4 مرحله چیدمان بوفه و 7 نکته ای باید در مورد آن بدانید!

0
16728
تبلیغات

تزیین بوفه کار خلاقانه و حساسی می باشد. تفاوتی ندارد که شما یک ویترین در آشپزخانه داشته باشید و یا یک بوفه در پذیرایی، همواره باید برای مرتب بودن و زیباتر دیده شدن چیدمان بوفه تلاش کنید. اگر تازه عروس هستید و یا مانند اکثر خانم های ایرانی ظروف زیادی برای چیدمان داخل بوفه دارید، نگران نباشید زیرا قرار است در این مقاله ایده هایی برای چیدمان ظروف داخل بوفه یاد بگیریم. پس تا آخر مقاله با من همراه باشید.

چیدمان ظروف در بوفه

مراحل چیدمان ظروف در بوفه:

1. تمام ظروف را از ویترین بوفه خارج کنید:

برای شروع ابتدا تمامی طبقات را خالی کرده و شیشه ها را خوب تمیز کنید. همچنین گرد ظروف پذیرایی و غذا خوری داخل بوفه را بگیرید، زیرا به دلیل شیشه ای بودن بوفه، تمیزی و براق بودن ظروف داخل آن جلوه بوفه را دو برابر می کند.

چیدمان و تزیین بوفه پذیرایی

2. ظروف و سرویس هایی که می خواهید داخل بوفه قرار دهید را انتخاب کنید:

یادتان باشد که بوفه، یک ویترین برای نمایش بهترین های شما است. همان طور که یک فروشنده بهترین اجناس و زیباترین آن ها را داخل ویترین قرار می دهد.

پس هیچ لزومی ندارد که تمام ظروف را داخل ویترین بوفه بچینید. با این توصیفات یک تا سه دست سرویس پذیرایی و غذا خوری ظروف خود را برای چیدمان داخل بوفه انتخاب کنید.

نکته: طبقات بوفه باید فضای کافی داشته باشند تا ظروف در آن ها دیده شود، پس به هیچ عنوان فضای بوفه را شلوغ نکنید.

چیدمان و تزیین بوفه شیک و ساده عروس

3. ظروف داخل بوفه را گروه بندی کنید:

اگر چندین ست ظرف را انتخاب کرده اید، آن ها را می توانید بر اساس رنگ بندی، جنس و کاربردی که دارند تقسیم کنید. برای مثال می توانید رنگ های مشابه را در کنار در یک طبقه بگذارید.

یا آن ها را به گروه های بشقاب و دیس غذا خوری، چای خوری، گیلاس، پارچ و لیوان تقسیم کنید و آن ها را در طبقات مختلف بوفه بچینید.

چیدمان بشقاب و لیوان در ویترین بوفه

4. چیدمان ظروف بوفه را شروع کنید:

برای تزیین بوفه، هر یک از ظروف را در دسته های خودشان، به صورت زیر می توانید چیدمان کنید:

–  چیدن بشقاب، پیش دستی و دیس ها:

با روی هم چیدن بشقاب، پیش دستی و دیس ها، شما هیچ دیدی به آن ها نخواهید داشت. پس برخی از آن ها را به دیوار طبقه بوفه می توانید تکیه دهید. این کار را با پایه های مخصوص می توانید انجام دهید.

نکته: دیس ها که اندازه بزرگ تری نسبت به بشقاب و پیش دستی دارند، را بهتر است که در مرکز طبقه چیدمان کنید.

نکته: یکی دیگر از ایده هایی که برای چیدمان بشقاب و پیش دستی می توانید داشته باشید این است که آن ها را به صورت ایستاده، از بزرگ به کوچک چیدمان کنید.

چیدمان بشقاب در بوفه و تزیین ویترین آشپزخانه

نکته: بشقاب هایی که طرح و پترن دارند، وقتی به صورت تکیه داده شده چیده شوند، جلوه بسیار زیبایی می دهند.

نکته: اینکه چه تعداد بشقاب تکیه می دهید به اندازه طبقه بوفه و بشقاب ها بستگی دارد. برای ایجاد زیبایی بصری می توانید از تعداد بشقاب فرد استفاده کنید، به عنوان مثال 3 یا 5 عدد بشقاب را در بوفه قرار دهید.

تزیین ویترین و بوفه

–  چیدن فنجان، استکان، قوری و نعبلکی ها:

نعلبکی ها را روی هم می توانید قرار دهید و روی آن فنجان و استکان چای خوری چیدمان کنید و سپس آن ها را جلوی بشقاب ها بگذارید. همچنین قوری را می توانید بین فضای بشقاب های تکیه داده شده قرار دهید.

یک مدل دیگر چیدمان فنجان و نعلبکی در ویترین، به این صورت می باشد که نعلبکی ها را در وسط و فنجان ها را دور آن بچینید و در جلو بوفه چیدمان کنید.

چیدمان فنجان در بوفه

قیمت و خرید مدل های ست فنجان و استکان چای خوری شیک و جدید

– چیدن پارچ و لیوان ها:

پارچ را در مرکز طبقه می توانید بگذارید و لیوان ها را در کنار آن در طبقه بگذارید. همچنین می توانید پارچ را در گوشه کناری بوفه بگذارید و لیوان ها را به صورت قرینه در دو طرف طبقه ویترین چیدمان کنید.

چیدمان پارچ و لیوان در تزیین بوفه

– چیدن ظروف بلور و کریستال:

یادتان باشد که تمام ظروف بلور و کریستال را در یک طبقه نباید بچینید. چرا که خود بوفه شیشه ای است و این ظروف در کنار هم وزن بصری ندارند. پس آن ها را در بین ظروف چینی قرار دهید.

همچنین می توانید برخی از این کریستال ها را نزدیک قسمت نور بوفه بگذارید، تا درخشندگی زیبایی به فضای آن بدهد.

چیدمان ظروف کریستال در تزیین بوفه و ویترین آشپزخانه

– ظروف دکوری دیگر:

تنها خودتان را به ظروف چینی و کریستال محدود نکنید. از شکلات خوری، شیرینی خوری، گلدان، مجسمه و دکوری های دیگر نیز می توانید در طبقات دیگر بوفه استفاده کنید.

چیدمان شکلات خوری در تزیین بوفه

خرید مدل های ظرف شکلات خوری شیک و جدید به همراه قیمت

نکته: در انتخاب طبقات دقت داشته باشید که ظروف سنگین و بزرگ تر بهتر است که در طبقات پایین بوفه چیدمان شوند تا ایمنی در چیدمان رعایت شود.

چیدمان ظروف سنگین در بوفه پذیرایی

نکته: ظروف شیک و زیباتر که می خواهید بیشتر در معرض دید باشند را در طبقات بالاتر و مرکز طبقه جای دهید.

نکته: طبقه بوفه را به سه قسمت می توانید تقسیم کنید، به این صورت که دو ظرف بلندتر مانند گلدان، شمعدان و پارچ را در بخش های کناری و ظرف سنگین تر در مرکز قرار داشته باشد.

چیدمان بوفه پذیرایی شیک و تزیین ویترین عروس

نکته: اگر دنبال یک راه مطمئن برای چیدمان ویترین خود هستید، مدل چیدمان قرینه را امتحان کنید و به زیبایی آن شک نکنید.

چیدمان قرینه ظروف در بوفه

و در آخر…

در انتها باید بگویم که شما می توانید با استفاده از سلیقه شخصیتان و نکات بالا بوفه منزلتان را به بهترین شکل دیزاین کنید. همچنین فراموش نکنید تا ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید