با 11 باید و نباید دکوراسیون اتاق خواب نوزادتان آشنا شوید!

0
2995

مطمئنا یکی از هیجان انگیزترین و لذت بخش ترین دوران زندگی برای من و شما و هر مادر و پدر دیگری، دوران انتظار برای به دنیا آمدن عضو جدید خانوادمان است که در آن بیشتر وقتمان را صرف خرید سیسمونی و وسایل اتاق خواب او می کنیم.

اما در میان هیجان خرید وسایل رنگارنگ و متنوع برای دکوراسیون اتاق خواب نوزادمان، خیلی از ما تنها به زیبایی آن ها توجه می کنیم و از مناسب بودن این عناصر برای سلامت و خواب آرام فرزندمان غافل هستیم.

در واقع باید بدانید اتاق نوزادی که به صورت اصولی دیزاین شده باشد، علاوه بر جلوه زیبا، محیط امن و سالمی را برای خواب و فعالیت های فرزندتان نیز باید ایجاد کند تا او رشد جسمی و ذهنی مناسبی داشته باشد.

بنابراین با توجه به این موضوع، در این مطلب تصمیم دارم بایدها و نبایدهایی را در مورد انتخاب رنگ دیوارها، تخت خواب، روتختی، آویز تخت، میز تعویض پوشک، پرده، کفپوش و نورپردازی اتاق نوزاد را به شما عزیزان معرفی کنم تا فضایی سالم و مناسب را برای فرزندتان به وجود آورید.

دکوراسیون اتاق خواب نوزاد با 11 باید و نباید که باید بدانید

از چه بایدها و نبایدهایی در دکوراسیون اتاق خواب نوزادمان باید استفاده کنیم؟

قبل از توضیح هر نکته ای باید بگویم که نوزاد برای رشد جسمی و ذهنی مناسب، نیاز به حس رضایت از زندگی دارد که این حس، با تغذیه و خواب مناسب و تامین امنیت جسمی و روحی، در او ایجاد می شود. بنابراین دکوراسیون اتاق خواب نوزاد را باید با در نظر گرفتن این موضوع انجام دهید که در ادامه مهم ترین نکات در این مورد را معرفی کرده ام:

1. دیوارهای اتاق خواب نوزاد را به رنگ های گرم نقاشی نکنید!

از آن جا که نوزادان مدت زیادی از شبانه روز را صرف خوابیدن می کنند، محیط اتاقشان باید به گونه ای باشد که آرامش مورد نیاز برای خواب آن ها را فراهم کند.

پس با توجه به این موضوع و با در نظر گرفتن روانشناسی رنگ ها، بهتر است که تمامی دیوارهای اتاق نوزادتان را به رنگ های گرم، مانند قرمز، نارنجی و زرد نقاشی نکنید. چرا که قرار گرفتن نوزادتان در چنین محیطی، باعث عصبانیت، کلافگی و گریه او می شود.

بنابراین به جای رنگ های گرم، پیشنهاد می کنم که مانند عکس های زیر، رنگ های خنثی یا رنگ های سرد را برای دیوارها در نظر بگیرید.

دکوراسیون اتاق خواب نوزاد که دارای دیوارهایی به رنگ خنثی یا سفید، تخت نوزاد سفید و مبل تکی می باشد

نکته: دقت داشته باشید، از آن جا که اتاق خواب نوزاد اسباب بازی و دکوری های رنگارنگ با طرح های متنوع بسیار دارد، نقاشی دیوارها به رنگ های خنثی مانند سفید، کرم، بژ، خاکستری و قهوه ای، مناسب ترین گزینه برای آن ها است که نمونه این اتاق ها را در عکس های زیر مشاهده می کنید.

اتاق خواب نوزاد شیک و مدرن که دیوار سفید، تخت نوزاد سفید، پرده خاکستری و ریسه مثلثی و گلوله ای دارد

دکوراسیون اتاق خواب نوزاد با دیوارهای خاکستری و تخت نوزاد سفید که به زیبایی با دسته گل a شکل تزیین شده است

نکته: در حالتی که قصد دارید دیوارهای اتاق نوزادتان جلوه زیباتری نسبت به رنگ های خنثی داشته باشد، آن ها را مانند عکس های زیر به رنگ های پاستلی با تناژ سرد مانند آبی، بنفش و یا سبز پاستلی نقاشی کنید.

اتاق خواب نوزاد شیک و زیبا با دیوارهای بنفش پاستلی، فرش آبی، مبل شیردهی طوسی و تخت نوزاد سفید که آویز تخت پروانه ای دارد

دکوراسیون اتاق خواب نوزاد با دیوارهای سبز پاستلی که تخت نوزاد سفید، کفپوش چوبی و اسب چوبی دارد

مطلب مرتبط: راهنمای استفاده از رنگ پاستلی در دکوراسیون منزل

نکته: توجه داشته باشید که برای ایجاد تعادل در اتاق هایی که دیوار خنثی یا سرد دارند، بهتر است برخی از دکوری و اسباب بازی ها را مانند تصویر زیر، به رنگ های گرم انتخاب کنید.

اتاق نوزاد مدرن با کاغذ دیواری طرح شکل هندسی و تخت نوزاد چوبی که با دکوری هایی به رنگ گرم، فرش و تابلو صورتی، دیزاین شده است

نکته: همچنین باید بگویم که برای حفظ سلامت کودکتان، بهتر است حداقل 8 هفته قبل از به دنیا آمدن او، دیوارها را نقاشی کنید و در طول این مدت سعی کنید تا حد امکان، پنجره اتاق برای تهویه هوا و خارج شدن گازهای مضر، باز باشد.

همچنین می توانید از رنگ هایی استفاده کنید که در تولیدشان به صورت محدود و کم، مواد آلی فرار  (VOC) استفاده شده باشد تا آلودگی کمتری وارد فضای اتاق شود. 

مطلب مرتبط: نکات لازم برای انتخاب رنگ مناسب اتاق خواب که باید بدانید!

2. تخت استاندارد و با کیفیت برای دکور اتاق خواب نوزادتان تهیه کنید!

توجه داشته باشید که تخت خواب نوزاد باید تختی استاندارد و با کیفیت باشد تا خواب آرامی برای فرزندتان فراهم کند و سلامت جسمی او را نیز تامین کند.

بنابراین پیشنهاد می کنم تا حد امکان بیشترین بودجه را برای خرید آن اختصاص دهید و نکات زیر را در انتخاب آن نیز در نظر بگیرید تا از آسیب های احتمالی به فرزند دلبندتان جلوگیری کنید:

نکته: تختی را انتخاب کنید که فاصله بین نرده های آن بیشتر از 6 سانتیمتر نباشد تا از این فاصله نوزاد عبور نکند و یا در آن گیر نکند. 

نوزاد زیبایی که در اتاق خواب خود از فاصله بین نرده های تخت از او عکس گرفته شده است

نکته: در هنگام انتخاب تخت اطمینان پیدا کنید که پیچ و مهره ها و اتصالات آن دارای هیچ گوشه و سطح تیزی نباشد تا به بدن نوزادتان آسیب نرساند.

نکته: تختی را خریداری کنید که چهارچوب آن با رنگ بدون سرب نقاشی شده باشد.

نکته: تختی را انتخاب کنید که مانند مدل زیر، نرده های کناری آن ثابت و غیر قابل حرکت باشند. زیرا در تخت هایی که نرده های متحرک دارند، احتمال گیر کردن یکی از اعضای بدن نوزاد بین نرده و تشک وجود دارد. 

تخت خواب نوزاد سفید با نرده های ثابت و غیر قابل حرکت که در اتاقی با دیوارهای آبی پاستلی قرار دارد

نکته: تخت نوزاد بهتر است دارای طراحی ساده و تا حد امکان بدون جزئیات اضافی و تزئینی باشد تا به بدن فرزندتان آسیب وارد نکنند.

نکته: بهتر است که اندازه تشک مانند عکس زیر دقیقا به اندازه چهارچوب داخلی تخت باشد و یا با کناره های آن حداکثر تا 2 انگشت فاصله داشته باشد تا اعضای بدن نوزادتان بین فاصله تخت و تشک گیر نکند. 

نوزاد زیبایی که روی تشکی به اندازه مناسب دراز کشیده است

توجه داشته باشید که تمامی نکات بالا، قوانینی است که کمیسیون امنیت کالاهای مصرفی کشور آمریکا برای تولید کنندگان تخت نوزاد وضع کرده است تا سلامت نوزادان را تامین و از آسیب به بدن آن ها پیشگیری کنند.

البته پیشنهاد می کنم علاوه بر در نظر گرفتن این نکات، از پزشک متخصص نیز برای انتخاب تختی بهتر و مناسب تر مشاوره بگیرید. 

3. تخت اتاق نوزاد را نزدیک پنجره و زیر آویز و لوستر قرار ندهید!

دقت داشته باشید که بهتر است برای حفظ سلامتی نوزاد، به هیچ عنوان تخت فرزندتان را نزدیک پنجره قرار داده ندهید تا باد و سرمایی که از درز پنجره ها عبور می کند، او را آزار ندهد.

همچنین اگر نوزاد به پرده اتاق دسترسی داشته باشد، ممکن است که آن را بکشد و روی خود بیاندازد.

به علاوه، بالای تخت نیز هیچ دکوری دیواری، آویز یا لوستری نیز نباید نصب نکنید تا احتمال خطر سقوط آن ها از بین برود. 

دکوراسیون اتاق نوزاد مدرن با تخت نوزاد سفید و چوبی که بالای آن هیچ دکوری دیواری، آویز و یا لوستری نصب نشده است

4. از روتختی و ملحفه های نرم و طبیعی برای تخت نوزادتان استفاده کنید!

روتختی یکی از گزینه های مناسب برای وارد کردن طرح و نقش های زیبا و رنگارنگ در دکوراسیون اتاق خواب نوزاد است. بنابراین با توجه به سلیقه خودتان، روتختی با هر رنگ و طرحی که می پسندید را برای تخت فرزندتان تهیه کنید. 

تخت خواب نوزاد چوبی که دارای روتختی با طرح زیبا و آهو می باشد

سرویس خواب 5 تکه کودک مولی مدل Robbit01

اما توجه داشته باشید، از آن جا که روتختی و ملحفه ها با سطح پوست لطیف و حساس فرزندتان در تماس است، باید نوعی را خریداری کنید که از الیاف کاملا طبیعی و نرم تولید شده باشند.

نکته: هنگام خواب نوزاد در تخت، به هیچ عنوان نباید از بالش های زیاد، ضربه گیر، اسباب بازی های مخملی و پتو یا روانداز سنگین استفاده کرد تا احتمال سندورم مرگ ناگهانی نوزاد کاهش پیدا کند.

البته برای شناخت بهتر این سندروم پیشنهاد می کنم که حتما در مورد آن از پزشک متخصص و منابع معتبر کمک بگیرید.  

مطلب مرتبط: 3 نکته مهمی که در خرید روتختی کودک باید به آن توجه کنید!

5. از آویز تخت استاندارد و با کیفیت برای دیزاین اتاق نوزادتان استفاده کنید!

یکی از دکوری های زیبا و پرکاربردی که برای دیزاین اتاق نوزادان استفاده می شود، آویز تخت است. البته باید بگویم که این دکوری فقط جنبه تزیئنی ندارد و با حرکت شاخه هایش، نوزادان را سرگرم و به رشد بینایی آن ها نیز کمک می کند. 

آویز تخت نوزاد هواپیمایی رنگارنگ که روی تخت چوبی نصب شده است

اما توجه داشته باشید که آویز تختی که به صورت استاندارد تولید نشده باشد، می تواند برای سلامتی فرزندتان خطر داشته باشد. بنابراین این محصول را از بِرَند شناخته شده و قابل اطمینان خریداری کنید و در انتخاب آن نکات زیر را در نظر داشته باشید:

نکته: آویز بالا تختی را به رنگ جسوارنه و متضاد با رنگ سقف انتخاب کنید تا نوزاد به راحتی بتواند با تمرکز به آن نگاه کند.

نکته: بهتر است آویزِ متحرک و موزیکال خریداری کنید تا به رشد بینایی فرزندتان کمک کند و خواب آرامی را برای او فراهم کند.

نکته: توجه داشته باشید که بر اساس توصیه آکادمی طب اطفال آمریکا، طول شاخه های آویز نباید بلند تر از 18 سانتیمتر (7 اینچ) باشد تا برای نوزاد خطر نداشته باشد.

نکته: هنگام خرید آویز تخت اطمینان پیدا کنید که هیچ یک از اجزای آن قابل جدا شدن نباشد تا هیچ چیزی داخل دهان کودک نیافتد.

نکته: آویز را در فاصله ای (حدود 40 سانتیمتر بالاتر از سطح تشک) باید نصب کنید که نوزاد به آن دسترسی نداشته باشد و نتواند آن را به سمت خود بکشد. 

نوزاد زیبایی که در تخت خود مشغول بازی با آویز تخت خود می باشد

نکته: بهتر است بین 4 تا 5 ماهگی تولد فرزندتان، دیگر از آویز بالای تخت استفاده نکنید. زیرا معمولا در این زمان کودکان می توانند به کمک نرده های تخت روی پاهای خود بایستند و به آویز دسترسی پیدا کنند.

نکته: آویز را مطابق با دستورالعمل کارخانه سازنده نصب کنید و همیشه اتصالات آن را چک کنید.

نکته: آویزی را خریداری کنید که از مواد طبیعی و غیر سمی ساخته شده باشد. 

6. استفاده از میز تعویض پوشک را در دکوراسیون اتاق خواب نوزاد فراموش نکنید!

میز تعویض پوشک، یکی از وسیله های ضروری و اساسی در دکوراسیون اتاق خواب نوزاد است، زیرا با ارتفاعی که برای قرار دادن نوزادان فراهم می کند، به شما کمک خواهد کرد تا به راحتی پوشک فرزندتان را عوض کنید.

توجه داشته باشید که در بازار مدل های متنوعِ میز تعویض پوشک وجود دارد، اما بهترین مدل، میزی است که در زیر آن کشوهایی برای قرار دادن پوشک، لباس و دیگر لوازم پاک کننده وجود داشته باشد تا مجبور نشوید کودکتان را هنگام تعویض پوشک، بدون محافظت تنها بگذارید.

میز تعویض پوشک کشویی سفید که در اتاق نوزاد با دیوار خاکستری چیده شده است

نکته: یکی از مزیت های میزهایی که در بالا مشاهده کردید این است که می توانید با بزرگ شدن کودکتان، سینیِ تشکِ تعویض را از روی آن جدا کنید و از آن به عنوان دِراور استفاده کنید.

نکته: بهتر است که تشک تعویض پوشک دارای لبه باشد تا از غلت خوردن نوزاد تا حد امکان جلوگیری کند. اما با این حال همیشه یک دستتان را برای ایمنی بیشتر روی نوزاد بگذارید و او را به هیچ وجه تنها نگذارید.

نکته: اگر فضای اتاق نوزادتان محدود است، می توانید مانند عکس زیر از میز تعویض پوشک دیواری استفاده کنید. اما نوع باکیفیت آن را خریداری کنید و آن را با اتصالات محکم و ایمن روی دیوار نصب کنید.

میز تعویض پوشک دیواری که در اتاق خواب نوزاد با کاغذ دیواری زیبا آبی رنگ نصب شده است

7. از پرده های بلک اوت یا کرکره ای در دکوراسیون اتاق نوزاد استفاده کنید!

پرده نیز همانند روتختی از گزینه های دکوری دیگری است که می توانید به وسیله طرح و نقش آن، به فضای دکوراسیون اتاق نوزادتان جلوه زیبایی دهید.

اما همان طور که قبلا اشاره کرده ام، نوزادان در طول شبانه روز مدت زمان زیادی را صرف خوابیدن می کنند و برای خواب آرام و راحت، نیاز به محیط تاریکی دارند.

بنابراین بهتر است از پارچه های بِلَک اوت به عنوان پرده آستر یا پرده اصلی استفاده کنید تا در مواقع نیاز، مانع از ورود نور خورشید به محیط اتاق خواب شوید.

البته اگر علاقه دارید اتاق نوزادتان جلوه مدرن داشته باشد، پیشنهاد می کنم که به جای پرده های پارچه ای، از پرده کرکره ای یا شید استفاده کنید که قابلیت تنظیم میزان ورود نور را نیز دارند. 

دکوراسیون اتاق خواب نوزاد مدرن با دیوارهای آبی روشن و تخت نوزاد چوبی که روی پنجره آن پرده کرکره ای نصب شده است

نکته: توجه داشته باشید که بهتر است پرده اتاق نوزاد دارای منگوله و ریسمان نباشد تا کودک با کشیدن آن باعث کنده شدن پرده نشود و به خود آسیب وارد نکند. 

مطلب مرتبط: معرفی انواع پرده برای اتاق خواب و ویژگی های آن ها

8. از موکت یا فرش نرم و ضد حساسیت در دکوراسیون اتاق خواب نوزاد استفاده کنید!

نوزادان بعد از مدتی شروع به چهار دست و پا رفتن می کنند و بعد از آن راه رفتن را آغاز می کنند. به همین دلیل کفپوش اتاق آن ها باید دارای سطح نرمی باشد تا به زانو و بدن آن ها آسیب وارد نشود.

همچنین کفپوش بهتر است عایق حرارتی و صوتی باشد تا محیطی با دمای مناسب و بدون سر و صدا را برای خواب راحت فرزندتان به وجود آورد.

با توضیح این موارد، موکتی که سرتاسر کف اتاق را پوشانده باشد، بهترین گزینه برای دکوراسیون اتاق خواب نوزاد است.

اما به یاد داشته باشید، بهتر است موکتی که برای اتاق نوزادتان خریداری می کنید، از مواد آلی فَرار (VOC) تولید نشده باشد تا هوای اتاق را آلوده نکند. همچنین بهتر است این موکت ها ضد لک و ضد حساسیت باشند و دارای پرزهای کوتاهی باشند تا تمیز کردن و جارو کردن آن ها آسان باشد.

دکوراسیون اتاق خواب نوزاد مدرن با دیوار خاکستری، پرده کرکره ای و تخت نوزاد سفید که سرتاسر کف آن موکت کرم پهن شده است

اما اگر اتاق کفپوش چوبی یا سرامیکی دارد، با توجه به سطح نسبتا سخت و سردشان، بهتر است فرش نرم، بزرگ و ضد حساسیتی را روی آن پهن کنید که بیشتر سطح کف اتاق را پوشش دهد. 

اتاق خواب نوزاد مدرن و شیک با تخت نوزاد چوبی و مبل شیردهی که روی کفپوش چوبی آن، فرش بزرگ زیبایی پهن شده است

مطلب مرتبط: راهنمای کامل برای انتخاب بهترین کفپوش اتاق خواب

9. از نور ملایم برای نورپردازی اتاق خواب نوزاد استفاده کنید!

توجه داشته باشید که نور شدید و مستقیم، چشم نوزاد را آزار می دهد.

بنابراین از آن جا که نوزادان اغلب به پشت دراز می کشند و سقف را می بینند، از چراغ های سقفی و هالوژن برای نور پردازی اتاقشان استفاده نکنید و به جای آن ها، مانند عکس زیر، آویزهایی که دارای کلاهک می باشند را نصب کنید. 

اتاق خواب نوزاد با تخت نوزاد و پرده سفید که دارای آویز مدرن کلاهک دار می باشد

نکته: لامپ هایی با نور ملایم را برای نور پردازی اتاق نوزادتان تهیه کنید. همچنین می توانید برای کنترل میزان روشنایی لامپ ها از دیمر نیز استفاده کنید.

نکته: پیشنهاد می کنم برای عوض کردن راحت تر پوشک فرزندتان، بالای میز تعویض اتاق او از چراغ دیوارکوب به عنوان نور وظیفه ای استفاده کنید تا نور کافی را برای شما تامین کند. 

میز تعویض پوشک وینتج سفید که بالای آن دیوارکوب برای روشنایی مناسب نصب شده است

نکته: بهتر است برای روشنایی اتاق نوزاد از آباژورهای پایه بلند استفاده نکنید، زیرا با برخورد ناگهانی کوچک به راحتی سقوط می کنند.

اما نکته مهم دیگری که باید به آن اشاره کنم، استفاده از چراغ خواب در اتاق نوزدان است. جالب است بدانید که 2 گروه بر سر استفاده کردن و استفاده نکردن آن در اتاق خواب نوزاد اختلاف دارند:

در واقع گروه اول اعتقاد دارند که نور چراغ خواب، ساعت بدن نوزاد را مختل می کند و ترشح هورمون ملاتونین که برای خواب راحت مورد نیاز است را متوقف می کند. همچنین آن ها می گویند که کودکان حداقل تا 18 ماهگی از تاریکی نمی ترسند و به چراغ خواب نیازی ندارند

اتاق خواب نوزاد ک در آن چراغ خواب ماه و ستاره قرار داده شده است

اما گروه دوم معتقد هستند که چراغ خواب بیش تر از نوزادان، برای پدر و مادران مفید است. زیرا شما بارها نیمه شب به اتاق نوزادتان سَر می زنید و برای این که خواب خودتان و فرزندتان را با نور زیاد آویز اتاق مختل نکنید، به نور چراغ خواب نیاز خواهید داشت. 

بنابراین با توجه به توضیحات بالا، بهتر است برای رفت و آمدهای شبانتان از چراغ خواب در اتاق نوزادتان استفاده کنید.

مطلب مرتبط: آموزش نحوه صحیح نورپردازی اتاق خواب

10. از حداکثر فضای اتاق خواب نوزاد برای چیدمان لباس ها و اسباب بازی های او استفاده کنید!

همان طور که می دانید نوزاد بیش از هر شخص دیگری در خانواده دارای لباس و لوازم شخصی است که چیدمان تمامی آن ها را در اتاقشان سخت و دشوار می کند.

اما می توان با استفاده از ترفندها و نظم دهنده هایی تعداد بیشتری از آن ها را به صورت منظم چیدمان کرد که در ادامه مهم ترین آن ها را خدمتتان معرفی می کنم:

استفاده از تقسیم کننده های کشو: شما می توانید مانند عکس زیر، با خرید تقسیم کننده های چوبی یا پلاستیکی، کشوها را به بخش های مختلفی بخش بندی کنید و از حداکثر فضای موجود در آن برای قرار دادن لباس های نوزادتان استفاده کنید.

کشوهای لباس اتاق خواب نوزاد که به وسیله تقسیم کننده های چوبی بخش بندی شده است

نظم دهنده کشو مدل Colorful بسته 3 عددی

نصب قفسه های دیواری: قفسه های دیواری گزینه مناسبی برای استفاده از فضای بلا استفاده دیوارها است که می توانید در آن کتاب، اسباب بازی و دکوری های اتاق نوزادتان را بچینید.

اتاق نوزادی که در آن کتاب، اسباب بازی و دکوری ها روی قفسه های دیواری چیده شده است

شلف دیواری مدل SW01

استفاده از سبد و سطل: همچنین می توانید از سبد و سطل های پلاستیکی یا پارچه ای برای قرار دادن برخی اسباب بازی های پُر استفاده و لباس های چرکی که نیاز به شست و شو دارند، استفاده کنید.

عروسک های نوزادی که درون سطل های پلاستیکی به طرح سگ چیده شده است

سبد اسباب بازی مدل خرگوشی

فضای پشت درب کمد دیواری: اما قسمت دیگری از اتاق نوزاد که برای چیدمان وسایل اغلب از آن غافل هستیم، فضای پشت درب کمد دیواری است. بنابراین اگر اتاق فرزندتان کمد دیواری دارد، مانند عکس زیر از آویز کفش پشت دری استفاده کنید و وسایل ریز را در آن بچینید.

کمد دیواری اتاق خواب نوزادی که لباس ها به وسیله آویز کفش پشت دری، پشت درب آن چیدمان شده است

خرید کشوهای پلاستیکی: همان طور که می دانید اغلب طبقه های کمد دیواری به درستی بخش بندی نشده اند و در نتیجه از تمامی فضای آن ها به درستی نمی توانیم، استفاده کنیم. بنابراین برای حل این مشکل، کشوهای پلاستیکی بخرید و داخل برخی از طبقات قرار دهید.

مطلب مرتبط: آموزش نکات و ترفندهایی برای چیدمان کمد دیواری

فضای زیر تخت تخت نوزاد: اگر زیر تخت نوزادتان فضایی برای قرار دادن وسایل دارد، از آن استفاده کنید. همچنین می توانید تخت نوزادی را بخرید که دارای کشو و یا کمد باشد. 

11. برای تزیین اتاق خواب نوزادتان تِم انتخاب کنید!

یکی از راه های جذاب و زیبا برای تزیین اتاق خواب نوزاد، استفاده از تِم و یا طرح های و نقش های خاص در آن است.

بنابراین به سلیقه خودتان یک موضوع مانند ماجراجویی و جهانگردی، دریا و ساحل، جنگل و حیوانات، کوه و طبیعت، آسمان و ستاره ها و یا شخصیت های کارتونی را به عنوان تِم انتخاب کنید و آن ها را مانند عکس های زیر، به وسیله تابلوها، استیکرهای دیواری و دکوریجات دیگر در دکوراسیون اتاقشان به کار ببرید.

دکوراسیون اتاق خواب نوزاد با تم ماجراجویی و جهانگردی که دارای تخت نوزاد چوبی و کاغذ دیواری با طرح نقشه جهان می باشد

اتاق خواب نوزاد زیبا و شیک با تم درخت و طبیعت که دارای دیوارهای کرم و تخت نوزاد سفید می باشد

دکوراسیون اتاق خواب نوزاد با تم ستاره و آسمان که دارای دیواری تاکیدی تیره، تخت نوزاد چوبی و استیکر شب تاب ستاره می باشد

تابلو طرح حیوانات کد961 مجموعه 3عددی

مطلب مرتبط: با 8 روش ساده و جذاب برای تزیین دیوار اتاق کودک و نوزاد آشنا شوید!

همان طور که مطالعه کردید، در این مطلب تلاش کردم نکاتی را به شما عزیزان آموزش دهم تا بتوانید با استفاده از آن ها، دکوری اصولی در اتاق نوزادتان به وجود آورید. اگر سوالی در مورد این موضوع دارید، می توانید آن را از طریق بخش تماس با ما و یا اینستاگرم مدیا دکور با من در میان بگذارید.

توجه: تمامی مطالب این سایت برگرفته از دانش طراحان و دکوراتور های داخلی مدیا دکور می باشد و هرگونه کپی نوشته ها بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.


مطالب مرتبط:

– اتاق کودک پسرتان را با این 7 ایده ساده و خلاقانه دکور کنید!

– از این 8 نکته در دکوراسیون اتاق خواب کودک دخترتان استفاده کنید!

– اصول فنگ شویی در دکوراسیون اتاق نوزاد

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید