از چه روش هایی برای تزیین اتاق خواب عروس با شمع و گل استفاده کنیم؟

0
5808

اتاق خواب یکی از بخش های مهم در دکوراسیون خانه عروس و داماد است که می توان آن را به روش های مختلفی تزیین کرد. اما در بین تمامی این روش ها، زیبایی و طراوت گل ها و حس و حال رمانتیک شمع ها، باعث شده است که خیلی افراد تصمیم بگیرند که این دو را کنار هم در اتاق عروس به کار ببرند. بنابراین در این مطلب تصمیم گرفته ام با ارائه عکس های مختلف، روش هایی برای تزیین اتاق خواب عروس با شمع و گل را به شما عزیزان معرفی کنم تا بتوانید فضایی رمانتیک، زیبا و منحصر به فرد در آن به وجود آورید، پس در ادامه با من همراه باشید.

تزیین اتاق خواب عروس با شمع و گل

روش های تزیین اتاق خواب عروس با شمع و گل

توجه داشته باشید نحوه های مختلفی برای تزیین اتاق خواب عروس با شمع و گل وجود دارد که با توجه به متنوع تر بودن روش های دیزاین با گل نسبت به شمع، ابتدا روش های مربوط به گل را معرفی می کنم و بعد از آن به سراغ روش های مربوط به شمع خواهم رفت:

1. روش های تزیین اتاق خواب عروس با گل

قبل از این که روش های تزیین با گل را معرفی کنم، باید بدانید که هم از گل مصنوعی و هم از گل طبیعی می توان در دکوراسیون اتاق خواب عروس استفاده کرد که انتخاب بین این دو، با توجه به بودجه ای که در نظر گرفته اید، به خودتان بستگی دارد. اما از نظر من بهتر است که از گل طبیعی استفاده کنید، چرا که آن ها به محیط طراوت و شادابی می دهند و فضای اتاق را سرشار از انرژی مثبت می کنند.

– استفاده از گلبرگ در تزیین اتاق خواب عروس

در این روش باید گلبرگ ها را از هم جدا کنید و آن ها را مانند عکس های زیر، به شکل قلب و یا اولین حرف اسم عروس و داماد روی تخت قرار دهید.

اتاق خواب عروسی که تخت آن با استفاده از گلبرگ های رز قرمز به شکل قلب و سقف آن با بادکنک های هلیومی قرمز رنگ تزیین شده است

اتاق عروسی که تخت آن با گلبرگ های گل رز قرمز به شکل قلب تزیین شده است و از بادکنک های هلیومی شاخه های گل رز آویزان شده است

همان طور که در عکس های بالا دیدید، گلبرگ ها روی روتختی های تک رنگ و بدون طرح قرار داده شده اند. اما اگر روتختی شما طرح دار است، بهتر است به جای تخت، قسمتی از کف اتاق که فرش آن را پوشش نداده است را با گلبرگ تزیین کنید.

کف اتاق خواب عروسی که روی آن به وسیله دو قلب سفید و قرمز که از گلبرگ و شمع های کوچک درست شده اند، دیزاین شده اشت

البته روش زیبا و جذاب دیگری نیز برای دکوراسیون با گلبرگ وجود دارد که می توانید آن ها را مانند عکس زیر، به صورتی که مسیر بین درب اتاق تا تخت خواب را پوشش دهند، روی زمین قرار دهید.

اتاق خواب عروس و دامادی که کف آن با گلبرگ های صورتی، قرمز و زرد و سقف آن با بادکنک های هلیومی صورتی رنگ دکور شده است

– استفاده از شاخه گل در تزیین اتاق خواب عروس

روش دیگری که برای دیزاین اتاق عروس و داماد می توانید به کار ببرید، این است که گل ها را از ساقه ها جدا کنید و آن ها را به شکل قلب و جملات عاشقانه روی تخت و یا زمین قرار دهید. همچنین می توانید مانند عکس زیر، گلبرگ ها را اطراف آن ها پخش کنید تا زیبایی آن دو چندان شود.  

تخت خواب عروس و دامادی که روی روتختی سفید آن گل و گلبرگ های رز قرمز به شکل قلب و love قرار داده اند

اما روش منحصر به فرد دیگری که پیشنهاد می کنم از آن استفاده کنید، مانند عکس زیر است. در این حالت بدون جدا کردن ساقه های گل، آن ها را از بادکنک های هلیومی به صورت وارونه آویزان کنید و بالای تخت خود قرار دهید.

اتاق عروسی که شاخه های گل رز توسط بادکنک های هلیومی از آن آویزان شده است و روی روتختی سفید آن گلبرگ های قرمز به شکل قلب، حروف و اعداد قرار داده شده است

– استفاده از دسته های گل در تزیین اتاق خواب عروس

روش شیک و ساده دیگری که برای دکوراسیون اتاق عروس وجود دارد، قرار دادن دسته های گل زیبا، در کنار تخت و یا نصب آن ها روی دیوار پشت تخت است.

اتاق عروسی که در کنار و بالای تخت آن دسته گل های سفید و بنفش گذاشته شده است و تخت آن دارای روتختی طرح دار کرم رنگ می باشد

– استفاده از ریسه های گل برای تزیین اتاق خواب عروس

برای این روش، ریسه هایی از جنس کاموا و یا کنف تهیه کنید و گل های ریز مصنوعی را به آن ها وصل کنید و توسط یک میله به دیوار پشت تختتان نصبشان کنید.

اتاق خوابی که از دیوار پشت تخت آن ریسه های گل رز صورتی رنگ آویزان شده است

ریسه های گل های ریز مصنوعی صورتی رنگی که توسط میله ای از دیوار آویزان شده اند

مطلب مرتبط: 7 ایده تزیین گلدان شیشه ای با گل مصنوعی برای دکور زیبای منزلتان!

2. روش های تزیین اتاق خواب عروس با شمع

همان طور که در ابتدا اشاره کردم، روش های تزیین اتاق خواب عروس با شمع آن چنان متنوع نیست. با این حال شما می توانید با توجه به نحوه دیزاین گلی که انجام داده اید، شمع ها را در کنارشان قرار دهید تا یک ترکیب فوق العاده زیبا ایجاد شود. برای مثال اگر گلبرگ ها را به صورت قلب چیدمان کرده اید، شمع را به همان شکل دورشان بچینید.

کفپوش چوبی که روی آن به وسیله گل های زرد و قرمز و چندین شمع به شکل قلب تزیین شده است

اتاق خواب عروسی که روی روتختی سفید آن گلبرگ های رز و شمع شکل قلب را تشکیل داده اند و شاخه گل ها رز توسط بادکنک های الیومی روی آن قرار داده شده اند

یا اگر مسیری با گلبرگ ها را در اتاق به وجود آورده اید می توانید مانند عکس زیر اطراف آن ها را با شمع چراغانی کنید.

اتاق عروس و دامادی که کف آن به وسیله مسیرهای گلبرگی که در کنارشان شمع های روشن قرار دارند، تزیین شده است

همچنین می توانید شمع ها را میان گل و یا گلبرگ ها قرار دهید.

اتاق عروسی که روتختی آن با گلبرگ های رز قرمز و شمع های روشن به شکل قلب و سقف آن با بادکنک های هلیومی قرمز که گل رز از آن ها آویزان شده است، تزیین شده است

البته باید بگویم که چیدمان شمع ها تنها به نحوه دیزاین گل ها محدود نیست. در واقع شما می توانید شمع ها را به صورت جداگانه روی تخت یا رو زمین به شکل قلب چیدمان کنید و یا آن ها را بدون هیچ شکل خاصی روی میز کنار تخت و یا میز آرایش بگذارید.

شمع های روشن قرمز رنگی که روی سطحی به شکل قبل در آمده اند

تخت خوابی دونفره ای که روی آن به صورت پراکنده گلبرگ های قرمز قرار داده شده است و طاقچه پشت آن شمع های روشن قرمز دارد

اتاق عروسی که روی روتختی سفید آن گلبرگ های صورتی رنگ پخش شده است و روی میزهای کنار تختی و صندلی پایین تخت آن شمع های روشن قرار دارد

سینی زیبایی که درون آن سه شمع بزرگ گلبهی و گل های سفید قرار دارد

سینی فلزی گرد که درون آن چندین شمع سفید قرار دارد و پشت آن گلدانی با گل های سفید قرار داده شده است

نکته: در قرار دادن شمع روی تخت احتیاط لازم را داشته باشید تا به روتختی آسیب وارد نشود و موجب آتش سوزی نشود.

همان طور که مطالعه کردید در این مطلب تلاش کردم روش های ساده و در عین حال زیبایی را برای دیزان اتاق عروس با شمع و گل را به شما عزیزان معرفی کنم. پس از این روش ها ایده بگیرید و با کمک خلاقیت خود، فضایی رمانتیک و شیک به وجود آورید.

توجه: تمامی مطالب این سایت برگرفته از دانش طراحان و دکوراتور های داخلی مدیا دکور می باشد و هرگونه کپی نوشته ها بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.


مطالب مرتبط:

تزیین خانه با گل مصنوعی – 8 نکته ای که در دیزاین گل های مصنوعی باید بدانید!

5 اشتباهی که انرژی مثبت در خانتان را از بین می برد!

دکوراسیون اتاق خواب – 9 نکته طلایی که اتاقتان را زیبا جلوه می دهد!

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید