معرفی نکات و ترفندهای کاربردی برای دکوراسیون آبی طلایی در منزلتان!

0
479
تبلیغات

قصد دارید با رنگ های آبی و طلایی منزلتان را دکور کنید؟ برای این کار ابتدا باید طیف های مختلف آبی را بشناسید:

آبی آسمانی، نیلی، آبی درباری، سرمه ای و آبی فولادی! این ها طیف های آبی رنگی هستند که ترکیبِ رنگیِ خوبی با طلایی ایجاد می کنند و هر کدامشان جلوه خاص و زیبای خاص خودشان را دارند.

علاوه بر این طیف ها، باید رنگ های مکمل مشترک آبی و طلایی را هم بشناسید تا با کمک آن ها، یک هارمونی دیدنی در فضای منزلتان به وجود آورید.

توجه داشته باشید، این طیف ها و نکات و ترفندهای پیاده کردن آن ها را در ادامه به صورت کامل معرفی خواهم کرد. همچنین در انتهای مطلب، گالری تصاویری از مدل های دکوراسیون آبی طلایی را نیز قرار داده ام تا از نحوه اجرای آن ها ایده بگیرید و منزلتان را به زیبایی دکور کنید. با من همراه باشید.

دکوراسیون آبی طلایی

فهرست دسته بندی:

– ایده های دکوراسیون آبی و طلایی

– گالری تصاویر

چگونه با رنگ های طلایی و آبی منزلمان را دکور کنیم؟

1. طلایی را در کنار آبی آسمانی و یا نیلی استفاده کنید:

آبی آسمانی و آبی نیلی، از طیف های آبی رنگی هستند که با طلایی یک ترکیب رنگی فوق العاده زیبا به وجود می آورند. دقت داشته باشید، از آن جا که این دو، رنگ های روشنی هستند، می توانید آن ها را مثل تصویر زیر، در دیوارها به کار ببرید و اکسسوری ها و دکوری ها را طلایی بخرید.

همان طور که می بینید، چنین دکوراسیونی، فضای بسیار دلباز و روشنی هم دارد.

دکوراسیون آبی طلایی هال و پذیرایی نئوکلاسیک با دیوارهای آبی آسمانی و مبل آبی و اکسسوری های طلایی

2. آبی درباری و سرمه ای، یک ترکیب لوکس با طلایی:

از نظر روشنی، آبی درباری و سرمه ای، نقطه مقابل آبی آسمانی و نیلی هستند. اما با این وجود، باز هم این طیف های تیره آبی، جلوه زیبایی در کنار رنگ طلایی به فضای خانتان می دهند و آن را بسیار لوکس می کنند.

برای ترکیب این رنگ ها، شما می توانید مثل تصویر زیر، دیوارها و مبلمان را به رنگ های سرمه ای و آبی درباری و برخی عناصر دکوری دیگر را طلایی انتخاب کنید.

دکوراسیون آبی و طلایی خانه لوکس با دیوار سرمه ای و صندلی آبی درباری و کنسول طلایی

نکته: یادتان باشد که دیوارهای آبی درباری و سرمه ای، فضا را تاریک و دلگیر می کند. پس پیشنهاد می کنم در خانه های کم نور و کوچک، دیوارها را به این رنگ ها نقاشی نکنید.

3. استفاده از آبی فولادی و طلایی را در کنار هم فراموش نکنید:

طیف های آبی رنگی که در دو قسمت بالا معرفی کردم، با هر رنگی هماهنگ نمی شوند. در واقع برای استفاده از آن ها باید رنگ های مکمل آن ها را نیز بشناسید که در چنین حالتی، ریسک این که ترکیب رنگی خانتان هماهنگ نشود، بسیار بالا است.

اگر نگران این اتفاق در دکوراسیون آبی و طلایی منزلتان هستید، من استفاده از آبی فولادی را بهتان پیشنهاد می کنم. به تصویر زیر نگاه کنید:

دکوراسیون آبی طلایی خانه مدرن با کابینت ها و فرش آبی فولادی و لوستر طلایی

همان طور که دیدید، آبی فولادی، طیف آبی مایل به خاکستری است که وجود رنگ خاکستری در این طیف، آن را به رنگ های خنثی بسیار نزدیک کرده است. به همین علت، ست کردن آن با رنگ های دیگر بسیار آسان است.

4. طلایی، رنگِ دیوارها و آبی، رنگِ مبلمان:

تا این مرحله هر ایده و تصویری که معرفی کردم، آبی در دیوارها استفاده شده بود. اما اگر بخواهیم دیوارها طلایی باشد، چه؟

باید بگویم که در دکوراسیون هیچ چیز غیر ممکنی وجود ندارد. برای این کار دو راه پیش رو دارید: یا مثل تصویر زیر تمام دیوارها را طلایی کنید.

دکوراسیون آبی طلایی هال و پذیرایی بزرگ با کاغذ دیواری طلایی و مبل گرد آبی

و یا اگر می خواهید کمی محتاطانه تر عمل کنید، مثل نشیمن زیر، به جای زمینه کاغذ دیواری، طرح و پترن کاغذی دیواری را طلایی در نظر بگیرید.

دکوراسیون آبی طلایی هال و پذیرایی مدرن با کاغذ دیواری سفید طلایی و مبل آبی

5. تنها مبلمان و اکسسوری ها را آبی و طلایی بخرید:

یادتان باشد، در دکوراسیون آبی و طلایی، حتما لازم نیست که دیوارها به یکی از رنگ های طلایی یا آبی باشد. برای اجرای این ایده، دیوارها را سفید، کرم یا طوسی کنید و برخی از مبلمان و اکسسوری های فضا را آبی و طلایی بخرید.

دکوراسیون آبی طلایی هال و پذیرایی نئوکلاسیک با مبلمان سرمه ای طلایی

6. از رنگ های مکمل آبی درباری، سرمه ای و طلایی استفاده کنید:

اگر در دکوراسیون آبی و طلایی منزلتان، سراغ طیف های تیره آبی رفته اید، استفاده از رنگ سفید و طوسیِ روشن را در آن فراموش نکنید. دقت داشته باشید که طوسی روشن و سفید با این طیف های تیره تضاد دارد و به فضای منزلتان جذابیت و انرژی می دهد.

دکوراسیون آبی طلایی نشیمن نئوکلاسیک با مبل آبی درباری و قاب بندی طلایی

نکته: زرد، نارنجی، کرم، بژ، قهوه ای و رنگ چوب، دیگر رنگ هایی هستند که هم با طلایی و هم با سرمه ای و آبی درباری به خوبی ست می شوند.

7. رنگ های مکمل آبی آسمانی و طلایی را بشناسید:

اما اگر طیف های روشن آبی، یعنی آبی آسمانی و نیلی را به طیف های تیره ترجیح می دهید، رنگ های سفید، قهوه ای، کرم، طوسی و صورتی را به عنوان رنگ مکمل، بهتان پیشنهاد می کنم.

دکوراسیون آیس طلایی حمام نئوکلاسیک با دیوار آبی و آینه طلایی

و در آخر…

از دکوراسیون آبی و طلایی خوشتان آمد؟ به نظرتان جلوه خوبی در منزلتان پیدا می کند؟

اگر پاسختان مثبت است، کدام یک از طیف های آبی که معرفی کردم را برای دکور خانتان انتخاب می کنید. این طیف را برای ما کامنت کنید تا من و دیگران هم با سلیقتان آشنا شویم.

اگر هم سوالی دارید، آن را در انتهای صفحه مطرح کنید تا با کمال میل به آن پاسخ دهم.

بازگشت به فهرست

گالری تصاویر دکوراسیون طلایی و آبی:

بازگشت به فهرست

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید