5 اشتباهی که انرژی مثبت در خانتان را از بین می برد!

2
22242
تبلیغات

انرژی مثبت در خانه با خود حس سبکی و آرامش همراه دارد و روابطی با عشق، صلح و صمیمیت بین افراد خانواده ایجاد می کند. اما در مقابل خانه ای با انرژی منفی، حس سنگینی و استرس و اضطراب به انسان انتقال می دهد و باعث مشاجره و اختلاف می شود.

با این تعریف همه ما به دنبال روش ها و راه حل هایی هستیم تا بتوانیم انرژی مثبت را در فضای منزلمان به جریان بیاندازیم و آن را حفظ کنیم. اما در کنار این روش ها، باید از عواملی که انرژی مثبت محیط را از بین می برند نیز آگاه باشیم تا حس خوب و مثبت، تماما در خانمان وجود داشته باشد. بنابراین در این مطلب تصمیم دارم 5 اشتباه مهمی که باعث به وجود آمدن انرژی منفی در خانه می شود و راه های جلوگیری از آن را به شما عزیزان معرفی کنم تا بتوانید فضای منزلتان را سرشار از آرامش و صمیمیت کنید.

انرژی مثبت در خانه و 5 اشتباهی که آن را از بین می برد

چه اشتباهاتی باعث ایجاد انرژی منفی و از بین رفتن انرژی مثبت در خانه می شود؟

1. در هم ریختگی و شلختگی، قاتل انرژی مثبت در خانه!

در هم ریختگی و نامرتب بودن، یکی از بزرگ ترین اشتباهاتی است که انرژی مثبت خانتان را از بین می برد و انرژی منفی را وارد محیط آن می کند. در واقع، بودن در محیط نامرتب و بی نظم به شما حس اظطراب و نگرانی انتقال می دهد و باعث می شود که در آن حس مثبت و خوشایندی نداشته باشید.

بنابراین همیشه محیط تک تک بخش های خانتان را مرتب، تمیز و پاکیزه نگه دارید و از ترفندهایی که در ادامه معرفی کرده ام نیز استفاده کنید:

هر روز صبح تختتان را مرتب کنید:

همان طور که اشاره کردم، محیط مرتب به شما انرژی مثبت و حس خوب می دهد. بنابراین برای این که هنگام صبح و زمانی که به تخت خوابتان می روید، این حس خوشایند را تجربه کنید، تختتان را همیشه بعد از بیدار شدن مرتب کنید.

خانمی که برای ایجاد انرژی مثبت در خانه اش، در حال مرتب کردن تخت می باشد

البته ناگفته نماند که شما با انجام و اتمام این کار ساده در هنگام صبح، این اعتماد به نفس را پیدا می کنید که باقی کارهای روزانتان را نیز با انرژی و حس خوب انجام دهید و به پایان برسانید. پس از اهمیت مرتب کردن تخت غافل نباشید!

مرتب کردن و نظافت خانتان را با عشق و علاقه انجام دهید:

توجه داشته باشید، اگر با کلافگی و خستگی به نظافت و مرتب کردن خانتان بپردازید، اثر مثبت و خوشایند آن را کاهش خواهید داد. بنابراین زمانی از هفته را به این کار اختصاص دهید که عشق و حوصله لازم برای آن را داشته باشید تا نتیجه اش برایتان بسیار لذت بخش و رضایت بخش باشد.

خانمی که برای جذب انرژی مثبت در خانه اش، در حال نظافت و گردگیری می باشد

نکته: اگر نظافت تمام خانتان در یک روز بسیار دشوار است، انجام آن را در چندین روز تقسیم کنید تا به آسانی انجامش دهید.

مطلب مرتبط: خانه مرتب و تمیز – با این برنامه ریزی ساده دیگر خانه شلوغ نخواهید داشت!

ظروف شکسته و لوازم خراب را دور بیاندازید:

ظروف شکسته و لوازم خراب بی دلیل فضای خانتان را اشغال می کند و مرتب کردن آن را نیز سخت می کند، پس برای این که خانه ای مرتب و پرانرژی تری داشته باشید، آن ها را دور بیاندازید.

نکته: طبق اصول فنگ شویی، ظروف و لوازم شکسته و خراب، باعث ایجاد انرژی منفی در خانه می شود.

از نمک برای برای نظافت و دفع انرژی منفی از خانتان استفاده کنید:

دقت داشته باشید، بر اساس اصول فنگ شویی و واستو شاسترا (دانش معماری باستانی هند)، نمک انرژی منفی را به خود جذب می کند. بنابراین می توانید هنگام نظافت در سطوح مختلف خانتان، نمک (ترجیحا نمک دریا) بریزید و مدتی رهایشان کنید تا انرژی های منفی را دفع کنید.

نکته: بر اساس تحقیقات علمی، نمک رشد باکتری ها و میکروب های بیماری زا را کم یا متوقف می کند. پس استفاده از روش بالا، فضای خانتان را سالم تر نیز می کند.

2. رنگ و دکوریجاتی که یادآور خاطرات بد هستند، انرژی منفی در خانتان ایجاد می کند!

همان طور که می دانید، دیدن برخی از اشیاء و شنیدن برخی از موسیقی ها، در ذهن ما خاطرات غم انگیز و آزاردهنده ای را یادآوری می کنند. پس با توجه به این موضوع، در خانتان چنین وسایل و اشیائی را قرار ندهید و تا حد امکان در آن موسیقی های غم انگیز پخش نکنید تا انرژی منفی در محیطش جریان پیدا نکند.

بعد از کنار گذاشتن عامل های انرژی منفی در خانتان، از روش های زیر برای به جریان انداختن انرژی مثبت استفاده کنید:

از دکوریجاتی که دارای رنگ مورد علاقتان هستند، برای ایجاد انرژی مثبت استفاده کنید:

باید بدانید که رنگ ها به سرعت بر خلق و خو انسان اثر می گذارند. پس برای اینکه انرژی مثبت در منزلتان ایجاد کنید، رنگ های مورد علاقتان را در دکوراسیون آن به کار ببرید.

اتاق نشیمنی با فضای انرژی مثبت که برای دکوراسیون آن از رنگ های زیبا و جذاب آبی و صورتی استفاده شده است

نکته: قرار دادن دو یا سه دکوری کوچکی که به رنگ مورد علاقتان است، نیز در شما حس خوب ایجاد می کند. پس حتما لازم نیست برای به کار بردن آن رنگ، دیوارها را نقاشی کنید و هزینه زیادی پرداخت کنید.

از عکس های خانوادگی و تابلوهایی با تصویر طبیعت برای از بین بردن انرژی منفی استفاده کنید:

برخی از عکس های خانوادگی و دوستانه که یادآور خاطرات شیرین و خوب هستند را قاب کنید و روی دیوار و یا میز قرار دهید تا به شما و خانتان انرژی مثبت دهند.

البته ناگفته نماند که تصاویر منظره های طبیعی نیز به انسان حس خوبی را انتقال می دهند و انرژی منفی را از بین می برند. پس نصب تابلو آن بخش از طبیعت که بیشتر عاشقش هستید را نیز فراموش نکنید.

اتاق نشیمنی که تابلو منظره ساحل و دریای زیبای آن در آن انرژی مثبت ایجاد کرده است

از جملات انگیزه دهنده و الهام بخش برای جذب انرژی مثبت در منزلتان استفاده کنید:

بارها پیش آمده است که حس کنیم، امید و انگیزه لازم برای رسیدن به اهداف مهم زندگیمان را از دست داده ایم. اما در این مواقع یک تلنگر کوچک، مانند خواندن جملات انگیزه دهنده و الهام بخش، می تواند دوباره انرژی و انگیزه را برای ادامه مسیر به ما انتقال دهد. بنابراین از این جملات در دکور خانتان استفاده کنید تا با دیدنشان حس خوب و انرژی مثبت بگیرید.

تابلو الهام بخش و انگیز دهنده ای که از آن برای ایجاد انرژی مثبت در خانه استفاده شده است

<< معنی جمله عکس بالا: شجاعت را استنشاق کن و ترس را بیرون بفرست >> 

سمبل و نمادهای شانس و خوشبختی را در دکوراسیون منزلتان به کار ببرید:

همان طور که می دانید، در فرهنگ کشورهای باستانی، بعضی از حیوانات و سنگ ها نماد شانس و خوشبختی هستند و برخی معتقد هستند آن ها کامیابی و خوشبختی با خود به همراه می آورند. با توجه به این موضوع، اگر شما نیز به این مسائل باور و اعتقاد دارید، می توانید از آن ها به صورت مسجمه و تابلو در دکوراسیون منزلتان استفاده کنید تا در محیط آن انرژی مثبت ایجاد شود.

نکته: حیواناتی مانند فیل، ماهی و لاک پشت نماد خوش شانسی، سلامتی، موفقیت و کامیابی می باشند که می توانید تصویر و مجسمه آن ها را در دکور به کار ببرید.

مجسمه برنجی مدل فیل کد 003

مجسمه مدل ماهی

نکته: البته اگر به انرژی سنگ های شفابخش، مانند سنگ رُز کوارتز، آمیتیست و کهربا، نیز اعتقاد داشته باشید، می توانید از آن ها در خانتان استفاده کنید تا به محیط آن حس خوب، عشق و انرژی مثبت وارد شود.

سنگ رز کوارتزی که برای جذب انرژی مثبت در خانه، روی میز کنار تختی اتاق قرار داده شده است<< استفاده از سنگ رز کوارتز در دکوراسیون اتاق خواب برای جذب انرژی مثبت >>

سنگ راف آمیتیست پارلا گوهر کد 2801

سنگ راف کوارتز پارلا گوهر کد 3074
 

3. فضای تاریک و گرفته، انرژی منفی در خانتان ایجاد می کند!

مطمئنا هیچ کس با بودن در فضایی که نور مستقیم خورشید به آن وارد نمی شود و یا اتاقی که دیوارهای تیره رنگ دارد، احساس خوشایندی نخواهد داشت و به مرور زمان حس افسردگی پیدا خواهد کرد. پس با این تعریف، اگر می خواهید خانتان محیطی پر نشاط و پر انرژی داشته باشد، دیوارها را به رنگ روشن نقاشی کنید و گاهی اوقات پرده ها را کنار بزنید تا نور خورشید بدون مانع وارد شود.

اتاق نشیمنی که فضای نورانی و دیوارهای روشن آن، در آن محیطی با انرژی مثبت ایجاد کرده است

نکته: اگر پنجره های خانتان به سمت شمال است و یا ساختمانی مانع از تابش نور خورشید به داخل آن می شود، از لامپ هایی با نور سفید که تداعی کننده نور خورشید هستند، استفاده کنید. چرا که نور این لامپ ها می تواند تا حدودی کمبود نور خورشید را جبران کند و به شما انرژی و شادابی دهد.

مطلب مرتبطآموزش نحوه صحیح نورپردازی اتاق خواب

4. هوای آلوده و راکد انرژی منفی در خانه به وجود می آورد!

یکی از اشتباهات مهم دیگری که باعث ایجاد انرژی منفی در خانه می شود، هوای راکد و آلوده فضای آن است. در واقع اگر هوای خانه در جریان نباشد، باکتری و ویروس ها در آن فرصت رشد پیدا می کنند و انسان حس مریضی و خمودگی پیدا می کند.

بنابراین در طول روز چندین بار پنجره ها را باز کنید و اجازه دهید که هوا جریان پیدا کند تا محیط خانتان با طراوت شود. همچنین از ترفندهای زیر می توانید استفاده کنید:

از گیاهان تصفیه کننده هوا و گل های خوشبو استفاده کنید:

وجود حتی یک گیاه در خانه می تواند حس و حال انسان را خوب کند و در آن محیط انرژی مثبت به وجود آورد. پس از گیاهان تصفیه کننده هوا مانند پیچک انگلیسی، زنبق صلح و بامبو استفاده کنید تا هوای پاکیزه و سالم داشته باشید. گیاه بامبویی که برای جذب انرژی مثبت در خانه، روی میز جلو مبلی قرار داده شده است

البته در کنار گیاهان، از گل های رنگارنگ و خشبو نیز می توانید استفاده کنید تا جلوه خانتان را زیبا و هوای آن را مطبوع کنند.

انرژی مثبت در خانه با استفاده گل های زیبای رز که روی میز جلو مبلی نشیمن کلاسیک قرار داده شده است

مطلب مرتبط: تزیین خانه با گل مصنوعی – 8 نکته ای که در دیزاین گل های مصنوعی باید بدانید!

از روغن و رایحه های طبیعی استفاده کنید:

توجه داشته باشید که برخی از روغن ها و رایحه های طبیعی، علاوه بر بوی خوبی که دارند، آرامش بخش و کاهنده استرس نیز می باشند. بنابراین اگر می خواهید محیط زندگی خوشبو، آرامش بخش و با طراوتی داشته باشید از روغن و رایحه هایی مانند پرتقال شیرین، ترنج، اسطخودوس و یلانگ یلانگ استفاده کنید.

اسانس خوشبوکننده هوا ایفل مدل lavender حجم 110 میلی لیتر

خوشبوکننده هوا ایفل مدل گل رز حجم 110 میلی لیتر

از لامپ نمک هیمالیایی برای افزایش انرژی مثبت در خانتان استفاده کنید:

این روزها استفاده از لامپ نمک هیمالیا به علت زیبایی و نور ملایمی که دارد، در دکور خانه ها بسیار پرکاربرد شده است. اما باید بدانید که این نوع لامپ علاوه بر جنبه دکوری، تصفیه کننده هوا نیز می باشد و با جذب باکتری ها و آلودگی های هوا، به کاهش علائم آلرژی و تنگی نفس کمک می کند.

پس برای داشتن هوای سالم و مطبوع و ایجاد انرژی مثبت در محیط خانتان، پیشنهاد می کنم که از این لامپ زیبا حتما استفاده کنید.

لامپ نمک هیمالیایی که برای جذب انرژی مثبت و دفع انرژی منفی روی میز قرار داده شده است

چراغ خواب سنگ نمک مدل EESS05p

آباژور سنگ نمک مدل PaPmid07

چراغ خواب سنگ نمک طرح صخره مدل Deform02

5. دکوراسیون و چیدمان نامناسب مانع حرکت انرژی مثبت در خانتان می شود!

بر اساس اصول فنگ شویی و واستو شاسترا، اگر خانه شما به صورت اشتباه دکوراسیون و چیدمان شده باشد، انرژی مثبت ممکن است که از آن خارج شود و یا به درستی در آن جریان نیابد. بنابراین از اشتباهاتی که در ادامه معرفی می کنم، بپرهیزید تا انرژی مثبت در فضای خانتان جریان داشته باشد.

ورودی خانه نامرتب و نظافت نشده، مانع ورود انرژی مثبت می شود:

توجه داشته باشید که درب ورودی، محل داخل شدن انرژی مثبت به خانه است. اما اگر این بخش تمیز و مرتب نباشد، انرژی مثبت به آن وارد نمی شود. بنابراین همیشه جلو درب ورودی را گردگیری و نظافت کنید و دو طرف آن گیاه زنده و شاداب قرار دهید.

ورودی خانه ای که برای فنگ شویی و جذب انرژی مثبت به داخل آن، دو طرفش گل و گیاه قرار داده شده است

نکته: برای اینکه انرژی کامل داخل خانه شود، اطمینان پیدا کنید که درب ورودی بدون هیچ مانعی باز شود.

نکته: بر اساس اصول واستو شاسترا، درب ورودی باید جهت عقربه های ساعت و به سمت داخل خانه باز شود تا انرژی مثبت وارد خانه شود.

مطلب مرتبط: دکوراسیون ورودی خانه مطابق با اصول فنگ شویی

راهرو ورودی تاریک و نامرتب، اثر انرژی مثبت وارد شده را کاهش می دهد:

توجه داشته باشید، اگر انرژی که از درب ورودی داخل می شود، از راهرو تاریک و نامرتب بگذرد، اثر خود را از دست خواهد داد. بنابراین فضای آن را به صورت مناسبی نورپردازی کنید و همیشه محیط آن را مرتب و پاکیزه نگه دارید.

نکته: طبق فنگ شویی، کفش ها و لباس هایی که در راهرو ورودی قرار می دهید، نباید قابل دیدن باشند، چرا که مانع حرکت انرژی مثبت می شوند. پس از جاکفشی و کمدهای درب دار استفاده کنید.

سینک و اجاق گازی که روبروی هم قرار دارند، باعث ایجاد انرژی منفی می شوند:

سینک، نماد آب و اجاق گاز، نماد آتش است و بر اساس فنگ شویی، دو عنصر آب و آتش نباید مقابل هم قرار داشته باشند، زیرا انرژی منفی و بحث و مجادله بین زوج ایجاد می کند. پس اطمینان پیدا کنید که این دو عنصر مقابل هم چیدمان نشده باشند.

مطلب مرتبط: 10 ترفند برای فنگ شویی آشپزخانه

مبل هایی که در مسیر حرکت چیده شده باشند، مانع جریان انرژی مثبت می شوند:

یکی از اشتباهات چیدمان منزل، قرار دادن مبل به صورتی است که بخشی از درب و یا محل رفت و آمد اتاق نشیمن را در بر بگیرد. بنابراین مبل ها را به گونه ای بچینید که مسیر رفت و آمد را مسدود نکنند تا انرژی مثبت بدون هیچ مانعی جریان داشته باشد.

اتاق نشیمن مدرن و بسیار شیک با مبل های سیاه، کرم و خاکستری که برای جذب انرژی مثبت به صورت مناسب و فنگ شویی شده چیدمان شده اند

مطلب مرتبط10 ترفند فنگ شویی اتاق نشیمن

قرار دادن تخت در راستای درب اتاق خواب، انرژی منفی ایجاد می کند:

توجه داشته باشید که تخت در راستای درب اتاق خواب نباید قرار داشته باشد. پس این دو را در یک راستا قرار ندهید.

مطلب مرتبطفنگ شویی اتاق خواب – 4 اصل و 21 نکته مهمی که باید رعایت کنید!

باز گذاشتن درب حمام یا سرویس بهداشتی، انرژی مثبت را خارج می کند:

یکی از نقاط خانه که باعث خارج شدن انرژی مثبت می شود، حمام و سرویس بهداشتی آن است. بنابراین وقتی از آن ها استفاده ای ندارید، درب های آن ها را باز نگذارید تا انرژی خارج نشود.

نکته: در حمام و سرویس بهداشتی منزلتان از گیاه زنده استفاده کنید تا کمی از جریان خروجی انرژی مثبت را کاهش دهد.

حمام و سرویس بهداشتی مدرن با وان و روشویی سفید و کفپوش وینیل که برای جذب انرژی مثبت از گیاه در آن استفاده شده است

مطلب مرتبطدکوراسیون حمام با توجه به اصول فنگ شویی

همان طور که مطالعه کردید، در این مطلب تلاش کردم اشتباهاتی که در خانه انرژی منفی ایجاد می کنند را به همراه روش هایی برای جذب انرژی مثبت، به شما عزیزان معرفی کنم تا با کمک آن ها بتوانید فضایی با حس خوب و خوشایند در منزلتان به وجود آورید. اگر در این زمینه سوالی دارید، می توانید آن را از طریق بخش تماس با ما و اینستاگرام مدیا دکور با من در میان بگذارید.

توجه: تمامی مطالب این سایت برگرفته از دانش طراحان و دکوراتور های داخلی مدیا دکور می باشد و هرگونه کپی نوشته ها بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

گردآورنده و نویسنده: تحریریه سایت مدیا دکور

تاریخ انتشار: 24-07-1398 (16-10-2019)

2 دیدگاه‌ها

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید