راه و روش دکوراسیون آشپزخانه با کابینت قرمز چیست؟ + تصاویر مدل های شیک

0
1278
تبلیغات

یک لحظه آشپزخانه منزلتان را با کابینت های قرمز تصور کنید!

خیلی سخت می شود چنین آشپزخانه ای را تصور کرد، نه؟

از بس آشپزخانه هایی که داشته ایم و یا در خانه های آشنایانمان دیده ایم، سفید، قهوه ای یا کرم بوده اند، تصور آشپزخانه با رنگ تند و پر انرژی قرمز، آن هم برای کابینت ها، تقریبا غیر ممکن است.

اما باید بگویم آشپزخانه با کابینت قرمز بسیار زیبا و منحصر به فرد است و اتفاقا امسال، یعنی سال 2022، جزو رنگ های ترند شده کابینت است.

البته هر قرمزی برای کابینت های آشپزخانه مناسب نیست و طراحی اشتباه کابینت ها به این رنگ، می تواند که برایتان خیلی گران تمام شود.

در واقع برای این که دچار اشتباه در طراحی آشپزخانه با کابینت های قرمز نشوید، باید ابتدا بین طیف های متنوع قرمز، طیف مناسبی را انتخاب کنید. سپس بر اساس نوع آشپزخانه ای که دارید، بهتر است یک رنگ کابینت دیگر را نیز در کنار کابینت قرمز استفاده کنید. در آخر هم رنگ های مکمل قرمز را در آشپزخانتان به کار ببرید.

تمامی این نکاتی که به آن ها اشاره کردم، در دیزاین آشپزخانه با کابینت قرمز بسیار مهم است که در ادامه مطلب می خواهم آن ها را به صورت کامل معرفی کنم.

همچنین در انتها، گالری تصاویرِ این مدل کابینت ها را قرار داده ام تا از آن ها ایده بگیرید و آشپزخانه منزلتان را زیبا و اصولی دکور کنید. با من همراه باشید.

کابینت قرمز

فهرست دسته بندی:

– نکات طراحی کابینت قرمز

– گالری تصاویر

نکات طراحی آشپزخانه با کابینت قرمز:

1. انواع طیف های قرمز را بشناسید:

قرمز خانواده رنگی بسیار بزرگی دارد. از قرمز روشن، مثل صورتی و گلبهی گرفته تا قرمز تیره، مثل رنگ شرابی و یاقوتی، تمام این رنگ ها جزو قرمز به حساب می آیند و از آن ها برای کابینت های آشپزخانتان می توانید استفاده کنید.

اما توجه داشته باشید که هر کدام از این رنگ ها، جلوه و زیبایی خاص خودشان را به آشپزخانه می دهند. به دو تصویر زیر خوب دقت کنید:

کابینت قرمز تیره ام دی اف مات در دکوراسیون آشپزخانه مدرن جزیره دار با بین کابینتی مشکی

کابینت قرمز روشن ام دی اف مات در دکوراسیون آشپزخانه مدرن جزیره دار

همان طور که دیدید، در تصویر اول از کابینت های شرابی رنگ و در تصویر دوم، از کابینت قرمز رُسی استفاده شده است که جلوه بسیار متفاوتی با هم دارند.

2. طیفِ قرمزِ مناسبی برای کابینت ها انتخاب کنید:

قرمز خالص، آن قدر رنگ تندی است که به هیچ عنوان آن را برای کابینت های آشپزخانتان نباید انتخاب کنید و به جای آن باید سراغ طیف های قرمزِ روشن یا قرمزِ تیره بروید.

توجه داشته باشید که طیف های روشن یا تیره قرمز با رنگ های سفید یا مشکی ترکیب شده اند و نسبت به قرمز خالص، جلوه ملایم تری دارند.

به همین دلیل، این طیف ها زود دلتان را نمی زنند و تا مدت ها در آشپزخانتان می توانید از آن ها استفاده کنید.

کابینت قرمز تیره ام دی اف مات در دکوراسیون آشپزخانه مدرن بزرگ جزیره دار

نکته: از آن جا که قرمز روشن، صورتی رنگ می شود، کابینت های صورتی را در مطلب دیگر بررسی خواهم کرد و در این صفحه، تنها نکات کابینت با طیف های قرمز سیر و تیره را معرفی می کنم.

3. به ویژگی های فضای آشپزخانتان دقت کنید:

خب، در نکته قبلی به این جمع بندی رسیدیم که طیف های قرمز سیر و تیره، برای کابینت ها گزینه مناسبی هستند. اما به نظرتان جلوه آشپزخانه ای که تمام کابینت هایش قرمز تیره است، خوب می شود؟

مطمئنا برای همه آشپزخانه ها خوب نمی شود! توجه داشته باشید، آشپزخانه هایی که نورگیر نیستند و فضای کوچکی دارند، نباید کابینت های قرمز سیر یا تیره داشته باشند.

پس اگر مثل تصویر زیر، آشپزخانتان بزرگ است و پنجره بزرگ نورگیر دارد، تمام کابینت ها را قرمز کنید.

کابینت قرمز سیر ام دی اف مات در دکوراسیون آشپزخانه نئوکلاسیک با بین دیواری آجری سفید

نکته: اگر آشپرخانه کوچکی دارید و دلتان می خواهد آن را با کابینت های قرمز دیزاین کنید، کافی است که یک رنگ کابینت دیگر را نیز در کنار آن به کار ببرید که در ادامه نحوه اجرای آن را توضیح می دهم.

4. کابینت قرمز را در کنار یک رنگ کابینت دیگر استفاده کنید:

از آن جا که قرمز رنگ بسیار خاصی است و استفاده از آن برای کابینت ها خیلی مرسوم نیست، می توانید به جای این که تمام کابینت ها را به این رنگ انتخاب کنید، مثل حالت های زیر، از دو رنگ کابینت در کنار هم استفاده کنید:

– رنگ متفاوت کابینت های پایینی و بالایی:

یکی از ساده ترین ایده ها این است که کابینت های ردیف بالا یا پایین را قرمز سفارش دهید و کابینت های ردیف دیگر را به رنگ دیگری انتخاب کنید.

کابینت قرمز روشن ام دی اف هایگلاس در دکوراسیون آشپزخانه مدرن با کاشی بین کابینتی قرمز نارنجی

نکته: اگر آشپزخانه کوچکی دارید، قرمز را برای کابینت های پایین در نظر بگیرید و کابینت های روشن را در بالا نصب کنید.

– قرمز در طراحی پلکانی کابینت ها:

یکی از طراحی هایی که به شما اجازه می دهد از ترکیب دو رنگ کابینت در کنار هم استفاده کنید، طراحی پلکانی است.

توجه داشته باشید، طراحی این آشپزخانه ها به این صورت است که یک ردیف از کابینت ها، عمق کمتری نسبت به کابینت های معمولی دارند و شما می توانید آن ها را به رنگ متفاوتی انتخاب کنید.

کابینت قرمز مشکی ام دی اف مات در دکوراسیون آشپزخانه مدرن با بین کابینتی سنگی طوسی تیره

نکته: اگر می خواهید کابینت های قرمز را در آشپزخانتان به صورت محدود به کار ببرید، مثل تصویر بالا، تنها کابینت های کم عمق را قرمز کنید.

– اپن یا جزیره قرمز:

یادتان باشد که هیچ لزومی ندارد کابینت های اپن یا جزیره همرنگ با کابینت های دیواری باشد. اگر چنین آشپزخانه ای دارید، کابینت های اپن یا جزیره را متفاوت از کابینت های دیگر، قرمز سفارش دهید یا بالعکس!

کابینت قرمز سیر و سفید ام دی اف مات در دکوراسیون آشپزخانه نئوکلاسیک با کاشی بین کابینتی آجری سفید

5. از رنگ های مناسب در کنار قرمز استفاده کنید:

قدم آخری که در دیزاین آشپزخانه با کابینت های قرمز باید بردارید این است که رنگ های مناسبی را در آن استفاده کنید تا عناصر دکوراسیون با هم هارمونی داشته باشند.

این رنگ ها شامل موارد زیر هستند:

– سفید:

سفید رنگ خنثی است و در کنار هر رنگی از جمله قرمز، آن را می توانید به کار ببرید. دقت داشته باشید که سفید در فضایی که با کابینت های قرمز تیره دیزاین شده است، تعادل ایجاد می کند و به آن جذابیت می دهد.

شما می توانید هم از کابینت های سفید و هم از کاشی بین کابینتی، صفحه روی کابینت، کفپوش و سقف سفید رنگ در کنار کابینت های قرمز استفاده کنید.

کابینت قرمز سیر ام دی اف هایگلاس در دکوراسیون آشپزخانه مدرن با کفپوش سفیئ و بین کابینتی طوسی

– طوسی و مشکی:

دیگر رنگ های خنثی که در کنار رنگ قرمز می توانید استفاده کنید، طوسی و مشکی هستند. کاربرد این رنگ ها در آشپزخانه با کابینت های قرمز، مانند مواردی است که در قسمت رنگ سفید معرفی کردم.

کابینت قرمز تیره و طوسی ام دی اف مات در دکوراسیون آشپزخانه مدرن جزیره دار

نکته: طوسی و مشکی با قرمز تیره هماهنگی دارند و بین عناصر آشپزخانه انسجام ایجاد می کند.

– قهوه ای و طرح چوب:

قهوه ای از آن دسته رنگ هایی است که معمولا در کنار هر رنگی به خوبی جلوه می کند و پیشنهاد می کنم آن را به طرح چوب در این نوع آشپزخانه ها به کار ببرید تا جلوه طبیعی به محیط داده شود.

کابینت قرمز تیره و قهوه ای روشن ام دی اف مات در دکوراسیون آشپزخانه مدرن جزیره دار بزرگ

– رنگ های مکمل قرمز:

شما می توانید آشپزخانه با کابینت های قرمز را با طیف های سبز، زرد، بنفش و صورتی دکور کنید که رنگ مکمل قرمز به حساب می آیند.

این رنگ ها را پیشنهاد می کنم به عنوان بین کابینتی، مبلمان و دکوریجات استفاده کنید.

کابینت قرمز سیر ام دی اف مات در دکوراسیون آشپزخانه مدرن با بین کابینتی سبز

نکته: طلایی رنگی است که با قرمز تیره همخوانی زیادی دارد. پس در کنار این مدل کابینت ها، دستگیره ها، اکسسوری ها و شیرآلات طلایی می توانید بخرید.

و در آخر…

خب! تا این جا روش اجرای کابینت قرمز در آشپزخانه را یاد گرفتید و تصاویر مربوط به این مدل کابینت ها را دیدید.

اگر علاقه دارید که آشپزخانه منزلتان با کابینت های قرمز، منحصر به فرد و خاص شود، از نکات این مطلب به همراه گالری تصاویر زیر کمک و ایده بگیرید و خانتان را زیبا و اصولی دکور کنید.

همچنین اگر سوالی دارید، آن را در انتهای صفحه مطرح کنید تا با کمال میل پاسخ دهم.

بازگشت به فهرست

گالری تصاویر کابینت قرمز:

بازگشت به فهرست

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید