رنگ کابینت 2022 و 1401 | 8 رنگ ترند شده سال برای کابینت های آشپزخانتان!

0
2747
تبلیغات

رنگ کابینت 2022 یا 1401 چیست؟

باید بدانید رنگ هایی که در این مطلب می خواهم معرفی کنم، با رنگ های ترند کابینت 2021 یا 1400 آنچنان تفاوتی ندارد. در واقع رنگ های ترند شده، به طور معمول 3 تا 5 سال همچنان توسط طراحان داخلی به کار گرفته می شوند.

سال 2021 هم سالی بود که تغییرات چشم گیری در حوزه رنگ رخ داد و در 2022 همچنان آن رنگ ها ترند هستند. با این تعریف، رنگ های کابینت 1401 یا 2022 همچنان بر رنگ های سال قبل استوار است و تنها تعدادی طیف به آن ها اضافه یا از آن ها کم شده است.

خب، آماده اید به روزترین رنگ های کابینت سال را بشناسید؟ پس با من همراه باشید.

رنگ کابینت سال 2022 یا 1401

جدیدترین رنگ های کابینت 1401 یا 2022 چه هستند؟

1. رنگ سفید:

رنگی که سال 2021 برای کابینت آشپزخانه ها بسیار پرطرفدار شده بود، همچنان در لیست سال 2022 نیز قرار دارد. البته سفید رنگی است که همیشه طرفداران خاص خودش را دارد و هیچ زمانی از رده خارج نمی شود.

توجه داشته باشید، امسال طراحان داخلی معمولا از تناژ رنگی سفید با ته مایه زرد و سفید خالص در دکوراسیون آشپزخانه استفاده می کنند.

نکته: سفید یکی از گزینه های مناسب برای دیوار و کابینت های آشپزخانه کوچک است که می تواند فضای آن را دلبازتر جلوه دهد.

2. رنگ سبز:

طیف های سبز آبیِ تیره، سبزِ سِیج (سبز خاکستری)، سبزِ نعنایی، سبز زرد با ته مایه خاکستری، رنگ هایی هستند که می توانید آن ها را برای کابینت آشپزخانتان استفاده کنید.

دقت داشته باشید که این رنگ ها در کنار عناصر چوبی، یک جلوه خارق العاده و الهام گرفته از طبیعت به آشپزخانتان می دهند.

3. رنگ طوسی:

چه طیف های روشن و چه طیف های تیره طوسی، یکی از گزینه های مدرن برای رنگ کابینت ها هستند. شما می توانید در آشپزخانه های کوچک، طوسیِ روشن یا طیف طوسی بژ را به کار ببرید و در آشپزخانه های بزرگ، سراغ طیف های تیره آن بروید.

نکته: سال 2022 تناژهای گرم طوسی، مثل رنگ گریژ (طوسی بژ)، جایگزین طیف های سرد طوسی شده اند.

4. رنگ آبی:

آبی Navy که از طیف های تیره آبی به حساب می آید، رنگ ترنده شده دیگری است که می خواهم معرفی کنم. شما می توانید با ترکیب رنگ سفید در کنار آبی تیره، یک تضاد رنگی زیبا به وجود آورید و برای ایجاد جلوه ای هماهنگ، اکسسوری های طلایی در آشپزخانه استفاده کنید.

5. رنگ قرمز:

تصور کنید تمامی کابینت های آشپزخانتان به رنگ قرمز خالص باشند؟ مطمئنا این رنگ پرانرژی که روی بیشتر سطوح آشپزخانتان به کار رفته است، آزارتان می دهد.

البته این به معنی نیست که نمی شود کابینت ها را قرمز انتخاب کرد. چرا که این رنگ زیبا، امسال ترند شده است و طیف های ناخالص قرمز مثل قرمز مات یا قرمز تیره برای کابینت ها مناسب می باشند.

6. رنگ زرد:

بعد از قرمز، رنگ پرانرژی دیگری که می خواهم معرفی کنم، رنگ زرد است. توجه داشته باشید که امسال هم طیف تقریبا خالص زرد، مثل لیمویی و هم طیف روشن زرد، مثل زرد کره ای بسیار پرکاربرد شده اند.

نکته: زرد و سفید، یکی از بهترین ترکیب رنگی هاست که محیط پرانرژی و زیبایی در آشپزخانتان به وجود آورند.

7. رنگ مشکی:

مشکی مثل سال 2021، امسال هم روی بورس است. اما برای کابینت، مطمئنا رنگ پر ریسکی است. این که کابینت ها را ندیده و بدون فکر مشکی انتخاب کنید، احتمالا نتیجه خوبی به دنبال نخواد داشت.

نکته ای که باید در نظر داشته باشید، این است که کابینت مشکی برای آشپزخانه های بزرگ مناسب است؛ به خصوص آشپزخانه ای که در خانه ای با طراحی پلان باز قرار دارد.

8. رنگ قهوه ای:

آخرین رنگ هایی که در این مطلب می خواهم معرفی کنم، طیف های قهوه ای رنگ هستند. توجه داشته باشید، رنگ لاته که طیف تیره بژ و رنگ اسپرسو که طیف قهوه ای مایل به مشکی است، گزینه هایی هستند که از آن ها به عنوان رنگ های ترند شده سال، برای کابینت ها می توانید استفاده کنید.

و در آخر…

خب تا این جا رنگ های ترند شده سال 2022 برای کابینت ها را شناختید. شما کدام یک از این رنگ ها را برای کابینت های آشپزخانه منزلتان، می پسندید؟

اگر در مورد این موضوع نظر یا سوالی دارید، می توانید آن را در انتهای صفحه یا از طریق اینستاگرام مدیا دکور مطرح کنید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید