ترفندهایی برای داشتن خانه مرتب و نظافت راحت آن

0
398

داشتن خانه مرتب و تمیز کردن آن، امروزه به یکی از چالش های مهم خانواده ها تبدیل شده است. زیرا در این دوره زمانه، اکثر زوج ها هر دو شاغل هستند و زمان کمی برای نظافت و مرتب کردن خانه دارند. در ادامه با ما همراه باشید تا با یاد گرفتن ترفندهایی خاص، به راحتی خانتان را مرتب کنید.

خانه مرتب

چند ترفند خانه داری برای داشتن خانه مرتب

1. لوازم جانبی را برای داشتن خانه مرتب، به حداقل برسانید

در منزل خود از لوازم جانبی کم تری استفاده کنید و اطراف خود را با وسایل اضافی شلوغ نکنید تا محیط خانه مرتب به نظر بیاید. برای مثال می توانید به جای استفاده از چندین ظروف تزئینی بر روی میز، از یک ظرف استفاده کنید.

خانه مرتب


مطلب مرتبط: تزیین میز جلو مبلی با 9 نکته کلیدی و مهمی که باید رعایت کنید!


2. برای داشتن خانه مرتب، در اتاق ها، از صندوقچه استفاده کنید

در اتاق های خود از صندوقچه و جعبه استفاده کنید و لباس های اضافه و وسایل روی میز آرایش خود را در آن ها قرار دهید. این کار باعث می شود فضای اتاق مرتب تر نشان داده شود و گرد گیری به آسانی انجام گیرد.

خانه مرتب

3. تاثیر شلف برای داشتن خاته مرتب

از شلف در قسمت های مختلف خانتان استفاده کنید تا وسایل خود را درون آن بچینید و نیز دکوراسیون و فضایی جدید و متنوع در خانتان ایجاد کنید. شلف ها مکان مناسبی برای گذاشتن ظروف تزئینی، کتاب ها، وسایل ضروری و لوازم ارایشی می باشند.

خانه مرتب

خانه مرتب

4. برای وسایل، محدوده تعیین کنید تا خانه ای مرتب داشته باشید

برای بدلیجات، کتاب ها، لباس ها و کفش های خود محدوده ایجاد کنید. جعبه ای برای بدلیجات، طبقه ای برای کفش های خود و شلفی برای کتاب های خود در نظر بگیرید و این نکته را به خاطر داشته باشید که وسایلی که از آن ها استفاده نمی کنید را نگه ندارید.

خانه مرتب

خانه مرتب

خانه مرتب

خانه مرتب

خانه مرتب

خانه مرتب

چهار ترفند برای نظافت خانه و تمیز و مرتب نشان دادن آن

خانه مرتب

1. همیشه جلو و پشت درب ورودی خانه را تمیز کنید

درب ورودی اولین قسمتی است که در حین ورود به خانه دیده می شود، پس همیشه جلو و پشت آن را تمیز نگه دارید. ناگفته نماند که اصلی در فنگ شویی وجود دارد که به تمیز نگه داشتن پشت درب ورودی تاکید می کند، زیرا با این کار انرژی مثبت وارد خانه می شود.


مطلب مرتبط:  5 اشتباهی که انرژی مثبت در خانتان را از بین می برد!


خانه مرتب

خانه مرتب

2. برای نظافت راحت تر خانه، فضای بین وسایل را باز بگذارید

وسایل خانه را خیلی نزدیک به یکدیگر نچینید! فضای بین آن ها را باز بگذارید، زیرا با این کار به راحتی می توانید بین آن ها را جارو و تمیز کنید و در زمان نظافت نیز صرفه جویی می کنید.

خانه مرتب

3.  تاثیر نوع چیدمان فرش در نظافت خانه

نوع چیدمان فرش در نظافت خانه بسیار تاثیر گذار است. فرش نباید آنقدر بزرگ باشد که قسمتی از آن زیر مبل قرار بگیرد. بهتر است لبه فرش با لبه ی مبل ها یکسان باشد تا نظافت و جارو کشیدن، به راحتی و به سرعت انجام شود. دقت کنید که اگر از دو فرش در کنار هم استفاده می کنید، خواب آن ها با یکدیگر یکسان باشد.

خانه مرتب

4. برای نظافت اتاق، تخت خود را با وسایل غیر ضروری پر نکنید!

برای این که صبح ها به آسانی بتوانید تخت خود را مرتب کنید، بهتر است از عروسک ها و کوسن های زیادی به روی آن استفاده نکنید. این کار باعث می شود که فضای اتاق شما مرتب جلوه کند.

خانه مرتب

خانه مرتب


مطالب مرتبط: 

معرفی 8 اصل و نکات دکوراسیون داخلی برای طراحی اصولی منزلتان!

خواب راحت شبانه با رعایت هفت نکته در دکوراسیون اتاق خواب

اسراری برای دیزاین مبل های خانه شما

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید