تاریخچه و معماری موزه گوگنهایم نیویورک

0
3458
تبلیغات

از همان ابتدا موزه گوگنهایم نیویورک به مرکز هنرهای جدید و ایده های نو تبدیل شد. این موزه توسط معمار مشهور و بزرگ، فرانک لوید رایت، طراحی شده است تا مکانی برای نمایش آثار هنری نوآورانه در محیط و فضایی منحصر به فرد باشد. امروزه نیز موزه گوگنهایم نیویورک مقصد بسیاری از گردشگران می باشد که سالانه بازدیدکنندگان زیادی را از سرتاسر جهان، به خود جذب می کند. در ادامه این مطلب قصد داریم به صورت خلاصه تاریخچه و معماری این موزه منحصر به فرد را برای شما عزیزان مورد بررسی قرار دهیم، با ما همراه باشید.

موزه گوگنهایم نیویورک

تاریخچه موزه گوگنهایم نیویورک، از طراحی تا بازسازی

موزه گوگنهایم نیویورک

– درخواست طراحی موزه گوگنهایم نیویورک

در سال 1943 فرانک لوید رایت، معمار شناخته شده آمریکایی، نامه ای را از مشاور سالومون رابرت گوگنهایم دریافت کرد که در آن از او خواسته شده بود، ساختمانی جدید برای نمایش و نگهداری آثار هنری سالومون گوگنهایم طراحی کند. یکی از الزاماتی که سالومون گوگنهیام تعیین کرده بود، متفاوت بودن این موزه با دیگر موزه های دنیا بود. با وجود این نیازها و الزامات، فرانک لوید رایت طراحی انجام داد که بهترین و متفاوت ترین فضای ممکن برای دیدن نقاشی های زیبا را به وجود آورد. در آن زمان او به عنوان یکی از برجسته ترین معماران قرن 20 شناخته شده بود ولی طراحی موزه گوگنهایم نیویورک، موفقیت بزرگ دیگری را در زندگی شغلی او به وجود آورد.

موزه گوگنهایم نیویورک

– کانسپت طراحی موزه گوگنهایم نیویورک

فرانک لوید رایت، طرح سطوح شیبدار موزه گوگنهایم نیویورک را از معماری بنای زیگورات الهام گرفته است. همچنین او توانست فلسفه ترکیب شکل های ارگانیک در معماری که در ذهن خود داشت را در طراحی این موزه پیاده کند. بنابراین فرانک لوید رایت با الهام گرفتن از بنای زیگورات و شکل های ارگانیک، طراحی خود را انجام داد. هدف او از این نوع طراحی این بود که بازدیدکنندگان، به وسیله آسانسور به بالاترین طبقه موزه بروند و از طریق سطوح شیبدار، در حالی که آثار هنری را می بینند، به پایین ساختمان بیایند.

موزه گوگنهایم نیویورک

– اختلاف نظر در ساخت موزه گوگنهایم نیویورک

ساخت موزه گوگنهایم نیویورک 16 سال به طول انجامید و در این بین، بحث هایی مختلفی در مورد تضاد شکل طراحی شده موزه با فضای شهری نیویورک وجود داشت. همچنین هنرمندان به شکل شیبدار دیوارها و راهرو موزه، اعتراض داشتند. دلیل اعتراض آن ها این بود که شکل شیب دار راهروها و دیوارها را مناسب برای نمایش آثار هنری نمی دانستند.

موزه گوگنهایم نیویورک

– بازسازی های انجام گرفته به روی موزه گوگنهایم نیویورک

در طول سال های مختلف، مجموعه موزه گوگنهایم نیویورک توسعه پیدا کرد و بخش هایی از آن مورد بازسازی قرار گرفت. در بین سال های 1990 و 1992 ساختمانی با طراحی و معماری گواتمی سیگل و همکارانش به این مجموعه اضافه شد. این ساختمان دارای 4 گالری هنری و 2 طبقه مخصوص امور اداری بود. همچنین در سال 2001 مرکزی دائمی و عمومی برای آموزش هنر با نام مجموعه آموزشی هنر سکلر، به این مجموعه اضافه گردید.

موزه گوگنهایم نیویورک

<< مجموعه آموزشی هنر سکلر >>

مدت ها بعد از ساخت مرکز آموزشی، در سال 2008، پروژه سه ساله مرمت موزه گوگنهایم به اتمام رسید تا این موزه جشن تولد 50 سالگی خود را بگیرد.

معماری و ساخت موزه گوگنهایم نیویورک

– معماری موزه گوگنهایم نیویورک

نمای ساختمان مدرن موزه گوگنهایم نیویورک، از 12 دیوار مارپیچ و فضای داخلی آن، از سطوح شیبدار مارپیچ تشکیل شده است که یک فضای داخلی منحصر به فرد را به وجود آورده است. این ساختمان مدرن شامل 70 بخش برای نمایش آثار هنری می باشد که بازدیدکنندگان با قدم زدن به روی سطوح شیب دار، تجربه ای متفاوت برای دیدن آثار هنری مدرن خواهند داشت. ساختمان موزه گوگنهایم نیویورک دارای گنبد شیشه ای بزرگ با چهارچوب آلومینیومی است که اجازه می دهد نور طبیعی در طول روز، فضای داخلی موزه را روشن کند.

موزه گوگنهایم نیویورک

موزه گوگنهایم نیویورک

موزه گوگنهایم نیویورک

موزه گوگنهایم نیویورک

– مصالح استفاده شده در ساخت موزه گوگنهایم نیویورک

برای ساخت موزه گوگنهایم نیویورک، از 7000 فوت مکعب بتن و 700 تن فولاد ساختمانی در ساختار و نمای آن استفاده شده است. اغلب مصالح ساختمان مدور از بتن تشکیل شده است. بتن معمولی در طبقات پایین تر این ساختمان و بتن سبک در دیوار و سطح شیبدار ساختمان موزه مورد استفاده قرار گرفته است. همچنین برای نمای خارجی دیوارهای مارپیچ و منحنی موزه گوگنهایم از بتن تگری یا بتن پاشیده استفاده شده است. فرانک لوید رایت به این منظور بتن تگری را برای نمای ساختمان انتخاب کرد تا ساختمان دارای نمای یکپارچه باشد.

موزه گوگنهایم نیویورک

موزه گوگنهایم نیویورک

موزه گوگنهایم نیویورک


مطالب مرتبط: 

– موزه گوگنهایم، اثری از فرانک گری که اقتصاد شهر بیلبائو را متحول کرد

– بررسی معماری و ساخت موزه هنر دنور

– خانه رقصان و هر آن چه که در مورد معماری عجیب و تاریخچه آن باید بدانید!

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید