با این 6 وسیله، تزیین میز شب یلدای 1401 خانتان را شیک و بی نظیر کنید!

0
74868
تبلیغات

یک لحظه شب یلدای سال های گذشته را یادتان بیاورید! به نظرتان تزیین میز یلدایتان چگونه بود؟ برای امسال چه برنامه ای برای چیدمان این میز دارید که جلوه آن تکراری نشود؟

اگر هنوز ایده خاصی ندارید، پیشنهاد می کنم در ادامه این مطلب با من همراه باشید تا 6 وسیله را برای شیک و متفاوت شدن میز یلدای امسالتان معرفی کنم.

یکی از این وسیله ها کرسی تاشو است که هر زمان به آن نیاز نداشتید، قابل جمع شدن است. وسیله دیگر ابزارهای ساده برای برش هندوانه است تا این که بتوانید میوه آرایی های زمان بر و تکراری هندوانه را کنار بگذارید.

خب با من همراه باشید تا این دو وسیله بالا و وسایل دیگر را به همراه عکس، بیشتر خدمتتان معرفی کنم:

تزیین میز شب یلدای 1401

ایده هایی برای چیدمان میز یلدایی 1401:

1. با کرسی تاشو حال و هوای سنتی به شب یلدایتان بدهید:

کرسی از عناصر اصلی شب های یلدای نیاکانمان بوده ولی خب، شهرنشینی و آپارتمان نشینی این وسیله گرم و دوست داشتنی رو از مبلمان خونه هامون حذف کرده!

البته کنار رفتن این وسیله بیشتر به خاطر مدرن شدن زندگی ها و کوچک شدن خونه هاست. اما یه شب که هزار شب نمیشه!

اگه تا حالا شب یلدا رو زیر کرسی نگذروندید و یا دوست دارید که فرزندانتون تجربه استفاده از این مبلمان سنتی رو داشته باشن، پیشنهاد من استفاده از کرسی تاشو هستش.

کرسی برای تزیین میز شب یلدا

یادتون باشه که بعد از شب یلدا، میتونید این کرسی رو جمع کنید و به راحتی داخل کمد دیواری خونه هاتون بگذارید و نگران جاگیر بودن آن هم نباشید.

2. استفاده از رومیزی و رانر را فراموش نکنید:

اما اگر از کرسی نخواستیم استفاده کنیم، چه؟ خب در چنین شرایطی میز جلو مبلی یا میز ناهار خوری بهترین جایگزین برای کرسی هستند.

ولی چیزی که در تزیین این دو میز در شب یلدا به چشم میاد اینه که خیلی از ما از رانر یا رومیزی را روی آن استفاده نمی کنیم. یا این که از روزمیزی و رانرهایی تکراری روی آن ها استفاده می کنیم.

تزیین و چیدمان میز یلدایی مدرن و شیک

دوستان یادتون باشه که این یک شب خاص و عزیز برای ما ایرانی هاست که میتونید با یک رومیزی جدید، میز یلدایتان را نسبت به روزهای عادی متفاوت کنید.

رومیزی ترمه، رانرهایی با طرح سنتی و وینتج و یا رومیزی هایی که تم رنگی قرمز دارند، گزینه های مناسبی اند که می توانید در شب یلدا استفاده کنید.

3. هندوانه را به صورت فینگرفود سرو کنید:

دورانی که هندوانه را با تکنیک های میوه آرایی دیزاین می کردیم را یادتون هست؟ به نظر من کمی این روش برای تزیین میز یلدایی قدیمی شده و از مد افتاده.

در واقع الان سادگی و مدرن بودنه که روی بورسه! به همین دلیل پیشنهاد می کنم یا هندوانه ها را با اسلایس های منظم یک اندازه به سلیقه خودتان برش دهید و چیدمان کنید.

تزیین میز شب یلدا با فینگرفود هندوانه

و یا از آموزش درست کردن فینگرفودهای هندوانه کمک بگیرید و با روش های جدید و شیک میز شب یلدایتان را دیزاین کنید.

4. وارمر قوری چای را فراموش نکنید:

شب نشینی در هوای سرد رو فقط یک چای گرم و دبش لذت بخش تر میکنه. اگر سماور کنارِ کرسی یا میز یلدایتان دارید که خوش به حالتان! چرا که لازم نیست برای هر بار چایی ریختن تا دم گاز بروید و جمع صمیمی یلدایتان را ترک کنید.

تزیین میز یلدایی با قوری و سماور قدیمی و سنتی

اما اگر سماور نداشتید، وارمر قوری گزینه فوق العاده ای برای گرم نگهداشتن چای خواهد بود. دقت داشته باشید که برخی از این وارمرها، به صورت جعبه پذیرایی طراحی شده اند تا نبات و شکلات ها هم شیک و زیبا در دسترستان باشند.

5. شمع جایگزینی برای آتش:

مگر میشود آتش جایی در جشن و آیین ما ایرانی ها نداشته باشد. اگر حیاط و باغی دارید، حتما پیشنهاد می کنم که زمانی از یلدایتان را برای در کنار آتش بودن بگذارید.

اما اگر این امکان را ندارید، جایی را برای قرار دادن شمع در سفره یلداییتان در نظر بگیرید و با روشن کردن آن، نور و روشنایی به دیزاین میزتان بدهید.

چیدمان میز شب یلدا شیک و زیبا با انار و هندوانه و آجیل

6. از آجیل خوری یا اردو خوری های گردان استفاده کنید:

خب در مورد همه چیز صحبت کردیم، به جز آجیل ها! به صورت کلی ظرف های آجیل خوری، شیرینی خوری، کیک خوری و میوه خوری، بهتر است که از یک طرح و جنس باشند تا میز یلدایتان انسجام و هماهنگی داشته باشد.

دیزاین میز شب یلدا و تزیین آن با میوه و شیرینی

اما گزینه هایی که در این بخش می خواهم معرفی کنم، اردو خوری و آجیل خوری های گردان و چرخشی است. توجه داشته باشید که مزیت این ظرف ها، قابلیت چرخش آن ها است که دسترسی به تمام آجیل ها را برای هر کسی آسان می کند.

همچنین اندازه جمع و جور آن ها میز یلدایتان را شلوغ و بی نظم نمی کند.

و در آخر…

به نظرتان جای چه ایده و وسیله دیگری در این مطلب خالی است. آن را در انتهای صفحه برایمان کامنت بگذارید تا دوستان دیگر هم بتوانند از آن استفاده کنند.

هر یک از این وسایل بالا هم که مورد پسندتان قرار گرفت، می توانید تهیه کنید تا یک یلدای متفاوت و شیک در سال 1401 داشته باشید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید