اصول فنگ شویی در دکوراسیون اتاق نوزاد

0
174

استفاده از اصول فنگ شویی در دکوراسیون اتاق نوزاد به منظور به وجود آوردن فضای مناسب برای نوزادان می باشد. استفاده از این اصول باعث می شود، شما عشق بدون قید و شرط، توجه و مراقبت خود را به نوزاد عزیزتان نشان دهید. انرژی خوب فنگ شویی به نوزاد شما آرامش و قدرت خواهد داد و اتاق فرزند شما را سرشار از انرژی مثبت می کند. در ادامه نکات و اصولی را معرفی خواهیم کرد تا به راحتی بتوانید انرژی خوب فنگ شویی را در فضای اتاق نوزاد به جریان بیندازید، با ما همراه باشید.

دکوراسیون اتاق نوزاد

– اصل اول برای فنگ شویی در دکوراسیون اتاق نوزاد: انتخاب رنگ مناسب

در دکوراسیون اتاق نوزاد یک هارمونی از رنگ های ملایم به وجود آورید. به فکر استفاده از رنگ های صورتی و آبی ملایم و رنگ هایی که به شما و کودکتان آرامش می دهد، باشید. همچنین می توانید این رنگ ها را با رنگ هایی مانند سفید، بژ، آبی و سبز ترکیب کنید. از رنگ هایی که بیش از حد جیغ هستند پرهیز کنید، زیرا این رنگ ها انرژی نوزاد شما را زیاد می کند و بیش تر مناسب اتاق بازی هستند. این نکته را نیز در نظر داشته باشید که از رنگ های متضاد در کنار هم، مانند سفید و سیاه، در اتاق نوزاد استفاده نکنید.

دکوراسیون اتاق نوزاد

دکوراسیون اتاق نوزاد

دکوراسیون اتاق نوزاد

دکوراسیون اتاق نوزاد

دکوراسیون اتاق نوزاد

دکوراسیون اتاق نوزاد

دکوراسیون اتاق نوزاد


مطلب مرتبط: نکات لازم برای رنگ مناسب اتاق خواب که باید بدانید!


– اصل دوم برای فنگ شویی در دکوراسیون اتاق نوزاد: روشنایی مناسب فضای اتاق

از منابع روشنایی مختلف در دکوراسیون اتاق نوزاد استفاده کنید تا بتوانید در مواقع مختلف شبانه روز، اتاق کودکتان را روشن نگه دارید. توجه داشته باشید که روشنایی مناسب در ایجاد تعادل در انرژی فنگ شویی تاثیر دارد. بنابراین از پرده هایی با الیاف نرم و طبیعی در اتاق استفاده کنید که گزینه ایده آلی برای جلوگیری از ورود نور شدید آفتاب می باشند. همچنین سعی کنید در طول روز تعادل روشنایی اتاق را حفظ کنید.

دکوراسیون اتاق نوزاد


مطلب مرتبط: آموزش نحوه صحیح نورپردازی اتاق خواب


– اصل سوم برای فنگ شویی در دکوراسیون اتاق نوزاد: مکان مناسب تخت نوزاد

در دکوراسیون اتاق نوزاد، تخت را دور از درب اتاق قرار دهید. همچنین سعی کنید تا حد امکان از قرار دادن وسایل الکتریکی در نزدیکی تخت نوزاد خودداری کنید تا سطح انرژی الکترومغناطیسی در اطراف آن به حداقل برسد. قوانین فنگ شویی که درباره مکان قرار گیری تخت بزرگسالان گفته شده برای تخت نوزادان نیز صادق است. بنابراین تخت را نزدیک در ورودی اتاق یا هم راستای آن قرار ندهید. موقعیت ایده آل تخت نوزاد به این صورت است که سر تخت را مقابل دیوار قرار دهید، به صورتی که طول آن به دیوار عمود باشد. همچنین سعی کنید تخت را در زیر پنجره قرار ندهید.

دکوراسیون اتاق نوزاد

دکوراسیون اتاق نوزاد


برای خواندن مطلب مربوط به فنگ شویی اتاق خواب، به روی لینک زیر کلیک کنید:

فنگ شویی اتاق خواب – 4 اصل و 21 نکته مهمی که باید رعایت کنید!


– اصل چهارم برای فنگ شویی در دکوراسیون اتاق نوزاد: استفاده از مواد طبیعی

تا حد امکان سعی کنید جنس ملحفه های تخت نوزاد، پرده اتاق، فرش، کف اتاق، مبلمان و اسباب بازی ها از مواد طبیعی باشند. از چوب به جای پلاستیک استفاده کنید و همچنین گزینه مناسب دیگری برای این مواد طبیعی، استفاده از الیاف پنبه، ابریشم، کتان و بامبو در پارچه های مورد استفاده در دکوراسیون اتاق نوزاد است.

دکوراسیون اتاق نوزاد

دکوراسیون اتاق نوزاد


مطلب مرتبط: 3 نکته مهمی که در خرید روتختی کودک باید به آن توجه کنید!


– اصل پنجم برای فنگ شویی در دکوراسیون اتاق نوزاد: انتخاب دکوریجات و تابلوهای مناسب

تابلوهایی با عکس هایی از طبیعت گزینه بسیار ایده آلی برای دکوراسیون اتاق نوزاد می باشد. اگر می خواهید تابلویی با عکس حیوانات در اتاق نصب کنید، باید در انتخاب آن دقت کنید. به هیچ وجه از عکس حیوانات وحشی و درنده حتی اگر اینکه عکس کارتونی باشند، در اتاق استفاده نکنید. دکوریجات نوک تیز نیز مناسب دکوراسیون اتاق نوزاد نمی باشند. پس تا حد ممکن سعی کنید از مبلمان و دکوریجات گوشه دار و نوک تیز در این اتاق استفاده نکنید. چنان چه مجبور به استفاده از این نوع وسایل هستید، حتما آن ها را از تخت نوزاد دور نگه دارید.

دکوراسیون اتاق نوزاد

دکوراسیون اتاق نوزاد

دکوراسیون اتاق نوزاد

دکوراسیون اتاق نوزاد

– اصل ششم برای فنگ شویی در دکوراسیون اتاق نوزاد: به حس درونیتان اعتماد کنید

زمانی که می خواهید از انرژی خوب فنگ شویی در فضای اتاق نوزاد استفاده کنید، از حس درونی خودتان کمک بگیرید. فکر کنید که این اتاق، مکانی برای آرامش خودتان در کنار فرزندتان است و از فضای آن لذت کامل را ببرید. اجازه دهید همیشه نوزاد، بوی خوب را استشمام و هوای تمیز را تنفس کند. بنابراین هر روز پنجره را باز کنید تا هوای اتاق تهویه شود. همچنین اگر تمایل داشتید، می توانید از عصاره های مخصوص و ملایم مانند بابونه، رز، وانیل و اسطوخدوس در فضای اتاق استفاده کنید. همه ما انرژی فضای اطرافمان را حس می کنیم و این موضوع برای نوزادان هم صادق است. بنابراین فنگ شویی خوب اتاق نوزاد، در او حس خوب ایجاد می کند. پس به حس درونی خودتان اعتماد کنید و آن چه که باعث به وجود آمدن حس و انرژی خوب در شما می شود را، در دکوراسیون اتاق نوزاد استفاده کنید.

دکوراسیون اتاق نوزاد


مطالب مرتبط:

با 11 باید و نباید دکوراسیون اتاق خواب نوزادتان آشنا شوید!

5 اشتباهی که انرژی مثبت در خانتان را از بین می برد!

دکوراسیون ورودی خانه مطابق با اصول فنگ شویی 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید