای فرزندتان تخت دو طبقه میز تحریر دار می توانید بخرید تا از یک فضا برای دو کار مختلف بتوانید استفاده کنید.

طراحی داخلی اتاق خواب کوچک کودک با میز دو طبقه میز تحریر دار

4. چیدمان را به صورت صحیح انجام دهید!

هنگام رفت و آمد در اتاق خواب کوچک، هیچ گونه مانعی نباید در مسیر شما باشد و باید بدون هیچ سختی، داخل آن راه بروید. همچنین درب اتاق و کمد دیواری و کشوی میزها بدون هیچ مانعی باید باز و بسته شوند.

تمام این ها به این بستگی دارد که تخت و اثاثیه را به اندازه مناسبی خریده باشید و آن ها را در بهترین مکان چیدمان کرده باشید.

چیدمان اتاق خواب کوچک دونفره با کمد دیواری

5. به رنگ و طرح های به کار رفته در اتاق دقت کنید!

اتاق خواب یک فضای شخصی است که به راحتی می توانید سلیقه خودتان را وارد آن کنید. اما توصیه من این است که خیلی در فضاهای کوچک، سراغ رنگ های تیره برای دیوارها نروید.

همچنین اگر قصد خرید کاغذ دیواری را دارید، طرح آن نباید خیلی شلوغ و جلب توجه کننده باشد. چرا که این طرح ها، بودن در فضای کوچک را غیر قابل تحمل می کنند.

طراحی اتاق خواب کوچک دونفره با رنگ طوسی و گلبهی

6. به نور پردازی دقت کنید!

اتاق کوچک نه آن قدر باید پرنور باشد که از بودن در آن کلافه شوید و نه آن قدر کم نور باشد که فضا را کوچک تر جلوه کند.

همچنین علاوه بر نور سقفی اتاقتان، باید به نورهای تزئینی و کاربردی هم توجه کنید تا یک نورپردازی حرفه ای داشته باشید.

طراحی داخلی اتاق خواب کوچک دو نفره با چراغ دیوار پاتختی

و در آخر…

نکات بالا را تماما باید در طراحی و بازسازی اتاق خواب کوچک منزلتان رعایت کنید. برای این کار بهتر است از نرم افزارهای حرفه ای معماری کمک بگیرید تا قبل از هر گونه تغییری، ابعاد مبلمان را بدست آورید و دیزاین اتاق را ببینید.

اگر هم زمان انجام این فعالیت ها را ندارید، می توانید روی خدمات مشاوره و طراحی داخلی گروه مدیا دکور حساب کنید.

در واقع ما با استفاده از دانش معماری داخلی و با کمک نرم افزارهای حرفه ای کامپیوتری، طراحی داخلی اتاق خواب منزلتان را طبق سلیقه شما انجام می دهیم تا یک دیزاین شیک و اصولی داشته باشید.

برای اطلاع بیشتر از نحوه خدمات ما از لینک های زیر می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

همچنین می توانید در گالری تصاویر زیر، دکوراسیون اتاق خواب های کوچک را ببینید.

گالری تصاویر

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید